Σελ. 32 από 34 ΠρώτηΠρώτη ... 1222273031323334 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 466-480 από 499
  1. #466
    Εγγραφή
    26-08-2003
    Περιοχή
    Beyond the Coast
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    9.772
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    300/30
    ISP
    COSMOTE
    Router
    UniFi Dream Machine
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από BlueChris Εμφάνιση μηνυμάτων
    Βλέπω ραδιοαρβυλα τωρα που μιλάμε απο το κινητό μου και μιλαμε ειναι άθλιο απο ποιότητα τελείως. Fullhd ειναι το κινητό μου και το traffic ειναι 1sec 230kb και μετα 1 sec τιποτα και ξανα απο την αρχη. Αυτό είναι ίσον με 128kb/sec δηλαδή 1mbit.

    Αν το έχει κανείς σε κινητό ας βαλει Αντ1 και ας δει και το live traffic αν μπορεί και την ποιότητα με τα ματια του.
    Είναι combination ANT1 + Nova...πιο κάτω είναι τα .RM που βλέπαμε αρχές 2000.

  2. #467
    Εγγραφή
    30-09-2008
    Περιοχή
    Χαριλάου
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    807
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1Gbps/100Mbps
    ISP
    COSMOTE Fiber
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΧΑΡΙΛΑΟΥ
    Router
    Fritzbox 5530 Fiber
    το ΕΟΝ εξτρα με 2,27€ το μηνα υποστηριζει δευτερη «μεγαλη οθονη» για ταυτοχρονη προβολη εκτος απο τη συμβατικη νοβα με τον αποκωδικοποιητη;

  3. #468
    Εγγραφή
    03-08-2007
    Ηλικία
    55
    Μηνύματα
    427
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    210/210 Mbps
    ISP
    INALAN
    Router
    Huawei
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Dimitris_80 Εμφάνιση μηνυμάτων
    το ΕΟΝ εξτρα με 2,27€ το μηνα υποστηριζει δευτερη «μεγαλη οθονη» για ταυτοχρονη προβολη εκτος απο τη συμβατικη νοβα με τον αποκωδικοποιητη;
    Ναι υποστηριζει

  4. #469
    Εγγραφή
    13-02-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    17.103
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan FTTH
    Router
    CRS109-8G-1S-2HnD+HapAC2
    καλησπερα, τελικα την Κυριακη δοκιμασα το EON TV σε δικο μου tv box μεσω wifi συνδεση 2,4ghz N και adsl cosmote 15-16mbps fast path οσο ειδα μια χαρα επαιζε....

  5. #470
    Εγγραφή
    20-02-2016
    Περιοχή
    kifissia
    Μηνύματα
    1.201
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    220000/22000
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    Forthnet - Ν. ΚΗΦΙΣΙΑ
    Router
    Fritzbox 7590ax
    SNR / Attn
    10.7(dB) / 7.1(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Nikiforos Εμφάνιση μηνυμάτων
    καλησπερα, τελικα την Κυριακη δοκιμασα το EON TV σε δικο μου tv box μεσω wifi συνδεση 2,4ghz N και adsl cosmote 15-16mbps fast path οσο ειδα μια χαρα επαιζε....
    Καλημέρα. και σύνδεση 5mbps αρκεί που είναι το minimum.

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από kjohn2006 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλησπέρα σας.Δεν ξέρω αν είμαι σε λάθος post απλά θέλω να ρωτήσω κάτι αν ξέρει κάποιος να με βοηθήσει.Δεν είμαι πελάτης nova και ενδιαφέρομαι να βάλω το eon με τα 10 ευρώ/ μήνα περισσότερο για τα Eurosport 1 και 2 και για τα ντοκιμαντέρ.Ξέρει κανείς αν στα 2 έτη συμβόλαιο που θα κάνω θα έχω αυτα τα 2 αθλητικά κανάλια ή λήγει η συνεργασία με την Discovery?Δέν θέλω να ενεργοποιήσω την υπηρεσία για 2 χρόνια και μετα απο 5 μήνες π.χ να σταματήσουν τα eurosport.Ευχαριστώ πολύ
    Δε θα λήξει η συνεργασία

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από spiz Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ποιος είπε ότι η Nova θα καταργήσει τις aDSL συνδέσεις; Επίσης, στην υποστήριξη αν πάρεις τηλέφωνο 5 φορές, ίσως ακούσεις και 5 διαφορετικές εκδοχές απόψεων. Οπότε μη το δένεις και κόμπο....
    Σωστά δε πρόκειται να καταργηθεί η adsl εξάλλου πολύ μεγάλο ποσοστό έχει ακόμη adsl από ιδιόκτητο δίκτυο. WLR/ARYS παρέχει μόνο στους υφιστάμενους εφόσον δε μπορούν να μπουν στο ιδιόκτητο δίκτυο

  6. #471
    Εγγραφή
    13-02-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    17.103
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan FTTH
    Router
    CRS109-8G-1S-2HnD+HapAC2
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από gamsgr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλημέρα. και σύνδεση 5mbps αρκεί που είναι το minimum.
    Καλημερα, λογικο αφου εχει μειωμενη ποιοτητα.
    Ειχα cosmote TV πριν και η διαφορα ειναι τρομερα αισθητη, αλλαξα γιατι δεν με καλυπταν τα καναλια των ντοκιμαντερ που ειχε, αλλιως....
    Ακομα και με μια πολυ καλη και δυνατη γραμμη οπως πχ inalan FTTH 200/200 που εχω δεν αλλαζει την ποιοτητα.
    Σε οθονη κινητου δεν το καταλαβαινεις σε μια μεγαλη οθονη ή τηλεοραση ειδικα σε σκηνες γρηγορες δρασης αστα.

    Εβαλα στο pc μου απο 22" LED wide, μια 34" ultra wide curved (21:9) απελπισια εκει η nova, επισης δεν δειχνει ολη η οθονη αφηνει μαυρο πλαισιο γυρω γυρω, δλδ πληρωνω μια υπηρεσια και τελικα αναγκαζομαι να κατεβαζω για να μπορεσω να ευχαριστηθω την οθονη μου...δεν βλεπω λυση σε αυτο αλλα και να ειχε η ποιοτητα λογω ποιο μεγαλης εικονας θα ηταν ακομα χειροτερη.

    Τον δεκτη της τον εχω σε μια 37αρα τηλεοραση 16:9 εκει δειχνει σωστα σε αναλογια εικονας η ποιοτητα δε παραμενει χαμηλη, καμια σχεση στο δορυφορικο που μας ειχε συνηθίσει.

    Επισης οι ταινιες στο On demand να μην πω....συγκεκριμενα ειδη ταινιων κυριως, πολυ λιγες εως μεγαλη απουσια ταινιων επιστημονικης φαντασιας κτλ.
    Γενικα μειωμενη ποικιλια και καλες επιλογες.

    Επισης εγινε και αυξηση τιμης 1 ευρω επιπλεον λογω του γνωστου φορου.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Nikiforos : 14-07-22 στις 08:32. Αιτία: Συμπληρώματα

  7. #472
    Εγγραφή
    08-06-2002
    Περιοχή
    ΓΛΥΦΑΔΑ
    Μηνύματα
    133
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    300/30
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΤΕΡΨΙΘΕΑ
    Router
    Speedport SMART
    SNR / Attn
    5.3(dB) / 34(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Για χαρη της Premier League πριν 15 ημερες απεκτησα το πακετο ΕΟΝ και επαθα σοκ καθ οτι η εικονα ειναι ΜΑΥΡΟ ΧΑΛΙ ... Σπασιματα -χαμηλα frames και αναλυση ουτε καν youtube ... Εχω δορυφορικη και ΟΤΤ COSMOTE και η διαφορα ειναι μερα με την νυχτα ... Σκεφτηκα να το γυρισω σε δορυφορικη αλλα δυστυχως η NOVA δεν εχει on demand υπηρεσιες .... :-( Παντως μετα τον σαλο που εχει ξεσηκωθει για την ΕΟΝ γινονται καποιες προσπαθειες για βελτιωση της εικονας γεγονος που φανηκε απο τα ματς του ΠΑΟΚ και ΑΡΗ στο conference ... παρ ολα αυτα η εικονα εξακολουθει να παρακολουθειτε με δυσκολια ... Ας ελπιζουμε οτι κατι μπορει να αλλαξει μεχρι να αρχισουν τα πρωταθληματα και δη τη EPL ...
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος molivos : 22-07-22 στις 18:28.
    ((( MoLi\/oΣ )))

  8. #473
    Εγγραφή
    26-08-2003
    Περιοχή
    Beyond the Coast
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    9.772
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    300/30
    ISP
    COSMOTE
    Router
    UniFi Dream Machine
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Nikiforos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εβαλα στο pc μου απο 22" LED wide, μια 34" ultra wide curved (21:9) απελπισια εκει η nova, επισης δεν δειχνει ολη η οθονη αφηνει μαυρο πλαισιο γυρω γυρω, δλδ πληρωνω μια υπηρεσια και τελικα αναγκαζομαι να κατεβαζω για να μπορεσω να ευχαριστηθω την οθονη μου...δεν βλεπω λυση σε αυτο αλλα και να ειχε η ποιοτητα λογω ποιο μεγαλης εικονας θα ηταν ακομα χειροτερη.
    H Cosmote TV ή οι μεγάλες streaming υπηρεσίες γεμίζουν την ultra wide σου?

  9. #474
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από molivos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Για χαρη της Premier League πριν 15 ημερες απεκτησα το πακετο ΕΟΝ και επαθα σοκ καθ οτι η εικονα ειναι ΜΑΥΡΟ ΧΑΛΙ ... Σπασιματα -χαμηλα frames και αναλυση ουτε καν youtube ... Εχω δορυφορικη και ΟΤΤ COSMOTE και η διαφορα ειναι μερα με την νυχτα ... Σκεφτηκα να το γυρισω σε δορυφορικη αλλα δυστυχως η NOVA δεν εχει on demand υπηρεσιες .... :-( Παντως μετα τον σαλο που εχει ξεσηκωθει για την ΕΟΝ γινονται καποιες προσπαθειες για βελτιωση της εικονας γεγονος που φανηκε απο τα ματς του ΠΑΟΚ και ΑΡΗ στο conference ... παρ ολα αυτα η εικονα εξακολουθει να παρακολουθειτε με δυσκολια ... Ας ελπιζουμε οτι κατι μπορει να αλλαξει μεχρι να αρχισουν τα πρωταθληματα και δη τη EPL ...
    Τσέκαρε την σύνδεση σου, παραπλήσια θέματα είχα και εγώ με την 24αρα που έχω σπίτι και καλώδιο, όταν το γύρισα στην 100αρα ακόμα και ασύρματα πάει πολύ καλύτερα

  10. #475
    Εγγραφή
    13-02-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    17.103
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan FTTH
    Router
    CRS109-8G-1S-2HnD+HapAC2
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ThReSh Εμφάνιση μηνυμάτων
    H Cosmote TV ή οι μεγάλες streaming υπηρεσίες γεμίζουν την ultra wide σου?
    Ναι οταν οι ταινιες ειναι 21:9 φυσικα και γεμιζει, για καποιον λογο εδω δειχνει με πλαισιο γυρω γυρω!!!! δλδ και 16:9 να ειναι εχει πλαισιο και πανω και κατω μαυρο! δεν ξερω πως να το εξηγησω μιλαω για οταν βλεπω μεσα απο την σελιδα ετσι? και οι υποτιτλοι ειναι εξω απο κατω στο μαυρο πλαισιο οχι μεσα στην εικονα.
    να τονισω δεν μιλαω για τα μαυρα πλαισια δεξια αριστερα οταν βλεπεις εικονα 16:9 σε αναλογια οθονης 21:9.

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από molivos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Για χαρη της Premier League πριν 15 ημερες απεκτησα το πακετο ΕΟΝ και επαθα σοκ καθ οτι η εικονα ειναι ΜΑΥΡΟ ΧΑΛΙ ... Σπασιματα -χαμηλα frames και αναλυση ουτε καν youtube ... Εχω δορυφορικη και ΟΤΤ COSMOTE και η διαφορα ειναι μερα με την νυχτα ... Σκεφτηκα να το γυρισω σε δορυφορικη αλλα δυστυχως η NOVA δεν εχει on demand υπηρεσιες .... :-( Παντως μετα τον σαλο που εχει ξεσηκωθει για την ΕΟΝ γινονται καποιες προσπαθειες για βελτιωση της εικονας γεγονος που φανηκε απο τα ματς του ΠΑΟΚ και ΑΡΗ στο conference ... παρ ολα αυτα η εικονα εξακολουθει να παρακολουθειτε με δυσκολια ... Ας ελπιζουμε οτι κατι μπορει να αλλαξει μεχρι να αρχισουν τα πρωταθληματα και δη τη EPL ...
    που δεν εχει youtube ?

    - - - Updated - - -

    Ετσι δειχνει απλα φευγει η εικονα και το αλλο, φυσιολογικο ειναι αυτο? οταν βλεπεις 16:9 ταινια σε οθονη 21:9 σου αφηνει μαυρα πλαισια δεξια και αριστερα οκ, ΟΧΙ πανω και κατω!!! οποτε κατεβαζω οτι ταινια θελω σε 21:9 και βλεπω σωστα και με καλυτερη ποιοτητα απλα πραγματα....
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails Στιγμιότυπο οθόνης_2022-07-22_18-44-23.jpg  


  11. #476
    Εγγραφή
    21-11-2011
    Περιοχή
    Ν. Σμύρνη
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    1.691
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    109.998/10.999
    ISP
    COSMOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΙΠΠΟΔΡΟΜΟΣ
    Router
    ZTE H1600
    SNR / Attn
    17(dB) / 3.4(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Ειναι φυσιολογικο γιατι μεταδιδει σε 16:9 και οχι σε 21:9.

    Αλλο οι ταινιες στον υπολογιστη και αλλο μια streaming υπηρεσια. Και αυτο το κανουν λογω συμβατοτητας και λογω παλαιοτητας των συνδρομητων. Οι περισσοτεροι δεν ψαχνουν στις ρυθμισεις της τηλεορασης να το βαλουν στην native αναλυση και γι' αυτο μεταδιδουν σε 16:9.
    ΝΕΟ PC! :yahoo:

    CoolerMaster Mastercase H500P Mesh White || ASRock X570 Steel Legend || Ryzen 5600X || G.Skill Ripjaws V F4-4000C16D-16GVK || EVGA GeForce GTX960 4GB FTW Gaming ACX 2.0+
    Samsung 980 PRO MZ-V8P500BW || Kingston HyperX SSD SH103S3B/120G || WD WD4003FZEX - 4TB || WD WD4002FΥΥZ - 4TB || EVGA SuperNOVA 550 G2 (220-G2-0550-Y1) || Dell UltraSharp U2414H ||
    Dell Alienware AW3420DW

  12. #477
    Εγγραφή
    13-02-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    17.103
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan FTTH
    Router
    CRS109-8G-1S-2HnD+HapAC2
    Υπαρχει περιπτωση να το κανει ο Chrome? εχει αλλος τετοιο προβλημα ?

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Archon Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ειναι φυσιολογικο γιατι μεταδιδει σε 16:9 και οχι σε 21:9.

    Αλλο οι ταινιες στον υπολογιστη και αλλο μια streaming υπηρεσια. Και αυτο το κανουν λογω συμβατοτητας και λογω παλαιοτητας των συνδρομητων. Οι περισσοτεροι δεν ψαχνουν στις ρυθμισεις της τηλεορασης να το βαλουν στην native αναλυση και γι' αυτο μεταδιδουν σε 16:9.
    οχι εχει και πανω κατω, επρεπε μονο δεξια και αριστερα να εχει. Και οι υποτιτλοι αντι μεσα στην εικονα ειναι απεξω στο μαυρο πλαισιο. Ετσι μικραινει τρομερα η εικονα!

  13. #478
    Εγγραφή
    21-11-2011
    Περιοχή
    Ν. Σμύρνη
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    1.691
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    109.998/10.999
    ISP
    COSMOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΙΠΠΟΔΡΟΜΟΣ
    Router
    ZTE H1600
    SNR / Attn
    17(dB) / 3.4(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Μονο αν κανεις zoom. Και δεν ειναι προβλημα.
    ΝΕΟ PC! :yahoo:

    CoolerMaster Mastercase H500P Mesh White || ASRock X570 Steel Legend || Ryzen 5600X || G.Skill Ripjaws V F4-4000C16D-16GVK || EVGA GeForce GTX960 4GB FTW Gaming ACX 2.0+
    Samsung 980 PRO MZ-V8P500BW || Kingston HyperX SSD SH103S3B/120G || WD WD4003FZEX - 4TB || WD WD4002FΥΥZ - 4TB || EVGA SuperNOVA 550 G2 (220-G2-0550-Y1) || Dell UltraSharp U2414H ||
    Dell Alienware AW3420DW

  14. #479
    Εγγραφή
    13-02-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    17.103
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan FTTH
    Router
    CRS109-8G-1S-2HnD+HapAC2
    Δεν μπορω να δοκιμασω και σε αλλον browser λεει οτι εχω υπερβει τις συσκευες.

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Archon Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μονο αν κανεις zoom. Και δεν ειναι προβλημα.
    ειναι μεγαλο και τρομερο προβλημα για μενα κανει πολυ μικρη την εικονα. Απελπιστικο προβλημα που με αναγκαζει να κατεβαζω για να βλεπω σωστα.

    Aυτο ειναι σωστο 16:9 αυτο ακριβως λεω. Μηπως γινεται με μερικες ταινιες? αλλα ολο με μπαρες και πανω κατω μου τις δειχνει.
    Σε καναλια βλεπω ειναι οκ.
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails Στιγμιότυπο οθόνης_2022-07-22_18-55-32.jpg  


  15. #480
    Εγγραφή
    21-11-2011
    Περιοχή
    Ν. Σμύρνη
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    1.691
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    109.998/10.999
    ISP
    COSMOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΙΠΠΟΔΡΟΜΟΣ
    Router
    ZTE H1600
    SNR / Attn
    17(dB) / 3.4(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Κι εγω 21:9 εχω αλλα δεν βλεπω ταινιες στον υπολογιστη. Δεν την εχω γι' αυτη τη δουλεια. Με ενοχλει και μενα τωρα που το βλεπω αλλα δεν νομιζω οτι υπαρχει καποια ρυθμιση.
    ΝΕΟ PC! :yahoo:

    CoolerMaster Mastercase H500P Mesh White || ASRock X570 Steel Legend || Ryzen 5600X || G.Skill Ripjaws V F4-4000C16D-16GVK || EVGA GeForce GTX960 4GB FTW Gaming ACX 2.0+
    Samsung 980 PRO MZ-V8P500BW || Kingston HyperX SSD SH103S3B/120G || WD WD4003FZEX - 4TB || WD WD4002FΥΥZ - 4TB || EVGA SuperNOVA 550 G2 (220-G2-0550-Y1) || Dell UltraSharp U2414H ||
    Dell Alienware AW3420DW

Σελ. 32 από 34 ΠρώτηΠρώτη ... 1222273031323334 ΤελευταίαΤελευταία

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας