Καλησπέρα! Έχω ένα τροφοδοτικό XFX TS 550Watt 80plus Bronze απο τότε σχεδόν που βγήκε...έχει δουλέψει άπειρες ώρες και ακόμα αποδίδει άριστα. Απ'οτι είδα μέσα όλοι οι πυκνωτές είναι Nichicon.Αθόρυβο και αποδοτικό,γενικώς σκυλί... Με μεγάλη μου λύπη διαπίστωσα πως για κάποιο λόγο έχουν εκλείψει απο την αγορά τα xfx.(off topic- Γνωρίζει αλήθεια κανείς τον λόγο ; )

Επειδή όμως θα το βάλω στο δεύτερο pc μου, για το κύριο θέλω ένα καινούργιο...600Watt νομίζω είναι καλά,καθώς ήδη είμαι οκ με το 550Watt.

Με ενδιαφέρει να ειναι ποιοτικό, και τα κυκλώματα του εσωτερικά όπως και του xfx μου.Δεν με ενδιαφέρουν τρελά πράγματα, να ειναι αξιόλογο,σταθερό και αξιόπιστο.



Το σύστημα μου αποτελείτε απο: intel i5 10400F, asus b560m plus , 2x8gb g.skill 3200mhz , Samsung 970 evo plus nvme 500gb , intel 520 ssd sata 250gb , soundblaster z , Optiar dvdrw , 6 fans επανω σε controller , και Sapphire Radeon R9 280 3GB για γραφικά η οποία επίσης πάει στο δεύτερο σύστημα και θα μπει ανώτερη στη θέση της (gtx 1660, 2060 ή κάτι παρεμφερές).



Δεν θέλω να δώσω πολλά χρήματα. Θεωρώ ταβάνι ενα 70άρι είναι οκ, εκτός και με λίγα παραπάνω υπάρχει κάτι που πραγματικά αξίζει την διαφορά. Εναλλακτικά οτι πιο οικονομικό σε συνάρτηση με την ποιότητα καθώς όπως προανέφερα και το xfx μια χαρά μου κάνει την δουλειά και το αλλάζω καθαρά και μόνο επειδή μετακομίζει στο δεύτερο pc.



Ευχαριστώ εκ των προτέρων.