Σελ. 31 από 34 ΠρώτηΠρώτη ... 1121262930313233 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 451-465 από 499
  1. #451
    Εγγραφή
    02-04-2010
    Μηνύματα
    13.088
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Rage Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εχει παρατησει κανεις σε αγωνα ζωντανο μεταδοσης απο novasport που μικραινουν την εικονα και βαζουν πλευρικα διαφημιση στιγμιαια βγαινουν μπαρες χρωματων?
    Κάνουν τέτοιο πράγμα κατά τη διάρκεια αγώνα??
    Όσο περισσότερο σου κλέβουν τη ζωή, τόσο σε ταΐζουν με έθνος και φυλή..

    Εθνικισμός και μετανάστες

    Μία τάξη, φυλετικά διαχωρισμένη

  2. #452
    Εγγραφή
    05-12-2003
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    3.695
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200000 / 20000
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΤΟΥΜΠΑ
    Router
    AVM Fritz!Box 7530 ax
    Ναι, ουσιαστικά μικραίνει η οθόνη και η αριστερή και κάτω πλευρά έχει διαφημιστικό στοιχηματικής εταιρίας.

    Πάντως πολύ επιθετική πολιτική αλλαγής του δορυφόρου από το πρώτο διάστημα λανσαρίσματος της ΕΟΝ. Ναι μεν το μέλλον πάει εκεί, αλλά δεν είμαστε ούτε Εσθονία ούτε Ρουμανία με τις οπτικές να πούμε. Άσε που και η εικόνα της ΕΟΝ είναι πολύ χαμηλής ποιότητας. Τι σκατα, δεν έχουν καμία ρήτρα για την ποιότητα του περιεχομένου που προβάλουν;

  3. #453
    Εγγραφή
    31-01-2013
    Περιοχή
    Down on the beach
    Ηλικία
    51
    Μηνύματα
    1.221
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    110/11-300/50
    ISP
    Cosmote
    Router
    S.Plus 2/ZTE MC801A
    SNR / Attn
    9,7(dB) / 14,2(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Zus Εμφάνιση μηνυμάτων
    Κάνουν τέτοιο πράγμα κατά τη διάρκεια αγώνα??
    Ναι και ειναι γελοιοι και καλα να παρακολουθεις σε πολλες ιντσες αγωνα που ειναι σπασιμο και αυτο αλλα σε μια 32 αρα να σου μικραινει και αλλο την οθονη την πεταξες απο το παραθυρο.

  4. #454
    Εγγραφή
    13-07-2006
    Περιοχή
    Καρδιτσα
    Ηλικία
    47
    Μηνύματα
    55
    Downloads
    37
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    49999/4999
    ISP
    Conn-x OTE/Otenet
    Router
    Speedport Plus
    SNR / Attn
    33.1(dB) / 6(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Καλησπέρα σας.Δεν ξέρω αν είμαι σε λάθος post απλά θέλω να ρωτήσω κάτι αν ξέρει κάποιος να με βοηθήσει.Δεν είμαι πελάτης nova και ενδιαφέρομαι να βάλω το eon με τα 10 ευρώ/ μήνα περισσότερο για τα Eurosport 1 και 2 και για τα ντοκιμαντέρ.Ξέρει κανείς αν στα 2 έτη συμβόλαιο που θα κάνω θα έχω αυτα τα 2 αθλητικά κανάλια ή λήγει η συνεργασία με την Discovery?Δέν θέλω να ενεργοποιήσω την υπηρεσία για 2 χρόνια και μετα απο 5 μήνες π.χ να σταματήσουν τα eurosport.Ευχαριστώ πολύ
    Η υπομονή είναι αρετή!!

  5. #455
    Εγγραφή
    13-02-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    17.124
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan FTTH
    Router
    CRS109-8G-1S-2HnD+HapAC2
    καλησπερα, παντως εγω ειμαι πολυ ευχαριστημενος με το EON TV και μου φαινεται καλυτερο απο το Cosmote TV που ειχα πριν σε πολλα πραγματα.

  6. #456
    Εγγραφή
    03-01-2018
    Μηνύματα
    235
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    110/11
    ISP
    Nova
    Έκανα αίτηση αναβάθμισης σε μία γραμμή από adsl σε 100 με eon+. Κρατάω δορυφόρο και θέαση από εφαρμογή σε άλλη μία μεγάλη οθόνη με την προυπόθεση να μην είναι από tv box. Περιμένω να δω τι απόδοση θα έχει στην πραγματικότητα και τι delay μεταξύ δορυφόρου και ίντερνετ η τηλεόραση.

  7. #457
    Εγγραφή
    17-09-2003
    Περιοχή
    ΜΑΡΟΥΣΙ
    Ηλικία
    55
    Μηνύματα
    1.867
    Downloads
    97
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    109999/10999
    ISP
    Wind
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΜΑΡΟΥΣΙ
    Router
    ZTE
    SNR / Attn
    11.6(dB) / 6(dB)
    Path Level
    Interleaved
    αληθεια τωρα συγκρινεις την εικονα της εον με αυτην της cosmote!!!! εχω και τα δυο και εχω να πω οτι η εον δεν δινει αληθινο FHD στην κ αλυτερη περιπτωση δινει 720p αφηνω κατα μερος την αθλια εικονα των αθλητικων καναλιών

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Nikiforos Εμφάνιση μηνυμάτων
    καλησπερα, παντως εγω ειμαι πολυ ευχαριστημενος με το EON TV και μου φαινεται καλυτερο απο το Cosmote TV που ειχα πριν σε πολλα πραγματα.
    αληθεια τωρα συγκρινεις την εικονα της εον με αυτην της cosmote!!!! εχω και τα δυο και εχω να πω οτι η εον δεν δινει αληθινο FHD στην κ αλυτερη περιπτωση δινει 720p αφηνω κατα μερος την αθλια εικονα των αθλητικων καναλιών
    Ο ΣΟΦΟΣ ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΠΛΑΘΕΙ ΜΟΝΟΣ ΤΟΥ ΤΗΝ ΜΟΙΡΑ ΤΟΥ

  8. #458
    Εγγραφή
    05-12-2003
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    3.695
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200000 / 20000
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΤΟΥΜΠΑ
    Router
    AVM Fritz!Box 7530 ax
    Κι εγώ που τα έχω και τα δυο, η εικόνα της Cosmote είναι καλύτερη. Συγκρίνω μέχρι και εικόνες από τα ίδια γήπεδα, όπου τη μια βδομάδα παίζαν πχ εντός πρωτάθλημα στην μια πλατφόρμα, και την άλλη έπαιζαν πχ κύπελλο εντός.

  9. #459
    Εγγραφή
    13-02-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    17.124
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan FTTH
    Router
    CRS109-8G-1S-2HnD+HapAC2
    καλησπερα, να πω οτι εχει σημασια που βλεπεις, συσκευη, μεγεθος, αναλυση, ποιοτητα οθονης κτλ κτλ.
    επισης σπανια βλεπω εγω, και ΔΕΝ βλεπω ΠΟΤΕ αθλητικα και ειδικα καναλια....
    Οτι εχω δει μια χαρα μου φαινεται.

    Το οτι ειπα καλυτερο σε πολλα πραγματα ΔΕΝ σημαινει την εικονα!!!!
    Ειπα για την εικονα συγκεκριμενα?????

    Σε ολα ειναι καλυτερη απο την cosmote εκτος την ποιοτητα εικονας, αλλα αν δεν βλεπεις σε μεγαλη οθονη ειναι ελαχιστη η διαφορα και ισως και αμελητεα σε οθονες μικρες απο 22 ιντζες και κατω.
    Δοκιμες σε pc με 22αρα led, κινητο με 6,2 και ταμπλετ με 8. Απο αυτα μονο το ταμπλετ ειναι σαν 720p τα αλλα 1080.

    Πηρα τωρα στο pc 34αρα ultra wide 3440Χ1440 curved αλλα δεν εχω προλαβει να δω κατι + οτι με χαλαει τωρα οτι συνηθως παιζουν 16 :9 αντι 21:9 και προτιμω να βλεπω απο αλλου....
    Αλλοι ηθελαν να βλεπουν και εβαλα αλλιως δεν θα ειχα καν και για τα ντοκιμαντερ βασικα τιποτα παραπανω που και αυτα ειναι κλασεις μακραν καλυτερα της cosmote tv + οτι εχει τα καναλια animal planet και wild nat geo (αυτο δεν το εχει στο βασικο πακετο η κοτε).

    Το box και το τηλεκοντρολ ειναι αλλη φαση μακραν καλυτερα απο της κοτε, ειδικα το κοντρολ εχει φωτειζομενα πληκτρα και ειναι πολυ μεγαλο!!! βολικο για μερικους.
    Επισης τα μενου και ολα μεσα ειναι μακραν καλυτερα και θεωρω για μενα και τα διαφορετικα καναλια που εχει καλυτερα.

    Αλλοι εδω που βλεπουν σε 37αρα 1080p μου λενε μια χαρα ειναι η ποιοτητα εικονας αλλα ειπαμε εγω δεν βλεπω οτι εχω δει ηταν απο 22 ιντζες και κατω.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Nikiforos : 18-01-22 στις 18:12. Αιτία: Συμπληρώματα

  10. #460
    Εγγραφή
    03-01-2018
    Μηνύματα
    235
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    110/11
    ISP
    Nova
    Το ΕΟΝ έχει καλύτερη & ταχύτερη εφαρμογή και ποιο φιλική στον χρήστη από ότι της Cosmote. Σε ποιότητα εικόνας σε μερικά κανάλια υπερτερεί η Cosmote (Αθλητικά) αλλά σε ντοκιμαντέρ στα δικά μου μάτια το ΕΟΝ είναι ένα κλικ ποιο πάνω.

  11. #461
    Εγγραφή
    27-05-2006
    Περιοχή
    Άγιοι Ανάργυροι
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    13.167
    Downloads
    21
    Uploads
    1
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/10 - 600/120
    ISP
    Cosmote VDSL - 5G
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑ
    Router
    UntangleVM on esxi
    Δεν ειναι κακό το ΕΟΝ αλλά καμία σχέση σε ποιότητα εικόνας με την Cosmote ειδικά σε τηλεοράσεις απο 40" και πάνω.
    Στον πατέρα μου που εχει την παλιά μου 42αρα plasma, όπου υπάρχει κίνηση σε ταινία είναι όλα blur. Για αθλητικά δεν το συζητάμε.
    Δείτε όσοι το έχετε μια σκηνή με paning shot σε μία ταινία και θα το καταλάβετε. Μου θυμίζει κάτι avi που οι χακεραδες/encoder εκαναν τα παντα να χωρέσει η ταινία σε ενα cd.

  12. #462
    Εγγραφή
    29-12-2005
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    4.542
    Downloads
    18
    Uploads
    0
    ISP
    Inalan
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από BlueChris Εμφάνιση μηνυμάτων
    Στον πατέρα μου που εχει την παλιά μου 42αρα plasma, όπου υπάρχει κίνηση σε ταινία είναι όλα blur.
    Δεν το έχω παρατηρήσει να πω την αλήθεια. Ίσως να είναι και η συνήθεια.
    Αθλητικά δεν βλέπω οπότε δεν έχω άποψη.
    "Από την άλλη ακούω: ου δύνασθε Θεώ δουλεύειν και μαμωνά. […]. Οταν ένας πολιτισμός αφήνει το Θεό και βάζει το μαμωνά (παντού το βλέπομε) για ανώτατο αγαθό, summum bonum, καταλαβαίνετε τι πολιτισμός πρέπει να είναι αυτός. Διαλέξαμε, φαίνεται, τον πολιτισμό που μας άξιζε. […]"

    Ζ.Λορεντζάτος,
    COLLECTANEA

  13. #463
    Εγγραφή
    03-01-2018
    Μηνύματα
    235
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    110/11
    ISP
    Nova
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από BlueChris Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν ειναι κακό το ΕΟΝ αλλά καμία σχέση σε ποιότητα εικόνας με την Cosmote ειδικά σε τηλεοράσεις απο 40" και πάνω.
    Στον πατέρα μου που εχει την παλιά μου 42αρα plasma, όπου υπάρχει κίνηση σε ταινία είναι όλα blur. Για αθλητικά δεν το συζητάμε.
    Δείτε όσοι το έχετε μια σκηνή με paning shot σε μία ταινία και θα το καταλάβετε. Μου θυμίζει κάτι avi που οι χακεραδες/encoder εκαναν τα παντα να χωρέσει η ταινία σε ενα cd.
    Αυτό με τις ταινίες ισχύει που λες.

  14. #464
    Εγγραφή
    13-02-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    17.124
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan FTTH
    Router
    CRS109-8G-1S-2HnD+HapAC2
    καλησπερα, εχει σημασια πιστευω και η ποιοτητα της γραμμης (ταχυτητα κυριως) αλλα και απο τι βλεπουμε.
    Εγω γενικα βλεπω αμελητεες διαφορες ποιοτητες σε οτι εχω δει, μιλαω για το βασικο πακετο με τα 10 ευρω και σημειωτεον οτι βλεπω ελαχιστα οποτε κρινω με οτι εχω δει.
    Επισης εχω δει μεχρι σε 22 ιντζες και το ιντερνετ μου ειναι FTTH περιπου 240/240 mbps.
    Σε μικρες οθονες ειναι λογικο αφου μικραινουν τα pixels να μην καταλαβαινουμε τις ατελειες.

    - - - Updated - - -

    Το θεμα ειναι οτι ειμαι πολυ περισσοτερο ευχαριστημενος απο οτι με το cosmote tv. Eκτος την τιμη ειναι λιγο παραπανω τωρα πριν εδινα 7.30 αντι 10 αλλα σιγα την διαφορα.
    Αλλα κυριως τα ντοκιμαντερ θελανε, εγω για ταινιες/σειρες εχω αλλους τροπους και βλεπω οτι θελω...αν δεν ηταν για τα ντοκιμαντερ δεν θα εβαζα ποτε τιποτα τετοιο.

  15. #465
    Εγγραφή
    27-05-2006
    Περιοχή
    Άγιοι Ανάργυροι
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    13.167
    Downloads
    21
    Uploads
    1
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/10 - 600/120
    ISP
    Cosmote VDSL - 5G
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑ
    Router
    UntangleVM on esxi
    Βλέπω ραδιοαρβυλα τωρα που μιλάμε απο το κινητό μου και μιλαμε ειναι άθλιο απο ποιότητα τελείως. Fullhd ειναι το κινητό μου και το traffic ειναι 1sec 230kb και μετα 1 sec τιποτα και ξανα απο την αρχη. Αυτό είναι ίσον με 128kb/sec δηλαδή 1mbit.

    Αν το έχει κανείς σε κινητό ας βαλει Αντ1 και ας δει και το live traffic αν μπορεί και την ποιότητα με τα ματια του.
    There's no substitute for experience
    CorollaClub

Σελ. 31 από 34 ΠρώτηΠρώτη ... 1121262930313233 ... ΤελευταίαΤελευταία

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας