Σελ. 3 από 10 ΠρώτηΠρώτη 123458 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 31-45 από 149
  1. #31
    Εγγραφή
    27-05-2006
    Περιοχή
    Άγιοι Ανάργυροι
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    13.100
    Downloads
    21
    Uploads
    1
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/10 - 600/120
    ISP
    Cosmote VDSL - 5G
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑ
    Router
    UntangleVM on esxi
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από zeronero Εμφάνιση μηνυμάτων
    Προτείνω και μια κόρνα stebel tm80. Δεν υπάρχει περίπτωση να σε αγνοήσουν. Εγώ αυτήν έχω βάλει. Υπάρχει και κόσμος που έβαλε stebel nautilus, αλλά είναι υπερβολή. Η tm80 είναι για μοτό και αρκούντως δυνατή και ικανή.


    Edit: typo
    Nautilus είχε ένα παιδί από το Varadero forum και στις εκδρομές τον είχαμε 1ο στο club και άνοιγε δρόμο.
    Όχι δεν έχω τίποτα φασαριοζικο πάνω γιατί ζω σε ήσυχη γειτονιά που με ξέρουν όλοι και σέβομαι του γύρω μου.
    There's no substitute for experience
    CorollaClub

  2. #32
    Εγγραφή
    18-09-2007
    Περιοχή
    Αθήνα
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    4.558
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    107.4 Mbps/10.7 Mbps
    ISP
    Vodafone
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από BlueChris Εμφάνιση μηνυμάτων
    Οκ θα πεθάνω με τη Corolla μου τότε lol. Θα πάρω ηλεκτρική μηχανή γιατί βγαίνουν σύντομα
    Μηχανή μηχανή ηλεκτρική πολύ μετά από αυτοκίνητα. Κάνα ψευτοσκούτερ για την πόλη στην πενταετία και θα κοστίζει όσο σοβαρό ευρωπαϊκό μηχανάκι.


  3. #33
    Εγγραφή
    05-05-2003
    Περιοχή
    Λάρισα
    Μηνύματα
    8.894
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    CosmOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΚΑΔΗΜΙΑ
    Router
    FRITZ!Box 7590
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Rebel Scum Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μηχανή μηχανή ηλεκτρική πολύ μετά από αυτοκίνητα. Κάνα ψευτοσκούτερ για την πόλη στην πενταετία και θα κοστίζει όσο σοβαρό ευρωπαϊκό μηχανάκι.
    Όταν λες μηχανάκι εννοείς κατηγορίας παπάκι; Αυτά νομίζω μπορούν να γίνουν πολύ φτηνά. Και θα έχει αποτέλεσμα και στους ρύπους καθώς όλο λαδίλα βγάζουν και δεν τους ελέγχει και κανένας.

  4. #34
    Εγγραφή
    24-10-2004
    Μηνύματα
    15.637
    Downloads
    43
    Uploads
    0
    ISP
    V
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από BlueChris Εμφάνιση μηνυμάτων
    Η μεγάλοι Ιάπωνες όλο βγάζουν και τρίχες. Σιγκαπούρη μόνο έχει εμφανιστεί ένα σε στυλ μεγαλύτερο από παπι με αυτονομία 100χλμ αλλά Ευρώπη τίποτα.
    Φυσικά να είναι σε λογικό κόστος γιατί εκτός από την Corolla θα έχω και το Varadero μέχρι να πεθάνω.
    Θέλω να πιστεύω πως οι Γερμανοί θα βγάλουν "προπέλα" ηλεκτρική σύντομα αλλά θα είναι απλησίαστη σε τιμή.
    Η μηχανή έχει πολύ μικρότερο χώρο να βάλεις την μπαταρία. Μην περιμένεις εύκολα μεγάλη αυτονομία σε μηχανή.

  5. #35
    Εγγραφή
    18-09-2007
    Περιοχή
    Αθήνα
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    4.558
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    107.4 Mbps/10.7 Mbps
    ISP
    Vodafone
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από famous-walker Εμφάνιση μηνυμάτων
    Όταν λες μηχανάκι εννοείς κατηγορίας παπάκι; Αυτά νομίζω μπορούν να γίνουν πολύ φτηνά. Και θα έχει αποτέλεσμα και στους ρύπους καθώς όλο λαδίλα βγάζουν και δεν τους ελέγχει και κανένας.
    Κατηγορίας περίπου παπάκι υπάρχουν ήδη ηλεκτρικά σκούτερ (κινεζιές κυρίως ή φασόν με ανταλλακτικά Κίνας) που χρειάζονται άδεια οδήγησης είτε μοτοποδηλάτου (τα 50αρια) ή και Α1 (αναλογικά μέχρι 125 κυβικά) κανονικά αλλά με το πρόβλημα της αυτονομίας πανταχού παρόν. Οι μεγάλοι κατασκευαστές ακόμα δεν έχουν παρουσιάσει κάτι που έστω να πλησιάζει τα παπιά πόσο μάλλον κανονικά σκούτερ. Πως θα κάνει κάποιος ντελίβερι που μπορεί να κάνει και 150χλμ στη βάρδια με ένα τέτοιο που έχει τη μισή αυτονομία και μετά θέλει και κάτι ώρες φόρτιση. Στην επόμενη πενταετία το κόβω και αν. Δεν γίνονται οι ίδιες επενδύσεις στους 2 τροχούς γιατί η αγορά είναι πολύ μικρότερη από τα αυτοκίνητα και όπως αναφέρθηκε πρακτικά υπάρχει χωροταξικό πρόβλημα.


    Για μεγάλες μηχανές και μάλιστα και επιδόσεων αποτελεί επιστημονική φαντασία, δεν υπάρχει η τεχνολογία στις μπαταρίες. Ακόμα και τα πρωτότυπα αγωνιστικά του Moto-E που ξεκίνησαν πέρυσι είναι κινούμενες βάρκες.

    Όσο για τα παπιά με τις εξατμίσεις και γενικά σούργελα που κυκλοφορούν ας τα ελέγξουν στο δρόμο και μετά βλέπουμε για ηλεκτρικά.


  6. #36
    Εγγραφή
    05-05-2003
    Περιοχή
    Λάρισα
    Μηνύματα
    8.894
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    CosmOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΚΑΔΗΜΙΑ
    Router
    FRITZ!Box 7590
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Rebel Scum Εμφάνιση μηνυμάτων
    Κατηγορίας περίπου παπάκι υπάρχουν ήδη ηλεκτρικά σκούτερ (κινεζιές κυρίως ή φασόν με ανταλλακτικά Κίνας) που χρειάζονται άδεια οδήγησης είτε μοτοποδηλάτου (τα 50αρια) ή και Α1 (αναλογικά μέχρι 125 κυβικά) κανονικά αλλά με το πρόβλημα της αυτονομίας πανταχού παρόν. Οι μεγάλοι κατασκευαστές ακόμα δεν έχουν παρουσιάσει κάτι που έστω να πλησιάζει τα παπιά πόσο μάλλον κανονικά σκούτερ. Πως θα κάνει κάποιος ντελίβερι που μπορεί να κάνει και 150χλμ στη βάρδια με ένα τέτοιο που έχει τη μισή αυτονομία και μετά θέλει και κάτι ώρες φόρτιση. Στην επόμενη πενταετία το κόβω.


    Για μεγάλες μηχανές και μάλιστα και επιδόσεων αποτελεί επιστημονική φαντασία, δεν υπάρχει η τεχνολογία στις μπαταρίες. Ακόμα και τα πρωτότυπα αγωνιστικά του Moto-E που ξεκίνησαν πέρυσι είναι κινούμενες βάρκες.

    Όσο για τα παπιά με τις εξατμίσεις και γενικά σούργελα που κυκλοφορούν ας τα ελέγξουν στο δρόμο και μετά βλέπουμε για ηλεκτρικά.
    Για αυτά τα μικρά μιλάω βασικά. Κάτι φτηνά, ιδίως αυτά που μπορούν να αντικαταστήσουν 50αρια, έχω και εγώ στο μυαλό μου. Τα ντελιβεράδικα είναι συνήθως συντηρημένα και χωρίς εξατμίσεις πειραγμένες. Περνάνε κάτι τζογκάκια και σκουτεράκια που μετά δεν μπορείς να αναπνεύσεις (αλήθεια αυτά πως πέρασαν ΚΤΕΟ, ή δεν υπάρχει καν δίπλωμα και κανένας απλά δεν ασχολείται; ). Αν βγουν μοντέλα που καλύπτουν την αυτονομία μιας μέρας στην πόλη θα μπορέσουν να τα αντικαταστήσουν. Και τα κίνητρα πιστεύω εύκολα. Λίγο μαστίγιο και καρότο.

  7. #37
    Εγγραφή
    18-09-2007
    Περιοχή
    Αθήνα
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    4.558
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    107.4 Mbps/10.7 Mbps
    ISP
    Vodafone
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από famous-walker Εμφάνιση μηνυμάτων
    Για αυτά τα μικρά μιλάω βασικά. Κάτι φτηνά, ιδίως αυτά που μπορούν να αντικαταστήσουν 50αρια, έχω και εγώ στο μυαλό μου. Τα ντελιβεράδικα είναι συνήθως συντηρημένα και χωρίς εξατμίσεις πειραγμένες. Περνάνε κάτι τζογκάκια και σκουτεράκια που μετά δεν μπορείς να αναπνεύσεις (αλήθεια αυτά πως πέρασαν ΚΤΕΟ, ή δεν υπάρχει καν δίπλωμα και κανένας απλά δεν ασχολείται; ). Αν βγουν μοντέλα που καλύπτουν την αυτονομία μιας μέρας στην πόλη θα μπορέσουν να τα αντικαταστήσουν. Και τα κίνητρα πιστεύω εύκολα. Λίγο μαστίγιο και καρότο.
    Για μικροδουλειές και κάποιον που θέλει να κινείται στην περιοχή του μια χαρά κάνουν. Επίσης πλέον αν έχεις δίπλωμα αυτοκινήτου για κάποια χρόνια και έχεις μια ηλικία (7 έτη και 26 ετών κάτι τέτοιο) έχεις δίπλωμα Α1 χωρίς εξετάσεις. Οπότε είναι προσβάσιμα στον καθένα. Υπάρχει και επιδότηση. Αλλά οι τύποι που κυκλοφορούν με διαλυμένα τζογκάκια αμφιβάλλω αν θα ασχοληθούν αν όπως λες δεν πέσει και λίγο μαστίγιο.

    Όσο για το ΚΤΕΟ άστο. Ξέρω μοτοσυκλέτα με αγωνιστικό "κοστούμι" που πέρασε ΚΤΕΟ με αυτοκόλλητα για φανάρια Στην Ελλάδα ζούμε.


  8. #38
    Εγγραφή
    05-05-2003
    Περιοχή
    Λάρισα
    Μηνύματα
    8.894
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    CosmOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΚΑΔΗΜΙΑ
    Router
    FRITZ!Box 7590
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Rebel Scum Εμφάνιση μηνυμάτων
    Για μικροδουλειές και κάποιον που θέλει να κινείται στην περιοχή του μια χαρά κάνουν. Επίσης πλέον αν έχεις δίπλωμα αυτοκινήτου για κάποια χρόνια και έχεις μια ηλικία (7 έτη και 26 ετών κάτι τέτοιο) έχεις δίπλωμα Α1 χωρίς εξετάσεις. Οπότε είναι προσβάσιμα στον καθένα. Υπάρχει και επιδότηση. Αλλά οι τύποι που κυκλοφορούν με διαλυμένα τζογκάκια αμφιβάλλω αν θα ασχοληθούν αν όπως λες δεν πέσει και λίγο μαστίγιο.

    Όσο για το ΚΤΕΟ άστο. Ξέρω μοτοσυκλέτα με αγωνιστικό "κοστούμι" που πέρασε ΚΤΕΟ με αυτοκόλλητα για φανάρια Στην Ελλάδα ζούμε.
    Α μάλιστα κατάλαβα...

  9. #39
    Εγγραφή
    18-09-2007
    Περιοχή
    Αθήνα
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    4.558
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    107.4 Mbps/10.7 Mbps
    ISP
    Vodafone
    Path Level
    Interleaved
    Τώρα βέβαια που το ΚΤΕΟ θα το βάλει ο Πιερακάκης στο myaade και το πρόστιμο θα βεβαιώνεται αυτόματα όλο και κάτι θα γίνει στο να πηγαίνουν τουλάχιστον.


  10. #40
    Εγγραφή
    30-09-2005
    Ηλικία
    47
    Μηνύματα
    6.974
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Αυτοί οι φορτιστές κάνουν για όλα τα ηλεκτρικά ή θα αναγκαστεί η ΕΕ να τους υποχρεώσει όλους να βάλουν USB 5.0 (που μέχρι τότε θα υποστηρίζει 10 TW φόρτιση);

  11. #41
    Εγγραφή
    31-07-2007
    Περιοχή
    CRETE
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    4.268
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    Οτι να ναι
    ISP
    ΑΜΑΝ
    Router
    Netgear
    SNR / Attn
    ??(dB) / ??(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Με lightning ποσες ωρες θα θελουνε γιατι τα usb ειναι πολυ πλεμπα

  12. #42
    Εγγραφή
    24-10-2004
    Μηνύματα
    15.637
    Downloads
    43
    Uploads
    0
    ISP
    V
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Rebel Scum Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πως θα κάνει κάποιος ντελίβερι που μπορεί να κάνει και 150χλμ στη βάρδια με ένα τέτοιο που έχει τη μισή αυτονομία και μετά θέλει και κάτι ώρες φόρτιση.

    Στα σκούτερ-παπιά η λύση είναι αυτή που έδωσα παραπάνω στο βίντεο.
    Μπαίνεις στο "βενζινάδικο", βγάζεις την μπαταρία σου, την ελέγχει το σύστημα και σου δίνει αυτόματα άλλη φορτισμένη. Σε δύο λεπτά έφυγες.
    Υπάρχει ήδη σε εφαρμογή, η Honda δουλεύει πάνω σε κάτι παρόμοιο.

  13. #43
    Εγγραφή
    06-01-2008
    Περιοχή
    Κιλκίς
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    1.604
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    360Mbps/360Mbps
    ISP
    HCN
    Router
    JMFIBRE AF611/MikrHap Ac2
    επειδή αναφέρατε ηλεκτρικά σκούτερ και Κίνα.

    Στην Κίνα αρκετοί εργαζόμενοι σε εργοστάσια από Σπίτι-Δουλειά και πίσω χρησιμοποιούν τα συγκεκριμένα.

    Απλώς εκεί έξω από κάθε εργοστάσιο θα δεις παρκαρισμένα όλα μαζί το ένα πάνω στο άλλο και οι περισσότερες εταιρείες σε αυτόν τον χώρο έχουν πρίζες για να τα φορτίζουν.

  14. #44
    Εγγραφή
    18-09-2007
    Περιοχή
    Αθήνα
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    4.558
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    107.4 Mbps/10.7 Mbps
    ISP
    Vodafone
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ranger Εμφάνιση μηνυμάτων
    Στα σκούτερ-παπιά η λύση είναι αυτή που έδωσα παραπάνω στο βίντεο.
    Μπαίνεις στο "βενζινάδικο", βγάζεις την μπαταρία σου, την ελέγχει το σύστημα και σου δίνει αυτόματα άλλη φορτισμένη. Σε δύο λεπτά έφυγες.
    Υπάρχει ήδη σε εφαρμογή, η Honda δουλεύει πάνω σε κάτι παρόμοιο.
    Να το δούμε στην πράξη αλλά αμφιβάλλω. Η υποδομή θα πάρει καιρό. Μόνο διά νόμου θα δούμε σύντομα ηλεκτρικά σε σοβαρό ποσοστό. Προς το παρόν η χρήση τους είναι περιορισμένη.


  15. #45
    Εγγραφή
    03-01-2018
    Περιοχή
    22 Acacia Avenue
    Μηνύματα
    2.259
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    219936/22000
    ISP
    Vodafone
    Router
    AVM FRITZ!Box 7530
    SNR / Attn
    12(dB) / 12(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Και η H-D έχει βγάλει ηλεκτρική μοτοσυσκλέτα, την LiveWire.

Σελ. 3 από 10 ΠρώτηΠρώτη 123458 ... ΤελευταίαΤελευταία

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας