Εμφάνιση 1-12 από 12
  1. #1
    Εγγραφή
    22-09-2003
    Μηνύματα
    81.689
    Downloads
    218
    Uploads
    48
    Άρθρα
    6
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Wind
    Router
    Technicolor DGA4130
    SNR / Attn
    6(dB) / 2.8(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Δελτίο Τύπου:
    Με την αγορά επιλεγμένων μοντέλων LG SMART τηλεοράσεων, δώρο πρωτότυπο περιεχόμενο της Apple TV+

    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  lg_promo_apple_tv.jpg 
Εμφανίσεις:  276 
Μέγεθος:  24,2 KB 
ID: 232364Αθήνα, 17 Νοεμβρίου 2021 — Η LG Electronics (LG) δίνει τη δυνατότητα κινηματογραφικής θέασης μέσα από την απίστευτα ευκρινή εικόνα των LG Smart τηλεοράσεων, που περιλαμβάνονται στη νέα προωθητική της ενέργεια. Συγκεκριμένα, αγοράζοντας μία LG SMART 4K & 8K τηλεόραση από τις 15 Νοεμβρίου 2021 έως τις 13 Φεβρουαρίου του 2022, η εταιρεία προσφέρει 3 μήνες δωρεάν Apple TV. Η πρoσφορά, που τρέχει σε περισσότερες από 80 χώρες, αφορά όλες τις τηλεοράσεις LG 8K & 4K και συγκεκριμένα τα μοντέλα από το 2016 έως και το 2021.

    Οι LG OLED τηλεοράσεις με την τεχνολογία αυτοφωτιζόμενων pixel, παρέχουν εξαιρετικό ρεαλισμό και μοναδική ποιότητα εικόνας. Με απόδοση που αγγίζει την τελειότητα, οι χρήστες μπορούν να παρακολουθούν το περιεχόμενο, όπως ακριβώς τα εμπνεύστηκε ο δημιουργός. Παράλληλα, ο λιτός σχεδιασμός τους, τις κάνει να μοιάζουν με έργα τέχνης, ομορφαίνοντας κάθε χώρο. Οι συγκεκριμένες τηλεοράσεις διαθέτουν επίσης το FILMMAKER MODE™, που απενεργοποιεί την εξομάλυνση της κίνησης, διατηρώντας τις αρχικές διαστάσεις, τα χρώματα και τους ρυθμούς καρέ, προσφέροντας μια κινηματογραφική εμπειρία θέασης.

    Επιπλέον, αποτελούν ιδανική επιλογή για τους gamers, καθώς διαθέτουν την τεχνολογία Game Optimizer, για άψογα γραφικά που προσαρμόζουν αυτόματα την εικόνα στο εκάστοτε παιχνίδι. Τέλος με την πρόσβαση στο Apple TV+, οι θεατές μπορούν να επιλέξουν ανάμεσα σε χιλιάδες προγράμματα για κάθε προτίμηση.

    Όροι και προϋποθέσεις της προωθητικής ενέργειας στον ακόλουθο σύνδεσμο: https://www.lg.com/gr

  2. #2
    Εγγραφή
    26-08-2003
    Περιοχή
    Beyond the Coast
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    9.774
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    300/30
    ISP
    COSMOTE
    Router
    UniFi Dream Machine
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από nnn Εμφάνιση μηνυμάτων
    Όροι και προϋποθέσεις της προωθητικής ενέργειας στον ακόλουθο σύνδεσμο: https://www.lg.com/gr
    Είμαι λίγο γκαβός ή δεν υπάρχει ακόμα κάτι στο site της LG?

  3. #3
    Εγγραφή
    04-04-2005
    Περιοχή
    ΚΑΤΕΡΙΝΗ
    Μηνύματα
    1.741
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    500/50
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΑΤΕΡΙΝΗ
    Router
    Asus Rt-ax92
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ThReSh Εμφάνιση μηνυμάτων
    Είμαι λίγο γκαβός ή δεν υπάρχει ακόμα κάτι στο site της LG?


    Σε τηλεόραση LGB7 που είναι αγορασμένη πριν από χρόνια, μου έδωσε κανονικά τους 3 μήνες! Μέσα στο store, είχε επιλογή! Και μάλιστα χθες το ενεργοποίησα πριν βγει η ανακοίνωση!

  4. #4
    Εγγραφή
    26-08-2003
    Περιοχή
    Beyond the Coast
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    9.774
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    300/30
    ISP
    COSMOTE
    Router
    UniFi Dream Machine
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από pankostas Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σε τηλεόραση LGB7 που είναι αγορασμένη πριν από χρόνια, μου έδωσε κανονικά τους 3 μήνες! Μέσα στο store, είχε επιλογή! Και μάλιστα χθες το ενεργοποίησα πριν βγει η ανακοίνωση!
    Οδηγίες έψαχνα φάση, thnx έρχεται μία αύριο, λογικά θα την ενεργοποιήσω σε κάποια φάση.

  5. #5
    Εγγραφή
    03-01-2018
    Περιοχή
    22 Acacia Avenue
    Μηνύματα
    2.247
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    219936/22000
    ISP
    Vodafone
    Router
    AVM FRITZ!Box 7530
    SNR / Attn
    12(dB) / 12(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από pankostas Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σε τηλεόραση LGB7 που είναι αγορασμένη πριν από χρόνια, μου έδωσε κανονικά τους 3 μήνες! Μέσα στο store, είχε επιλογή! Και μάλιστα χθες το ενεργοποίησα πριν βγει η ανακοίνωση!
    Οι LG+Apple συμπεριέλαβαν τηλεοράσεις από το 2016.
    Οι Sony+Apple μόνο από το 2018 και μετά.
    Και αναφέρομαι στη δυνατότητα εγκατάστασης του app, όχι στη δωρεάν συνδρομή.
    Ούτε καν chromecasting, μόνο airplay.
    Κρίμα, θα έκανα συνδρομή.

  6. #6
    Εγγραφή
    18-09-2007
    Περιοχή
    Αθήνα
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    4.558
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    107.4 Mbps/10.7 Mbps
    ISP
    Vodafone
    Path Level
    Interleaved
    Το δοκίμασα αφού αναγκάστηκα να μπω σε μια ολόκληρη διαδικασία να φτιάξω λογαριασμό στην ακατονόμαστη και να θυμηθώ γιατί τους αντιπαθώ.

    Τελικά είδα το περιεχόμενο της πλατφόρμας και διέγραψα τα πάντα όλα γιατί ένιωθα βρώμικος


  7. #7
    Εγγραφή
    26-08-2003
    Περιοχή
    Beyond the Coast
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    9.774
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    300/30
    ISP
    COSMOTE
    Router
    UniFi Dream Machine
    Path Level
    Fastpath
    Ελπίζω να βγει καλό το Masters of the Air, έστω καλύτερο από το Pacific, το Band of Brothers δεν το πιάνει εύκολα.

  8. #8
    Εγγραφή
    11-10-2005
    Ηλικία
    57
    Μηνύματα
    7.283
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΝΙΚΑΙΑ
    Router
    Technicolor TG789vac v2
    Path Level
    Fastpath
    Στη δική μου LG έβγαλε notification σήμερα, δεν την είχα πάρει χαμπάρι την προσφορά, ή ίσως να την είδα και θεώρησα ότι δεν ίσχυε για παλιότερα αγορασμένες.

    Παίζοντας με τον δωρεάν μήνα της Cosmote TV από τις αρχές του Δεκέμβρη, έχω να πω αρχικά πως είναι πολύ χάλια το περιβάλλον περιήγησης, πιο χάλια ακόμα και από το Ertflix. Πού είναι δηλαδή όλες οι ταινίες και οι σειρές, άσε που ελάχιστες ταινίες βγάζει χωρίς πληρωμή. Για το περιεχόμενο το ίδιο, δεν εντυπωσιάστηκα, βρήκα ελάχιστα που δυνητικά να με ενδιαφέρουν, ίσως το ψάξω καλύτερα κάποια άλλη στιγμή ή κοιτάξω σε κανένα ξένο site τι παίζει να το αναζητήσω συγκεκριμένα.
    hnesne

  9. #9
    Εγγραφή
    22-09-2003
    Μηνύματα
    81.689
    Downloads
    218
    Uploads
    48
    Άρθρα
    6
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Wind
    Router
    Technicolor DGA4130
    SNR / Attn
    6(dB) / 2.8(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Δελτίο Τύπου:
    Η LG Electronics (LG) ανακοινώνει την επέκταση για έναν επιπλέον μήνα, της ειδικής προωθητικής ενέργειάς για την αγορά LG Smart TVs 4K & 8K. Συγκεκριμένα, η προωθητική ενέργεια κατά την οποία ο αγοραστής μιας LG SMART 4K & 8K τηλεόραση αποκτούσε, ως δώρο από την εταιρεία, 3 μήνες δωρεάν Apple TV ήταν προγραμματισμένη να λήξει 13 Φεβρουαρίου, αλλά επεκτείνεται μέχρι και τις 13 Μαρτίου του 2022. Η προσφορά, που τρέχει σε περισσότερες από 80 χώρες, αφορά όλες τις τηλεοράσεις LG 8K & 4K και συγκεκριμένα τα μοντέλα από το 2016, έως και το 2021.
    We'll build a fortress to keep them out and in a world gone silent I'll be your sound and if they try to hurt you I'll tear them down I'm always with you now....
    I forgot that I might see, so many Beautiful things
    everything that has a beginning has an end
    See the mirror in your eyes-see the truth behind your lies-your lies are haunting me See the reason in your eyes-giving answer to the why- your eyes are haunting me

  10. #10
    Εγγραφή
    11-10-2005
    Ηλικία
    57
    Μηνύματα
    7.283
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΝΙΚΑΙΑ
    Router
    Technicolor TG789vac v2
    Path Level
    Fastpath
    Αναρωτιέμαι αν το έχει κανείς πληρωτικά αυτό το πράμα. Είπα να δω μια σειρά κι έπρεπε να αρχίζω και να σταματάω κάθε επεισόδιο τρεις τέσσερις φορές μέχρι να αρχίσει να παίζει καλά, αναβόσβηνε η εικόνα. Προσπάθησα προχτές πάλι να δω το suspicion, κάθε τόσο σταμάταγαν οι υπότιτλοι, με σταμάτα-ξεκίνα ξανάπαιρναν μπρος, μέχρι που βαρέθηκα, τελικά έπαιζε υπότιτλους στο 20% των διαλόγων. Δεν ξέρω αν φταίει η LG TV (webos 5), αν φταίει η apple, αν έκαναν λειψή δουλειά για την Ελλάδα ειδικά ή αν είναι ανάδρομος ο Ερμής, εγώ έβαλα μια υπενθύμιση να ακυρώσω όταν έρθει η ώρα. Ακόμα και το ertflix είναι καλύτερο από αυτό το πράγμα. Και δεν μιλάω για το πτωχότατο περιεχόμενο, μιλάω για την απαράδεκτη εφαρμογή.
    hnesne

  11. #11
    Εγγραφή
    04-04-2005
    Περιοχή
    ΚΑΤΕΡΙΝΗ
    Μηνύματα
    1.741
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    500/50
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΑΤΕΡΙΝΗ
    Router
    Asus Rt-ax92
    Εμένα σε lg B7, όπως ανέφερα, το μενού είναι αργία κατά τα άλλα όταν επιλέξω μια ταινία παίζει συνεχόμενα απροβληματιστα.
    Σε xbox εφαρμογή apple tv, το μενού είναι γρήγορο, τα υπόλοιπα όπως και στην τηλεόραση όλα κανονικά.
    Κάπου πιθανόν έχεις θέμα.

  12. #12
    Εγγραφή
    11-10-2005
    Ηλικία
    57
    Μηνύματα
    7.283
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΝΙΚΑΙΑ
    Router
    Technicolor TG789vac v2
    Path Level
    Fastpath
    Δεν ξέρω, προφανώς δεν έχω πειράξει τίποτα στην TV και δεν έχω άλλα προβλήματα, παίρνει τακτικά τις ενημερώσεις της, έχω στήσει και 1-2 εφαρμογές. Αν ήταν υπολογιστής ναι, πειράζω συνεχώς πράγματα. Αν είχε και περιεχόμενο ενδιαφέρον (για μένα) ίσως άξιζε να το έψαχνα. Δεν έχω και εμπειρία, το 7 επεισοδίων mosquito coast είδα και είχε συνεχώς αναβοσβήματα και τα 3 επεισόδια μέχρι τώρα του suspicion. Άλλες σειρές που έχει τις είχα ήδη δει, άλλο περιεχόμενο δεν με ενδιαφέρει, δεν βρήκα από ταινίες μη πληρωτικές κάτι ενδιαφέρον.
    hnesne

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας