Εμφάνιση 1-9 από 9
  1. #1
    Εγγραφή
    01-03-2017
    Περιοχή
    Akihabara
    Μηνύματα
    299
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    33 kbps
    ISP
    Compulink
    Ενα περιεργο προβλημα αντιμετωπιζω και κανενας δεν μπορει να δωσει λυση.
    Στο συστημα φαινεται οτι η γραμμη μου ειναι προβληματικη και δεν μπορει να παει πανω απο 24.
    Δηλαδη αν ειχα συνδεση στα 24 και εκανα αιτηση για 50 θα την απεριπταν.
    Το θεμα ειναι οτι εχω συνδεση στα 100 με αριστα στατιστικα και χωρις αποσυνδεσεις.
    Εκανα αιτηση να παω στα 200 και την απεριψαν με βαση αυτο που ειναι περασμενο στο συστημα.
    Απο κει και περα αρχιζει η τρελλα.
    Εχω μιλησει ωρες ατελειωτες και με το τεχνικο τμημα και με το εμπορικο και κανενας δεν μπορει να δωσει λυση.
    Το αιτημα για συνδεση στα 200 αποριπτεται γιατι η γραμμη δεν σηκωνει πανω απο 24.
    Και ΚΑΝΕΝΑΣ δεν μπορει να δωσει λυση.
    Κοντευω να τρελαθω με αυτη την ιστορια.
    Υπαρχει καποιος που να μπορει να βοηθησει???

    - - - Updated - - -

    Να προσθεσω οτι ενω βλεπουν οτι εχω συνδεση στα 100, βλεπουν οτι τα στατιστικα ειναι καλα και δεν εχω αποσυνδεσεις... το αιτημα για συνδεση στα 200 απορριπτεται γιατι... ειναι περασμενο στο συστημα οτι γραμμη δεν σηκωνει πανω απο 24!!!!
    Οδος τρελλας δηλαδη....
    Τους λεω... μπορει να ερθει ενας τεχνικος στο καφαο, να κουμπωσει τη γραμμη σε πορτα 200αρα και να δει σε ποση ταχυτητα συγχρονισει???
    Μου λενε δεν γινεται γιατι η γραμμη αυτη ειναι μεχρι 24....
    ΒΟΗΘΕΙΑ!!!!!!!!

    - - - Updated - - -

    Παιδια προσθεσα καποια πραγματα στο αρχικο μηνυμα....
    Εχετε καποια ιδεα????

    - - - Updated - - -

    Help!!!!!!

  2. #2
    Εγγραφή
    11-07-2008
    Μηνύματα
    617
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    109998/10999
    ISP
    Nova (καφαο ΟΤΕ)
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΜΥΝΤΑΙΟ
    Router
    VMG8623-T50B
    SNR / Attn
    17.6(dB) / 4.6(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από giorgiosgr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ενα περιεργο προβλημα αντιμετωπιζω και κανενας δεν μπορει να δωσει λυση.
    Στο συστημα φαινεται οτι η γραμμη μου ειναι προβληματικη και δεν μπορει να παει πανω απο 24.
    Δηλαδη αν ειχα συνδεση στα 24 και εκανα αιτηση για 50 θα την απεριπταν.
    Το θεμα ειναι οτι εχω συνδεση στα 100 με αριστα στατιστικα και χωρις αποσυνδεσεις.
    Εκανα αιτηση να παω στα 200 και την απεριψαν με βαση αυτο που ειναι περασμενο στο συστημα.
    Απο κει και περα αρχιζει η τρελλα.
    Εχω μιλησει ωρες ατελειωτες και με το τεχνικο τμημα και με το εμπορικο και κανενας δεν μπορει να δωσει λυση.
    Το αιτημα για συνδεση στα 200 αποριπτεται γιατι η γραμμη δεν σηκωνει πανω απο 24.
    Και ΚΑΝΕΝΑΣ δεν μπορει να δωσει λυση.
    Κοντευω να τρελαθω με αυτη την ιστορια.
    Υπαρχει καποιος που να μπορει να βοηθησει???

    - - - Updated - - -

    Να προσθεσω οτι ενω βλεπουν οτι εχω συνδεση στα 100, βλεπουν οτι τα στατιστικα ειναι καλα και δεν εχω αποσυνδεσεις... το αιτημα για συνδεση στα 200 απορριπτεται γιατι... ειναι περασμενο στο συστημα οτι γραμμη δεν σηκωνει πανω απο 24!!!!
    Οδος τρελλας δηλαδη....
    Τους λεω... μπορει να ερθει ενας τεχνικος στο καφαο, να κουμπωσει τη γραμμη σε πορτα 200αρα και να δει σε ποση ταχυτητα συγχρονισει???
    Μου λενε δεν γινεται γιατι η γραμμη αυτη ειναι μεχρι 24....
    ΒΟΗΘΕΙΑ!!!!!!!!

    - - - Updated - - -

    Παιδια προσθεσα καποια πραγματα στο αρχικο μηνυμα....
    Εχετε καποια ιδεα????

    - - - Updated - - -

    Help!!!!!!
    Παιρνε μεχρι να βρεις καποιον που να θελει να ασχοληθει.

  3. #3
    Εγγραφή
    01-03-2017
    Περιοχή
    Akihabara
    Μηνύματα
    299
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    33 kbps
    ISP
    Compulink
    Εχω μια υποψια για το τι μπορει να συμβαινει και δεν ξερω πια διαδικασια πρεπει να ακολουθησω απο δω και μπρος.
    Δηλαδη... εγω εκανα προσφατα ανανεωση συμβολαιου στα 100mbit με τηλεοραση full pack.
    Στο καφαο υπαρχουν κυκλωματα 200mbit αλλα λιγα...
    Αναρωτιεμαι λοιπον αν υπαρχει μια ανεπισημη πολιτικη, οτι αφου καποιος ανανεωσε πχ στα 100mbit και τον εχουμε δεσμευμενο για 2 χρονια, βρισκουμε τη δικαιολογια του δηθεν συστημικου προβληματος και δεν του δινουμε μια απο τις λιγες συνδεσεις 200mbit στο συγκεκριμενο καφαο, για να τις δωσουμε καλυτερα σε καποιους νεους συνδρομητες που θα ερθουν απο αλλη εταιρια, και που για να κανουν συμβολαιο θα ζητανε οπωσδηποτε 200mbit.
    Υπαρχει καποιος που να γνωριζει εαν παιζει τετοιο ενδεχομενο???
    Ειναι απιστευτο να μου λενε οτι δηθεν στο συστημα η γραμμη σας δεν παει πανω απο 24 ενω εχω συνδεση στα 100.
    Απλα δεν τους συμφερει να χαραμισουν ενα 200αρι κυκλωμα σε καποιον που ειναι ηδη δεσμευμενος για 2 χρονια.

  4. #4
    Εγγραφή
    29-01-2008
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    613
    Downloads
    28
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    18461/1020
    ISP
    Conn-x OTE
    DSLAM
    Forthnet - ΑΛΕΞΑΝΔΡΑ
    Router
    tg585 v8
    SNR / Attn
    9(dB) / 17(dB)
    Path Level
    Interleaved
    ανέβασε στατιστικά από το ρουτερ..

  5. #5
    Εγγραφή
    01-03-2017
    Περιοχή
    Akihabara
    Μηνύματα
    299
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    33 kbps
    ISP
    Compulink
    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  543445C5-6637-4086-9F26-305E1DED960A.jpeg 
Εμφανίσεις:  71 
Μέγεθος:  107,0 KB 
ID: 231904

  6. #6
    Εγγραφή
    14-11-2009
    Μηνύματα
    1.996
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    12288/1024
    ISP
    Wind
    Router
    Technicolor TG788v v3
    SNR / Attn
    14.2(dB) / 27(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από giorgiosgr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εχω μια υποψια για το τι μπορει να συμβαινει και δεν ξερω πια διαδικασια πρεπει να ακολουθησω απο δω και μπρος.
    Δηλαδη... εγω εκανα προσφατα ανανεωση συμβολαιου στα 100mbit με τηλεοραση full pack.
    Στο καφαο υπαρχουν κυκλωματα 200mbit αλλα λιγα...
    Αναρωτιεμαι λοιπον αν υπαρχει μια ανεπισημη πολιτικη, οτι αφου καποιος ανανεωσε πχ στα 100mbit και τον εχουμε δεσμευμενο για 2 χρονια, βρισκουμε τη δικαιολογια του δηθεν συστημικου προβληματος και δεν του δινουμε μια απο τις λιγες συνδεσεις 200mbit στο συγκεκριμενο καφαο, για να τις δωσουμε καλυτερα σε καποιους νεους συνδρομητες που θα ερθουν απο αλλη εταιρια, και που για να κανουν συμβολαιο θα ζητανε οπωσδηποτε 200mbit.
    Υπαρχει καποιος που να γνωριζει εαν παιζει τετοιο ενδεχομενο???
    Ειναι απιστευτο να μου λενε οτι δηθεν στο συστημα η γραμμη σας δεν παει πανω απο 24 ενω εχω συνδεση στα 100.
    Απλα δεν τους συμφερει να χαραμισουν ενα 200αρι κυκλωμα σε καποιον που ειναι ηδη δεσμευμενος για 2 χρονια.
    Δεν ξέρω αν ισχύει το ίδιο για VDSL αλλά περίμενε πρώτα να το επιβεβαιώσουν οι υπόλοιποι στο φόρουμ και μετά αν είναι σωστή η διαδικασία κάνε αυτά που λέει εδώ.
    Επίσης πολύ μεγάλο ρόλο πρέπει να παίζει το chipset του dslam με το chipset του μοντεμ-ρουτερ το ιδανικό είναι να είναι το ίδιο.
    ἀναφαίρετον ὅπλον ἡ ἀρετή

  7. #7
    Εγγραφή
    04-04-2005
    Περιοχή
    ΚΑΤΕΡΙΝΗ
    Μηνύματα
    1.741
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    500/50
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΑΤΕΡΙΝΗ
    Router
    Asus Rt-ax92
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από giorgiosgr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εχω μια υποψια για το τι μπορει να συμβαινει και δεν ξερω πια διαδικασια πρεπει να ακολουθησω απο δω και μπρος.
    Δηλαδη... εγω εκανα προσφατα ανανεωση συμβολαιου στα 100mbit με τηλεοραση full pack.
    Στο καφαο υπαρχουν κυκλωματα 200mbit αλλα λιγα...
    Αναρωτιεμαι λοιπον αν υπαρχει μια ανεπισημη πολιτικη, οτι αφου καποιος ανανεωσε πχ στα 100mbit και τον εχουμε δεσμευμενο για 2 χρονια, βρισκουμε τη δικαιολογια του δηθεν συστημικου προβληματος και δεν του δινουμε μια απο τις λιγες συνδεσεις 200mbit στο συγκεκριμενο καφαο, για να τις δωσουμε καλυτερα σε καποιους νεους συνδρομητες που θα ερθουν απο αλλη εταιρια, και που για να κανουν συμβολαιο θα ζητανε οπωσδηποτε 200mbit.
    Υπαρχει καποιος που να γνωριζει εαν παιζει τετοιο ενδεχομενο???
    Ειναι απιστευτο να μου λενε οτι δηθεν στο συστημα η γραμμη σας δεν παει πανω απο 24 ενω εχω συνδεση στα 100.
    Απλα δεν τους συμφερει να χαραμισουν ενα 200αρι κυκλωμα σε καποιον που ειναι ηδη δεσμευμενος για 2 χρονια.
    Όχι δεν παίζει αυτό. Είχα παρόμοιο πρόβλημα. Με Νοβα 100 ήμουν και για να πάω cosmote το σύστημα έδειχνε ότι μπορεί να μου δώσει μέχρι 50. Η καμπίνα ήξερα ότι είναι super vectoring και δίνει 200αρες.
    Τελικά μετά από επιμονή δική μου κατάφερα και συνδέθηκα σε 200, ενώ με έλεγαν ότι δεν υπάρχει αυτή η δυνατότητα. Λες και δεν θέλουν τα επιπλέον χρήματα της 200αρας! Δες εδώ στις τελευταίες σελίδες. https://www.adslgr.com/forum/threads...B9%CE%BD%CE%B7

    Εμένα τεχνικός με είχε πει ότι σηκώνει 200αρα άνετα. Αν είσαι σίγουρος ότι σηκώνει 200αρα και έχει κάποιος γείτονας διαθεσιμότητα έως 200 τότε μπορείς να επιμείνεις.

  8. #8
    Εγγραφή
    13-10-2018
    Μηνύματα
    2.440
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    109999/10999
    ISP
    Nova
    Router
    ZTE H168N/TP-LINK VR600
    SNR / Attn
    8.9(dB) / 4.9(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Θα πρέπει να πάρει στο 13788... Κι να μιλήσει απευθείας με τεχνικό...

  9. #9
    Εγγραφή
    30-09-2005
    Ηλικία
    47
    Μηνύματα
    6.974
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Μου θυμίζει το ανέκδοτο με κάποιον που είχε πάει σε δημόσια υπηρεσία και του έλεγαν "κύριε σύμφωνα με τα αρχεία μας έχετε πεθάνει". Δε νομίζω οτι υπάρχει κάποια συνωμοσία, απλά όλοι λειτουργούν με βάση τα σενάρια που τους έχουν δώσει οπότε το πρόβλημα που έχεις δεν καλύπτεται και πρέπει να βρεις κάποιον ανώτερο που να μπορεί να σβήσει αυτό το "μέχρι 24".

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας