Εμφάνιση 1-7 από 7
  1. #1
    Εγγραφή
    12-07-2018
    Μηνύματα
    49
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Wind
    καλημερα! εχω vdsl 50 με ρουτερ thomson που δινει η wind.θελω να κανω αλλαγη ρουτερ να βαλω δικο μου του εμποριου και θα ηθελα να μου προτεινετε καποιο αλλα οχι πολυ ακριβο το πολυ 40-50 ευρω maximum.με την αλλαγη ομως το ρουτερ θα συγχρονισει μονο του η θα πρεπει να απευθυνθω στη wind ωστε να μου δωσει username και password?επισης αυτη τη στιγμη το τηλεφωνο ειναι απευθειας συνδεμενο πανω στο ρουτερ.στο καινουριο θα ειναι παλι ετσι τοποθετημενο?θα παιξει απευθειας η χρειαζεται να γινουν τιποτα εξτρα ρυθμισεις πανω στο ρουτερ?

  2. #2
    Εγγραφή
    07-08-2019
    Ηλικία
    54
    Μηνύματα
    357
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    16740 /1021
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΙΩΛΚΟΣ
    Router
    Speedport Plus 002
    SNR / Attn
    9.4(dB) / 25.0(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Lagho Εμφάνιση μηνυμάτων
    θελω να κανω αλλαγη ρουτερ να βαλω δικο μου του εμποριου
    Όπως έγραψες το θέμα, δεν βγάζει νόημα.
    Πρέπει να βάλεις κάποιες απαιτήσεις στις τεχνικές προδιαγραφές = Τι δεν έχεις και το ψάχνεις.

  3. #3
    Εγγραφή
    12-07-2018
    Μηνύματα
    49
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Wind
    να βαλω αλλη συσκευη ωστε να μπορω να κανω αλλαγες σε dns,πραγμα που δεν με αφηνει τοthomson ειναι κλειδωμενο, η ακομα και να μπορω να βαλω πανω vpn

  4. #4
    Εγγραφή
    14-11-2009
    Μηνύματα
    2.012
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    12288/1024
    ISP
    Wind
    Router
    Technicolor TG788v v3
    SNR / Attn
    14.2(dB) / 27(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Lagho Εμφάνιση μηνυμάτων
    καλημερα! εχω vdsl 50 με ρουτερ thomson που δινει η wind.θελω να κανω αλλαγη ρουτερ να βαλω δικο μου του εμποριου και θα ηθελα να μου προτεινετε καποιο αλλα οχι πολυ ακριβο το πολυ 40-50 ευρω maximum.με την αλλαγη ομως το ρουτερ θα συγχρονισει μονο του η θα πρεπει να απευθυνθω στη wind ωστε να μου δωσει username και password?επισης αυτη τη στιγμη το τηλεφωνο ειναι απευθειας συνδεμενο πανω στο ρουτερ.στο καινουριο θα ειναι παλι ετσι τοποθετημενο?θα παιξει απευθειας η χρειαζεται να γινουν τιποτα εξτρα ρυθμισεις πανω στο ρουτερ?
    έχω τους κωδικούς απο τον λογαριασμό engineer του Technicolor TG788v v3 αν θες στείλε μου πμ να στους δώσω.
    ἀναφαίρετον ὅπλον ἡ ἀρετή

  5. #5
    Εγγραφή
    31-07-2017
    Περιοχή
    χανια κρητη
    Ηλικία
    47
    Μηνύματα
    937
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1Gbps/100Mbps
    ISP
    COSMOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΥΔΩΝΑΣ
    Router
    fritzbox 5530 fiber
    Βρε παιδιά να ρωτήσω κάτι, για να μην ανοίγω νέο θέμα,, μιας και αυτό αναφέρετε σε αντικατάσταση ρουτερ, γνωστός μου έχει wind vdsl 100 και voip, έχει κάνει η 3 η 4 φορες αντικατάσταση ρουτερ, γιατί καίγονται η θύρες phone,το τα ρουτερ όμως συνεχίσουν να λειτουργούν κανονικά, ίντερνετ lan wifi απλα δεν έχει τηλεφωνο γιατι ότι συσκευη και να βαλει επανω στο ρουτερ, ειτε σταθερο ειτε ασυρματο δεν λειτουργει ,από την wind του λενε ότι κατι γινετε, με το ρεύμα του πριζα που είναι επανω το ρουτερ, παιζει αυτό το σεναριο, δεν γινεται να εχει κανει, αντικατάσταση ρουτερ 3 φορες, και της 3 να είναι ελαττωματικό

  6. #6
    Εγγραφή
    20-07-2008
    Περιοχή
    Πετρούπολη
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    5.755
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    220/22
    ISP
    NOVA
    Το να "καιγονται " στοχευμενα μονο οι phone πορτες ..... βγαζει αυτοματως ενοχο τις τηλεφωνικες συσκευες.

    μια φορα πες ετυχε. αντε δυο . αλλα απο εκει και περα , κατι γινεται με τις συσκευες του .

    Μπας και συνδεει πολλες συσκευες στο phone και δεν αντεχει την τροφοδοσια τους το ρουτερ ?
    The gr81 .

  7. #7
    Εγγραφή
    31-07-2017
    Περιοχή
    χανια κρητη
    Ηλικία
    47
    Μηνύματα
    937
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1Gbps/100Mbps
    ISP
    COSMOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΥΔΩΝΑΣ
    Router
    fritzbox 5530 fiber
    Δεν ξέρω πόσες συσκευές έχει η βάζει επάνω, κάποιες συσκευές συνήθως σταθερές, έχουν έναν διακόπτη επάνω που επιλέγεις τονικό η παλμικό, μήπως φταίει κάποια λάθος ρύθμιση σε αυτό να, πρέπει να το έχει σε τονικό, και να το έχει σε παλμικό, η το ανάποδο

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας