Εμφάνιση 1-3 από 3
  1. #1
    Εγγραφή
    02-11-2007
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    758
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    49.999/29.999
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΕΥΡΩΠΟΣ
    Router
    Speedport Plus
    SNR / Attn
    9(dB) / 15(dB)
    Καλησπέρα,

    μπορεί να μου πει κάποιος που έχει, ή αν απλά γνωρίζει, αν μπορείς να συνδέσεις εξωτερικό σκληρό με .mkv και .srt αρχεία σε Sony Bravia (στην προκειμένη περίπτωση πρόκειται για την KDL-32WD755, αν και πιστεύω όλα τα μοντέλα ίδια θα είναι) ;

    Ρωτάω γιατί δεν έχω δει να υπάρχει κάποιος εγκατεστημένος player στην τηλεόραση, ούτε και κάποιο market από το οποίο μπορείς να κατεβάσεις εφαρμογές (πχ. VLC player, MX player, ή ακόμη και Plex), ενώ και κάτι άσχετο με αυτό, που δοκίμασα, να στείλω εικόνα από iPhone αλλά και Android συσκευή στην τηλεόραση απέτυχε, ήταν σα να μη βλέπουν τα κινητά την τηλεόραση.

    Σας ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας.


    CPU:CORE i7-920 2.66GHZ | Mobo:ASUS P6T Deluxe | RAM:Corsair 7Gb (3x 1Gb, 1x 4Gb) DDR3 1333MHz | VGA:MSI GEFORCE GT960 4GB | HDD:1x WD WD5001AALS 500GB, 1x HITACHI 500GB | Optical Drive:SAMSUNG DVD-RW SH-S223F | PSU:TAGAN TG700 BZ Series PIPEROCK | Case:APLUS CS 188AWF | UPS:NRG GUARD+ 1000
    Huawei Mate 20 Pro
    Samsung Galaxy Tab S7

  2. #2
    Εγγραφή
    23-11-2006
    Περιοχή
    Κατερίνη
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    1.233
    Downloads
    14
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    HOL - ΚΑΤΕΡΙΝΗ
    Router
    Vodafone H300s
    Path Level
    Interleaved
    Απ' όσο ξέρω οι Sony δεν αναπαράγουν αρχεία τύπου mkv, ακόμη και αν έχει ενσωματωμένο media player, θα θέλουν μετρατροπή τα αρχεία.
    Κινητό: Samsung Galaxy A52s



    Νίκος Χανδόλιας

  3. #3
    Εγγραφή
    02-11-2007
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    758
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    49.999/29.999
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΕΥΡΩΠΟΣ
    Router
    Speedport Plus
    SNR / Attn
    9(dB) / 15(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από nikosmelt Εμφάνιση μηνυμάτων
    Απ' όσο ξέρω οι Sony δεν αναπαράγουν αρχεία τύπου mkv, ακόμη και αν έχει ενσωματωμένο media player, θα θέλουν μετρατροπή τα αρχεία.
    Σ' ευχαριστώ για την απάντηση, αυτό κατάλαβα κι εγώ από κάποια sites/forum που βρήκα ψάχνοντας.

    Δεν πρόκειται να ασχοληθώ με μετατροπές αρχείων, νομίζω θα επιστρατεύσω το παλιό μου box, ένα egreat το οποίο το έκανα στην άκρη γιατί μάλλον λόγω έλλειψης update από την εταιρία δεν μπορούσε να παίξει σειρές από συγκεκριμένες streaming υπηρεσίες.
    Αν δεν έχει αλλάξει κάτι στις ταινίες πιστεύω θα μπορεί να τις παίξει.


    CPU:CORE i7-920 2.66GHZ | Mobo:ASUS P6T Deluxe | RAM:Corsair 7Gb (3x 1Gb, 1x 4Gb) DDR3 1333MHz | VGA:MSI GEFORCE GT960 4GB | HDD:1x WD WD5001AALS 500GB, 1x HITACHI 500GB | Optical Drive:SAMSUNG DVD-RW SH-S223F | PSU:TAGAN TG700 BZ Series PIPEROCK | Case:APLUS CS 188AWF | UPS:NRG GUARD+ 1000
    Huawei Mate 20 Pro
    Samsung Galaxy Tab S7

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας