Εμφάνιση 1-2 από 2
  1. #1
    Εγγραφή
    22-02-2013
    Μηνύματα
    1
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Καλησπέρα στην κοινότητα ...έχω δυο δορυφορικούς δέκτες τους ...DIGITALBOX 8100 FTA/ και Power Plus HD700S γνωρίζω το Biss κλειδί αλλά δεν μπόρεσα να βρω το κρυφό μενού για να το βάλω χειροκίνητα Άν γνωρίζει κάποιος ας μου γράψει πολύ θα τον παρακαλέσω Έκανα τα πάντα αλλά δεν το κατάφερα ...Ευχαριστώ

  2. #2
    Εγγραφή
    18-07-2022
    Μηνύματα
    1
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Vodafone
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από hackerradio Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλησπέρα στην κοινότητα ...έχω δυο δορυφορικούς δέκτες τους ...DIGITALBOX 8100 FTA/ και Power Plus HD700S γνωρίζω το Biss κλειδί αλλά δεν μπόρεσα να βρω το κρυφό μενού για να το βάλω χειροκίνητα Άν γνωρίζει κάποιος ας μου γράψει πολύ θα τον παρακαλέσω Έκανα τα πάντα αλλά δεν το κατάφερα ...Ευχαριστώ

    Αφορά το Power Plus HD700S
    τα προηγούμενα έτη έβρισκα ευκολα το μενού για τα κλειδιά, φέτος με ταλαιπώρησε αρκετά μάλλον επειδή είχα επαναφέρει τις εργοστασιακές ρυθμίσεις.
    Γενικά το password το γενικό ήταν στη συσκευή μου το "0000" ,
    στην πραγματικότητα για να ανοίξει το μενού για τα BISS ήθελε άλλο password το οποίο το βρήκα αφού αναζήτησα διαφορα password στο διαδύκτιο .
    Στη δική μου περίπτωση το password ήταν το "9878"
    αν θυμαμαι καλά πατώντας ή 2η φορά τη λίστα των καναλιών (edit list) ή από τη λίστα των καναλιων (edit list) το "0", μου ζήτησε το κωδικό και μου εβγαλέ το μενού των BISS , μετά δεν μου ξαναζήτησε κωδικό.
    Η διαδικασία νομίζω ήταν παρόμοια με τις οδηγίες που βρήκα για τον SAMTEL 4000

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας