Σελ. 6 από 10 ΠρώτηΠρώτη ... 45678 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 76-90 από 149
  1. #76
    Εγγραφή
    18-09-2007
    Περιοχή
    Αθήνα
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    4.558
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    107.4 Mbps/10.7 Mbps
    ISP
    Vodafone
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Kootoomootoo Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αν και δεν είναι αυτοκίνητο, υπάρχει κάτι σαν αυτό αλλού.

    https://gfycat.com/realisticalertgoldeneye
    Για αυτό μιλάμε που έβαλε και ο ranger.

    Όπως είπα καλή ιδέα αλλά για να το δούμε να εφαρμόζεται θέλει επενδύσεις και χρόνια.


    Τέλος πάντων δεν ξέρω γιατί μιλάω για σκούτερ, τα σιχαίνομαι


  2. #77
    Εγγραφή
    24-10-2004
    Μηνύματα
    15.637
    Downloads
    43
    Uploads
    0
    ISP
    V
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Rebel Scum Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το είδα και ενδιαφέρον είναι αλλά και πάλι έχω επιφυλάξεις για το πόσο άμεσα μπορεί να γίνει εφικτό. Μιλάμε για το προσεχές μέλλον και όχι για ορίζοντα 5ετίας και πλέον. Η επένδυση που βλέπω δεν είναι μικρή.
    Έχει εφαρμοστεί ήδη
    According to Gogoro, as of April 2021 in its pilot market of Taiwan, Gogoro Network had 370,000 riders and managed more than 175 million battery swaps, 265,000 per day, through its 2,000 GoStations.
    In July 2015, Gogoro Smartscooter was launched in Taiwan, a country with the highest scooter density in the world. By the end of the same year, more than 4,000 Smartscooters were sold and its market share in Taiwan's electric scooter market hit 33.94%. According to Gogoro, in 2016 the company had a GoStation less than every 1.3 kilometers in Taipei.

    In February 2021 the network consisted of 1,959 GoStations and more than 764,000 battery packs. 66 of the GoStations in 2021 were Super GoStations which were larger than regular GoStations with the ability to service up to 1,000 riders a day.
    Αν κάποιος ρίξει λεφτά να φτιάξει, το δίκτυο θα πιάσει
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από BlueChris Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τα Tesla έχουν δικό τους φορτιστή μπριζας απλής οπότε με μια μπαλαντεζα φορτίζεις άνετα. Greek style, μπαλαντεζα με 100 μέτρα καλώδια και πολλά Τ πάνω της που στο μισάωρο θα πάρει φωτιά
    Μην ξεχάσεις να βάλεις μπόλικη μονωτική ταινία πριν βρέξει!

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από zeronero Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το υλοποιεί κάποια taiwanese courier το παραπάνω σενάριο;
    πιθανόν, δεν ξέρω. Σενάριο εργασίας έκανα

  3. #78
    Εγγραφή
    05-05-2009
    Περιοχή
    Παλαιό Φάληρο
    Μηνύματα
    12.717
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    FTTH Φως το αληθ
    ISP
    OTE
    Router
    Fritz 7590
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ranger Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αν θες σκούτερ υπάρχει λύση
    https://youtu.be/C2zh5f71O8o?t=48

    για μικρές αποστάσεις στην πόλη κτλ είναι ότι πρέπει.
    Tα ηλεκτρικά σκούτερ όπως βγαίνουν τώρα είναι ψόφια.

    Και για τα σκούτερ υδρογόνου υπάρχει λύση
    https://bikes.suzuki.co.uk/news/suzu...by-met-police/

    Για να τραβήξει όποια τεχνολογία, ηλεκτρική / υδρογόνου, χρειάζεται κρατική παρέμβαση και χρηματοδότηση.
    Ο ένας λέει γιατί να φτάξω δίκτυο φόρτισης/υδρογόνου, αφού δεν υπάρχουν αυτοκίνητα.
    Ο άλλος απαντάει γιατί να φτιάξω αυτοκίνητα, αφού δεν υπάρχουν σταθμοί ανεφοδιασμού

    Kai άρθρο του 2021
    https://www.bikesales.com.au/editori...cycles-129211/

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από BlueChris Εμφάνιση μηνυμάτων
    Νομίζω με την οροφή που έχω στο εργοστάσιο, πως μπορώ να δώσω ρεύμα σε όλη τη Μαγούλα ή τουλάχιστον να καλύψω τις ανάγκες του εργοστασίου την ημέρα

    Συνημμένο Αρχείο 231906
    Υπομονή.
    Θα μπορείς να παράγεις υδρογόνο από ανανεώσιμες πηγές και να γεμίζετε όλοι με υδρογόνο
    Μπορεί να χρειαστείτε και γεώτρηση να βγάλετε νερό, να παράγετε υδρογόνο και να στήσετε κι ένα μποστάνι για τα λαχανικά σας.

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από zeronero Εμφάνιση μηνυμάτων
    Φαντάζομαι, επίσης, gogoro + εναλλακτική (-ες) Αστυπάλαια (-ες) για ελληνικό extended καλοκαίρι.

    Το υλοποιεί κάποια taiwanese courier το παραπάνω σενάριο;
    Το καλοκαίρι στα νησιά κυκλοφορούμε βράδια.
    Θες να μείνω με την γκόμενα σε καμμιά παραλία επειδή άδειασε η μπαταρία?
    Θα μας φάνε τα κουνούπια.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος dimitri_ns : 28-10-21 στις 07:40.
    " Ούτε λαχανικά δεν θα φόρτωνα. "

    ----
    No fm radio ?
    No headphone jack ?

    Sorry no phone.

  4. #79
    Εγγραφή
    03-01-2018
    Περιοχή
    22 Acacia Avenue
    Μηνύματα
    2.265
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    219936/22000
    ISP
    Vodafone
    Router
    AVM FRITZ!Box 7530
    SNR / Attn
    12(dB) / 12(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ranger Εμφάνιση μηνυμάτων
    πιθανόν, δεν ξέρω. Σενάριο εργασίας έκανα
    Είναι σοβαρό σενάριο. Και θα μπορούσε να λειτουργήσει ως proof of concept (σε επαγγελματικό επίπεδο). Για αυτό αναρωτήθηκα.

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από dimitri_ns Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το καλοκαίρι στα νησιά κυκλοφορούμε βράδια.
    Θες να μείνω με την γκόμενα σε καμμιά παραλία επειδή άδειασε η μπαταρία?
    Θα μας φάνε τα κουνούπια.
    Θα υπάρξει νομοθετική ρύθμιση ώστε όποιος πηγαίνει για δουλειά σε παραλία, νησί, βράδυ να μπορεί να χρησιμοποιεί κινητήρα εσωτερικής καύσης. Βεβαίωση μέσω gov.gr.

  5. #80
    Εγγραφή
    24-10-2004
    Μηνύματα
    15.637
    Downloads
    43
    Uploads
    0
    ISP
    V
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από dimitri_ns Εμφάνιση μηνυμάτων
    Για να τραβήξει όποια τεχνολογία, ηλεκτρική / υδρογόνου, χρειάζεται κρατική παρέμβαση και χρηματοδότηση.
    Ο ένας λέει γιατί να φτάξω δίκτυο φόρτισης/υδρογόνου, αφού δεν υπάρχουν αυτοκίνητα.
    Ο άλλος απαντάει γιατί να φτιάξω αυτοκίνητα, αφού δεν υπάρχουν σταθμοί ανεφοδιασμού
    Αυτό το πρόβλημα υπάρχει και το είπα και εγώ παραπάνω. Αλλά δεν είναι "γιατί να φτιάξω αυτοκίνητο", είναι "γιατί να αγοράσω αυτοκίνητο αφού δεν υπάρχει δίκτυο".
    Αυτοκίνητα φτιάχνουν και πολλά μάλιστα, όλες οι εταιρίες είναι στο παιχνίδι.

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από dimitri_ns Εμφάνιση μηνυμάτων
    Υπομονή.
    Θα μπορείς να παράγεις υδρογόνο από ανανεώσιμες πηγές και να γεμίζετε όλοι με υδρογόνο
    Μην ακούτε τα δελτία τύπου μόνο. Το υδρογόνο έχει πολλά προβλήματα στο scale up του και στην λειτουργία του.

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από dimitri_ns Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το καλοκαίρι στα νησιά κυκλοφορούμε βράδια.
    Θες να μείνω με την γκόμενα σε καμμιά παραλία επειδή άδειασε η μπαταρία?
    Θα μας φάνε τα κουνούπια.
    γιατί τι τον θες τον ήλιο με το μηχανάκι; θα κουβαλάς φωτοβολταϊκά μαζί να το φορτίσεις; γιαυτό έχεις την μπαταρία

    - - - Updated - - -

    Πάντως πλάκα πλάκα, ένα ελληνικό νησί θα μπορούσε να είναι μια καλή περίπτωση δοκιμής τέτοιου δικτύου. Μικρές αποστάσεις, όλοι μαζεμένοι σε 2-3 οικισμούς/παραλίες. Απλά θέλει χρήμα

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από dimitri_ns Εμφάνιση μηνυμάτων
    Tα ηλεκτρικά σκούτερ όπως βγαίνουν τώρα είναι ψόφια.

    Και για τα σκούτερ υδρογόνου υπάρχει λύση
    https://bikes.suzuki.co.uk/news/suzu...by-met-police/
    Τα σκούτερ υδρογόνου είναι ηλεκτρικά σκούτερ και αυτά. Απλά αντί για μπαταρία έχουν υδρογόνο να παράγουν αυτά το ρεύμα τους. Αυτό που έδειξες είναι αυτό που έγραψα παραπάνω αλλά σε σκούτερ:

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ranger Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μάλλον δεν έχετε καταλάβει τι ακριβώς είναι τα αυτοκίνητα "με υδρογόνο". Δεν μιλάμε για υβριδικό αλλά ούτε αυτοκίνητο που "καίει" το υδρογόνο όπως βενζίνη/πετρέλαιο για να βγάλει ρεύμα και να γεμίσει μια μπαταρία.
    Το αυτοκίνητο έχει μέσα ένα κελί καυσίμου που μετατρέπει το υδρογόνο σε νερό (η εξάτμιση βγάζει απλά υδρατμούς) και η διαδικασία αυτή παράγει και ρεύμα. Το ρεύμα αυτό το ρίχνει σε έναν ηλεκτροκινητήρα και κινεί το αυτοκίνητο.
    Δηλαδή και το αμάξι υδρογόνου, ηλεκτρικό είναι. Απλά του βάζεις υδρογόνο και φτιάχνει το ρεύμα του όταν πατάς γκάζι, on deman, ενώ τα συμβατικά ηλεκτρικά έχουν μπαταρία που πρέπει να την γεμίσεις. Κατά τα άλλα και τα δύο ηλεκτρικά είναι.
    Τον ίδιο ηλεκτροκινητήρα έχει

  6. #81
    Εγγραφή
    05-05-2009
    Περιοχή
    Παλαιό Φάληρο
    Μηνύματα
    12.717
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    FTTH Φως το αληθ
    ISP
    OTE
    Router
    Fritz 7590
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ranger Εμφάνιση μηνυμάτων


    Τα σκούτερ υδρογόνου είναι ηλεκτρικά σκούτερ και αυτά. Απλά αντί για μπαταρία έχουν υδρογόνο να παράγουν αυτά το ρεύμα τους. Αυτό που έδειξες είναι αυτό που έγραψα παραπάνω αλλά σε σκούτερ:
    Δεν διαφωνούμε.

    Αλλο πράγμα ο κινητήρας, άλλο το τι είδους ενέργεια (καύσιμο) παίρνει για να δουλέψει.
    Υπάρχουν και τα πυρηνοκίνητα υποβρύχια.
    Αλλο το καύσιμο, άλλο ο κινητήρας, μπορεί να είναι και wankel, μπορεί να σε πάει και στο διάστημα.
    " Ούτε λαχανικά δεν θα φόρτωνα. "

    ----
    No fm radio ?
    No headphone jack ?

    Sorry no phone.

  7. #82
    Εγγραφή
    24-10-2004
    Μηνύματα
    15.637
    Downloads
    43
    Uploads
    0
    ISP
    V
    Άρα αν θεωρείς τα ηλεκτρικά ψόφια, μην περιμένεις κάτι καλύτερο απ το υδρογόνο. ίδια μηχανή έχουν

  8. #83
    Εγγραφή
    05-05-2009
    Περιοχή
    Παλαιό Φάληρο
    Μηνύματα
    12.717
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    FTTH Φως το αληθ
    ISP
    OTE
    Router
    Fritz 7590
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ranger Εμφάνιση μηνυμάτων
    Άρα αν θεωρείς τα ηλεκτρικά ψόφια, μην περιμένεις κάτι καλύτερο απ το υδρογόνο. ίδια μηχανή έχουν
    Τα ΤΩΡΙΝΑ ηλεκτρικά σκούτερ είναι ψόφια.
    Αν αλλάξουν ηλεκτροκινητήρες, μια χαρά μπορούν να πάνε.
    Πάντα μετρά η ισχύς που βγάζουν ( Αλογα, horse power, πως μ' αρέσει αυτή η λέξη, καμμία σχέση με τα KW) kai οι ηλεκτροκινητήτες μπορούν να βγάλουν μια χαρά ισχύ.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος dimitri_ns : 28-10-21 στις 11:41.
    " Ούτε λαχανικά δεν θα φόρτωνα. "

    ----
    No fm radio ?
    No headphone jack ?

    Sorry no phone.

  9. #84
    Εγγραφή
    15-02-2006
    Ηλικία
    47
    Μηνύματα
    248
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/20
    ISP
    Sunrise comfort
    Router
    Sagemcom F@st 5360
    Ειχε γνωστος μου τεζλα model s του 2015 με τσαμπα φορτισμα στους επισημους τεζλα φορτιστες εφ ορου ζωης. Το εζησα απο κοντα για 2 χρονια περιπου.

    Γκατζετια ειναι μονο και καλο status symbol. Απο που να ξεκινησω; Πανακριβα ανταλλακτικα φανοποιιας που θελουν τρελο χρονο να ερθουν. Τα 1000 σερβο που εχει και ηλεκτρονικα που οταν χαλανε θελουν ενα σκασμο λεφτα να τα αλλαξεις.

    Το οτι δεν ξερουν να τα φτιαξουν στις ελαχιστες αντιπροσωπειες που υπαρχουν και τρεχεις σαν βλακας; Ολα αυτα Ζυριχη. Τωρα οταν θα πεφτει το τεζλα στην ελληνικη λακουβα και θα ξεκουμπωνει το μισο εκει θα εχει ακομα περισσοτερο show.

  10. #85
    Εγγραφή
    27-05-2006
    Περιοχή
    Άγιοι Ανάργυροι
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    13.179
    Downloads
    21
    Uploads
    1
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/10 - 600/120
    ISP
    Cosmote VDSL - 5G
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑ
    Router
    UntangleVM on esxi
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από john dubi Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ειχε γνωστος μου τεζλα model s του 2015 με τσαμπα φορτισμα στους επισημους τεζλα φορτιστες εφ ορου ζωης. Το εζησα απο κοντα για 2 χρονια περιπου.

    Γκατζετια ειναι μονο και καλο status symbol. Απο που να ξεκινησω; Πανακριβα ανταλλακτικα φανοποιιας που θελουν τρελο χρονο να ερθουν. Τα 1000 σερβο που εχει και ηλεκτρονικα που οταν χαλανε θελουν ενα σκασμο λεφτα να τα αλλαξεις.

    Το οτι δεν ξερουν να τα φτιαξουν στις ελαχιστες αντιπροσωπειες που υπαρχουν και τρεχεις σαν βλακας; Ολα αυτα Ζυριχη. Τωρα οταν θα πεφτει το τεζλα στην ελληνικη λακουβα και θα ξεκουμπωνει το μισο εκει θα εχει ακομα περισσοτερο show.
    Πλάκα πλάκα έχω συναντήσει των τελευταίο μήνα 3 διαφορετικά Tesla στο δρόμο
    There's no substitute for experience
    CorollaClub

  11. #86
    Εγγραφή
    15-02-2006
    Ηλικία
    47
    Μηνύματα
    248
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/20
    ISP
    Sunrise comfort
    Router
    Sagemcom F@st 5360
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από BlueChris Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πλάκα πλάκα έχω συναντήσει των τελευταίο μήνα 3 διαφορετικά Tesla στο δρόμο
    Leasing. Καθε 3 χρονια καινουργιο και φτου απ την αρχη. Ειναι μουρη τα τεζλα κακα τα ψεματα. Σε βλεπουν αλλιως. Αμα δεν το εβλεπα μονος μου δεν θα το πιστευα.

  12. #87
    Εγγραφή
    24-10-2004
    Μηνύματα
    15.637
    Downloads
    43
    Uploads
    0
    ISP
    V
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από dimitri_ns Εμφάνιση μηνυμάτων
    kai οι ηλεκτροκινητήτες μπορούν να βγάλουν μια χαρά ισχύ.
    συμφωνώ. Το βάρος της μπαταρίας είναι το θέμα. Σε αυτό το θέμα το υδρογόνο θα είναι καλύτερο.

  13. #88
    Εγγραφή
    31-10-2008
    Μηνύματα
    2.595
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Conn-x OTE
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ranger Εμφάνιση μηνυμάτων
    συμφωνώ. Το βάρος της μπαταρίας είναι το θέμα. Σε αυτό το θέμα το υδρογόνο θα είναι καλύτερο.
    Δεν είμαι ειδικός επί του θέματος σε καμιά περίπτωση.Ωστόσο,δεν μου μοιάζει τόσο απλή η περίπτωση "υδρογόνο".
    Φαντάζομαι πως μιλάμε για υδρογόνο συμπιεσμένο μέσα σε tank,κάτι που είναι υπό προϋποθέσεις (π.χ. μια σύγκρουση σε ατύχημα) μια βόμβα.
    Δεν θα ήμουν πολύ πρόθυμος να καβαλήσω τη μηχανή μου,έχοντας μια βόμβα ανάμεσα στα πόδια μου...αν λέω βλακείες,διόρθωσέ με.

  14. #89
    Εγγραφή
    20-11-2006
    Περιοχή
    Σεπόλια
    Ηλικία
    36
    Μηνύματα
    896
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1Gbps/100Mbps
    ISP
    Nova
    DSLAM
    Forthnet - ΚΟΛΩΝΟΣ
    Προσωπικά το πρόβλημα στο να πάρω ηλεκτρικό δεν είναι οι φορτιστές στους σταθμούς σε περίπτωση ταξιδιού αλλά η καθημερινότητα.

    Τώρα μένω σε σπίτι με ενοίκιο κ έχω πάρκινγκ, αν βάλω φορτιστή στην θέση μου θα μου τον πληρώσει ο ιδιοκτήτης φεύγοντας ή θα τον πάρω μαζί μου ;

    Αν στο επόμενο σπίτι δεν έχω πάρκινγκ θα ψάχνω να νοικιάζω θέση με φορτιστή;

    Στην δουλειά αν υποθέσουμε ότι λόγο κ καλής διαγωγής μου επιτρέπουν να το βάζω στην απλή σουκο (δε ξέρω αν υπάρχει η δυνατότητα βέβαια) θα βρίσκω το καλώδιο μετά από 8 ώρες ή θα το έχουν πάρει τα συμπαθή Ρομά;

    Τέλος , το αυτοκίνητο πόλεως του 2002 που πήρα μεταχειρισμένο το 2009 με 3,500€ έχοντας κάνει στα χέρια μου 185k km πωλείται τώρα στα 1000-2000 , μήπως έχω κάνει ήδη την οικονομία που θα έψαχνα κάπου αλλού ;

    Όπως και να έχει , αν σε όλα τα παραπάνω υπάρχει η λύση , που θα υπάρχει , δεν είμαι κατά του ηλεκτρικού , ούτε το θεωρώ επίδειξη χρήματος.

  15. #90
    Εγγραφή
    24-10-2004
    Μηνύματα
    15.637
    Downloads
    43
    Uploads
    0
    ISP
    V
    @kasi,
    πάνω κάτω ναι συμφωνώ. Η ηλεκτροκίνηση δεν μπορεί να εφαρμοστεί παντού, πχ Αθήνα όπου οι περισσότεροι μένουν σε διαμέρισμα και πάρκινγκ έχουν λίγοι

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από mzaf Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν είμαι ειδικός επί του θέματος σε καμιά περίπτωση.Ωστόσο,δεν μου μοιάζει τόσο απλή η περίπτωση "υδρογόνο".
    Φαντάζομαι πως μιλάμε για υδρογόνο συμπιεσμένο μέσα σε tank,κάτι που είναι υπό προϋποθέσεις (π.χ. μια σύγκρουση σε ατύχημα) μια βόμβα.
    Δεν θα ήμουν πολύ πρόθυμος να καβαλήσω τη μηχανή μου,έχοντας μια βόμβα ανάμεσα στα πόδια μου...αν λέω βλακείες,διόρθωσέ με.
    Ακριβώς. Ένα από τα προβλήματα του είναι η ασφάλεια. Γενικά δεν φαίνεται να προωθείται η λύση "συμπίεση σε τανκ", κοιτάμε άλλες λύσεις. Αλλά και πάλι το υδρογόνο είναι πανεύκολο να διαφύγει και τρομερά εκρηκτικό σε αναλογία πάνω από 3-5%.

    Είχα δουλέψει πριν 2-3 χρόνια με μια κοπέλα που είχε χάσει το χέρι της όταν γραμμή με υδρογόνο έκανε μικρή διαρροή και ένας σπινθήρας τα τίναξε όλα. Και μιλάμε για 4% υδρογόνο σε αργό (που να ήταν καθαρό) και για ροή μερικά ml το λεπτό, όχι για τις ποσότητες που θέλει ένα κελί καυσίμου.
    Το περιστατικό ήταν αυτό
    https://www.chemistryworld.com/news/...010308.article

Σελ. 6 από 10 ΠρώτηΠρώτη ... 45678 ... ΤελευταίαΤελευταία

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας