Σελ. 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 1-15 από 26
  1. #1
    Εγγραφή
    03-06-2009
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    137
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Αγαπητή Vodafone. Αποφάσισες να αναλάβεις τη περιοχή του Αγίου Αρτεμίου. Πές μου σε παρακαλώ γιατί ενώ είμαι 100 μέτρα (και αν) απο το KV, δεν δίνεις 200mbps .
    Το πολυαγαπημένο μου μοντεμ αναφέρει attainable 150/50 Mbps στο υπάρχον (100αρι) 17a προφίλ μου .

    Υ.Γ.Το θέλω κυρίως για το upload 20mbps.

    Έχει κάνείς καμιά ιδέα;
    He is widely tipped to become one of the next global stars of trance music, with both Paul van Dyk and Ferry Corsten naming him as a future star in their DJ Mag Top 100 interviews

  2. #2
    Εγγραφή
    03-02-2021
    Ηλικία
    32
    Μηνύματα
    21
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    200/200
    ISP
    Inalan
    Router
    HG8546M
    απο οσο ξερω η voda δεν βαζει 200αρες καρτες στις καμπινες της. Το γιατι δεν βαζουν ειναι αλλο ερωτημα, μαλλον φοβουνται για απωλειες?!

  3. #3
    Εγγραφή
    03-06-2009
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    137
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Υπάρχει πλάνο για FTTH στην ευρύτερη περιοχή Παγκρατίου - Αγίου Αρτεμίου - Γούβας - Νέου Κόσμου; Δεν μπορώ να βρώ τις περιοχές που έχουν ανατεθεί του sfbb ώστε να έχω μια ιδέα.
    He is widely tipped to become one of the next global stars of trance music, with both Paul van Dyk and Ferry Corsten naming him as a future star in their DJ Mag Top 100 interviews

  4. #4
    Εγγραφή
    22-09-2009
    Περιοχή
    Νέος Κόσμος, Αθήνα
    Ηλικία
    34
    Μηνύματα
    442
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    90/50
    ISP
    Vodafone
    Router
    Mu 5001 5G
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από xristosp Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αγαπητή Vodafone. Αποφάσισες να αναλάβεις τη περιοχή του Αγίου Αρτεμίου. Πές μου σε παρακαλώ γιατί ενώ είμαι 100 μέτρα (και αν) απο το KV, δεν δίνεις 200mbps .
    Το πολυαγαπημένο μου μοντεμ αναφέρει attainable 150/50 Mbps στο υπάρχον (100αρι) 17a προφίλ μου .

    Υ.Γ.Το θέλω κυρίως για το upload 20mbps.

    Έχει κάνείς καμιά ιδέα;
    Τα ίδια ακριβώς και στον Ν.Κόσμο , είμαι από τους πρώτους που βάλανε 100ρα στην περιοχή πριν ακριβώς 4 χρόνια (Νοέμβριος 2017) και μπαίνω τακτικά στο site τους για να δω διαθεσιμότητα 200ρας , 2 χρόνια τώρα! Ελπίζω το απεριόριστο πακέτο data (vodafone unlimited ultra) να καλύψει το κενό/ανάγκη για γρήγορο upload για την επόμενη διετία μέχρι να αποφασίσουν να βάλουν συμμετρικό FTTH όπως η inalan , (ή να έρθει η ίδια Ν.Κόσμο κάποτε...)

    Πρέπει να καταλάβουν κάποιοι ότι το internet δεν είναι μόνο το download και ότι πολλές σημερινές ανάγκες μας πρέπει να καλύβονται και με ένα αξιοπρεπές upload speed και όχι να αποτελεί μόλις το 10% αυτου. Ακόμα και 20% να ήταν θα βόλευε πολύ , όπως ήταν παλία η CYTA/WIND με VDSL από αστικό κέντρο 50/10, το βρίσκω τιμιότατο , δλδ να έχεις 100/20 ή 200/40.

  5. #5
    Εγγραφή
    06-03-2017
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    48
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    COSMOTE
    Τις τελευταίες εβδομάδες φαίνεται πως και ο ΟΤΕ κάνει εγκατάσταση οπτικών ινών στον Άγιο Αρτέμιο, δίπλα από εκείνες της Vodafone. Αυτό σημαίνει πως θα βάλουν και δικές τους καμπίνες; Ενδεχομένως να μπουν δηλαδή και 200αρες κάρτες και να μη μένουνε πια αναγκαστικά με τις 100αρες!

  6. #6
    Εγγραφή
    03-06-2009
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    137
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από b_a_k Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τις τελευταίες εβδομάδες φαίνεται πως και ο ΟΤΕ κάνει εγκατάσταση οπτικών ινών στον Άγιο Αρτέμιο, δίπλα από εκείνες της Vodafone. Αυτό σημαίνει πως θα βάλουν και δικές τους καμπίνες; Ενδεχομένως να μπουν δηλαδή και 200αρες κάρτες και να μη μένουνε πια αναγκαστικά με τις 100αρες!
    Εξαιρετική είδηση, σε ποιό δρόμο τους είδες; Είσαι σίγουρος οτι ήταν οπτικές ίνες;
    He is widely tipped to become one of the next global stars of trance music, with both Paul van Dyk and Ferry Corsten naming him as a future star in their DJ Mag Top 100 interviews

  7. #7
    Εγγραφή
    06-03-2017
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    48
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    COSMOTE
    Επί της Φιλολάου στο ύψος της πλατείας Πλυτά πριν καναδυό εβδομάδες. Παρατηρώντας τους δρόμους τριγύρω, όλοι ήταν σκαμμένοι πρόσφατα. Είχα δει κι αυτές τις μεγάλες «κουλούρες» αν τις λέω σωστά, πάνω στις οποίες είναι τυλιγμένο το καλώδιο της οπτικής. Μάλιστα εχθές σε μια βόλτα μου έβγαλα φωτό μια από αυτές που είχαν παρατήσει στην άκρη του δρόμουΠατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  C422F60A-612B-4AAC-9CE3-5013CAB0678B.jpg 
Εμφανίσεις:  42 
Μέγεθος:  476,1 KB 
ID: 239263

  8. #8
    Εγγραφή
    16-10-2008
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    88
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ένας ακόμα κάτοικος της περιοχής είμαι ( στα σύνορα ΥΜΗΤΤΟΥ με άγιο Αρτέμιο ) καφαο Vodafone.
    Παρέχει μόνο μέχρι 100.
    Πριν λίγο διαβασα ανακοίνωση της ίδιας της Vodafone ότι θα προβεί και αυτή με τη σειρά της σε διπλασιασμό της ταχύτητας όπου είναι τεχνικά εφικτό.
    Σε εμάς είναι τεχνικά εφικτό ;
    Λείπει μόνο η κάρτα των 200 ´η κρύβεται κάποιο πρόβλημα στο δίκτυο της voda???
    Ύπαρχει κάποια πιο επίσημη απάντηση ;;;
    Μήπως να απευθυνθούμε όλοι μαζικά στη Vodafone ;;;;

  9. #9
    Εγγραφή
    03-06-2009
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    137
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από tsarm Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ένας ακόμα κάτοικος της περιοχής είμαι ( στα σύνορα ΥΜΗΤΤΟΥ με άγιο Αρτέμιο ) καφαο Vodafone.
    Παρέχει μόνο μέχρι 100.
    Πριν λίγο διαβασα ανακοίνωση της ίδιας της Vodafone ότι θα προβεί και αυτή με τη σειρά της σε διπλασιασμό της ταχύτητας όπου είναι τεχνικά εφικτό.
    Σε εμάς είναι τεχνικά εφικτό ;
    Λείπει μόνο η κάρτα των 200 ´η κρύβεται κάποιο πρόβλημα στο δίκτυο της voda???
    Ύπαρχει κάποια πιο επίσημη απάντηση ;;;
    Μήπως να απευθυνθούμε όλοι μαζικά στη Vodafone ;;;;
    Την ίδια απορία είχα και εγώ και όσο και αν ρωτούσα στην υποστήριξη δεν ήξεραν να μου απαντήσουν
    He is widely tipped to become one of the next global stars of trance music, with both Paul van Dyk and Ferry Corsten naming him as a future star in their DJ Mag Top 100 interviews

  10. #10
    Εγγραφή
    16-10-2008
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    88
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Εγώ έθεσα το θέμα γραπτώς εδώ

    https://www.vodafone.gr/aitima-grapto/

    Και θα πρότεινα να τους στείλουν και άλλοι για να μας πουν τι γίνεται ;;;

  11. #11
    Εγγραφή
    03-06-2009
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    137
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από tsarm Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εγώ έθεσα το θέμα γραπτώς εδώ

    https://www.vodafone.gr/aitima-grapto/

    Και θα πρότεινα να τους στείλουν και άλλοι για να μας πουν τι γίνεται ;;;
    Άς κάνουν οτι γουστάρουν, εγώ θα φύγω από το δίκτυό της - και τους συνεργαζόμενους παρόχους με το ιδιοκτητο της δίκτυο - με την πρώτη ευκαιρία. ΔΕΗ είναι; OTE είναι; Δε με απασχολεί, από τη στιγμή που ξέρω οτι θα μου παρέχουν σοβαρότερη υπηρεσία είναι η επιλογή μου.
    He is widely tipped to become one of the next global stars of trance music, with both Paul van Dyk and Ferry Corsten naming him as a future star in their DJ Mag Top 100 interviews

  12. #12
    Εγγραφή
    16-10-2008
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    88
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Θα ήθελα πολύ να έχεις δίκιο. Τώρα όμως το μόνο ενεργό δίκτυο στην περιοχή μας είναι αυτό της Vodafone και όποιον πάροχο και να διαλέξεις , μέσω αυτού του δικτύου θα πάρεις παροχή.
    Ο COSMOTE, σύμφωνα με τα όσο ΤΩΡΑ ισχύουν , ΔΕΝ ΘΑ ΑΠΟΚΤΗΣΕΙ ΠΟΤΕ ΔΙΚΤΥΟ ΣΤΗΝ ΠΕΡΙΟΧΗ ΜΑΣ.
    Η ΔΕΗ είναι ο άγνωστος χ προς το παρών και θα αργήσει αρκετά μέχρι να γίνει κάτι που θα είναι εμπορικά διαθέσιμο στην περιοχή μας.
    ΑΡΑ …..πιέστε προς τη VODAFONE που είναι η μόνη επιλογή!!!!!

  13. #13
    Εγγραφή
    15-07-2022
    Περιοχή
    ΠΑΛΑΙΟ ΦΑΛΗΡΟ
    Ηλικία
    47
    Μηνύματα
    62
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    220000/22000
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΑΛΑΜΑΚΙ
    Router
    Smart 3 (Arcadyan)
    SNR / Attn
    7.4(dB) / 13.5(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από xristosp Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αγαπητή Vodafone. Αποφάσισες να αναλάβεις τη περιοχή του Αγίου Αρτεμίου. Πές μου σε παρακαλώ γιατί ενώ είμαι 100 μέτρα (και αν) απο το KV, δεν δίνεις 200mbps .
    Το πολυαγαπημένο μου μοντεμ αναφέρει attainable 150/50 Mbps στο υπάρχον (100αρι) 17a προφίλ μου .

    Υ.Γ.Το θέλω κυρίως για το upload 20mbps.

    Έχει κάνείς καμιά ιδέα;
    Απλά δεν υπάρχουν κάρτες για vdsl 200 στην καμπίνα.

  14. #14
    Εγγραφή
    16-10-2008
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    88
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από dimit5ris Εμφάνιση μηνυμάτων
    Απλά δεν υπάρχουν κάρτες για vdsl 200 στην καμπίνα.
    Έχεις απόλυτο δίκιο. Προχθές έτυχε να έχει έρθει τεχνικός στο καφαο της voda και σε κουβέντα που του έκανα, μου το παραδέχθηκε.
    Μου είπε: Τώρα έχουμε ισορροπήσει το 100αρι και σε επόμενο βήμα θα βάλουμε καρτες για να μπορούμε να δώσουμε 200.
    Νομίζω πως καλό είναι να πιεστεί η εταιρεία.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος tsarm : 17-07-22 στις 14:55.

  15. #15
    Εγγραφή
    03-06-2009
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    137
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Έργα στις οδούς Ευμένους και Νεάρχου κατεβαίνοντας για Φιλολάου. Απ' οτι φαίνεται προχωράει γρήγορα το έργο

    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  IMG_3388.jpg 
Εμφανίσεις:  22 
Μέγεθος:  751,4 KB 
ID: 239627
    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  IMG_3386.jpg 
Εμφανίσεις:  19 
Μέγεθος:  1,18 MB 
ID: 239628
    He is widely tipped to become one of the next global stars of trance music, with both Paul van Dyk and Ferry Corsten naming him as a future star in their DJ Mag Top 100 interviews

Σελ. 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας