Εμφάνιση 1-2 από 2
  1. #1
    Εγγραφή
    01-02-2017
    Μηνύματα
    30
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Καλησπέρα σας.
    Από τις 18 Οκτωβρίου έχω δηλώσει βλάβη. Ειμαι χωρίς ιnternet και τηλέφωνο.
    2 μέρες αργότερα ήρθε ο τεχνικός της Nova και πιστοποίησε ότι το πρόβλημα είναι εκτός της πολυκατοικίας και (προφανώς) έδωσε τη βλάβη στη wind (παίρνω από καμπίνα της wind)
    Έκτοτε, έλαβα sms τόσο από τη wind, όσο και από τη Nova ότι θα γινόταν αποκατάσταση του προβλήματος μέχρι τις 29 Οκτωβρίου (11 μέρες από την αναγγελία της βλάβης!!!).
    Την ημέρα της υποτιθέμενης αποκατάστασης έλαβα νέο sms από τη Nova ότι υπήρξε αλλαγή στην ημερομηνία και θα γίνει έλεγχος στην 1η Νοεμβρίου.
    Σήμερα έχουμε 2 Νοεμβρίου και είναι η 15η ημέρα που είμαι χωρίς ιντερνετ και τηλέφωνο. Προ ολίγου επικοινώνησα με την τεχνική υποστήριξη της Nova και μού είπαν ότι δεν έχουν κάποια νεότερη ενημέρωση.
    Κλείνοντας δε, μού είπαν να κάνω υπομονή και ΙΣΩΣ η βλάβη αποκατασταθεί μέσα στην εβδομάδα!!!!! Είμαι σχεδόν σίγουρος ότι η Nova θα ρίξει τις ευθύνες στη Wind και η Wind ενδεχομένως στον ΟΤΕ.
    Αν δεν κάνω λάθος υπάρχουν ρήτρες που υποχρεώνουν τους διάφορους εμπλεκόμενους να ενεργούν σε σύντομο χρονικό διάστημα (νομίζω 3 μέρες). Προφανώς η Nova δεν τις χρησιμοποιεί για ευνόητους λόγους
    Ειναι αδιανόητο να είμαι 15 μέρες με βλάβη και να μού λένε να κάνω υπομονή. Παρακαλώ ενημέρωστε με αν μπορώ να κάνω διακοπή του συμβολαίου μου (μετά από πολλάαααα χρόνια στη Forthnet-Nova) χωρίς να υπάρξει χρηματική ποινή.
    Τουλάχιστον, αν πάω στη Wind, θα έχω ένα μεσάζοντα λιγότερο, επομένως μικρότερους χρόνους ταλαιπωρίας
    Ευχαριστώ

  2. #2
    Εγγραφή
    04-10-2013
    Μηνύματα
    2.345
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Kαλησπέρα chriskapa,

    Θα ήθελες να μας ενημερώσεις σε προσωπικό μήνυμα με κάποιο στοιχείο της υπηρεσίας σου ώστε να εξυπηρετήσουμε;

    Γεωργία, Nova Support

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας