Σελ. 13 από 24 ΠρώτηΠρώτη ... 3811121314151823 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 181-195 από 356
  1. #181
    Το avatar του μέλους hemlock
    Το μέλος hemlock δεν είναι συνδεδεμένο Τι εννοείς δεν ξέρεις πως το deadline ειναι ΑΥΡΙΟ?
    Εγγραφή
    13-05-2006
    Περιοχή
    ΑΧΑΡΝΑΙ -ΑΤΤΙΚΗΣ(ΜΕΝΙΔΙ)
    Μηνύματα
    10.044
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    24576/512
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΑΧΑΡΝΩΝ
    Νομίζω Φιλόσοφε, οτι θα ήταν απείρως πιο χρήσιμο να ρωτηθεί πχ πότε ανακαίνισες το σπίτι σου τελευταία φορά (απο βαψίματα μέχρι ηλεκτρ./υδραυλ. εγκατάσταση και θέρμανση), αν είναι το πατρικό σου-αν το έχεις αγοράσει κλπ, απο το να με ρωτάει αν έχω τουαλέτα εντός ή εκτός.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος hemlock : 27-11-21 στις 15:00.
    ΚΑΙ 50.000 ΚΡΟΎΣΜΑΤΑ ΤΗΝ ΜΈΡΑ Κ ΤΙ ΈΓΙΝΕ? ΤΣΆΜΠΑ ΡΑΜΠΙΤ = ΣΟΒΙΕΤΙΚΗ ΕΝΩΣΗ.
    ΑΥΤΟ ΘΈΛΕΤΕ, ΤΟΝ ΣΤΆΛΙΝ? ΤΕΛΟΣ ΤΑ ΜΝΗΜΌΝΙΑ, ΖΩΉ ΜΑΓΙΚΉ.
    ΓΙΑ ΤΟ ΚΑΤΥΝ ΚΟΥΒΈΝΤΑ ΈΤΣΙ, ΜΟΝΌ ΓΙΑ ΤΙΣ ΜΕΘ ΛΈΤΕ. ΞΥΔΑΚΙ ΜΑΔΟΥΡΙΑ.

  2. #182
    Εγγραφή
    08-01-2004
    Περιοχή
    Espoo, FI
    Ηλικία
    51
    Μηνύματα
    20.943
    Downloads
    41
    Uploads
    0
    Άρθρα
    4
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1000/400
    ISP
    Elisa
    Router
    pfsense
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από OxAp0d0 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εγώ έχω να καταγγείλω πάντως ότι όχι μόνο ρωτάνε στην απογραφή πόσα παιδιά έχουμε, για να έρθουν να μας τα πάρουν, αλλά και πόσα δωμάτια έχει το σπίτι μας, για να ξέρουν πόσους ξένους θα φέρουν!
    Ορθώς ομιλείς γέροντα (σχώρα με, δεν την ξεύρω την ηλικία σου), αλλά μήπως έχεις καταλάβει και πώς θα μας μπολιάσουν μέσω της σατανικής απογραφής; Εγώ με το λιγοστό και φτωχό (πλην τίμιο) μυαλό μου δεν έχω καταλάβει.
    Ανυπόγραφος

  3. #183
    Εγγραφή
    29-05-2007
    Περιοχή
    δυο κλικ πιο κατω
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    7.622
    Downloads
    38
    Uploads
    0
    Άρθρα
    21
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    5000/1200
    ISP
    βρωμονταφον
    Router
    της hol
    SNR / Attn
    8(dB) / 29(dB)
    Path Level
    Fastpath
    η απογραφη πληθυσμου για εμενα ,θα επρεπε να αφορα , μονο το πληθυσμο .
    ποιος εισαι , ονομα επωνυμο , και αριθμο ταυτοτητας , και αν υπαρχει καποιο ανηλικο ατομο που θα απογραφει υπο την ευθυνη σου , και που μενεις .την διευθυνση , οχι ποσα δωματια .

    τελος τοσο απλα .

    αν προκειται για αλλη απογραφη , υλικου ας πουμε ,ας γινει ως τετοια , και με καποια προετοιμασια ,οχι ενα χαρτι ,αλλα και καποια προηγουμενη διασταυρωση απο το οτι δηλωνουμε .
    αντεχεις να αμφιβαλεις για ολα οσα εχεις διδαχτει ;
    Cancel my subscription to the Resurrection. Send my credentials to the House of Detention
    ο φασισμος ειναι ο νομος των δουλων
    AV tip:να ακολουθεις αυτο που ψαχνεις , οχι αυτο που σε βρισκει .

  4. #184
    Εγγραφή
    08-01-2004
    Περιοχή
    Espoo, FI
    Ηλικία
    51
    Μηνύματα
    20.943
    Downloads
    41
    Uploads
    0
    Άρθρα
    4
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1000/400
    ISP
    Elisa
    Router
    pfsense
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Φιλόσοφος_Στ@ρχίδας Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τεσπα, κάντε και εσείς μια απογραφή πληθυσμού και πρότεινετε ερωτήσεις, έλεος πια.
    Πότε είπαμε ανοίγει ο ΑΣΕΠ για την ΕΛΣΤΑΤ; Asking for a friend...
    Ανυπόγραφος

  5. #185
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από hemlock Εμφάνιση μηνυμάτων
    Νομίζω Φιλόσοφε, οτι θα ήταν απείρως πιο χρήσιμο να ρωτηθεί πχ πότε ανακαίνισες το σπίτι σου τελευταία φορά (απο βαψίματα μέχρι ηλεκτρ./υδραυλ. εγκατάσταση και θέρμανση), αν είναι το πατρικό σου-αν το έχεις αγοράσει κλπ, απο το να με ρωτάει αν έχω τουαλέτα εντός ή εκτός.
    Περίεργος συμφωνώ, θα έπρεπε ακόμα να ρωτάει και αν υπάρχει σύνδεση στο Internet, αν γίνεται χρήση αυτού και για τι γίνεται.

    Τώρα φαντάσου τι θα γράφανε αυτοί που τώρα έχουν θέμα με την τουαλέτα στο σπίτι για τις ερωτήσεις

  6. #186
    Εγγραφή
    10-06-2015
    Μηνύματα
    309
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    OTE
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από badweed Εμφάνιση μηνυμάτων
    η απογραφη πληθυσμου για εμενα ,θα επρεπε να αφορα , μονο το πληθυσμο .
    ποιος εισαι , ονομα επωνυμο , και αριθμο ταυτοτητας , και αν υπαρχει καποιο ανηλικο ατομο που θα απογραφει υπο την ευθυνη σου , και που μενεις .την διευθυνση , οχι ποσα δωματια .

    τελος τοσο απλα .

    αν προκειται για αλλη απογραφη , υλικου ας πουμε ,ας γινει ως τετοια , και με καποια προετοιμασια ,οχι ενα χαρτι ,αλλα και καποια προηγουμενη διασταυρωση απο το οτι δηλωνουμε .
    Η απογραφή πληθυσμού αφορά τον πληθυσμό.
    Η απογραφή κατοικιών η οποία γίνεται μαζί, αφορά τις κατοικίες.
    Εξ ου Απογραφή Πληθυσμού και Κατοικιών.
    Τα συμπληρωτέα δελτία των ανωτέρω είναι σε ξεχωριστές σελίδες, όσο το δυνατόν τουλάχιστον.
    Δε βλέπω δε πώς μπορεί να γίνει απογραφή πληθυσμού, όσο το δυνατόν λεπτομερής και ακριβής τουλάχιστον, δίχως απογραφή κτηρίων και κατοικιών.
    ΚΙΡΙΚΙΡΙΚΙΡΙΚΙΡΙ

  7. #187
    Εγγραφή
    29-05-2007
    Περιοχή
    δυο κλικ πιο κατω
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    7.622
    Downloads
    38
    Uploads
    0
    Άρθρα
    21
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    5000/1200
    ISP
    βρωμονταφον
    Router
    της hol
    SNR / Attn
    8(dB) / 29(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ioetisap Εμφάνιση μηνυμάτων
    Η απογραφή πληθυσμού αφορά τον πληθυσμό.
    Η απογραφή κατοικιών η οποία γίνεται μαζί, αφορά τις κατοικίες.
    Εξ ου Απογραφή Πληθυσμού και Κατοικιών.
    Τα συμπληρωτέα δελτία των ανωτέρω είναι σε ξεχωριστές σελίδες, όσο το δυνατόν τουλάχιστον.
    Δε βλέπω δε πώς μπορεί να γίνει απογραφή πληθυσμού, όσο το δυνατόν λεπτομερής και ακριβής τουλάχιστον, δίχως απογραφή κτηρίων και κατοικιών.

    με λιγα λογια ανεδειξες αρκετα και διαφωτιστικα .
    αντεχεις να αμφιβαλεις για ολα οσα εχεις διδαχτει ;
    Cancel my subscription to the Resurrection. Send my credentials to the House of Detention
    ο φασισμος ειναι ο νομος των δουλων
    AV tip:να ακολουθεις αυτο που ψαχνεις , οχι αυτο που σε βρισκει .

  8. #188
    Εγγραφή
    02-04-2010
    Μηνύματα
    13.063
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Στις περισσότερες ερωτήσεις του σπιτιού απάντησα σχεδόν στην τύχη.

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από badweed Εμφάνιση μηνυμάτων
    η απογραφη πληθυσμου για εμενα ,θα επρεπε να αφορα , μονο το πληθυσμο .
    ποιος εισαι , ονομα επωνυμο , και αριθμο ταυτοτητας , και αν υπαρχει καποιο ανηλικο ατομο που θα απογραφει υπο την ευθυνη σου , και που μενεις .την διευθυνση , οχι ποσα δωματια .

    τελος τοσο απλα .

    αν προκειται για αλλη απογραφη , υλικου ας πουμε ,ας γινει ως τετοια , και με καποια προετοιμασια ,οχι ενα χαρτι ,αλλα και καποια προηγουμενη διασταυρωση απο το οτι δηλωνουμε .
    Ίσως θα μπορούσε να είναι τα απολύτως βασικά υποχρεωτικά και τα υπόλοιπα εάν θέλεις. Να ξεμπερδεύεις σε 30 δευτερόλεπτα.
    Όσο περισσότερο σου κλέβουν τη ζωή, τόσο σε ταΐζουν με έθνος και φυλή..

    Εθνικισμός και μετανάστες

    Μία τάξη, φυλετικά διαχωρισμένη

  9. #189
    Εγγραφή
    05-12-2003
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    3.684
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200000 / 20000
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΤΟΥΜΠΑ
    Router
    AVM Fritz!Box 7530 ax
    Στις ερωτήσεις ρωτάει αν υπάρχει θερμοπρόσοψη αν θυμάμαι καλά, όπου αυτή η ερώτηση συνεπάγεται με το θέμα της ανακαίνισης. Τώρα αν το κτήριο μέσα έχει καινούριο μπάνιο ή καινούργια υδραυλικά, δεν έχει να λέει κάτι (το να έχεις πλαστικό πράσινο σωλήνα σε σχέση με τον μεταλλικό δηλαδή) ή αν ας πούμε έχεις αλλάξει εσωτερικά κουφώματα.
    Επίσης όσον αφορά πχ τα ηλεκτρικά, πρακτικά μέσω του ΔΕΔΔΗΕ αναγκάζεσαι να έχεις ολοκληρωμένο ηλεκτρολογικό σχέδιο, οοοτε πχ να έχεις ρελέ διαφυγής κτλ.

  10. #190
    Εγγραφή
    24-01-2003
    Περιοχή
    αρβανιτοχωριον
    Ηλικία
    69
    Μηνύματα
    15.364
    Downloads
    11
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    ISP
    cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΜΑΡΟΥΣΙ
    Router
    speedport entry 2i
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Φιλόσοφος_Στ@ρχίδας Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τεσπα, κάντε και εσείς μια απογραφή πληθυσμού και πρότεινετε ερωτήσεις, έλεος πια.
    Οπως δεν ειμαι λοιμωξιολογος ή πνευμονολογος, για να προτεινω αφ΄υψηλου στην κυβερνηση ή στις επιτροπες τι πρεπει να γινει με την πανδημια ή τα εμβολια, ετσι και με την απογραφη σκεπτομαι προτασεις για τα ερωτηματολογια βασει της προσωπικης μου εμπειριας, ο μακαριτης ο συζυγος ασχολιοταν με την στατιστικη και εκανε διαφορες παρατηρησεις όποτε περνουσαν για τις προηγουμενες απογραφες. Επειδη εμεις δεν σπουδασαμε το αντικειμενο, δεν δικαιουμαστε δια να ομιλουμε; Καλο θα ηταν βεβαια να ξεραμε τι γινεται σε αλλες "πολιτισμενες" χωρες. Αποψεις απλες και αποριες εκφραζουμε, σιγα μην κανουμε και... αντιπολιτευση στην ΕΛ. ΣΤΑΤ.
    Τωρα παω να δω την καφετζου μπας και γελασω ολιγον.
    Τα πέντε "Α" του Μανόλη Γλέζου:
    Αγανάκτηση
    , Αμφισβήτηση, Αυτογνωσία, Αλληλεγγύη, Αντίσταση.

    Μένανδρος:
    Όσοι δεν έχουν
    δικά τους προσόντα, καταφεύγουν στους ενδόξους προγόνους και παππούδες τους, με άλλα λόγια, σε τάφους και μνήματα.

  11. #191
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από manoulamou Εμφάνιση μηνυμάτων
    Οπως δεν ειμαι λοιμωξιολογος ή πνευμονολογος, για να προτεινω αφ΄υψηλου στην κυβερνηση ή στις επιτροπες τι πρεπει να γινει με την πανδημια ή τα εμβολια, ετσι και με την απογραφη σκεπτομαι προτασεις για τα ερωτηματολογια βασει της προσωπικης μου εμπειριας, ο μακαριτης ο συζυγος ασχολιοταν με την στατιστικη και εκανε διαφορες παρατηρησεις όποτε περνουσαν για τις προηγουμενες απογραφες. Επειδη εμεις δεν σπουδασαμε το αντικειμενο, δεν δικαιουμαστε δια να ομιλουμε; Καλο θα ηταν βεβαια να ξεραμε τι γινεται σε αλλες "πολιτισμενες" χωρες. Αποψεις απλες και αποριες εκφραζουμε, σιγα μην κανουμε και... αντιπολιτευση στην ΕΛ. ΣΤΑΤ.
    Τωρα παω να δω την καφετζου μπας και γελασω ολιγον.
    όλοι έχουν δικαίωμα, ακόμα και ο Πετράκος
    https://www.news.gr/ellada/article/2...a-emvolia.html

  12. #192
    Εγγραφή
    24-01-2003
    Περιοχή
    αρβανιτοχωριον
    Ηλικία
    69
    Μηνύματα
    15.364
    Downloads
    11
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    ISP
    cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΜΑΡΟΥΣΙ
    Router
    speedport entry 2i
    Λιγα τα λογια σας για ΤΟΝ δημοσιογραφο - ΑΟΙΔΟ...
    Από το βλεννογόνο της μύτης μου δεν περνάει όχι κορωνοϊός, ούτε ο Τιτανικός!

    Εξ' αλλου το περι αποψεως το ειχε διατυπωσει πολυ ευγενικα ο dirty Harry Callahan!
    Τα πέντε "Α" του Μανόλη Γλέζου:
    Αγανάκτηση
    , Αμφισβήτηση, Αυτογνωσία, Αλληλεγγύη, Αντίσταση.

    Μένανδρος:
    Όσοι δεν έχουν
    δικά τους προσόντα, καταφεύγουν στους ενδόξους προγόνους και παππούδες τους, με άλλα λόγια, σε τάφους και μνήματα.

  13. #193
    Εγγραφή
    12-08-2002
    Περιοχή
    Στο cockpit μίας Ferrari
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    4.243
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Wind
    Router
    Technicolor TG789vac v2
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Zus Εμφάνιση μηνυμάτων
    Στις περισσότερες ερωτήσεις του σπιτιού απάντησα σχεδόν στην τύχη.

    - - - Updated - - -



    Ίσως θα μπορούσε να είναι τα απολύτως βασικά υποχρεωτικά και τα υπόλοιπα εάν θέλεις. Να ξεμπερδεύεις σε 30 δευτερόλεπτα.
    Δεν μπορεις να απογράφεις με προεραιτικές ερωτήσεις. Θα περίμενα να ειναι κατανοητό αυτό. Οταν θα βγεί ένα ερωτηματολογιο, πρέπει να απαντηθεί.
    Το θέμα που προκύπτει απλά ειναι αν όλες οι ερωτήσεις χρειάζονται.

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    όλοι έχουν δικαίωμα, ακόμα και ο Πετράκος
    https://www.news.gr/ellada/article/2...a-emvolia.html
    Ο οποίος (σήμερα btw τον έμαθα) για κάποιο λόγο έχει σελίδα στο wikipedia... wtf...


    Feel free to attack the post. Do not feel free to attack the poster.
    "If someone said to me that you can have three wishes, my first would have been to get into racing, my second to be in Formula 1, my third to drive for Ferrari" - Gilles Villeneuve

  14. #194
    Εγγραφή
    02-04-2010
    Μηνύματα
    13.063
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από aroutis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν μπορεις να απογράφεις με προεραιτικές ερωτήσεις. Θα περίμενα να ειναι κατανοητό αυτό. Οταν θα βγεί ένα ερωτηματολογιο, πρέπει να απαντηθεί.
    Το θέμα που προκύπτει απλά ειναι αν όλες οι ερωτήσεις χρειάζονται.

    - - - Updated - - -



    Ο οποίος (σήμερα btw τον έμαθα) για κάποιο λόγο έχει σελίδα στο wikipedia... wtf...
    Ίσως να έχεις δίκιο αλλά θα πέσεις από τα σύννεφα αν μάθεις ότι η πλειοψηφία των γνωστών μου, παίζει να έριξε τζόκερ στις σαχλαμάρες που ρωτούσαν για το σπίτι, απλά για να τελειώνει?

    Ναι, μπορεί να έχεις πλήρης απαντήσεις επειδή δεν σε άφηνε να προχωρήσεις αλλά μιλάμε για garbage data.

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από manoulamou Εμφάνιση μηνυμάτων
    Οπως δεν ειμαι λοιμωξιολογος ή πνευμονολογος, για να προτεινω αφ΄υψηλου στην κυβερνηση ή στις επιτροπες τι πρεπει να γινει με την πανδημια ή τα εμβολια, ετσι και με την απογραφη σκεπτομαι προτασεις για τα ερωτηματολογια βασει της προσωπικης μου εμπειριας, ο μακαριτης ο συζυγος ασχολιοταν με την στατιστικη και εκανε διαφορες παρατηρησεις όποτε περνουσαν για τις προηγουμενες απογραφες. Επειδη εμεις δεν σπουδασαμε το αντικειμενο, δεν δικαιουμαστε δια να ομιλουμε; Καλο θα ηταν βεβαια να ξεραμε τι γινεται σε αλλες "πολιτισμενες" χωρες. Αποψεις απλες και αποριες εκφραζουμε, σιγα μην κανουμε και... αντιπολιτευση στην ΕΛ. ΣΤΑΤ.
    Τωρα παω να δω την καφετζου μπας και γελασω ολιγον.
    Αν έχεις το κουράγιο δες τι γίνεται στις άλλες χώρες. Και πες μας κι εμάς κάποια συμπεράσματα.

    https://unstats.un.org/unsd/demograp...ensusquest.htm
    Όσο περισσότερο σου κλέβουν τη ζωή, τόσο σε ταΐζουν με έθνος και φυλή..

    Εθνικισμός και μετανάστες

    Μία τάξη, φυλετικά διαχωρισμένη

  15. #195
    Εγγραφή
    12-08-2002
    Περιοχή
    Στο cockpit μίας Ferrari
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    4.243
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Wind
    Router
    Technicolor TG789vac v2
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Zus Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ίσως να έχεις δίκιο αλλά θα πέσεις από τα σύννεφα αν μάθεις ότι η πλειοψηφία των γνωστών μου, παίζει να έριξε τζόκερ στις σαχλαμάρες που ρωτούσαν για το σπίτι, απλά για να τελειώνει?

    Ναι, μπορεί να έχεις πλήρης απαντήσεις επειδή δεν σε άφηνε να προχωρήσεις αλλά μιλάμε για garbage data.

    - - - Updated - - -



    Αν έχεις το κουράγιο δες τι γίνεται στις άλλες χώρες. Και πες μας κι εμάς κάποια συμπεράσματα.

    https://unstats.un.org/unsd/demograp...ensusquest.htm
    Η αξιολόγηση των ερωτήσεων δεν μπορεί να γίνει από εμένα η σένα αν δε γνωρίζεις τη μέθοδο του segmentation.
    Από κει και πέρα εννοείται ότι καθόλου εντύπωση δεν μου κάνει η λογική προπο που ακολούθησαν οι γνωστοί σου.


    Feel free to attack the post. Do not feel free to attack the poster.
    "If someone said to me that you can have three wishes, my first would have been to get into racing, my second to be in Formula 1, my third to drive for Ferrari" - Gilles Villeneuve

Σελ. 13 από 24 ΠρώτηΠρώτη ... 3811121314151823 ... ΤελευταίαΤελευταία

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας