Εμφάνιση 1-2 από 2
  1. #1
    Εγγραφή
    29-12-2007
    Ηλικία
    74
    Μηνύματα
    448
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    50Mbps
    ISP
    ΟΤΕ
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΧΟΛΑΡΓΟΣ
    Router
    ΖΤΕ ZXDSL931VII (VDSL)
    Στο εξοχικό έχω μια παλιά μονάδα συναγερμού SIEMΕNS που δεν δέχεται internet. Απλά συνδέεται εξωτερικά με μια μονάδα SATEL μέσω της οποίας στέλνει SMS και δέχεται SMS για να οπλίζει και να αφοπλίζει το συναγερμό. Δυστυχώς δεν μπορεί να δεχτεί internet ώστε να έβαζα μια data sim που έχω δωρεάν στο οικογενειακό μου πακέτο με την COSMOTE.

    Ψάχνω λοιπόν για τον φτηνότερο τρόπο η SIM της μονάδας συναγερμού να στελνει SMS. Αναλογα με τις καταστάσεις δέχομαι στο κινητό μου SMS από το συναγερμό από μηδέν έως αρκετά.

    Τώρα έχω μέσα στη μονάδα συναγερμού μια SIM με χαμηλό πάγιο (το πρώην μηδενικού παγίου) που έχει 200 (άχρηστα για μένα) MB/μήνα και πληρώνω επι πλέον όσα SMS στέλνει η μονάδα συναγερμού Τα SMS που στέλνω από το κινητό μου και λαμβάνει η μονάδα δεν με απασχολούν γιατί έχω πολύ περισσότερα από όσα χρειάζομαι στο οικογεειακό μου πακέτο.

    Υπάρχει κάποια SIM που να κάνει αυτό όσο πιό φτηνά γίνεται?
    "Όταν η ιδεολογία μετατρέπεται σε φανατισμό, η ανάγκη για την απάντηση ερωτημάτων σταματά να υπάρχει. Όσο λιγότερο έξυπνος είμαι τόσο ευκολότερα θα ακολουθήσω κάποιον που θα μου δώσει απαντήσεις"
    Μ. Χάνεκε

  2. #2
    Εγγραφή
    21-06-2018
    Ηλικία
    28
    Μηνύματα
    1.978
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Vodafone
    Path Level
    Interleaved
    Σου απανταω κάπως αργοπορημένα. Υποθέτω ότι έχεις σύνδεση κινητής για το προσωπικό σου κινητό. Είναι καρτοκινητο ή συμβόλαιο και σε ποιον πάροχο;

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας