Σελ. 17 από 34 ΠρώτηΠρώτη ... 71215161718192227 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 241-255 από 499
  1. #241
    Εγγραφή
    07-12-2012
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    341
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200
    ISP
    INALAN
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από stefanos1999 Εμφάνιση μηνυμάτων
    εχουν εκπτωση τα νεα 3play πακέτα αν επιλεγει τρόπος εξόφλησης πάγια εντολή μέσω τρ.λογσμού?
    Νομίζω πως έχουν έκπτωση 4%

  2. #242
    Εγγραφή
    17-09-2005
    Περιοχή
    ATHGR
    Μηνύματα
    2.528
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    ISP
    4G+
    αν ισχύει είναι καλό αλλά δεν μπορώ να βγάλω άκρη, στο μεν κατάστημα μου είπαν όχι (ίσχυε παλιά και έχει καταργηθει) στο δε chat μια μου είπε για 3% άλλος μια μέρα νωρίτερα ότι δεν υπάρχει έκπτωση...

  3. #243
    Εγγραφή
    07-12-2012
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    341
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200
    ISP
    INALAN
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από stefanos1999 Εμφάνιση μηνυμάτων
    αν ισχύει είναι καλό αλλά δεν μπορώ να βγάλω άκρη, στο μεν κατάστημα μου είπαν όχι (ίσχυε παλιά και έχει καταργηθει) στο δε chat μια μου είπε για 3% άλλος μια μέρα νωρίτερα ότι δεν υπάρχει έκπτωση...
    Καλά εκεί στο chat άλλες 2-3 φορές αν δοκιμάσεις να ρωτήσεις, μπορεί να ακούσεις και άλλες τόσες εκδοχές! Κι αυτό το 4% στο chat ειπώθηκε. Γι αυτό είπα... νομίζω.

  4. #244
    Εγγραφή
    12-10-2005
    Μηνύματα
    29
    Downloads
    26
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Nova
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΘΕΡΜΗ
    Η έκπτωση (δώρο ο 12ος λογαριασμός) καταργήθηκε πρόσφατα, μετά την εξαγορά από τη UG.

  5. #245
    Εγγραφή
    18-09-2021
    Μηνύματα
    55
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Wind
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από anti Εμφάνιση μηνυμάτων
    Από ό,τι μου είπαν στο κατάστημα Nova, το On Demand θα κοπεί από τους δορυφορικούς δέκτες σύντομα.
    Αν έχεις συμβόλαιο που δεν έχει λήξει, μπορείς να αλλάξεις σε πρόγραμμα ΕΟΝ με κόστος μετάβασης 50 ευρώ και δέσμευση 24 μήνες. Το ΕΟΝ box το χρεώνουν 50 ευρώ αλλά αν δεν το θέλεις δεν το παίρνεις. Αν το συμβόλαιο έχει λήξει, γλιτώνεις το τέλος μετάβασης.
    .
    Για νέους συνδρομητές ΕΟΝ μέσω δορυφόρου δίνουν έναν νέο δορυφορικό δέκτη χαμηλού κόστους (τύπου Octagon SX88), ο οποίος δεν διαθέτει USB, οπότε και δεν έχει δυνατότητα εγγραφών και Timeshift, δηλαδή είναι "σαραβαλάκι" σε σχέση με τους παλιούς novabox και επίσης δεν διαθέτει πρόσβαση ON Demand (παρόλο που διαθέτει είσοδο για LAN)…

    Επίσης όσοι πρώην συνδρομητές δεν έχουν ενεργή συνδρομή Nova με "Novabox PVR 865", είναι δηλαδή μη υφιστάμενοι συνδρομητές αυτή τη περίοδο και θέλουν ενεργοποίηση "ΕΟΝ μέσω δορυφόρου", δεν έχουν πλέον την δυνατότητα να ενεργοποιήσουν τον παλιό δέκτη "Novabox PVR 865", γιατί αυτή την περίοδο δεν είναι μέσα στο σύστημα του εμπορικού τμήματος της ΕΟΝ!
    Και απαιτούν να ενεργοποιηθείς ως νέος συνδρομητής, είτε ως ΕΟΝ μέσω δορυφόρου με τον νέο τους "σαραβαλάκι" δορυφορικό δέκτη (χωρίς εγγραφές και ON Demand), είτε μέσω ΙΡ με το νέο ΕΟΝ Smart Box...
    Κάποιοι έχουμε αγοράσει αυτούς τους δέκτες - "Novabox PVR 865" -, 300 ευρώ από την NOVA και έρχεται η νέα εμπορική ονομασία "ΕΟΝ" να τους ακυρώσει, το θέμα χρήζει καταγγελίας στην ΕΕΤΤ, εάν δεν διορθωθεί αυτή η αδικία (αφού ήδη χρησιμοποιούνται οι PVR δέκτες αυτοί, από υφιστάμενους συνδρομητές με ενεργή συνδρομή Nova)…
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος satzapper : 31-10-21 στις 00:33.

  6. #246
    Εγγραφή
    09-04-2011
    Περιοχή
    Λάρισα
    Ηλικία
    47
    Μηνύματα
    870
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    ↓ 220,0 ↑ 22,0
    ISP
    Cosmote
    Router
    FRITZ! Mesh
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από anti Εμφάνιση μηνυμάτων
    Η έκπτωση (δώρο ο 12ος λογαριασμός) καταργήθηκε πρόσφατα, μετά την εξαγορά από τη UG.
    Αυτό αφορά πληρωμή με πάγια εντολή χρέωσης πιστωτικής κάρτας (13ος μήνας δωρεάν) και καταργήθηκε το καλοκαίρι.
    Για να το ξεκαθαρίσουμε, η έκπτωση για εξόφληση μέσω πάγιας εντολής τραπεζικού λογαριασμού εξακολουθεί προς το παρόν να ισχύει και είναι 4% επί του συνολικού μηνιαίου παγίου.
    FRITZ! Mesh Set [FRITZ!Box 7530 & FRITZ!Repeater 1200] * MacBook Air M1 * iPhone 12 * Huawei E3372h-153 LTE USB Stick * Gigaset E370 & C620 DECT Phones

  7. #247
    Εγγραφή
    17-09-2005
    Περιοχή
    ATHGR
    Μηνύματα
    2.528
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    ISP
    4G+
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από spyridop Εμφάνιση μηνυμάτων
    Για να το ξεκαθαρίσουμε, η έκπτωση για εξόφληση μέσω πάγιας εντολής τραπεζικού λογαριασμού εξακολουθεί προς το παρόν να ισχύει και είναι 4% επί του συνολικού μηνιαίου παγίου.
    εισαι σιγουρος οτι το 4% (με πάγια τρ.λοσμού) αφορα και τα νεα προγραμματα και οχι οτι εξακολουθει να ισχυει μόνο για τα παλιά? Διότι εμένα μετα απο πίεση+παραπονα οτι άλλα μου λεει ο ενας άλλα ο άλλος αυτη την απάντηση μου εδωσαν, οτι στα νεα eon προγραμματα δεν εφαρμοζεται εκπτωση με πάγια τραπεζ.λογ/σμού.

  8. #248
    Εγγραφή
    09-04-2011
    Περιοχή
    Λάρισα
    Ηλικία
    47
    Μηνύματα
    870
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    ↓ 220,0 ↑ 22,0
    ISP
    Cosmote
    Router
    FRITZ! Mesh
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από stefanos1999 Εμφάνιση μηνυμάτων
    εισαι σιγουρος οτι το 4% (με πάγια τρ.λοσμού) αφορα και τα νεα προγραμματα και οχι οτι εξακολουθει να ισχυει μόνο για τα παλιά? Διότι εμένα μετα απο πίεση+παραπονα οτι άλλα μου λεει ο ενας άλλα ο άλλος αυτη την απάντηση μου εδωσαν, οτι στα νεα eon προγραμματα δεν εφαρμοζεται εκπτωση με πάγια τραπεζ.λογ/σμού.
    Δεν είμαι σίγουρος για τα νέα EON πακέτα (τα δικά μου είναι "παλιά" προγράμματα), θα το γνωρίζω σίγουρα τις επόμενες ημέρες και θα ενημερώσω.

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από spyridop Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν είμαι σίγουρος για τα νέα EON πακέτα (τα δικά μου είναι "παλιά" προγράμματα), θα το γνωρίζω σίγουρα τις επόμενες ημέρες και θα ενημερώσω.
    Λοιπόν, σε νέα προγράμματα ή σε υφιστάμενους συνδρομητές που μετατρέπουν την υπηρεσία του σε νέα προγράμματα, ΔΕΝ ισχύει έκπτωση λόγω πληρωμής με πάγια εντολή τραπεζικού λογαριασμού.
    FRITZ! Mesh Set [FRITZ!Box 7530 & FRITZ!Repeater 1200] * MacBook Air M1 * iPhone 12 * Huawei E3372h-153 LTE USB Stick * Gigaset E370 & C620 DECT Phones

  9. #249
    Εγγραφή
    03-10-2018
    Μηνύματα
    1.017
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    1
    Η nova για την συνδρομητική δεν έχει κάποιο πρόγραμμα χωρίς συμβόλαιο; Δηλαδή εννοώ αν θες να πληρώσεις π.χ. για ένα μήνα και μόλις λήξει η συνδρομή να ανανεώσεις όποτε θες εσύ όπως το netflix. Γενικά κάποιος πάροχος το κάνει αυτό;

  10. #250
    Εγγραφή
    09-04-2011
    Περιοχή
    Λάρισα
    Ηλικία
    47
    Μηνύματα
    870
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    ↓ 220,0 ↑ 22,0
    ISP
    Cosmote
    Router
    FRITZ! Mesh
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ds12 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Η nova για την συνδρομητική δεν έχει κάποιο πρόγραμμα χωρίς συμβόλαιο;
    Όχι, όλα τα προγράμματα είναι με 24μηνη δέσμευση.

  11. #251
    Εγγραφή
    13-02-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    17.124
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan FTTH
    Router
    CRS109-8G-1S-2HnD+HapAC2
    Αυτο με 24μηνη δεσμευση απλα ειναι ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ. Διαβαζουμε για απειρα προβληματα, αν εχεις προβληματα που δεν λυνονται και θες να διακοψεις τι γινεται δλδ?

  12. #252
    Εγγραφή
    18-03-2008
    Περιοχή
    Δράμα-Καβάλα
    Μηνύματα
    204
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    ↓ 86,9 ↑ 10,9
    ISP
    Nova
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΟΜΝΗΝΩΝ
    Router
    ZTE H288A
    Είμαι από τους πρώτους που έβαλαν EON+ και δεν είχα κανένα θέμα.
    Η εικόνα είναι αρκετά καλή αλλά ένα κλικ κάτω από το Cosmote tv.

    Πολύ γρήγορο μενού και η αλλαγή στα κανάλια !
    Στο boxάκι κάνει 0,5 sec για ν´αλλάξει κανάλι , εντυπωσιακά γρήγορο !
    Στην εφαρμογή στην smart tv κάνει 1,0 sec !

    Για 22,00 ευρώ και κάτι (ο ένας μήνας από τους 24 είναι δωρεάν) που βγαίνει τον μήνα το θεωρώ πολύ καλή επιλογή με όλα αυτά τα κανάλια, nova full pack !

    internet έχω 50άρι Cosmote !
    Didimos GR

  13. #253
    Εγγραφή
    02-04-2010
    Μηνύματα
    13.088
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Προχθές καθίσαμε για έναν καφέ πάντως και το κατάστημα, είχε κάτι 60ρες νομίζω.

    Η ποιότητα και στο Nova Prime για την Euroleague και στο Cosmote για το Europa league δεν ήταν καλή.

    Ίσως επειδή ήταν πολύ μεγάλη η τηλεόραση τι να πω.
    Όσο περισσότερο σου κλέβουν τη ζωή, τόσο σε ταΐζουν με έθνος και φυλή..

    Εθνικισμός και μετανάστες

    Μία τάξη, φυλετικά διαχωρισμένη

  14. #254
    Εγγραφή
    27-05-2006
    Περιοχή
    Άγιοι Ανάργυροι
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    13.167
    Downloads
    21
    Uploads
    1
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/10 - 600/120
    ISP
    Cosmote VDSL - 5G
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑ
    Router
    UntangleVM on esxi
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Zus Εμφάνιση μηνυμάτων
    Προχθές καθίσαμε για έναν καφέ πάντως και το κατάστημα, είχε κάτι 60ρες νομίζω.

    Η ποιότητα και στο Nova Prime για την Euroleague και στο Cosmote για το Europa league δεν ήταν καλή.

    Ίσως επειδή ήταν πολύ μεγάλη η τηλεόραση τι να πω.
    Αν είχε πολλές τηλεοράσεις η καφετέρια παιζει να είχαν σπλιτερ του 1821 αναλογικό όπως βλέπω σε πολλές καφετέριες, οπότε μη κρίνεις σίγουρα την ποιότητα από εκεί.
    There's no substitute for experience
    CorollaClub

  15. #255
    Εγγραφή
    05-12-2003
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    3.695
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200000 / 20000
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΤΟΥΜΠΑ
    Router
    AVM Fritz!Box 7530 ax
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Didimos_GR Εμφάνιση μηνυμάτων
    Είμαι από τους πρώτους που έβαλαν EON+ και δεν είχα κανένα θέμα.
    Η εικόνα είναι αρκετά καλή αλλά ένα κλικ κάτω από το Cosmote tv.

    Πολύ γρήγορο μενού και η αλλαγή στα κανάλια !
    Στο boxάκι κάνει 0,5 sec για ν´αλλάξει κανάλι , εντυπωσιακά γρήγορο !
    Στην εφαρμογή στην smart tv κάνει 1,0 sec !

    Για 22,00 ευρώ και κάτι (ο ένας μήνας από τους 24 είναι δωρεάν) που βγαίνει τον μήνα το θεωρώ πολύ καλή επιλογή με όλα αυτά τα κανάλια, nova full pack !

    internet έχω 50άρι Cosmote !
    Για την ακαριαία αλλαγή καναλιού επιβεβαιώνω και εγώ που το έχω σε mi box. Μελανό σημείο η ποιότητα, η οποία με ανησυχεί διότι έτσι δουλεύει απ ότι κατάλαβα και στα Βαλκάνια, γιατί να μη ξεχνάμε πως το eon tv προϋπήρχε και απλά ενσωμάτωσαν τη νόβα τώρα. Είναι μεγάλο πισωγύρισμα η εικόνα σε σχέση να τη δορυφορική.

Σελ. 17 από 34 ΠρώτηΠρώτη ... 71215161718192227 ... ΤελευταίαΤελευταία

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας