Σελ. 4 από 4 ΠρώτηΠρώτη ... 234
Εμφάνιση 46-58 από 58
  1. #46
    Εγγραφή
    29-05-2007
    Περιοχή
    δυο κλικ πιο κατω
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    7.597
    Downloads
    38
    Uploads
    0
    Άρθρα
    21
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    5000/1200
    ISP
    βρωμονταφον
    Router
    της hol
    SNR / Attn
    8(dB) / 29(dB)
    Path Level
    Fastpath
    μετωποfacebook .
    γιατι ... για μια τιμη ζουμε ..

    face book με "κουτελο" add on ...
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος badweed : 02-11-21 στις 12:57.
    αντεχεις να αμφιβαλεις για ολα οσα εχεις διδαχτει ;
    Cancel my subscription to the Resurrection. Send my credentials to the House of Detention
    ο φασισμος ειναι ο νομος των δουλων
    AV tip:να ακολουθεις αυτο που ψαχνεις , οχι αυτο που σε βρισκει .

  2. #47
    Εγγραφή
    31-07-2010
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    3.433
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Nova
    Router
    TP-LINK Archer VR400
    SNR / Attn
    8.3(dB) / 6.2(dB)
    Απορώ πως μερικοί στηρίζετε πλατφόρμες σαν το fb.

    Μιλάμε για ΤΟ καρκίνωμα. Έχει απλώσει bots παντού, δεν μπορείς να κάνεις browsing χωρίς να προσπαθεί να καταγράψει τις συνήθειές σου και σ'αυτό φυσικά φταίνε και τα sites που ενσωματώνουν τα κ@λοbot του fb.

    Χρησιμοποιούσα κι εγώ κάποτε fb, αλλά μου γύρισε το μυαλό μόλις διαπίστωσα πως η official εφαρμογή του, σκανάρει με το στανιό όλες τις φωτός σου στο android, ακόμη κι αν του αρνηθείς storage permission!

    Έχει τώρα πόσα χρόνια που δεν χρησιμοποιώ ούτε fb apps, ούτε messenger, κλπ και έχω βρει την υγειά μου.

    Ούτε φωτός μου κυκλοφορούν στο νετ για να τις κατεβάσει όποιος γουστάρει στο pc του.

    Για κάποιους, αυτά είναι συνομωσίες και 0,05%.
    Για άλλους είναι το δικαίωμα του να διαχειρίζονται τα προσωπικά τους δεδομένα, χωρίς να περιμένουν από κειμενάκια κακομεταφρασμένα περί καταστατικού Ρώμης
    Dealing with pricks, is my speciality.

    Linux all the way.
    Open source all the way.
    Fighting against telemetry, data harvesting, tracking, ads all the way.

    For some people, ignorance is bliss.

  3. #48
    Εγγραφή
    04-11-2020
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    137
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Vodafone
    Μεγάλη επιτυχία το όνομα!

  4. #49
    Εγγραφή
    31-07-2007
    Περιοχή
    CRETE
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    4.254
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    Οτι να ναι
    ISP
    ΑΜΑΝ
    Router
    Netgear
    SNR / Attn
    ??(dB) / ??(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Το ονομα δηλωνει το metaverse - "οικοσυστημα" του εξωγηινου και οτι σου ζουκάρει ολα τα μετα - δεδομενα . ναι και τις τσοντες

  5. #50
    Εγγραφή
    21-03-2008
    Ηλικία
    36
    Μηνύματα
    9.886
    Downloads
    8
    Uploads
    2
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Nova
    Router
    VMG8623-T50B & Debian
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Gentoo Εμφάνιση μηνυμάτων
    (...)
    Χρησιμοποιούσα κι εγώ κάποτε fb, αλλά μου γύρισε το μυαλό μόλις διαπίστωσα πως η official εφαρμογή του, σκανάρει με το στανιό όλες τις φωτός σου στο android, ακόμη κι αν του αρνηθείς storage permission!
    (...)
    Πως αυτό;
    - Κάνετε τη δουλειά σας γρήγορα, αξιόπιστα, με ασφάλεια, χωρίς τεχνητούς περιορισμούς και δωρεάν με το Linux.
    - Οι δίσκοι χαλάνε! Σκεφτείτε τα αρχεία σας πριν την πατήσετε. Κάνετε τακτικά backup.

  6. #51
    Εγγραφή
    02-04-2010
    Μηνύματα
    13.063
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Gentoo Εμφάνιση μηνυμάτων

    Χρησιμοποιούσα κι εγώ κάποτε fb, αλλά μου γύρισε το μυαλό μόλις διαπίστωσα πως η official εφαρμογή του, σκανάρει με το στανιό όλες τις φωτός σου στο android, ακόμη κι αν του αρνηθείς storage permission!
    Εντάξει μην το χρησιμοποιείς, δεν σε υποχρεώνει κανείς
    Όσο περισσότερο σου κλέβουν τη ζωή, τόσο σε ταΐζουν με έθνος και φυλή..

    Εθνικισμός και μετανάστες

    Μία τάξη, φυλετικά διαχωρισμένη

  7. #52
    Εγγραφή
    31-07-2010
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    3.433
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Nova
    Router
    TP-LINK Archer VR400
    SNR / Attn
    8.3(dB) / 6.2(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Simpleton Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πως αυτό;
    Δεν έχω ιδέα, αλλά ήταν τόσο τρομακτικό σαν γεγονός που με ξενέρωσε φουλ.

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Zus Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εντάξει μην το χρησιμοποιείς, δεν σε υποχρεώνει κανείς
    Άλλα τσιτάτα έχεις να απαντήσεις; Κάτι επί της ουσίας;
    Dealing with pricks, is my speciality.

    Linux all the way.
    Open source all the way.
    Fighting against telemetry, data harvesting, tracking, ads all the way.

    For some people, ignorance is bliss.

  8. #53
    Εγγραφή
    27-01-2020
    Ηλικία
    31
    Μηνύματα
    167
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Vodafone
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Gentoo Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν έχω ιδέα, αλλά ήταν τόσο τρομακτικό σαν γεγονός που με ξενέρωσε φουλ.



    Άλλα τσιτάτα έχεις να απαντήσεις; Κάτι επί της ουσίας;
    Η ουσία είναι το facebook και τα εκατομμύρια ανθρώπων/εταιριών που εξαρτώνται από αυτό.
    Τα "τσιτάτα" είναι όλα τα υπόλοιπα των δήθεν που δεν θα το χρησιμοποιήσουν επειδή "μπορούν". Είναι η ίδια φλέβα εγκεφάλου με ανάλογα προβλήματα του στυλ δεν χρησιμοποιώ Windows επειδή μπορώ, δεν χρησιμοποιώ iPhone ή Android επειδή μπορώ και γενικώς δεν επειδή μπορω.

    Σκασίλα μας και σκασίλα όλων των παραγωγικών ανθρώπων για το τι δεν μπορείτε παιδιά. Ο κόσμος αυτή τη στιγμή χρησιμοποιεί facebook. Εκεί είναι τα λεφτά, οι ευκαιρίες, όλα, όσον αφορά το social. Εκεί είναι η παραγωγή, εκεί είναι οι θέσεις εργασίας, εκεί είναι τα πάντα. Αν μετά από Χ χρόνια αλλάξει αυτό και ο κόσμος χρησιμοποιεί IRC ή Netmeeting, θα πάμε όλοι σε αυτό. Μέχρι τότε, το Facebook είναι ο ρυθμιστής.

    Το να λέμε ότι δεν χρησιμοποιώ το facebook επειδή μπορώ είναι απλά κόμπλεξ κατωτερότητας. Το παίζω υπεράνω και "βρίσκω την υγεία μου" επειδή απλά δεν μου δίνει κανένας σημασία.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος YaWnX : 02-11-21 στις 21:15.

  9. #54
    Εγγραφή
    21-03-2008
    Ηλικία
    36
    Μηνύματα
    9.886
    Downloads
    8
    Uploads
    2
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Nova
    Router
    VMG8623-T50B & Debian
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Gentoo Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν έχω ιδέα, αλλά ήταν τόσο τρομακτικό σαν γεγονός που με ξενέρωσε φουλ.
    (...)
    Για να το κάνει αυτό (σε αρχεία της συσκευής), θα πρέπει με κάποιο τρόπο να παρέκαμψε τους περιορισμούς του sandbox. Tρομακτικό και πολύ ενδιαφέρον αν όντως κατάφερε κάτι τέτοιο.
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από YaWnX Εμφάνιση μηνυμάτων
    Η ουσία είναι το facebook και τα εκατομμύρια ανθρώπων/εταιριών που εξαρτώνται από αυτό.
    Τα "τσιτάτα" είναι όλα τα υπόλοιπα των δήθεν που δεν θα το χρησιμοποιήσουν επειδή "μπορούν". Είναι η ίδια φλέβα εγκεφάλου με ανάλογα προβλήματα του στυλ δεν χρησιμοποιώ Windows επειδή μπορώ, δεν χρησιμοποιώ iPhone ή Android επειδή μπορώ και γενικώς δεν επειδή μπορω.

    Σκασίλα μας και σκασίλα όλων των παραγωγικών ανθρώπων για το τι δεν μπορείτε παιδιά. Ο κόσμος αυτή τη στιγμή χρησιμοποιεί facebook. Εκεί είναι τα λεφτά, οι ευκαιρίες, όλα, όσον αφορά το social. Εκεί είναι η παραγωγή, εκεί είναι οι θέσεις εργασίας, εκεί είναι τα πάντα. Αν μετά από Χ χρόνια αλλάξει αυτό και ο κόσμος χρησιμοποιεί IRC ή Netmeeting, θα πάμε όλοι σε αυτό. Μέχρι τότε, το Facebook είναι ο ρυθμιστής.

    Το να λέμε ότι δεν χρησιμοποιώ το facebook επειδή μπορώ είναι απλά κόμπλεξ κατωτερότητας. Το παίζω υπεράνω επειδή δεν μου δίνει κανένας σημασία.
    Μπορεί κάποιος κάλλιστα να χρησιμοποιεί FB καθαρά για επαγγελματικούς λόγους, αλλά σε προσωπικό επίπεδο να επιλέγει να απέχει. Δεν σημαίνει ότι είναι δήθεν, μη παραγωγικός, θα του λείψουν τα λεφτά, έχει κόμπλεξ κ.λπ.

    Ποτέ μου δεν κατάλαβα τα υφάκια όπως το παραπάνω. Μήπως το κόμπλεξ είναι αλλού;
    - Κάνετε τη δουλειά σας γρήγορα, αξιόπιστα, με ασφάλεια, χωρίς τεχνητούς περιορισμούς και δωρεάν με το Linux.
    - Οι δίσκοι χαλάνε! Σκεφτείτε τα αρχεία σας πριν την πατήσετε. Κάνετε τακτικά backup.

  10. #55
    Εγγραφή
    31-07-2010
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    3.433
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Nova
    Router
    TP-LINK Archer VR400
    SNR / Attn
    8.3(dB) / 6.2(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από YaWnX Εμφάνιση μηνυμάτων
    Η ουσία είναι το facebook και τα εκατομμύρια ανθρώπων/εταιριών που εξαρτώνται από αυτό.
    Τα "τσιτάτα" είναι όλα τα υπόλοιπα των δήθεν που δεν θα το χρησιμοποιήσουν επειδή "μπορούν". Είναι η ίδια φλέβα εγκεφάλου με ανάλογα προβλήματα του στυλ δεν χρησιμοποιώ Windows επειδή μπορώ, δεν χρησιμοποιώ iPhone ή Android επειδή μπορώ και γενικώς δεν επειδή μπορω.

    Σκασίλα μας και σκασίλα όλων των παραγωγικών ανθρώπων για το τι δεν μπορείτε παιδιά. Ο κόσμος αυτή τη στιγμή χρησιμοποιεί facebook. Εκεί είναι τα λεφτά, οι ευκαιρίες, όλα, όσον αφορά το social. Εκεί είναι η παραγωγή, εκεί είναι οι θέσεις εργασίας, εκεί είναι τα πάντα. Αν μετά από Χ χρόνια αλλάξει αυτό και ο κόσμος χρησιμοποιεί IRC ή Netmeeting, θα πάμε όλοι σε αυτό. Μέχρι τότε, το Facebook είναι ο ρυθμιστής.

    Το να λέμε ότι δεν χρησιμοποιώ το facebook επειδή μπορώ είναι απλά κόμπλεξ κατωτερότητας. Το παίζω υπεράνω και "βρίσκω την υγεία μου" επειδή απλά δεν μου δίνει κανένας σημασία.
    Δεν έχεις καταλάβει το νόημα των λεγομένων μου. Δεν πειράζει.

    Εγώ δεν λέω να μη χρησιμοποιεί το fb όποιος το έχει ανάγκη για να βγάζει μεροκάματο.

    Εγώ μιλάω για την παρεμβατικότητα του fb σε αυτούς που ΔΕΝ θέλουν τις υπηρεσίες του. Κατανοητό ως εδώ;

    Θέλεις να χρησιμοποιείς όλα τα social, το tik tok, κλπ; Μπράβο. Καν'το. Τίποτα το μεμπτό και κατακριτέο.

    Εγώ που ΔΕΝ θέλω, γιατί πρέπει να με κατασκοπεύει μέσω 3rd party tools;

    Επίσης, μην υποβαθμίζεις τον συνομιλητή με εκφράσεις τύπου "κόμπλεξ κατωτερότητας" και πως "δεν μου δίνει κανείς σημασία".
    Δεν ξέρεις το background μου και δεν μπορείς να ξέρεις τον κοινωνικό μου κύκλο για να κρίνεις.

    Απλώς δεν μπορείς να δεχτείς ότι υπάρχει σκ@το πίσω απ'αυτή την υπηρεσία. That's all.


    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Simpleton Εμφάνιση μηνυμάτων
    Για να το κάνει αυτό (σε αρχεία της συσκευής), θα πρέπει με κάποιο τρόπο να παρέκαμψε τους περιορισμούς του sandbox. Tρομακτικό και πολύ ενδιαφέρον αν όντως κατάφερε κάτι τέτοιο.
    Ναι, κάτι τέτοιο υποπτεύομαι πως έκανε. Εγώ φρίκαρα όταν το διαπίστωσα.

    Επειδή πάνε χρόνια από τότε (δεν θέλω να ξέρω τι μπορεί να κάνει πλέον), να σου δώσω ένα παράδειγμα.

    Όταν πήγαινες να κάνεις ένα post μέσω της εφαρμογής, σου εμφάνιζε προεπισκοπίσεις φωτογραφιών που έχεις τραβήξει με το κινητό σου, ενώ δεν είχες δώσει camera, storage permission εξαρχής.

    Αν αυτό δεν είναι παρεμβατική εφαρμογή, τότε δεν ξέρω πως να την αποκαλέσω μία τέτοια εφαρμογή.

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Simpleton Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μπορεί κάποιος κάλλιστα να χρησιμοποιεί FB καθαρά για επαγγελματικούς λόγους, αλλά σε προσωπικό επίπεδο να επιλέγει να απέχει. Δεν σημαίνει ότι είναι δήθεν, μη παραγωγικός, θα του λείψουν τα λεφτά, έχει κόμπλεξ κ.λπ.

    Ποτέ μου δεν κατάλαβα τα υφάκια όπως το παραπάνω. Μήπως το κόμπλεξ είναι αλλού;
    Όταν τα επιχειρήματα στερεύουν, σειρά παίρνουν οι χαρακτηρισμοί. Έτσι πάει συνήθως...
    Dealing with pricks, is my speciality.

    Linux all the way.
    Open source all the way.
    Fighting against telemetry, data harvesting, tracking, ads all the way.

    For some people, ignorance is bliss.

  11. #56
    Εγγραφή
    29-05-2007
    Περιοχή
    δυο κλικ πιο κατω
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    7.597
    Downloads
    38
    Uploads
    0
    Άρθρα
    21
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    5000/1200
    ISP
    βρωμονταφον
    Router
    της hol
    SNR / Attn
    8(dB) / 29(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από YaWnX Εμφάνιση μηνυμάτων
    Η ουσία είναι το facebook και τα εκατομμύρια ανθρώπων/εταιριών που εξαρτώνται από αυτό.
    Τα "τσιτάτα" είναι όλα τα υπόλοιπα των δήθεν που δεν θα το χρησιμοποιήσουν επειδή "μπορούν". Είναι η ίδια φλέβα εγκεφάλου με ανάλογα προβλήματα του στυλ δεν χρησιμοποιώ Windows επειδή μπορώ, δεν χρησιμοποιώ iPhone ή Android επειδή μπορώ και γενικώς δεν επειδή μπορω.

    Σκασίλα μας και σκασίλα όλων των παραγωγικών ανθρώπων για το τι δεν μπορείτε παιδιά. Ο κόσμος αυτή τη στιγμή χρησιμοποιεί facebook. Εκεί είναι τα λεφτά, οι ευκαιρίες, όλα, όσον αφορά το social. Εκεί είναι η παραγωγή, εκεί είναι οι θέσεις εργασίας, εκεί είναι τα πάντα. Αν μετά από Χ χρόνια αλλάξει αυτό και ο κόσμος χρησιμοποιεί IRC ή Netmeeting, θα πάμε όλοι σε αυτό. Μέχρι τότε, το Facebook είναι ο ρυθμιστής.

    Το να λέμε ότι δεν χρησιμοποιώ το facebook επειδή μπορώ είναι απλά κόμπλεξ κατωτερότητας. Το παίζω υπεράνω και "βρίσκω την υγεία μου" επειδή απλά δεν μου δίνει κανένας σημασία.
    πως μπορεσες και συνδεσες το facebook με την παραγωγη ,και θετικα μαλιστα , μονο εσυ το ξερεις .

    ηδη δηλαδη ξεκινας με αυτους που μπορουν να κανουν το κατι παραπανω και τους κατατασεις στους μη παραγωγικους θετωντας τους αλλους που κολησαν με μια mainstream αποχαυνωση , τους ικανους .

    τελειως ασυναρτητος νοηματος .
    αντεχεις να αμφιβαλεις για ολα οσα εχεις διδαχτει ;
    Cancel my subscription to the Resurrection. Send my credentials to the House of Detention
    ο φασισμος ειναι ο νομος των δουλων
    AV tip:να ακολουθεις αυτο που ψαχνεις , οχι αυτο που σε βρισκει .

  12. #57
    Εγγραφή
    30-03-2015
    Μηνύματα
    1.055
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    100/10
    ISP
    Cosmote
    Router
    AVM Fritz!Box 7490
    Το ότι υπάρχει έστω ένας άνθρωπος να υποστηρίξει το fb και τα "καλά" του, με ξεπερνάει πραγματικά.

  13. #58
    Εγγραφή
    31-07-2007
    Περιοχή
    CRETE
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    4.254
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    Οτι να ναι
    ISP
    ΑΜΑΝ
    Router
    Netgear
    SNR / Attn
    ??(dB) / ??(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Aν ειχα ακομα το oculus - register to φατσα μπουκ to use θα τους εβριζα σε οτι φορα εχουν
    https://www.forbes.com/sites/kateofl...h=1928359876f5
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος dimyok : 05-11-21 στις 00:44.

Σελ. 4 από 4 ΠρώτηΠρώτη ... 234

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας