Σελ. 26 από 34 ΠρώτηΠρώτη ... 61621242526272831 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 376-390 από 499
  1. #376
    Εγγραφή
    20-12-2011
    Περιοχή
    Usa
    Μηνύματα
    4.813
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    300/30
    ISP
    >Vodafone<
    Router
    VF Power Station 6
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ds12 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Black Friday στην Eon. Δωρεάν το πάγιο για τους τρεις πρώτους μήνες.
    https://nova.gr/programmata/eon-syndiastika-programmata
    Not bad. Αν υπολογίζω σωστά, σε σχέση με το απλό 100άρι 2Play, που με 1 πάγιο δώρο βγαίνει στα 24.92€ για 24 μήνες, με αυτό είναι σαν να παίρνεις και TV μαζί (χωρίς αθλητικά) με 3,96€ παραπάνω το μήνα (28.88).

  2. #377
    Εγγραφή
    09-04-2011
    Περιοχή
    Λάρισα
    Ηλικία
    47
    Μηνύματα
    870
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    ↓ 220,0 ↑ 22,0
    ISP
    Cosmote
    Router
    FRITZ! Mesh
    Ήδη από το λανσάρισμα της πλατφόρμας EON (19 Οκτωβρίου) όλα τα συνδυαστικά προγράμματα με τηλεόραση (αυτά που ονομάζαμε 3Play) προσφέρονται με δωρεάν τους τρεις πρώτους μήνες. Αυτό που αλλάζει την τρέχουσα εβδομάδα του Black Friday και μέχρι και 29 Νοεμβρίου είναι ότι προσφέρονται με τρεις μήνες δώρο και τα προγράμματα με τηλεόραση μόνο.
    FRITZ! Mesh Set [FRITZ!Box 7530 & FRITZ!Repeater 1200] * MacBook Air M1 * iPhone 12 * Huawei E3372h-153 LTE USB Stick * Gigaset E370 & C620 DECT Phones

  3. #378
    Εγγραφή
    20-12-2011
    Περιοχή
    Usa
    Μηνύματα
    4.813
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    300/30
    ISP
    >Vodafone<
    Router
    VF Power Station 6
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από spyridop Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ήδη από το λανσάρισμα της πλατφόρμας EON (19 Οκτωβρίου) όλα τα συνδυαστικά προγράμματα με τηλεόραση (αυτά που ονομάζαμε 3Play) προσφέρονται με δωρεάν τους τρεις πρώτους μήνες. Αυτό που αλλάζει την τρέχουσα εβδομάδα του Black Friday και μέχρι και 29 Νοεμβρίου είναι ότι προσφέρονται με τρεις μήνες δώρο και τα προγράμματα με τηλεόραση μόνο.
    Δεν θυμάμαι. Μπορεί και να ήταν 3 μήνες δώρο στο 3Play.

  4. #379
    Εγγραφή
    29-12-2005
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    4.542
    Downloads
    18
    Uploads
    0
    ISP
    Inalan
    Σήμερα κάνει διακοπές στην προβολή και που και που μαυρίζει εντελώς η οθόνη και ξαναρχίζει την προβολή.

    Κάποιος άλλος να έχει παρατηρήσει παρόμοια συμπεριφορά;
    "Από την άλλη ακούω: ου δύνασθε Θεώ δουλεύειν και μαμωνά. […]. Οταν ένας πολιτισμός αφήνει το Θεό και βάζει το μαμωνά (παντού το βλέπομε) για ανώτατο αγαθό, summum bonum, καταλαβαίνετε τι πολιτισμός πρέπει να είναι αυτός. Διαλέξαμε, φαίνεται, τον πολιτισμό που μας άξιζε. […]"

    Ζ.Λορεντζάτος,
    COLLECTANEA

  5. #380
    Εγγραφή
    03-10-2018
    Μηνύματα
    1.017
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    1
    Συμβαίνει σε πολλούς αυτό. Σε ένα άλλο φόρουμ που διάβαζα έλεγαν ότι έφτιαχνε από μόνο αλλά μετά από λίγο συνέβαινε ξανά. Και λένε ότι έχουν ταχύτητα 50mbps. Κάποιοι έλεγαν ότι για αυτό ευθύνονταν τα powerline που χρησιμοποιούσαν. Δεν ξέρω τι είναι τα powerline. Πάντως είναι γνωστό πρόβλημα. Καλό είναι να στείλεις ένα μήνυμα στην τεχνική υποστήριξη.

  6. #381
    Εγγραφή
    17-09-2005
    Περιοχή
    ATHGR
    Μηνύματα
    2.528
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    ISP
    4G+
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από spyridop Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ήδη από το λανσάρισμα της πλατφόρμας EON (19 Οκτωβρίου) όλα τα συνδυαστικά προγράμματα με τηλεόραση (αυτά που ονομάζαμε 3Play) προσφέρονται με δωρεάν τους τρεις πρώτους μήνες. Αυτό που αλλάζει την τρέχουσα εβδομάδα του Black Friday και μέχρι και 29 Νοεμβρίου είναι ότι προσφέρονται με τρεις μήνες δώρο και τα προγράμματα με τηλεόραση μόνο.
    μια διευκρινηση, οι 3μηνες δωρο ειναι μονο για νεους πελατες tv και οχι π.χ αναβαθμιση υφιστάμενων απο 2play σε 3play.

  7. #382
    Εγγραφή
    13-02-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    17.125
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan FTTH
    Router
    CRS109-8G-1S-2HnD+HapAC2
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από 8anos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σήμερα κάνει διακοπές στην προβολή και που και που μαυρίζει εντελώς η οθόνη και ξαναρχίζει την προβολή.

    Κάποιος άλλος να έχει παρατηρήσει παρόμοια συμπεριφορά;
    καλημερα, αναφερεσαι απο το box? και με τι γραμμη?
    Συνδεεται απευθειας με ethernet στο router?
    Εγω δεν εχω κανενα θεμα με ιναλαν 200αρα FFTH και utp.

  8. #383
    Εγγραφή
    29-12-2005
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    4.542
    Downloads
    18
    Uploads
    0
    ISP
    Inalan
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ds12 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Συμβαίνει σε πολλούς αυτό. Σε ένα άλλο φόρουμ που διάβαζα έλεγαν ότι έφτιαχνε από μόνο αλλά μετά από λίγο συνέβαινε ξανά. Και λένε ότι έχουν ταχύτητα 50mbps. Κάποιοι έλεγαν ότι για αυτό ευθύνονταν τα powerline που χρησιμοποιούσαν. Δεν ξέρω τι είναι τα powerline. Πάντως είναι γνωστό πρόβλημα. Καλό είναι να στείλεις ένα μήνυμα στην τεχνική υποστήριξη.
    Σε ευχαριστώ κάνει το ίδιο πράγμα και σε εμένα.

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Nikiforos Εμφάνιση μηνυμάτων
    καλημερα, αναφερεσαι απο το box? και με τι γραμμη?
    Συνδεεται απευθειας με ethernet στο router?
    Εγω δεν εχω κανενα θεμα με ιναλαν 200αρα FFTH και utp.
    Καλημέρα και σε εσένα.
    Η γραμμή δεν είναι σίγουρα πρόβλημα.
    Έκανα επανεκκίνηση στο κουτί και στο ρουτερ άλλαξα το καλώδιο αλλά είχε την ίδια συμπεριφορά.
    Στο μεταξύ το ίδιο κουτί παίζει χωρίς πρόβλημα άλλη υπηρεσία streaming.
    Θα δω και σήμερα σε ευχαριστώ.
    "Από την άλλη ακούω: ου δύνασθε Θεώ δουλεύειν και μαμωνά. […]. Οταν ένας πολιτισμός αφήνει το Θεό και βάζει το μαμωνά (παντού το βλέπομε) για ανώτατο αγαθό, summum bonum, καταλαβαίνετε τι πολιτισμός πρέπει να είναι αυτός. Διαλέξαμε, φαίνεται, τον πολιτισμό που μας άξιζε. […]"

    Ζ.Λορεντζάτος,
    COLLECTANEA

  9. #384
    Εγγραφή
    31-07-2007
    Περιοχή
    CRETE
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    4.268
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    Οτι να ναι
    ISP
    ΑΜΑΝ
    Router
    Netgear
    SNR / Attn
    ??(dB) / ??(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ds12 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Συμβαίνει σε πολλούς αυτό. Σε ένα άλλο φόρουμ που διάβαζα έλεγαν ότι έφτιαχνε από μόνο αλλά μετά από λίγο συνέβαινε ξανά. Και λένε ότι έχουν ταχύτητα 50mbps. Κάποιοι έλεγαν ότι για αυτό ευθύνονταν τα powerline που χρησιμοποιούσαν. Δεν ξέρω τι είναι τα powerline. Πάντως είναι γνωστό πρόβλημα. Καλό είναι να στείλεις ένα μήνυμα στην τεχνική υποστήριξη.
    Wifi nein powerline nein . Δε μας τα λενε καλα ....

  10. #385
    Εγγραφή
    03-10-2018
    Μηνύματα
    1.017
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    1
    Το πρόβλημα είναι γενικό από την στιγμή που άλλαξε η πλατφόρμα σε eon. Δεν έπρεπε πριν το λανσάρισμα να ελέγξουν την πλατφόρμα για τυχόν προβλήματα; Άσε που σε κάποιους έχουν πει ότι καλό είναι να έχει γραμμή 100mbps και τους απαντούν ότι με την cosmote tv που έχει και υψηλότερη ανάλυση και γενικά η πλατφόρμα της είναι ποιοτικότερη δεν έχουν αντιμετωπίσει ποτέ πρόβλημα. Επίσης από ότι έχω διαβάσει λένε ότι το περιεχόμενο της eon δεν συγκρίνεται με της cosmote. Σίγουρα για να αποκτήσει περισσότερους πελάτες πρέπει να τα βελτιώσει όλα αυτά. Στο δορυφορικό λένε ότι λειτουργεί καλύτερα αλλά σκέφτονται να το καταργήσουν.

  11. #386
    Εγγραφή
    26-09-2002
    Περιοχή
    Τραχανοπλαγιά
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    571
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1Gbps/100Mbps
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΑΛΑΜΑΚΙ
    Router
    Fritz!Box 5530 AX Fiber
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ds12 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Επίσης από ότι έχω διαβάσει λένε ότι το περιεχόμενο της eon δεν συγκρίνεται με της cosmote.
    Εννοείς η ποιότητα εικόνας δεν συγκρίνεται (που αναφέρουν πως είναι ένα κλικ χειρότερη), το περιεχόμενο είναι κλάσεις ανώτερο στο EON (στην Cosmote για να δεις μία ταινία πρόσφατη πρέπει να την πληρώσεις).
    Φιλικά, Γιώργος Βαρδίκος

  12. #387
    Εγγραφή
    03-10-2018
    Μηνύματα
    1.017
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    1
    Ναι για το περιεχόμενο δεν ξέρω ότι γράφουν λέω. Πάντως παρόλο που δεν έχω eon δεν βλέπω πολλούς να διαμαρτύρονται για το περιεχόμενο περισσότερο η ποιότητα εικόνας και το πρόβλημα με την μαυρισμένη οθόνη τους απασχολεί.

  13. #388
    Εγγραφή
    29-12-2005
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    4.542
    Downloads
    18
    Uploads
    0
    ISP
    Inalan
    Σήμερα έκατσα σπίτι γιατί είχα μια αδιαθεσία και μέχρι τώρα δουλεύει καλά χωρίς προβλήματα.

    Ελπιζω να ήταν κάτι παροδικο.
    "Από την άλλη ακούω: ου δύνασθε Θεώ δουλεύειν και μαμωνά. […]. Οταν ένας πολιτισμός αφήνει το Θεό και βάζει το μαμωνά (παντού το βλέπομε) για ανώτατο αγαθό, summum bonum, καταλαβαίνετε τι πολιτισμός πρέπει να είναι αυτός. Διαλέξαμε, φαίνεται, τον πολιτισμό που μας άξιζε. […]"

    Ζ.Λορεντζάτος,
    COLLECTANEA

  14. #389
    Εγγραφή
    03-10-2018
    Μηνύματα
    1.017
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    1
    Τώρα που κοίταξα στο άλλο φόρουμ που μπαίνω λένε ότι το πρόβλημα είναι ότι χρησιμοποιούσαν poweline. Αν βάλεις το καλώδιο απευθείας από το ρούτερ στο Eon box το πρόβλημα λύνετε. Ελπίζω να είναι παροδικό.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος ds12 : 24-11-21 στις 11:46.

  15. #390
    Εγγραφή
    05-12-2003
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    3.695
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200000 / 20000
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΤΟΥΜΠΑ
    Router
    AVM Fritz!Box 7530 ax
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ds12 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ναι για το περιεχόμενο δεν ξέρω ότι γράφουν λέω. Πάντως παρόλο που δεν έχω eon δεν βλέπω πολλούς να διαμαρτύρονται για το περιεχόμενο περισσότερο η ποιότητα εικόνας και το πρόβλημα με την μαυρισμένη οθόνη τους απασχολεί.
    Ομολογουμένως το θέμα όλων είναι να έχουν καταρχάς άριστη εικόνα, και σε ότι αφορά το περιεχόμενο, οι περισσότεροι το έχουν για τα αθλητικά. Αν ήταν κυρίως για τις ταινίες, υπάρχουν και άλλες επιλογές εκεί έξω, με πρώτο και καλύτερο το Netflix.

Σελ. 26 από 34 ΠρώτηΠρώτη ... 61621242526272831 ... ΤελευταίαΤελευταία

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας