Σελ. 8 από 14 ΠρώτηΠρώτη ... 367891013 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 106-120 από 202

Θέμα: ΝΟVA KAI EONTV

  1. #106
    Εγγραφή
    08-04-2008
    Μηνύματα
    1.640
    Downloads
    31
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    19688/1021
    ISP
    Wind
    Router
    Linksys wag54g2
    SNR / Attn
    9(dB) / 6(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Εγινε. Ευχαριστώ

  2. #107
    Εγγραφή
    29-12-2005
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    4.527
    Downloads
    18
    Uploads
    0
    ISP
    Inalan
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δυο μεγάλες οθόνες μπορείς να έχεις αν έχεις τον δικό τους δέκτη και μετά έχεις +1 μεγάλη (android tv ή LG,Samsung Κλπ). το ταυτόχρονα δεν είμαι σίγουρος, ειδικά για αθλητικά
    Ξέθαψα τον δέκτη και όντως δουλεύει έτσι σε δύο μεγάλες οθόνες.

    Να ρωτήσω, κάπου είχε πάρει το μάτι μου ότι ο δέκτης υποστηρίζει πλέον και wifi.
    Ο δικός μου ήταν στο ράφι πολύ καιρό τον άνοιξα έψαξα για ενημερώσεις αλλά δεν εμφανισε κάποια και η επιλογή για wifi εξακολουθεί να είναι μη διαθέσιμη.
    Σε εσάς υπάρχει διαθέσιμη η επιλογή για wifi;
    Ποια έκδοση του λογισμικού έχετε;
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails Imagepipe_4.jpg  

    "Από την άλλη ακούω: ου δύνασθε Θεώ δουλεύειν και μαμωνά. […]. Οταν ένας πολιτισμός αφήνει το Θεό και βάζει το μαμωνά (παντού το βλέπομε) για ανώτατο αγαθό, summum bonum, καταλαβαίνετε τι πολιτισμός πρέπει να είναι αυτός. Διαλέξαμε, φαίνεται, τον πολιτισμό που μας άξιζε. […]"

    Ζ.Λορεντζάτος,
    COLLECTANEA

  3. #108
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από 8anos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ξέθαψα τον δέκτη και όντως δουλεύει έτσι σε δύο μεγάλες οθόνες.

    Να ρωτήσω, κάπου είχε πάρει το μάτι μου ότι ο δέκτης υποστηρίζει πλέον και wifi.
    Ο δικός μου ήταν στο ράφι πολύ καιρό τον άνοιξα έψαξα για ενημερώσεις αλλά δεν εμφανισε κάποια και η επιλογή για wifi εξακολουθεί να είναι μη διαθέσιμη.
    Σε εσάς υπάρχει διαθέσιμη η επιλογή για wifi;
    Ποια έκδοση του λογισμικού έχετε;

    Εδω το είχε απο την αρχή που το πήρα, για την ώρα δεν μπορώ να δω έκδοση, παίζει Αρης, κινδυνεύει η ζωή μου

  4. #109
    Εγγραφή
    13-02-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    17.103
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan FTTH
    Router
    CRS109-8G-1S-2HnD+HapAC2
    καλησπερα, εμενα ηταν ανενεργο, τωρα τελευταια μετα απο αναβαθμιση μεσω ιντερνετ δουλεψε. Πρεπει να εχω γραψει μερικα ποστς πισω γιαυτο.
    Δεν θυμαμαι τι ειχα κανει ακριβως τους ειχα ρωτησει.
    Παντως στο δικο μου tv box μια χαρα απο την αρχη που εβαλα EON TV επαιζε με wifi.

    - - - Updated - - -

    Απο μυνημα που μου ειχαν στειλει :

    Καλημέρα Nikiforos ,

    Ευχαριστούμε που επικοινώνησες μαζί μας.

    Θα θέλαμε να σε ενημερώσουμε πως πραγματοποιήθηκαν οι απαραίτητες ενέργειες.

    Θα χρειαστεί να πραγματοποιήσεις μία επανεκκίνηση στο EON Smart Box σου και να το συνδέσεις με καλώδιο ethernet, έτσι ώστε να λάβει τις εντολές που του δώσαμε.

    Εάν το ζήτημα παραμένει, μπορείς να μας ενημερώσεις για να το δούμε περαιτέρω.

    Γιώργος, Nova Support

  5. #110
    Εγγραφή
    29-12-2005
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    4.527
    Downloads
    18
    Uploads
    0
    ISP
    Inalan
    τι διαολο μονο το δικο μου το εχει απενεργοποιημένο;
    Θα το αφήσω ανοιχτό μπας και κατεβάσει κάποια ενημέρωση. Σας ευχαριστώ και τους δύο.
    "Από την άλλη ακούω: ου δύνασθε Θεώ δουλεύειν και μαμωνά. […]. Οταν ένας πολιτισμός αφήνει το Θεό και βάζει το μαμωνά (παντού το βλέπομε) για ανώτατο αγαθό, summum bonum, καταλαβαίνετε τι πολιτισμός πρέπει να είναι αυτός. Διαλέξαμε, φαίνεται, τον πολιτισμό που μας άξιζε. […]"

    Ζ.Λορεντζάτος,
    COLLECTANEA

  6. #111
    Εγγραφή
    13-02-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    17.103
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan FTTH
    Router
    CRS109-8G-1S-2HnD+HapAC2
    Θα θέλαμε να σε ενημερώσουμε πως φαίνεται πλέον να είναι ενεργή η λειτουργία Wi-Fi στον εξοπλισμό σου.

    Παραμένουμε στη διάθεσή σου για οτιδήποτε προκύψει!

    Γιώργος, Nova Support



    και αυτο απο πανω το μυνημα ποιο μετα.

    Ρωτα στο nova support να το δουν και εμενα δεν δουλευε κατι εκαναν αυτοι και εκανε αναβαθμιση μεσω ethernet και μετα ηθελε και επανεκκινηση και υστερα δουλεψε.

    - - - Updated - - -

    βρηκα και το θεμα μου : https://www.adslgr.com/forum/threads...%B1%CE%B9-WIFI

    - - - Updated - - -

    δες ποστ #93 και μετα που εχουμε γραψει εδω στο θεμα σχετικα https://www.adslgr.com/forum/threads...AI-EONTV/page7
    εχω γραψει οτι μου εστειλαν αυτοι αναβαθμιση οποτε πες τους το μην πεδευεσαι τσαμπα.

  7. #112
    Εγγραφή
    29-12-2005
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    4.527
    Downloads
    18
    Uploads
    0
    ISP
    Inalan
    ωραία, σε ευχαριστώ!
    φαντάζομαι οτι εχω καποιο παλιά έκδοση του λογισμικού
    "Από την άλλη ακούω: ου δύνασθε Θεώ δουλεύειν και μαμωνά. […]. Οταν ένας πολιτισμός αφήνει το Θεό και βάζει το μαμωνά (παντού το βλέπομε) για ανώτατο αγαθό, summum bonum, καταλαβαίνετε τι πολιτισμός πρέπει να είναι αυτός. Διαλέξαμε, φαίνεται, τον πολιτισμό που μας άξιζε. […]"

    Ζ.Λορεντζάτος,
    COLLECTANEA

  8. #113
    Εγγραφή
    13-02-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    17.103
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan FTTH
    Router
    CRS109-8G-1S-2HnD+HapAC2
    ναι μαλλον.

    Και μια απορια απο μενα τωρα.
    Βλέπω απο το PC σε chrome browser.

    Πχ η ταινια JOLT τωρα που την δοκιμασα σε τηλεοραση με το tv box δειχνει 21:9 οποτε σε τηλεοραση 16:9 πολυ σωστα αφηνει τις γνωστες γραμμες πανω κατω.
    Εμενα στο pc που εχω 34αρα κυρτη ultra wide 21:9 δειχνει μεσα στην μεση την εικονα σε full screen. Επειδη τυγχανει να την εχω την ταινια, στο αρχειο δειχνει κανονικα 21:9 full screen με ολα τα προγραμματα.
    Καμια ιδεα?

  9. #114
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Nikiforos Εμφάνιση μηνυμάτων
    ναι μαλλον.

    Και μια απορια απο μενα τωρα.
    Βλέπω απο το PC σε chrome browser.

    Πχ η ταινια JOLT τωρα που την δοκιμασα σε τηλεοραση με το tv box δειχνει 21:9 οποτε σε τηλεοραση 16:9 πολυ σωστα αφηνει τις γνωστες γραμμες πανω κατω.
    Εμενα στο pc που εχω 34αρα κυρτη ultra wide 21:9 δειχνει μεσα στην μεση την εικονα σε full screen. Επειδη τυγχανει να την εχω την ταινια, στο αρχειο δειχνει κανονικα 21:9 full screen με ολα τα προγραμματα.
    Καμια ιδεα?
    Δεν έχει κάποια ιδέα, αυτό που στελνει η πηγή είναι 16:9 όποτε και θα στο παίξει με τις μαύρες γραμμές, δεν τσεκάρει αν εσύ έχεις οθόνη με 21:9 ή τηλεόραση 4:3

  10. #115
    Εγγραφή
    13-02-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    17.103
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan FTTH
    Router
    CRS109-8G-1S-2HnD+HapAC2
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν έχει κάποια ιδέα, αυτό που στελνει η πηγή είναι 16:9 όποτε και θα στο παίξει με τις μαύρες γραμμές, δεν τσεκάρει αν εσύ έχεις οθόνη με 21:9 ή τηλεόραση 4:3
    δεν καταλαβες μαλλον, δεν εχει απλα γραμμες πανω κατω ειναι ενα παραθυρο μεσα στην οθονη εχει πολυ μεγαλο κενο γυρω γυρω.
    Ειναι λες και εχω 22 αρα οθονη πχ, το αποτελεσμα ειναι οτι αναγκαζομαι να κατεβαζω τις ταινιες για να εχω σωστη εικονα....ειναι ακρως απαραδεκτο να βλεπεις ετσι.

    Οταν βλεπεις 16:9 σε οθονη 21:9 απλα εχει μαυρες γραμμες καθετες στα πλαγια της εικονας, στο πανω κατω την πιανει ολη ομως.

    - - - Updated - - -

    Υπαρχει περιπτωση να ειναι θεμα browser? δεν ειναι ευκολο να δοκιμασεις αλλον γιατι το θεωρει αλλη συσκευη, το γνωστο προβλημα, και τις εχω ολες πιασμενες.

    - - - Updated - - -

    Δλδ οσοι εχετε σε pc 16:9 παλι ενα παραθυρο μεσα στην μεση ειναι η εικονα στο full screen? και οι υποτιτλοι πως ειναι κατω απο την εικονα εκει που θα επρεπε να ειναι εικονα???
    βλακειες εχουν κανει, σε αλλες υπηρεσιες δεν συμβαινουν αυτα τα πραγματα. Ετσι γινεται πχ στο netflix?

  11. #116
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Nikiforos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ετσι γινεται πχ στο netflix?
    Ναι, έτσι γίνεται και στο disney+ εκτός αν υπάρχει ειδική έκδοση Imax
    Μιλάω πάντα για γραμμές πάνω και κάτω

  12. #117
    Εγγραφή
    13-02-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    17.103
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan FTTH
    Router
    CRS109-8G-1S-2HnD+HapAC2
    δεν καταλαβες τι λεω. Οι γραμμες πανω κατω ειναι οταν βλεπεις 21:9 σε οθονη 16:9 ετσι γινεται στην τηλεοραση με τον δεκτη που ειναι 16:9 ειναι σωστο αυτο!

    Εμενα στο pc σε full screen βαζει την εικονα ΜΕΣΑ ΣΤΗΝ ΜΕΣΗ!!!!! εχει μαυρη γραμμη και πανω και κατω και δεξια και αριστερα!!!!

    Εκανα θεμα να μου απαντησουν. Ειναι απαραδεκτο εντελως. Δεν θυμαμαι να γινονταν αυτα σε καμια αλλη υπηρεσια που ειχα και στο youtube δεχνει σωστα και οπου αλλου εχω δει βιντεο απο σελιδες. Και cosmote tv ειχα και vodafone tv για λιγο και netflix.
    Μονο στο EON TV γινονται αυτα τα παλαβα!

    - - - Updated - - -

    Εγραψα μερικα συμπερασματα στο θεμα εβαλα και φωτο : https://www.adslgr.com/forum/threads...%8C-pc-browser
    Tελικα το προβλημα ειναι μονο οταν οι ταινιες ειναι 21:9 δεν αναγνωριζει την οθονη για καποιο λογο δλδ συμπεριφερεται σαν να δειχνει σε οθονη 16:9. Τα 16:9 προγραμματα ομως τα δειχνει σωστα.
    Οι αλλες συνδρομητικες υπηρεσιες ηταν πριν αυτην οποτε δεν ξερω αν θα επαιζαν σωστα (cosmote tv-vodafone tv-netflix). Το youtube παντως και αλλα online streaming ειναι σωστα.

  13. #118
    Εγγραφή
    07-12-2012
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    340
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200
    ISP
    INALAN
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από 8anos Εμφάνιση μηνυμάτων
    τι διαολο μονο το δικο μου το εχει απενεργοποιημένο;
    Θα το αφήσω ανοιχτό μπας και κατεβάσει κάποια ενημέρωση. Σας ευχαριστώ και τους δύο.
    Πάρε τηλέφωνο στο support και θα στο ενεργοποιήσουν. Εγώ που έχω το κουτί updated, αλλά δεν πήρα ποτέ τηλέφωνο γιατί δεν μ' ενδιαφέρει, δεν έχω wifi

  14. #119
    Εγγραφή
    29-12-2005
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    4.527
    Downloads
    18
    Uploads
    0
    ISP
    Inalan
    Για όποιον μπορεί να το χρειαστει ακουθησα τον οδηγό εδώ https://digitaltvinfo.gr/archeio-per...art-box-wi-fi/ και δούλεψε ενεργοποιώντας το wifi.
    "Από την άλλη ακούω: ου δύνασθε Θεώ δουλεύειν και μαμωνά. […]. Οταν ένας πολιτισμός αφήνει το Θεό και βάζει το μαμωνά (παντού το βλέπομε) για ανώτατο αγαθό, summum bonum, καταλαβαίνετε τι πολιτισμός πρέπει να είναι αυτός. Διαλέξαμε, φαίνεται, τον πολιτισμό που μας άξιζε. […]"

    Ζ.Λορεντζάτος,
    COLLECTANEA

  15. #120
    Εγγραφή
    07-12-2012
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    340
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200
    ISP
    INALAN
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από 8anos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Για όποιον μπορεί να το χρειαστει ακουθησα τον οδηγό εδώ https://digitaltvinfo.gr/archeio-per...art-box-wi-fi/ και δούλεψε ενεργοποιώντας το wifi.
    Ο δύσκολος τρόπος. Μια επικοινωνία αρκούσε.

Σελ. 8 από 14 ΠρώτηΠρώτη ... 367891013 ... ΤελευταίαΤελευταία

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας