Σελ. 9 από 14 ΠρώτηΠρώτη ... 47891011 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 121-135 από 202

Θέμα: ΝΟVA KAI EONTV

  1. #121
    Εγγραφή
    13-02-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    17.103
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan FTTH
    Router
    CRS109-8G-1S-2HnD+HapAC2
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από spiz Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ο δύσκολος τρόπος. Μια επικοινωνία αρκούσε.
    ναι οντως εγω απλα εγραψα στο nova support ποτέ δεν τους εχω παρει τηλ.

  2. #122
    Εγγραφή
    13-02-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    17.103
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan FTTH
    Router
    CRS109-8G-1S-2HnD+HapAC2
    Τελικα για την ιστορια δεν βγηκε καποια ακρη οπως περιμενα αλλωστε....
    μου λενε οτι δεν υπαρχει καποιο προβλημα με την πλατφορμα και οτι φαινεται κανονικα σε full screen οπως στην τηλεοραση, μονο που δεν εχει να κανει με τον δεκτη το προβλημα λογικα με δεκτη θα δειχνει σωστα.

    Οποτε η λυση ειναι κατεβασμα ταινιων ή μεσω kodi + addons για 21:9 πραγματικη προβολη full screen λοιπον.... εφοσον ο δεκτης χρησιμοποιειτε απο αλλον χρηστη σε αλλο δωματιο παντα.

    Αν εχει κανεις 21:9 οθονη και βλεπει απο pc παντα EON TV ας μου πει please πως δειχνει τα 21:9. Τhanks!

  3. #123
    Εγγραφή
    03-03-2004
    Περιοχή
    Ankh-Morpork, Discworld
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    22.552
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Άρθρα
    4
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/40 Mbps
    ISP
    Deutsche Telekom
    Router
    FRITZ!Box 7560
    Ο πατέρας μου αποφάσισε να κόψει το δορυφορικό Cosmote TV που έχει γιατί έβγαλαν κάποια πρωταθλήματα ποδοσφαίρου (ζωάρα ο μπαμπάς ).
    Τώρα μου ζήτησε να μάθω αν μπορεί να βάλει δορυφορικό Nova και πόσο κοστίζει για να έχει το ποδόσφαιρο.

    Μπαίνω λοιπό στο site της Nova, και θέλω να μου πείτε αν κατάλαβα καλά:
    1. Ο μόνος τρόπος για να βάλουμε δορυφορικό είναι να μην υπάρχει δυνατότητα για το EON Smart Box;
    2. Επειδή μένει σε κωμόπολη χωριό και δεν υπάρχει κάλυψη πάνω από 24 Mbps, αυτό σημαίνει ότι μπορεί να ζητήσει να του δώσουν δορυφορικό;
    3. Αν πάρει δορυφορικό, ισχύουν οι γενικές τιμές ή έχει άλλες (δηλαδή είναι 25,3€/μήνα τελική τιμή;
    4. Εφόσον αποφασίσει να βάλει Nova TV με δορυφορικό, μπορεί να γυρίσει και το σταθερό στην Nova/Wind με απλό ADSL (ως 24) ή εφόσον δεν υπάρχει κάλυψη 50 Mbps δεν τον δέχονται για πελάτη;

  4. #124
    Εγγραφή
    09-04-2011
    Περιοχή
    Λάρισα
    Ηλικία
    47
    Μηνύματα
    867
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    ↓ 220,0 ↑ 22,0
    ISP
    Cosmote
    Router
    FRITZ! Mesh
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από lewton Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ο πατέρας μου αποφάσισε να κόψει το δορυφορικό Cosmote TV που έχει γιατί έβγαλαν κάποια πρωταθλήματα ποδοσφαίρου (ζωάρα ο μπαμπάς ).
    Τώρα μου ζήτησε να μάθω αν μπορεί να βάλει δορυφορικό Nova και πόσο κοστίζει για να έχει το ποδόσφαιρο.

    Μπαίνω λοιπό στο site της Nova, και θέλω να μου πείτε αν κατάλαβα καλά:
    1. Ο μόνος τρόπος για να βάλουμε δορυφορικό είναι να μην υπάρχει δυνατότητα για το EON Smart Box;
    2. Επειδή μένει σε κωμόπολη χωριό και δεν υπάρχει κάλυψη πάνω από 24 Mbps, αυτό σημαίνει ότι μπορεί να ζητήσει να του δώσουν δορυφορικό;
    3. Αν πάρει δορυφορικό, ισχύουν οι γενικές τιμές ή έχει άλλες (δηλαδή είναι 25,3€/μήνα τελική τιμή;
    4. Εφόσον αποφασίσει να βάλει Nova TV με δορυφορικό, μπορεί να γυρίσει και το σταθερό στην Nova/Wind με απλό ADSL (ως 24) ή εφόσον δεν υπάρχει κάλυψη 50 Mbps δεν τον δέχονται για πελάτη;
    Καλημέρα και Χρόνια Πολλά. Απαντώ στις ερωτήσεις σου με την σημαντική επισήμανση ότι τα παρακάτω ίσχυαν μέχρι 21/12/2022, καθώς, αυτή την στιγμή και μέχρι νεότερης ενημέρωσης που αναμένεται με το νέο έτος, ΔΕΝ καταχωρούνται από το δίκτυο αιτήσεις δορυφορικής EON λόγω της συγχώνευσης με τη WIND και της μετάβασης στα νέα συστήματα:
    1. Γενικότερα, όχι..πελάτες με NGA ταχύτητες αν επέμεναν έπαιρναν δορυφορικό αντί για EON Smart Box
    2. Αν δεν υπάρχει ταχύτητα πάνω από 24Mbps, αναγκαστικά πάει σε δορυφορικό.
    3. Μέχρι 21/12/2022, το EON+ (Nova Full Pack) είχε 25,30€/μήνα, με τον 1ο μήνα δωρεάν. Από 3/1/2023 αναμένεται νέα εμπορική πολιτική, η τιμή μπορεί να αλλάξει, μπορεί και όχι..
    4. Αν υπάρχει καλυψη δικτύου έστω για έως 24Mbps, κανένα πρόβλημα, θα μπορεί να φέρει και το σταθερό του.
    FRITZ! Mesh Set [FRITZ!Box 7530 & FRITZ!Repeater 1200] * MacBook Air M1 * iPhone 12 * Huawei E3372h-153 LTE USB Stick * Gigaset E370 & C620 DECT Phones

  5. #125
    Εγγραφή
    03-03-2004
    Περιοχή
    Ankh-Morpork, Discworld
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    22.552
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Άρθρα
    4
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/40 Mbps
    ISP
    Deutsche Telekom
    Router
    FRITZ!Box 7560
    Ευχαριστώ για τις απαντήσεις.

  6. #126
    Εγγραφή
    09-06-2016
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    36
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Nova
    Καλησπέρα, λήγει το συμβόλαιο μου με το cosmote TV οπότε θα ήθελα να ρωτήσω ποιες οι διαφορές μεταξύ EON TV και COSMOTE TV.
    Αν μπορεί να μου πει κάποιος τι περιέχει το EON TV(ποιο αναλυτικά και όχι όπως το αναγράφει το site τους)

    Η Cosmote TV(CINEMA pack όχι sport)παρέχει:
    1)Streaming έξτρα περιεχόμενο δικό του (Σαν το Netflix, εκτός από του (3) περιεχόμενου των καναλιών όπως γράφω ποιο κατω).
    2)Ταινίες επί πληρωμή/ενοικίαση.
    3)Κρατάει περιεχόμενο μέχρι και 14 ημέρες από κανάλια (αν δεν κάνω λάθος) και μπορείς να βρεις το περιεχόμενο στην "streaming" πλατφόρμα(μαζί με τις υπόλοιπες σειρές/ταινίες), αλλά και πατώντας να δεις τα κανάλια σου έχει την επιλογή replay tv(κρατημένο περιεχόμενο 14ημερων) και το πρόγραμμα των καναλιών ή επιλέγεις κάποιο κανάλι να δεις.
    4)profile χρηστών
    5)Παραγωγές Cosmote tv(πχ έτερος Εγω)
    6)7 Κανάλια Cosmote, village και όλα τα υπόλοιπα είναι σχεδόν ίδια σε όλες τις εταιρίες.
    7)2 Νομίζω ταυτόχρονες θεάσεις και 7 συσκευές συνδεδεμένες
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Spiderang : 08-01-23 στις 04:47.

  7. #127
    Εγγραφή
    05-12-2007
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    714
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΝΙΚΑΙΑ
    Καλησπέρα παιδιά, έχω δορυφορικό και σκέφτομαι να το γυρίσω σε fiber. Να ρωτήσω κάτι, έχω 3 τηλεοράσεις οι οποίες δεν είναι smart tv, αλλά είναι συνδεδεμένες με 3 κουτιά. Εκείνοι θα μου δώσουν ένα κουτί, αυτό σημαίνει ότι θα μπορώ να βλέπω eon tv μόνο σε μία τηλεόραση;

  8. #128
    Εγγραφή
    13-02-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    17.103
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan FTTH
    Router
    CRS109-8G-1S-2HnD+HapAC2
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Prince Of Persia Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλησπέρα παιδιά, έχω δορυφορικό και σκέφτομαι να το γυρίσω σε fiber. Να ρωτήσω κάτι, έχω 3 τηλεοράσεις οι οποίες δεν είναι smart tv, αλλά είναι συνδεδεμένες με 3 κουτιά. Εκείνοι θα μου δώσουν ένα κουτί, αυτό σημαίνει ότι θα μπορώ να βλέπω eon tv μόνο σε μία τηλεόραση;
    καλησπερα, εχει υπηρεσια extra αλλα χρεωνεται χωρια νομιζω τοτε γινεται δεν το εχω κανει ποτε.
    Υπαρχουν μερικα tv box που παιζει κανονικα το eon tv, μαλιστα ενα που εχω εχει και root και στο μενου εχει να κλεινει! οταν το κλεινω παιζει!
    Αλλιως θες smart tv android να παιζει το app. Η να συνδεσεις επανω καποιο pc-tablet, ενα ταμπλετ 8αρι που εχω εχει εξοδο mini hdmi και παιζει κανονικα.
    Κανονικα σου δινουν μονο ενα κουτι στην ουσια ειναι ενα tv box με android και ναι βλεπεις μονο σε μια τηλεοραση.

  9. #129
    Εγγραφή
    05-12-2007
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    714
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΝΙΚΑΙΑ
    Ευχαριστώ για την απάντηση, εγώ τώρα που έχω δορυφορικό έχω δωρεάν το extra που σου δίνει 2 ταυτόχρονες συσκευές. Απλά είπα μήπως το κάνουν όπως η cosmote που δεν είναι κλειδωμένη η εφαρμογή σε άλλα box.

  10. #130
    Εγγραφή
    13-02-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    17.103
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan FTTH
    Router
    CRS109-8G-1S-2HnD+HapAC2
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Prince Of Persia Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ευχαριστώ για την απάντηση, εγώ τώρα που έχω δορυφορικό έχω δωρεάν το extra που σου δίνει 2 ταυτόχρονες συσκευές. Απλά είπα μήπως το κάνουν όπως η cosmote που δεν είναι κλειδωμένη η εφαρμογή σε άλλα box.
    ποιος ειπε οτι δεν ειναι? ειχα και δεν επαιζε στο tv box μου, και μαλιστα δεν θελει και root, αλλα δεν παιζει ουτε εξωτερικη συνδεση εικονας, ενω σε eon παιζουν ολα.
    Αν κλεινεις το root Ομως.
    Στο ταμπλετ μου οταν το εβαζα σε τηλεοραση εκλεινε!
    Ενω σε eon tv Ολα καλα.

  11. #131
    Εγγραφή
    05-12-2007
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    714
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΝΙΚΑΙΑ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Nikiforos Εμφάνιση μηνυμάτων
    ποιος ειπε οτι δεν ειναι? ειχα και δεν επαιζε στο tv box μου, και μαλιστα δεν θελει και root, αλλα δεν παιζει ουτε εξωτερικη συνδεση εικονας, ενω σε eon παιζουν ολα.
    Αν κλεινεις το root Ομως.
    Στο ταμπλετ μου οταν το εβαζα σε τηλεοραση εκλεινε!
    Ενω σε eon tv Ολα καλα.
    Εγώ πάντως που έχω και cosmote tv, μία χαρά παίζει στο xiaomi tv box και stick που έχω. Δεν είναι κλειδωμένη.

  12. #132
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Prince Of Persia Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εγώ πάντως που έχω και cosmote tv, μία χαρά παίζει στο xiaomi tv box και stick που έχω. Δεν είναι κλειδωμένη.
    Και σε όλους όσους έχουν σωστό android στο box τους έτσι είναι

    Αν πάρεις το box τους έχεις αυτό + 1 μεγάλη οθόνη, μπορεί να είναι τηλεόραση ή κάποιο σωστό android tv box, ταυτόχρονα εκτός απο αθλητικά

  13. #133
    Εγγραφή
    05-12-2007
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    714
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΝΙΚΑΙΑ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Και σε όλους όσους έχουν σωστό android στο box τους έτσι είναι

    Αν πάρεις το box τους έχεις αυτό + 1 μεγάλη οθόνη, μπορεί να είναι τηλεόραση ή κάποιο σωστό android tv box, ταυτόχρονα εκτός απο αθλητικά
    Άρα εξαρτάται από το box που έχει ο καθένας από ότι κατάλαβα. Απλά στην eon έχω ακούσει ότι σε δεύτερη τηλεόραση δεν μπορείς να δεις γιατί παίζει αποκλειστικά με eon box.

  14. #134
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Prince Of Persia Εμφάνιση μηνυμάτων
    Άρα εξαρτάται από το box που έχει ο καθένας από ότι κατάλαβα. Απλά στην eon έχω ακούσει ότι σε δεύτερη τηλεόραση δεν μπορείς να δεις γιατί παίζει αποκλειστικά με eon box.
    Οχι έχεις μια μεγάλη οθόνη, πχ με το Mi box Που έχεις

  15. #135
    Εγγραφή
    05-12-2007
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    714
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΝΙΚΑΙΑ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Οχι έχεις μια μεγάλη οθόνη, πχ με το Mi box Που έχεις
    Α ωραία τότε είμαι οκ.

Σελ. 9 από 14 ΠρώτηΠρώτη ... 47891011 ... ΤελευταίαΤελευταία

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας