Σελ. 4 από 50 ΠρώτηΠρώτη ... 2345691424 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 46-60 από 736
  1. #46
    Εγγραφή
    03-01-2018
    Περιοχή
    22 Acacia Avenue
    Μηνύματα
    2.265
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    219936/22000
    ISP
    Vodafone
    Router
    AVM FRITZ!Box 7530
    SNR / Attn
    12(dB) / 12(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ChriZ Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εγώ πάντως ρε παιδιά μπήκα εδώ..
    https://www.getcovidpass.eu/
    Σκάναρα από το iphone το QR που έχει στο κάτω μέρος της σελίδας, πάτησα μετά από το κινητό Scan QR, σκάναρα το τυπωμένο eu certificate και μου είχε επιλογή για add to wallet..
    Και εγώ είχα χρησιμοποιήσει την εφαρμογή της SoftΟne και μετά πέρασα το pkpass αρχείο που προέκυψε στο passandroid που χρησιμοποιώ.

    Εκτός από αυτές που ανέφερες εσύ και εγώ, υπάρχουν και άλλες. Με το Covid Free Gr Wallet τα κάνεις όλα με τη μία, μια χαρά.

  2. #47
    Εγγραφή
    11-10-2005
    Ηλικία
    57
    Μηνύματα
    7.307
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΝΙΚΑΙΑ
    Router
    Technicolor TG789vac v2
    Path Level
    Fastpath
    Στα store έχει χιλιάδες άχρηστες εφαρμογές και υπάρχει κόσμος που τις κατεβάζει. Δεν έχει νομίζω κάνεις μας πρόβλημα με όλους αυτούς και ο,τι εμένα μου φανεί χρήσιμο σε κάποιον μπορεί να φανεί άχρηστο. Κανένα πρόβλημα μέχρι εδώ. Το πρόβλημα είναι με τα ταρατατζουμ εκ μέρους της κυβέρνησης και τα ενθουσιώδη τουιτς των διαφόρων πολιτικών. Για το τίποτα δηλαδή. Υπάρχουν πιο ουσιώδη θέματα που πρέπει να λυθούν, δεν γίνεται να αποθεώνουμε μια τέτοια ασήμαντη εφαρμογή.
    hnesne

  3. #48
    Εγγραφή
    31-01-2013
    Περιοχή
    Down on the beach
    Ηλικία
    51
    Μηνύματα
    1.221
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    110/11-300/50
    ISP
    Cosmote
    Router
    S.Plus 2/ZTE MC801A
    SNR / Attn
    9,7(dB) / 14,2(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Εύχρηστη και λειτουργική εφαρμογή

  4. #49
    Εγγραφή
    12-11-2006
    Μηνύματα
    394
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1/1 Gbps
    ISP
    Inalan
    Router
    UXG Lite
    Σε iPhone τα wallet passes είναι πολύ βολικά. Έρχονται στην οθόνη σε ελάχιστο χρόνο, με ένα χέρι (διπλό κλικ στο power button), και ταυτόχρονα ανεβαίνει αυτόματα η φωτεινότητα της οθόνης για να διαβαστεί εύκολα το QR απο τα σκάνερ. Πόση ώρα θες να κάνεις το ίδιο με ενα PDF; Κάτι ξέρουν οι αεροπορικές που τα χρησιμοποιούν για boarding passes.

    Θα μπορούσαν αντί για ξεχωριστό app να ενσωμάτωναν τη λειτουργία σε ένα ήδη υπάρχων, όπως το MyHealth, κατά τα άλλα μπράβο τους.

    Υπάρχουν και άλλοι τρόποι να κάνεις wallet passes (οπως το Pass4U που είχα χρησιμοποιήσει εγώ) αλλά δίνεις προσωπικά στοιχεία σε αγνωστους.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Mr Arkadin : 03-11-21 στις 19:17.

  5. #50
    Εγγραφή
    02-04-2010
    Μηνύματα
    13.090
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Mr Arkadin Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σε iPhone τα wallet passes είναι πολύ βολικά. Έρχονται στην οθόνη σε ελάχιστο χρόνο, με ένα χέρι (διπλό κλικ power button), και ταυτόχρονα ανεβαίνει αυτόματα η φωτεινότητα της οθόνης για να διαβαστεί εύκολα το QR απο τα σκάνερ. Πόση ώρα θες να κάνεις το ίδιο με ενα PDF; Κάτι ξέρουν οι αεροπορικές που τα χρησιμοποιούν για boarding passes.

    Θα μπορούσαν αντί για ξεχωριστή εφαρμογή να ενσωμάτωναν τη λειτουργία σε ένα ήδη υπάρχων app, όπως το MyHealth, κατά τα άλλα μπράβο τους.

    Υπάρχουν και άλλοι τρόποι να κάνεις wallet apps (οπως το Pass4U που είχα χρησιμοποιήσει εγώ) αλλά δίνεις προσωπικά στοιχεία σε αγνωστους.
    Aegean στο αεροδρόμιο Γερμανίας δε το δεχόταν. Ήθελαν PDF.
    Όσο περισσότερο σου κλέβουν τη ζωή, τόσο σε ταΐζουν με έθνος και φυλή..

    Εθνικισμός και μετανάστες

    Μία τάξη, φυλετικά διαχωρισμένη

  6. #51
    Εγγραφή
    23-11-2006
    Περιοχή
    Κατερίνη
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    1.233
    Downloads
    14
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    HOL - ΚΑΤΕΡΙΝΗ
    Router
    Vodafone H300s
    Path Level
    Interleaved
    Η εφαρμογή είναι για αυτούς που δεν έχουν ιδέα από ψηφιακά πορτοφόλια κλπ και είναι ένας πιο απλός τρόπος, σε σχέση με το άνοιξε pdf - ζούμαρε το q r code. Θα θεωρούσα και εγώ πιο λογικό το να προστεθεί πχ αυτό το feature σε κάποια άλλη εφαρμογή (πχ σε αυτήν με την οποία σκανάρεις τα πιστοποιητικά), αλλά, όπως είπα, ενδεχομένως να απευθύνεται στη μεγάλη πλειοψηφία των άσχετων με όλα αυτά και λόγοι απλότητας στη χρήση να πρυτάνευσαν στην ιδέα της χωριστής απλής εφαρμογής.
    Κινητό: Samsung Galaxy A52s



    Νίκος Χανδόλιας

  7. #52
    Εγγραφή
    12-11-2006
    Μηνύματα
    394
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1/1 Gbps
    ISP
    Inalan
    Router
    UXG Lite
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Zus Εμφάνιση μηνυμάτων
    Aegean στο αεροδρόμιο Γερμανίας δε το δεχόταν. Ήθελαν PDF.
    Δεν ξέρω για το ενσωματωμένο στο boarding pass covid pass της Aegean, κατα πόσο γίνεται δεκτο.

    Στο Μιλάνο και το Παρίσι που βρέθηκα για δουλειά τον Οκτωβριο και επρεπε να το δείχνω 10 φορές την ημέρα (το ζητούσαν σε όλους τους κλειστούς χώρους) το covid pass στο wallet ήταν απίστευτα βολικό.

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από nikosmelt Εμφάνιση μηνυμάτων
    Η εφαρμογή είναι για αυτούς που δεν έχουν ιδέα από ψηφιακά πορτοφόλια κλπ και είναι ένας πιο απλός τρόπος, σε σχέση με το άνοιξε pdf - ζούμαρε το q r code. Θα θεωρούσα και εγώ πιο λογικό το να προστεθεί πχ αυτό το feature σε κάποια άλλη εφαρμογή (πχ σε αυτήν με την οποία σκανάρεις τα πιστοποιητικά), αλλά, όπως είπα, ενδεχομένως να απευθύνεται στη μεγάλη πλειοψηφία των άσχετων με όλα αυτά και λόγοι απλότητας στη χρήση να πρυτάνευσαν στην ιδέα της χωριστής απλής εφαρμογής.
    Συμφωνώ και ενδεχομένως καλά έκαναν, δεν παύει όμως το gov gr να μετράει ήδη 2 εφαρμογες με θέμα το covid

  8. #53
    Το avatar του μέλους konenas
    Το μέλος konenas δεν είναι συνδεδεμένο Πρόβατα μην αυτοκτονείτε. Όλα στη σειρά. Ερχόμαστε
    Εγγραφή
    14-08-2007
    Περιοχή
    PIIGS
    Μηνύματα
    4.526
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    300 bps ή 300Mbps
    ISP
    Το άλλο Πάσχα
    Router
    OpenWrt
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Hetfield Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ειναι φανερο οτι το προβλημα σου ειναι πολιτικο κι οχι η εφαρμογη αυτη καθ αυτη.
    Πρωτα ρωτας ποσο κοστισε, μετα ανακαλυπτεις οτι δεν κανει και κατι σπουδαιο.
    Τα έχει πει ο ΠΘ και Α και ΟΥ
    @PrimeministerGR
    Η ελευθερία μας στην οθόνη μας!
    Με τη νέα εφαρμογή Covid Free GR Wallet κάθε πολίτης θα αποθηκεύει εύκολα στο κινητό του τηλέφωνο κάθε πιστοποιητικό σχετικό με τον Covid, ώστε να το επιδεικνύει γρήγορα και άνετα όπου χρειάζεται.
    Όσοι το χάλκεον χέρι βαρύ του φόβου αισθάνονται,ζυγόν δουλείας ας έχωσι, θέλει αρετήν και τόλμην η ελευθερία. Ανδρέας Κάλβος
    There is some shit, I will not eat. e.e.cummings
    30 Hours per Week

  9. #54
    Ενταξει καλο ειναι που υπαρχει. Προσωπικα εχω το pdf και μπορει να μην μπω στον κοπο, αλλα ειναι μια επιλογη και ειναι και πιο ευκολοχρηστη για αυτους που δεν το εχουν με την τεχνολογια φανταζομαι.

  10. #55
    Εγγραφή
    26-01-2006
    Περιοχή
    Athens
    Μηνύματα
    4.521
    Downloads
    22
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    COSMOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΓ. ΒΑΡΒΑΡΑ
    Router
    Speedport Entry 2i
    Path Level
    Interleaved
    Στο Google pay παντως δεν το περναει. Βγαζει μηνυμα να εγκαταστησεις εφαρμογη wallet. To περασα μεσω pass2pay και γω.
    No Justice - No Peace

  11. #56
    Εγγραφή
    22-09-2003
    Μηνύματα
    81.766
    Downloads
    218
    Uploads
    48
    Άρθρα
    6
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Wind
    Router
    Technicolor DGA4130
    SNR / Attn
    6(dB) / 2.8(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ardi21 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Στο Google pay παντως δεν το περναει. Βγαζει μηνυμα να εγκαταστησεις εφαρμογη wallet. To περασα μεσω pass2pay και γω.
    Το G-Pay λειτουργεί σε ΗΠΑ-Αυστραλία για να εισάγεις πιστοποιητικό επίσημα.
    We'll build a fortress to keep them out and in a world gone silent I'll be your sound and if they try to hurt you I'll tear them down I'm always with you now....
    I forgot that I might see, so many Beautiful things
    everything that has a beginning has an end
    See the mirror in your eyes-see the truth behind your lies-your lies are haunting me See the reason in your eyes-giving answer to the why- your eyes are haunting me

  12. #57
    Εγγραφή
    02-04-2010
    Μηνύματα
    13.090
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Mr Arkadin Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν ξέρω για το ενσωματωμένο στο boarding pass covid pass της Aegean, κατα πόσο γίνεται δεκτο.

    Στο Μιλάνο και το Παρίσι που βρέθηκα για δουλειά τον Οκτωβριο και επρεπε να το δείχνω 10 φορές την ημέρα (το ζητούσαν σε όλους τους κλειστούς χώρους) το covid pass στο wallet ήταν απίστευτα βολικό.
    A δεν ξέρω τι γίνεται στο Μιλάνο και στο Παρίσι. Αφού δεν με πιστεύεις για το αεροδρόμιο δε σε πιστεύω ούτε κι εγώ
    Όσο περισσότερο σου κλέβουν τη ζωή, τόσο σε ταΐζουν με έθνος και φυλή..

    Εθνικισμός και μετανάστες

    Μία τάξη, φυλετικά διαχωρισμένη

  13. #58
    Εγγραφή
    12-11-2006
    Μηνύματα
    394
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1/1 Gbps
    ISP
    Inalan
    Router
    UXG Lite
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Zus Εμφάνιση μηνυμάτων
    A δεν ξέρω τι γίνεται στο Μιλάνο και στο Παρίσι. Αφού δεν με πιστεύεις για το αεροδρόμιο δε σε πιστεύω ούτε κι εγώ
    μπορω ευκολα να φανταστω γερμανους να μην δέχονται τίποτα άλλο από τυπωμένο χαρτί

  14. #59
    Εγγραφή
    07-05-2011
    Περιοχή
    ΙΛΙΟΝ
    Ηλικία
    35
    Μηνύματα
    1.780
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    500/50 Mb/s
    ISP
    COSMOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΙΛΙΟΝ
    Router
    ZTE H1600
    Path Level
    Fastpath
    την κατέβασα την εφαρμογή αλλά δεν δέχεται το Pdf που είχα κατεβάσει από το emvolio.gov ή κάτι κάνω λάθος.

  15. #60
    Εγγραφή
    13-10-2018
    Μηνύματα
    2.446
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    109999/10999
    ISP
    Nova
    Router
    ZTE H168N/TP-LINK VR600
    SNR / Attn
    8.9(dB) / 4.9(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Mr Arkadin Εμφάνιση μηνυμάτων
    μπορω ευκολα να φανταστω γερμανους να μην δέχονται τίποτα άλλο από τυπωμένο χαρτί
    Κι πανεπιστήμιο ελλάda

Σελ. 4 από 50 ΠρώτηΠρώτη ... 2345691424 ... ΤελευταίαΤελευταία

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας