Σελ. 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 1-15 από 18
  1. #1
    Εγγραφή
    22-09-2003
    Μηνύματα
    81.754
    Downloads
    218
    Uploads
    48
    Άρθρα
    6
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Wind
    Router
    Technicolor DGA4130
    SNR / Attn
    6(dB) / 2.8(dB)
    Path Level
    Interleaved
    HELLAS
    Δελτίο Τύπου:
    Διαθέσιμη στους πολίτες για την επικοινωνία και την υποβολή ερωτημάτων και αιτημάτων σχετικά με τη χρήση των ψηφιακών υπηρεσιών των φορέων είναι η ψηφιακή πλατφόρμα support.gov.gr. Η υπηρεσία σχεδιάστηκε και υποστηρίζεται από την Γενική Γραμματεία Πληροφοριακών Συστημάτων Δημόσιας Διοίκησης και την Γενική Γραμματεία Ψηφιακής Διακυβέρνησης και Απλούστευσης Διαδικασιών του Υπουργείου Ψηφιακής Διακυβέρνησης.

    Το support.gov.gr ενοποιεί τον τρόπο επικοινωνίας με τους κυβερνητικούς φορείς για τις ψηφιακές υπηρεσίες που παρέχονται στο gov.gr. Δημιουργείται, έτσι, ένας ψηφιακός χώρος επικοινωνίας πολιτών και επιχειρήσεων με τις δημόσιες υπηρεσίες, για την υποβολή ερωτημάτων, αιτημάτων και την λήψη απαντήσεων για τη χρήση των ψηφιακών υπηρεσιών κάθε φορέα.

    Πολίτες που επιθυμούν να υποβάλουν ερώτημα ή αίτημα εξυπηρέτησης σχετικά με την επιλεγμένη υπηρεσία που παρέχεται από το gov.gr, επιλέγουν το πεδίο «Επικοινωνία» στη σελίδα της ψηφιακής υπηρεσίας για την οποία ενδιαφέρονται. Αφού ταυτοποιηθούν με τους κωδικούς Taxisnet, έχουν τη δυνατότητα να υποβάλλουν προσωποποιημένα αιτήματα εξυπηρέτησης ή ερωτήματα. Μετά την υποβολή, λαμβάνουν ως αποδεικτικό τον μοναδικό αριθμό εξυπηρέτησης μέσω ηλεκτρονικού ταχυδρομείου (email).

    Στη συνέχεια, το gov.gr διαμοιράζει τα αιτήματα – ερωτήματα αυτόματα, στους φορείς και τις διοικητικές μονάδες που έχουν την ευθύνη απάντησης. Μετά την ολοκληρωμένη επεξεργασία του αιτήματος, η απάντηση της διοίκησης αναρτάται στη θυρίδα απαντήσεων του πολίτη. Για κάθε νέα απάντηση το gov.gr αποστέλλει ενημερωτικό email, ώστε ο πολίτης να μεταβεί στη θυρίδα απαντήσεων για να παραλάβει την απάντηση της αρμόδιας διοικητικής μονάδας.

    Ήδη, υποστηρίζονται από το support.gov.gr 259 ψηφιακές υπηρεσίες που παρέχονται από τα Υπουργεία Ψηφιακής Διακυβέρνησης, Αγροτικής Ανάπτυξης και Τροφίμων και Οικονομικών, καθώς επίσης και από τον e-ΕΦΚΑ, τον ΟΑΕΔ και την ΗΔΙΚΑ. Σταδιακά, όλες οι ψηφιακές υπηρεσίες θα ενταχθούν στο support.gov.gr.

    Μπορείτε να παρακολουθήσετε εδώ το βίντεο σχετικά με τη λειτουργία της υπηρεσίας και οδηγίες χρήσης


  2. #2
    Εγγραφή
    30-09-2005
    Ηλικία
    47
    Μηνύματα
    6.974
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Η υπηρεσία ακούγεται πολύ χρήσιμη, ειδικά απο τη στιγμή που είναι κεντρικοποιημένη για όλο το δημόσιο. Το θέμα φυσικά είναι αν όντως θα παίρνεις απάντηση. Γιατί θεωρητικά ο ΕΦΚΑ έχει και τηλέφωνα και email αλλά απάντηση δεν παίρνεις σε κανένα.

    Πάντως δεν μπορώ να μην ξαναπώ πόσο εντυπωσιακά είναι όλα αυτά. Μπαίνεις σε μια σελίδα και κάνεις τη δουλειά σου άμεσα αντί να τρέχεις πρωι πρωί απο γραφείο σε γραφείο για μια σφραγίδα και να περιμένεις 15 μέρες για ενα χαρτί.

  3. #3
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από aiolos.01 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Η υπηρεσία ακούγεται πολύ χρήσιμη, ειδικά απο τη στιγμή που είναι κεντρικοποιημένη για όλο το δημόσιο. Το θέμα φυσικά είναι αν όντως θα παίρνεις απάντηση. Γιατί θεωρητικά ο ΕΦΚΑ έχει και τηλέφωνα και email αλλά απάντηση δεν παίρνεις σε κανένα.

    Πάντως δεν μπορώ να μην ξαναπώ πόσο εντυπωσιακά είναι όλα αυτά. Μπαίνεις σε μια σελίδα και κάνεις τη δουλειά σου άμεσα αντί να τρέχεις πρωι πρωί απο γραφείο σε γραφείο για μια σφραγίδα και να περιμένεις 15 μέρες για ενα χαρτί.
    Στην μια περίπτωση μπορεί να μην ακούνε το τηλέφωνο "Γκουχ", εδώ δεν παίζει κάτι τέτοιο.

  4. #4
    Εγγραφή
    05-05-2009
    Περιοχή
    Παλαιό Φάληρο
    Μηνύματα
    12.700
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    FTTH Φως το αληθ
    ISP
    OTE
    Router
    Fritz 7590
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Στην μια περίπτωση μπορεί να μην ακούνε το τηλέφωνο "Γκουχ", εδώ δεν παίζει κάτι τέτοιο.
    Παίζει
    Γιατί εκτός από γκουχ, υπάρχει και το μυαλό που κουβαλάς (η ψηφιακή διακυβέρνηση)

    Είμαι συνδικαιούχος σε λογαριασμό ΕΤΕ
    Για να αποκτήσω web banking πρέπει να πάω από την τράπεζα.

    Δεν πα να δίνει ταυτοποιήσεις το gov.gr
    Θέλουν να πάω από την τράπεζα. (με τα απαραίτητα χαρτιά)

    Που δεν θα πάω
    Γιατί παρόλο που πήρα το τηλέφωνο
    Και περίμενα 1,5 ώρες έξω από την τράπεζα
    Αλλα μου είπαν στο τηλέφωνο
    Αλλα η υπάλληλος

    Δουλειά δεν έγινε
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος dimitri_ns : 08-11-21 στις 23:32.
    " Ούτε λαχανικά δεν θα φόρτωνα. "

    ----
    No fm radio ?
    No headphone jack ?

    Sorry no phone.

  5. #5
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από dimitri_ns Εμφάνιση μηνυμάτων
    Παίζει
    Γιατί εκτός από γκουχ, υπάρχει και το μυαλό που κουβαλάς (η ψηφιακή διακυβέρνηση)

    Είμαι συνδικαιούχος σε λογαριασμό ΕΤΕ
    Για να αποκτήσω web banking πρέπει να πάω από την τράπεζα.

    Δεν πα να δίνει ταυτοποιήσεις το gov.gr
    Θέλουν να πάω από την τράπεζα. (με τα απαραίτητα χαρτιά)

    Που δεν θα πάω
    Γιατί παρόλο που πήρα το τηλέφωνο
    Και περίμενα 1,5 ώρες έξω από την τράπεζα
    Αλλα μου είπαν στο τηλέφωνο
    Αλλα η υπάλληλος

    Δουλειά δεν έγινε
    Να παίρνεις τηλέφωνο σε ντελιβερι τότε που απαντάνε και έρχονται άμεσα

  6. #6
    Εγγραφή
    10-06-2006
    Μηνύματα
    3.963
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    Ταχύτητα
    2048/256
    ISP
    OTEnet
    SNR / Attn
    31(dB) / 30(dB)
    Άραγε θα έχει αντίκρυσμα;

    Υποτίθεται εξυγχρόνισαν την ΔΕΗ.

    1. Για νέα σύνδεση έχουν δώσει την «επικοινωνία» στην COSMOTE. Το απόλυτο χάος. Παλαιότερα που ήταν μόνο Δημόσιο είχα ρεύμα πριν πάω στο σπίτι. Σε μερικά λεπτά. Φέτος μετά από ΠΟΛΛΕΣ ημέρες και ταλαιπωρία.

    2. Βλέπω βλάβη σε δημόσιο χώρο. Πάω να την δηλώσω στο apps.deddie.gr. Γράφω για την βλάβη, ανεβάζω και φωτογραφία. Μου τηλεφωνούν αμέσως:

    - Δεν μας γράψατε το πρόβλημα.
    - Το έγραψα, μέχρι και φωτογραφία έβαλα. (στην πραγματικότητα είχα γράψει οδούς, είχα επιλέξει στίγμα και άλλα προσωπικά μου στοχεία που ζητούσε η «εφαρμογή»)
    - ΑΑΧΑΧΑΧΑΧΑΑΧΧΑΧΑ (γελάει με την καρδιά του ο υπάλληλος). Από την Αθήνα μόνο ένα τηλέφωνο και όνομα μου δίνουν.

    Μπορεί να μην λειτουργεί στην πράξη το σύστημα, όμως διαφημίζουν πως γίνεται δουλειά. Σίγουρα θα έκαναν και μία ωραία παρουσίαση να χαίρονται μεταξύ τους. Όλο και κάποιο Πετσωμένο blog, κανάλι θα τους καμάρωσε.
    Από το «Ο πελάτης έχει πάντα δίκιο», στο «Η εταιρία έχει πάντα δίκιο».
    Επιλογή linux διανομής.
    Αγγλικά <- Απορίες για το Slack; Διάβασε -> Ελληνικά. Οδηγίες εγκατάστασης από imitheos
    Θησαυρός πληροφοριών ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΑ διανομής GNU/Linux.

  7. #7
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ludist Εμφάνιση μηνυμάτων
    Άραγε θα έχει αντίκρυσμα;

    Υποτίθεται εξυγχρόνισαν την ΔΕΗ.

    1. Για νέα σύνδεση έχουν δώσει την «επικοινωνία» στην COSMOTE. Το απόλυτο χάος. Παλαιότερα που ήταν μόνο Δημόσιο είχα ρεύμα πριν πάω στο σπίτι. Σε μερικά λεπτά. Φέτος μετά από ΠΟΛΛΕΣ ημέρες και ταλαιπωρία.

    2. Βλέπω βλάβη σε δημόσιο χώρο. Πάω να την δηλώσω στο apps.deddie.gr. Γράφω για την βλάβη, ανεβάζω και φωτογραφία. Μου τηλεφωνούν αμέσως:

    - Δεν μας γράψατε το πρόβλημα.
    - Το έγραψα, μέχρι και φωτογραφία έβαλα. (στην πραγματικότητα είχα γράψει οδούς, είχα επιλέξει στίγμα και άλλα προσωπικά μου στοχεία που ζητούσε η «εφαρμογή»)
    - ΑΑΧΑΧΑΧΑΧΑΑΧΧΑΧΑ (γελάει με την καρδιά του ο υπάλληλος). Από την Αθήνα μόνο ένα τηλέφωνο και όνομα μου δίνουν.

    Μπορεί να μην λειτουργεί στην πράξη το σύστημα, όμως διαφημίζουν πως γίνεται δουλειά. Σίγουρα θα έκαναν και μία ωραία παρουσίαση να χαίρονται μεταξύ τους. Όλο και κάποιο Πετσωμένο blog, κανάλι θα τους καμάρωσε.
    Τι σχέση έχει το ένα με το άλλο;
    Καμία


    Στην ΔΕΗ δεν ξέρω αν έχεις προσέξει αλλά κάτι έχει γίνει τις τελευταίες μέρες (μπορεις να βρείς σχετικά στα νήματα για αλλαγή παροχού ηλεκτρικου και άεριου) και γίνεται πανικός εκεί, πριν απο αυτό απλά δεν απαντούσανε τηλέφωνα.
    Αλλά είπαμε πετσωμένα και κανάλια.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος sdikr : 10-11-21 στις 03:05.

  8. #8
    Πολυ καλο. Θα το δοκιμασω στην πραξη. Καταρχην παιρνεις τις απαντησεις γραπτα, οποτε πεφτει περισσοτερη μελετη και εχεις και ενα αποδεικτικο στα χερια σου. Πολλες φορες μου εχουν πει προφορικα πραγματα που δεν ισχυουν σε δημοσιες υπηρεσιες, αναλογα σε ποιον θα πεσεις.

    - - - Updated - - -

    Εριξα μια ματια για θεματα που με απασχολουν. Τα περισσοτερα ειναι τυποποιημενα εγγραφα. Αλλα σου λενε οτι θα συνδεθεις live με καποιον. Δεν εχω προσεξει καπου να στελνουν email με περιγραφη του προβληματος και απαντησης αυτου.

    - - - Updated - - -

    Επιλεγεις αυστηρα κατηγορια και σε παει στην αντιστοιχη υπηρεσια. Δεν βρηκα καπου κουμπι επικοινωνια. Αυτοματοποιημενα εγγραφα και η συνδεση live με εκπροσωπο σε συγκεκριμενη κατηγορια, θα δοκιμαστει αλλη στιγμη, λογω του πρωινου της ωρας. Κοιταξα δυο τυποποιημενα εγγραφα, δεν ειδα πουθενα προσωπικες θυριδες ερωτηματων κλπ. Δεν ειδα πουθενα να δινεις καν email. Για παραδειγμα εβγαλα δυο τυποποιημενα εγγραφα ΕΦΚΑ που μου ζητουσε ΑΜΚΑ, ΑΦΜ, αριθμο μητρωου κλπ. και αυτο ηταν.
    Γενικα η περιγραφη του αρθρου δεν νομιζω να ταιριαζει με την πραγματικοτητα.

    - - - Updated - - -

    Μπηκα να κλεισω ραντεβου για live σε μια υπηρεσια. Ειχε τρεις διαφορετικες επιλογες, για κατηγοριες εξυπηρετησης, διαφορετικο κοινο. Ολες ειχαν ελευθερο ραντεβου "κατα συμπτωση πως ειναι δυνατον?" στις 30 Νοεμβριου, συγκεκριμενη ωρα.

    - - - Updated - - -

    Εκλεισα ραντεβου για τις 30 Νοεμβρη. Δηλωσα και οτι απαγορευεται να χρησιμοποιησω οιανδηποτε συσκευη καταγραφης της τηλεδιασκεψης με οιονδηποτε τροπο αλλιως θα υποστω ποινικες κυρωσεις.

    - - - Updated - - -

    Παιρνω τηλεφωνο ΕΦΚΑ να κλεισω ραντεβου. Εχω παρει οσα τηλεφωνα βρηκα και κανενα δεν το σηκωνει. Μαλιστα τα δυο μιλαγανε, πηρα το αμεσως επομενο λεπτο και δεν το σηκωνει κανεις. Δηλαδη τι υποτιθεται πρεπει να κανω? Να παω ο ιδιος (ειναι και μακρια) για να με διωξιουν και να μου πουν θες ραντεβου?

  9. #9
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Το ραντεβού είναι άλλη υπηρεσία, https://www.efka.gov.gr/el/e-ephka-e...isimo-ranteboy

  10. #10
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το ραντεβού είναι άλλη υπηρεσία, https://www.efka.gov.gr/el/e-ephka-e...isimo-ranteboy
    Εκανα login και εγω θελω να παρω καποια εγγραφα για συμπληρωση, καθως και οδηγιες. Δεν βγαζει τιποτα με το θεμα μου. Μονο κλικ σε συγκεκριμενα θεματα, μαλλον καποιο αυτοματοποιημενα εγγραφα. Δεν εχω δυνατοτητα να κλεισω ραντεβου.

  11. #11
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από zaranero Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εκανα login και εγω θελω να παρω καποια εγγραφα για συμπληρωση, καθως και οδηγιες. Δεν βγαζει τιποτα με το θεμα μου. Μονο κλικ σε συγκεκριμενα θεματα, μαλλον καποιο αυτοματοποιημενα εγγραφα. Δεν εχω δυνατοτητα να κλεισω ραντεβου.
    Αν πατήσεις το συνέχεια που έχει δεν σου βγάζει να επιλέξεις άλλο θέμα;

    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  Screenshot_3.png 
Εμφανίσεις:  8 
Μέγεθος:  33,6 KB 
ID: 232196

    Αν και είμαστε λίγο offtopic καθώς το efka είναι άλλη κατηγορία

  12. #12
    Εστειλα αιτημα με αναλυτικη περιγραφη του προβληματος μου και περιμενω απαντηση.
    Αν δεν απαντησουν, μαλλον θα αναγκαστω να παω ο ιδιος και να δειξω τις κλησεις τηλεφωνου σε τουλαχιστον τεσσερις αριθμους της υπηρεσιας (οτι βρηκα online στην επισημη ιστοσελιδα και εναν εξτρα). Μακαρι να εδειχνε το κινητο μου και ποσες φορες πηρα τον καθε αριθμο και για ποση ωρα.

  13. #13
    Εγγραφή
    05-05-2009
    Περιοχή
    Παλαιό Φάληρο
    Μηνύματα
    12.700
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    FTTH Φως το αληθ
    ISP
    OTE
    Router
    Fritz 7590
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από zaranero Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εστειλα αιτημα με αναλυτικη περιγραφη του προβληματος μου και περιμενω απαντηση.
    Αν δεν απαντησουν, μαλλον θα αναγκαστω να παω ο ιδιος και να δειξω τις κλησεις τηλεφωνου σε τουλαχιστον τεσσερις αριθμους της υπηρεσιας (οτι βρηκα online στην επισημη ιστοσελιδα και εναν εξτρα). Μακαρι να εδειχνε το κινητο μου και ποσες φορες πηρα τον καθε αριθμο και για ποση ωρα.

    Τap στον αριθμό τηλεφώνου
    Τap στο history

    Σου δείχνει σε λιστα τις κλήσεις που έκανες σ'αυτό τον αριθμό, την ώρα και το αποτέλεσμα της κλήσης (connected, noanswer klp)

    Eτσι καλώ όλα τα τηλέφωνα του δημοσίου, ιδίως αυτά που γράφουν πληροφορίες κύριος τάδε και έχουν και τηλέφωνο.
    Μετά τα τυπώνω σε Α4 και πάω ή στέλνω mail σε υπηρεσία.

    Στο ΙΚΑ Καλλιθέας, επί 2 μέρες κάθε τέταρτο καλούσα, δεν το σήκωνε κανένας. 07:30-14:30
    Καφετέρια πήγαινα, καλούσα
    Στο δρόμο ήμουνα, καλούσα.

    Οταν πήρανε την λίστα, με ακολουθούσε ο κύριος τάδε στους ορόφους να δικαιολογηθεί.

    Η χαρά της τεχνολογίας
    " Ούτε λαχανικά δεν θα φόρτωνα. "

    ----
    No fm radio ?
    No headphone jack ?

    Sorry no phone.

  14. #14
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από dimitri_ns Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τap στον αριθμό τηλεφώνου
    Τap στο history

    Σου δείχνει σε λιστα τις κλήσεις που έκανες σ'αυτό τον αριθμό, την ώρα και το αποτέλεσμα της κλήσης (connected, noanswer klp)

    Eτσι καλώ όλα τα τηλέφωνα του δημοσίου, ιδίως αυτά που γράφουν πληροφορίες κύριος τάδε και έχουν και τηλέφωνο.
    Μετά τα τυπώνω σε Α4 και πάω ή στέλνω mail σε υπηρεσία.

    Στο ΙΚΑ Καλλιθέας, επί 2 μέρες κάθε τέταρτο καλούσα, δεν το σήκωνε κανένας. 07:30-14:30
    Καφετέρια πήγαινα, καλούσα
    Στο δρόμο ήμουνα, καλούσα.

    Οταν πήρανε την λίστα, με ακολουθούσε ο κύριος τάδε στους ορόφους να δικαιολογηθεί.

    Η χαρά της τεχνολογίας
    Δεν το κανει το δικο μου κινητο. Εαν κανω tap το καλει. Εαν πατησω ενα βελακι που εχει στο call history, λεει απλα την ωρα της τελευταιας κλησης και οτι δεν συνδεθηκε. Τα εχεις περασει στις επαφες? Android 8 xiaomi κινητο. Τεσπα βγαινουμε απο το θεμα.

  15. #15
    Εγγραφή
    05-05-2009
    Περιοχή
    Παλαιό Φάληρο
    Μηνύματα
    12.700
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    FTTH Φως το αληθ
    ISP
    OTE
    Router
    Fritz 7590
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από zaranero Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν το κανει το δικο μου κινητο. Εαν κανω tap το καλει. Εαν πατησω ενα βελακι που εχει στο call history, λεει απλα την ωρα της τελευταιας κλησης και οτι δεν συνδεθηκε. Τα εχεις περασει στις επαφες? Android 8 xiaomi κινητο. Τεσπα βγαινουμε απο το θεμα.
    Δεν είναι περασμένα σε επαφές.
    Δουλεύει και σε xiaomi redmi note 5 και σε poco x3 nfc.

    Δες αν έχει πουθενά κατακόρυφες τελίτσες και πάτα εκεί.

    Βάλε ποιό μοντέλο έχεις και ψάξε
    https://www.google.com/search?q=andr...4dUDCAY&uact=5
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος dimitri_ns : 10-11-21 στις 18:20.
    " Ούτε λαχανικά δεν θα φόρτωνα. "

    ----
    No fm radio ?
    No headphone jack ?

    Sorry no phone.

Σελ. 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας