Εμφάνιση 1-15 από 15
  1. #1
    Εγγραφή
    22-09-2003
    Μηνύματα
    81.739
    Downloads
    218
    Uploads
    48
    Άρθρα
    6
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Wind
    Router
    Technicolor DGA4130
    SNR / Attn
    6(dB) / 2.8(dB)
    Path Level
    Interleaved
    HELLAS
    Δελτίο Τύπου:
    Ανάθεση στους αιτηθέντες παρόχους των περιοχών των Αστικών Κέντρων (ΑΚ) ΟΤΕ για τις οποίες εκδήλωσαν ενδιαφέρον για υλοποίηση δικτύων πρόσβασης νέας γενιάς (NGA) στο πλαίσιο της διαδικασίας της 4 ης Ετήσιας Ανάθεσης περιοχών για την ανάπτυξη δικτύου VDSL Vectoring, όπως ορίζεται στο Παράρτημα 3 της ΑΠ ΕΕΤΤ 792/07/22.12.2016 (ΦΕΚ 4505/Β/30.12.2016)/ (Απόφαση Δ’ Ετήσιας Ανάθεσης)

    Attached Files Attached Files

  2. #2
    Εγγραφή
    23-06-2007
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    18.674
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    220/22 + 110/11 + 450/22
    ISP
    Cosmote & Vodafone
    DSLAM
    Wind - ΠΑΤΗΣΙΑ
    Router
    Fritz! VDSL + 5G
    SNR / Attn
    19(dB) / 11(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Μόνο Cosmote & Wind πήρανε..

    - H Vodafone πάντα απούσα εδώ! :-\

    Τι θα γίνει άραγε με την μισή Λεωφόρο Αλεξάνδρας που έχει αφήσει εκτός.. ??
    (Μακριά από το A/K..)

    - Να το κοιτάξουν και όσοι είναι σε Φάληρο και Ιππόδρομο με Cosmote..
    My AVM Fritz : 7590 AX, 4060 AX, 6850 5G, Repeater 6000, Fon X6, Smart Gateway, Dect 500, Dect 440, Dect 200
    Other : ZTE H267A, TP-Link TL-R605, Poynting XPOL-1-5G, Samsung S20 FE & S21 FE, Panasonic KX-TGF310, Cosmote TV Box, MI Box 2
    New! : QHora-301W - 10GbE

  3. #3
    Εγγραφή
    05-11-2004
    Ηλικία
    33
    Μηνύματα
    3.743
    Downloads
    44
    Uploads
    0
    Άρθρα
    30
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan
    Router
    EdgeRouter™ X
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Iris07 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μόνο Cosmote & Wind πήρανε..

    - H Vodafone πάντα απούσα εδώ! :-\

    Τι θα γίνει άραγε με την μισή Λεωφόρο Αλεξάνδρας που έχει αφήσει εκτός.. ??
    (Μακριά από το A/K..)

    - Να το κοιτάξουν και όσοι είναι σε Φάληρο και Ιππόδρομο με Cosmote..
    Υποτίθεται οτι την Vodafone την περιμένουμε τώρα να κάνει κίνηση για αυτό

    αλλά άκρα του τάφου σιωπή ακόμα..
    OK boomer

  4. #4
    Εγγραφή
    23-06-2007
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    18.674
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    220/22 + 110/11 + 450/22
    ISP
    Cosmote & Vodafone
    DSLAM
    Wind - ΠΑΤΗΣΙΑ
    Router
    Fritz! VDSL + 5G
    SNR / Attn
    19(dB) / 11(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Ααα.. την επόμενη τριετία λέει εκεί..

    Υπομονή..
    My AVM Fritz : 7590 AX, 4060 AX, 6850 5G, Repeater 6000, Fon X6, Smart Gateway, Dect 500, Dect 440, Dect 200
    Other : ZTE H267A, TP-Link TL-R605, Poynting XPOL-1-5G, Samsung S20 FE & S21 FE, Panasonic KX-TGF310, Cosmote TV Box, MI Box 2
    New! : QHora-301W - 10GbE

  5. #5
    Εγγραφή
    08-02-2020
    Περιοχή
    Περιστέρι
    Μηνύματα
    288
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ
    Router
    Huawei DN8245V-70
    SNR / Attn
    9.4(dB) / 7(dB)
    Path Level
    Fastpath
    ο οτε παντως τπτ για fiber

  6. #6
    Εγγραφή
    26-01-2021
    Μηνύματα
    117
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    14335 /1023
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Router
    speedport 2i
    SNR / Attn
    10.6(dB) / 13(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Εγω περιμενω wind να ερθει Αιγαλεω να βαλει FTTH επειδη ειμαι κοντα στο ΑΚ και ειμαι με το adsl πόσα χρονια και παω να δω τα αρχεια χαρουμενος κτλπ και βλεπω 2 καμπινες ασχετες με αυτες κοντα στο ΑΚ στο Αιγάλεω για ftth και κοπαναγα το κεφάλι μου στο γραφειο που θα μεινω με το adsl για 5-6 χρονια ακομα ξερωγω.

    Προσφατα ειχα μιλήσει με 2 τεχνικους του ΟΤΕ που έφτιαχναν την εσωτερική καλωδίωση επειδη χαλασε ο χαλκος και ριπ το adsl και μου ειχαν πει οτι η wind λογικα μεχρι το 23 θα εχει βαλει εδω ftth και θα ξεμπερδέψω αλλα μετα απο αυτα τα αρχεια ΠΑΝΕ ΟΙ ΕΛΠΙΔΕΣ

  7. #7
    Εγγραφή
    15-08-2006
    Περιοχή
    Ίλιον
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    2.244
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    2x 8192/1024
    ISP
    Wind ADSL & Nova ADSL
    DSLAM
    Wind - ΙΛΙΟΝ
    Router
    Zyxel AMG1312 /Sophos XG
    SNR / Attn
    7,1(dB) / 33,1(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Εμένα που είναι πολυυυυ μακριά από το Α/Κ μπήκε για FTTH/gpon..
    Αντε ρε wind μπας και δούμε καμιά άσπρη μέρα...
    Από το 2014 VDSL περιμένω...
    1216-4241216ΙΛΙΟΝ424FTTH-GPON2023/Q1
    2022/Q2: Για το Q1 είμαι σίγουρος.. για το 2023, από την άλλη, καθόλου..

    2023/Q3 update: Ολίσθηση πλάνου για 2024/Q1...
    2024/Q2 update: Επιτέλους ξεκίνησαν το σκάψιμο... Να δούμε σε ποιο Q θα υπάρξει διαθεσιμότητα ...

  8. #8
    Εγγραφή
    23-06-2007
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    18.674
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    220/22 + 110/11 + 450/22
    ISP
    Cosmote & Vodafone
    DSLAM
    Wind - ΠΑΤΗΣΙΑ
    Router
    Fritz! VDSL + 5G
    SNR / Attn
    19(dB) / 11(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από KgEO Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εγω περιμενω wind να ερθει Αιγαλεω να βαλει FTTH επειδη ειμαι κοντα στο ΑΚ και ειμαι με το adsl πόσα χρονια και παω να δω τα αρχεια χαρουμενος κτλπ και βλεπω 2 καμπινες ασχετες με αυτες κοντα στο ΑΚ στο Αιγάλεω για ftth και κοπαναγα το κεφάλι μου στο γραφειο που θα μεινω με το adsl για 5-6 χρονια ακομα ξερωγω.

    Προσφατα ειχα μιλήσει με 2 τεχνικους του ΟΤΕ που έφτιαχναν την εσωτερική καλωδίωση επειδη χαλασε ο χαλκος και ριπ το adsl και μου ειχαν πει οτι η wind λογικα μεχρι το 23 θα εχει βαλει εδω ftth και θα ξεμπερδέψω αλλα μετα απο αυτα τα αρχεια ΠΑΝΕ ΟΙ ΕΛΠΙΔΕΣ
    Δεν τις βάζουν τις καμπίνες που είναι κοντά στα A/K στις λίστες της EETT..

    Θα κοιτάς στο
    https://submit.sfbb.gr/EligibilityCheck.aspx
    My AVM Fritz : 7590 AX, 4060 AX, 6850 5G, Repeater 6000, Fon X6, Smart Gateway, Dect 500, Dect 440, Dect 200
    Other : ZTE H267A, TP-Link TL-R605, Poynting XPOL-1-5G, Samsung S20 FE & S21 FE, Panasonic KX-TGF310, Cosmote TV Box, MI Box 2
    New! : QHora-301W - 10GbE

  9. #9
    Εγγραφή
    08-02-2020
    Περιοχή
    Περιστέρι
    Μηνύματα
    288
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ
    Router
    Huawei DN8245V-70
    SNR / Attn
    9.4(dB) / 7(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από KgEO Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εγω περιμενω wind να ερθει Αιγαλεω να βαλει FTTH επειδη ειμαι κοντα στο ΑΚ και ειμαι με το adsl πόσα χρονια και παω να δω τα αρχεια χαρουμενος κτλπ και βλεπω 2 καμπινες ασχετες με αυτες κοντα στο ΑΚ στο Αιγάλεω για ftth και κοπαναγα το κεφάλι μου στο γραφειο που θα μεινω με το adsl για 5-6 χρονια ακομα ξερωγω.

    Προσφατα ειχα μιλήσει με 2 τεχνικους του ΟΤΕ που έφτιαχναν την εσωτερική καλωδίωση επειδη χαλασε ο χαλκος και ριπ το adsl και μου ειχαν πει οτι η wind λογικα μεχρι το 23 θα εχει βαλει εδω ftth και θα ξεμπερδέψω αλλα μετα απο αυτα τα αρχεια ΠΑΝΕ ΟΙ ΕΛΠΙΔΕΣ
    και εγω εβλεπα τις αναθεσεις, εβλεπα σεπολια και εκλεγα. Τωρα που ειδα αιγαλεω ξανακλαψα. Και δεν θελω να παω vdsl διοτι μονο προβληματα εχω δει απο τους περισσοτερους γυρω μου.

  10. #10
    Εγγραφή
    15-09-2007
    Ηλικία
    31
    Μηνύματα
    817
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    37482/4998
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    SNR / Attn
    8.8(dB) / 18.1(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Αν δεν υπάρχει σε καμία ανάθεση το καφάο που συνδέομαι, τι πρέπει να περιμένω και πότε;
    Το δικό μου και άλλα 2 (σύνολο 3) καφάο γύρω από το ΑΚ (τα 3 κοντινότερα) δεν υπάρχουν σε καμία ανάθεση ενώ όλα τα υπόλοιπα στη γειτονιά έχουν αναβαθμιστεί.
    topkek

  11. #11
    Εγγραφή
    26-01-2021
    Μηνύματα
    117
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    14335 /1023
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Router
    speedport 2i
    SNR / Attn
    10.6(dB) / 13(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Iris07 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν τις βάζουν τις καμπίνες που είναι κοντά στα A/K στις λίστες της EETT..

    Θα κοιτάς στο
    https://submit.sfbb.gr/EligibilityCheck.aspx
    Οκ το καταλαβα αυτο αλλα γιατι να μπει ftth σε καμπινες που ειναι μακριά απο το ΑΚ που θα έπρεπε να μπει vdsl vectoring και γιατι δεν ξεκινανε το ftth πρώτα απο το ΑΚ; Δεν ξερω απελπισία ....υπολογίζω σε 5g, cosmote εννοείτε.

  12. #12
    Εγγραφή
    11-06-2003
    Περιοχή
    Καμίνια
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    712
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    Gprs/3G
    ISP
    Cosmote LTE
    Router
    MikroTik Chateau lte12
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από divinesheet Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αν δεν υπάρχει σε καμία ανάθεση το καφάο που συνδέομαι, τι πρέπει να περιμένω και πότε;
    Το δικό μου και άλλα 2 (σύνολο 3) καφάο γύρω από το ΑΚ (τα 3 κοντινότερα) δεν υπάρχουν σε καμία ανάθεση ενώ όλα τα υπόλοιπα στη γειτονιά έχουν αναβαθμιστεί.
    Και εγω την ιδια απορια ειχα
    Καμπινα 151 στο ΑΚ Γυμναστηριο (Βολος) οπου δεν υλοποιήθηκε απο τη vodafone επειδη δεν βρηκαν χωρο στο πεζοδρομιο. Με αποτελεσμα μονο μια συγκεκριμενη περιοχη να εχει μεινει εκτος vdsl.
    Θα μεινει για παντα στα αζητητα?

  13. #13
    Εγγραφή
    23-06-2007
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    18.674
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    220/22 + 110/11 + 450/22
    ISP
    Cosmote & Vodafone
    DSLAM
    Wind - ΠΑΤΗΣΙΑ
    Router
    Fritz! VDSL + 5G
    SNR / Attn
    19(dB) / 11(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από KgEO Εμφάνιση μηνυμάτων
    Οκ το καταλαβα αυτο αλλα γιατι να μπει ftth σε καμπινες που ειναι μακριά απο το ΑΚ που θα έπρεπε να μπει vdsl vectoring και γιατι δεν ξεκινανε το ftth πρώτα απο το ΑΚ; Δεν ξερω απελπισία ....υπολογίζω σε 5g, cosmote εννοείτε.
    Γιατί πλέον το μέλλον είναι στο FTTH, και εκεί στρέφονται πλέον οι πάροχοι..

    Αυτοί που ήταν κοντά στο A/K τουλάχιστον είχαν καλύτερες συνδέσεις ADSL ή και VDSL έως 50 Mbps..
    Αυτοί που ήταν μακριά ήταν χάλια μαύρα..

    Το ζήτημα βέβαια είναι και στον κάθε πάροχο..
    Η Cosmote είναι αρκετά πιο μπροστά σε όλα τα έργα από τους άλλους 2..
    My AVM Fritz : 7590 AX, 4060 AX, 6850 5G, Repeater 6000, Fon X6, Smart Gateway, Dect 500, Dect 440, Dect 200
    Other : ZTE H267A, TP-Link TL-R605, Poynting XPOL-1-5G, Samsung S20 FE & S21 FE, Panasonic KX-TGF310, Cosmote TV Box, MI Box 2
    New! : QHora-301W - 10GbE

  14. #14
    Εγγραφή
    15-08-2006
    Περιοχή
    Ίλιον
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    2.244
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    2x 8192/1024
    ISP
    Wind ADSL & Nova ADSL
    DSLAM
    Wind - ΙΛΙΟΝ
    Router
    Zyxel AMG1312 /Sophos XG
    SNR / Attn
    7,1(dB) / 33,1(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από KgEO Εμφάνιση μηνυμάτων
    Οκ το καταλαβα αυτο αλλα γιατι να μπει ftth σε καμπινες που ειναι μακριά απο το ΑΚ που θα έπρεπε να μπει vdsl vectoring και γιατι δεν ξεκινανε το ftth πρώτα απο το ΑΚ; Δεν ξερω απελπισία ....υπολογίζω σε 5g, cosmote εννοείτε.
    Εγώ εδώ και χρόνια έχω/είχα την απορία γιατί το δικό μου καφαο που είναι το τελευταίο στο Ίλιον, δεν έγινε ποτέ VDSL. Και το γεγονός ότι είναι το τελευταίο, σημαίνει και ελεεινές ταχύτητες. Τελικά τώρα μπήκε σε ανάθεση για ftth, αλλά αυτό δεν αναιρει το γεγονός ότι είμαι στο μεσαίωνα του ίντερνετ εδώ και πολλά χρόνια.
    Μόνο οι ίδιοι πάροχοι μπορούν να δώσουν εξήγηση για τα κριτήρια και τη σειρά που τηρούν στις αναβαθμίσεις. Και φυσικά κανείς από μας δεν πρόκειται ποτέ να βρει κάποιον αρμόδιο από τους παρόχους για να ακούσει αυτή την εξήγηση..
    Αυτοί που είναι κοντά στα Α/Κ, όπως είπε και από πάνω ο Iris, μπορεί μεν να έχουν ως επί το πλείστο τους "παραμεληθεί" για την ώρα, αλλά τουλάχιστον εδώ και χρόνια, επειδή έχουν την τύχη ακριβώς να είναι κοντά στο ΑΚ, τουλάχιστον είχαν τη δυνατότητα για VDSL, έστω και με κουτσουρεμένες ταχύτητες.
    Γιατί πίστεψέ με, ακόμη και μια VDSL από ΑΚ που αντί για 50 πιάνει 25, είναι σίγουρα πολύ καλύτερη από μια ADSL έως 24, που λόγω απόστασης πιάνει 7.. Ειδικα την τελευταία διετία με την πανδημία. Γιατί τηλεκπαίδευση και τηλεργασία με 25 είναι ανεκτά, με 7 όχι. (Για ρώτα με να δεις τι έχω πληρώσει αυτή την τελευταία 2ετία για να καλυτερέψω την κατάσταση όσο μπορώ και θα καταλάβεις..)
    Από το 2014 VDSL περιμένω...
    1216-4241216ΙΛΙΟΝ424FTTH-GPON2023/Q1
    2022/Q2: Για το Q1 είμαι σίγουρος.. για το 2023, από την άλλη, καθόλου..

    2023/Q3 update: Ολίσθηση πλάνου για 2024/Q1...
    2024/Q2 update: Επιτέλους ξεκίνησαν το σκάψιμο... Να δούμε σε ποιο Q θα υπάρξει διαθεσιμότητα ...

  15. #15
    Εγγραφή
    26-01-2021
    Μηνύματα
    117
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    14335 /1023
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Router
    speedport 2i
    SNR / Attn
    10.6(dB) / 13(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ChriZ Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εγώ εδώ και χρόνια έχω/είχα την απορία γιατί το δικό μου καφαο που είναι το τελευταίο στο Ίλιον, δεν έγινε ποτέ VDSL. Και το γεγονός ότι είναι το τελευταίο, σημαίνει και ελεεινές ταχύτητες. Τελικά τώρα μπήκε σε ανάθεση για ftth, αλλά αυτό δεν αναιρει το γεγονός ότι είμαι στο μεσαίωνα του ίντερνετ εδώ και πολλά χρόνια.
    Μόνο οι ίδιοι πάροχοι μπορούν να δώσουν εξήγηση για τα κριτήρια και τη σειρά που τηρούν στις αναβαθμίσεις. Και φυσικά κανείς από μας δεν πρόκειται ποτέ να βρει κάποιον αρμόδιο από τους παρόχους για να ακούσει αυτή την εξήγηση..
    Αυτοί που είναι κοντά στα Α/Κ, όπως είπε και από πάνω ο Iris, μπορεί μεν να έχουν ως επί το πλείστο τους "παραμεληθεί" για την ώρα, αλλά τουλάχιστον εδώ και χρόνια, επειδή έχουν την τύχη ακριβώς να είναι κοντά στο ΑΚ, τουλάχιστον είχαν τη δυνατότητα για VDSL, έστω και με κουτσουρεμένες ταχύτητες.
    Γιατί πίστεψέ με, ακόμη και μια VDSL από ΑΚ που αντί για 50 πιάνει 25, είναι σίγουρα πολύ καλύτερη από μια ADSL έως 24, που λόγω απόστασης πιάνει 7.. Ειδικα την τελευταία διετία με την πανδημία. Γιατί τηλεκπαίδευση και τηλεργασία με 25 είναι ανεκτά, με 7 όχι. (Για ρώτα με να δεις τι έχω πληρώσει αυτή την τελευταία 2ετία για να καλυτερέψω την κατάσταση όσο μπορώ και θα καταλάβεις..)
    Ειχε βαλει ενας γνωστος μου 50αρι κοντα στο ΑΚ κοντα σε εμενα καεπιανε 27 με πολλα crc errors και αποσυνδεσεις και η ταχύτητα κατέβαινε συνέχεια και ειχε φτιάσει τα 8mbps σε καπoια φάση....με ενα restart εφτiαχνε και ξανα πήγαινε 24-27 ανάλογα τα κέφια της σύνδεσης αλλα με αποσυνδέσεις. Εν Τέλει ξανα πήγε σε 24αρα και ολα μια χαρα (40 crc errors σε 1 εβδομάδα με 12 down 1up 0 αποσυνδεσεις).

    Εγω με αυτα που ειχα ακουσει και ειχα καταλάβει ειναι οτι ηδη επρεπε να ειχες vdsl vectoring εδω και καιρο αφου εισαι μακρια απο το AK, μετα να βαλουν ftth κοντα στα AK και μετα να επεκταθεί το ftth στο vdsl vectoring και να έχουμε ολοι ftth και 0 χαλκό. Καπως ετσι το ειχα καταλαβει και δεν ειχα παρει χαμπαρι οτι υπαρχουν καμπίνες απομακρυσμένες απο τα AK που δεν εχουν τιποτα μονο adsl και γίνονται ftth. Οπως ειπες και εσυ ο καθε πάροχος εχει την δικια του πολιτική. Παντως η δικια σου περιπτωση ειναι χειρότερη και επρεπε να σε ειχαν βαλει σε vdsl. Τουλάχιστον σε λιγα χρονια θα εχεις ftth ❤
    Οσον αφορα εμενα οπως είπα και απο πανω μάλλον σε λιγο καιρο θα στραφω στο 5g γιατι θα αργήσει το ftth

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας