Εμφάνιση 1-3 από 3
  1. #1
    Εγγραφή
    13-10-2006
    Ηλικία
    55
    Μηνύματα
    9
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΜΕΣΟΠΟΤΑΜΙΑ
    Καλησπέρα.
    Είχα στείλει πριν αρκετά χρόνια στα πεθερικά στη Γερμανία έναν Edision Progressiv-HD έτοιμο σεταρισμένο με το τελευταίο πατσαρισμένο firmware για να βλέπουν Ελληνικά κανάλια. Όλα ήταν καλά μέχρι πριν κανά μήνα που σταμάτησαν να παίζουν ξαφνικά. Το πιάτο δεν είναι σε τόσο καλό μέρος αλλά είναι αρκετά μεγάλο και δεν είχαν θέμα τόσα χρόνια.
    Τώρα τι κάνουμε; Άλλαξε κάτι στην digea και πλέον δεν μπορεί ο δέκτης να τα εμφανίσει; Θα λυθεί το πρόβλημα αν στείλω έναν picco s2 που υποστηρίζει και h265; Θα πιάσει ERT με τον picco;
    Δε νομίζω να είναι θέμα πιάτου-λήψης γιατί όπως είπα μέχρι πριν λίγο καιρό έπαιζαν κανονικά και το πιάτο το έχει ο πεθερός στο μπαλκόνι του, οπότε δύσκολο να το πείραξε κάποιος.

  2. #2
    Εγγραφή
    16-09-2013
    Μηνύματα
    28.146
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    55.000/5.500
    ISP
    COSMOTE
    Router
    AVM FRITZ!Box 7530
    SNR / Attn
    25(dB) / 9(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Τα EΡΤ έχουν φύγει εδώ και χρόνια από την digea και έχουν πάει στον HELLAS SAT, οπότε χρειάζεται πλέον δεύτερο πιάτο για δεις EΡΤ.
    Με το ΜΕGA υπάρχει πρόβλημα σε παλιούς δέκτες γιατί μπήκε αργότερα και πρέπει να γίνει Update που μερικοί παλιοί δεν το υποστηρίζουν.
    Imagination is more important than knowledge.
    Knowledge is limited

    IMAGINATION ENCIRCLES THE WORLD

    Albert Einstein

  3. #3
    Εγγραφή
    13-10-2006
    Ηλικία
    55
    Μηνύματα
    9
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΜΕΣΟΠΟΤΑΜΙΑ
    Σ' ευχαριστώ για την απάντηση φίλε.
    Το ήξερα για την ΕΡΤ ότι έχει αλλάξει δορυφόρο. Το πρόβλημα μου είναι ότι ενώ τον Αύγουστο που ήμουν Γερμανία έπαιζε ο edission και είχα ενημερώσει το firmware γιατί ήταν πολύ παλιό, τον τελευταίο μήνα μου είπε ο πεθερός ότι δεν παίζει τίποτα.
    Γι' αυτό έλεγα μήπως έχει αλλάξει κάτι στην digea ή στην κωδικοποίηση και θέλει πιο καινούργιο δέκτη.
    Αν κάποιος έχει τον progressiv hd ή άλλο παλιό δέκτη με digea που δεν είναι s2, ας ποστάρει αν παίζει ή όχι να ξέρω κατά που να κινηθώ.

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας