Σελ. 49 από 288 ΠρώτηΠρώτη ... 2939444748495051545969 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 721-735 από 4308
  1. #721
    Εγγραφή
    27-05-2006
    Περιοχή
    Άγιοι Ανάργυροι
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    13.104
    Downloads
    21
    Uploads
    1
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/10 - 600/120
    ISP
    Cosmote VDSL - 5G
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑ
    Router
    UntangleVM on esxi
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ChriZ Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλά είσαι ωραίος λέμε.. Θενκς!
    To Lannouncer να υποθέσω τρέχει στο background... οποτε αν το βάλω στο κινητό μου μπορώ να το δοκιμάσω με κάτι automations που έχω..
    Ναι κανονικά. Φαντάσου το ταμπλετ που έχω με το Fully Kiosk επάνω... δεν αφήνει ΚΑΝ τίποτα να πάει πάνω από το Home assistant που του έχω πει να είναι η μόνη εφαρμογή foreground και δουλεύει ρολόι.
    Πάνω που το είπα τώρα, το Fully Kiosk κάνει πάρτυ με τα Samsung (τέτοιο είναι το tablet) γιατί μπορεί και κόβει με low level κώδικα μέσω Knox ότι θες. Πχ έχω κόψει τα φυσικά πλήκτρα ήχου και το Power Button τα οποία είναι νεκρά.
    There's no substitute for experience
    CorollaClub

  2. #722
    Εγγραφή
    15-08-2006
    Περιοχή
    Ίλιον
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    2.256
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    2x 8192/1024
    ISP
    Wind ADSL & Nova ADSL
    DSLAM
    Wind - ΙΛΙΟΝ
    Router
    Zyxel AMG1312 /Sophos XG
    SNR / Attn
    7,1(dB) / 33,1(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Σχετικά με τις κάμερές σου.. Μπορεί να το ξέρεις αυτό το πρόγραμμα, εγώ σήμερα το έμαθα.. ONVIF Device Manager
    Συνδέθηκε κανονικά στη SriCam και μου δείχνει τα πάντα.. όλες τις ρυθμίσεις, λινκ για το web interface (που το ανοίγει εσωτερικά στην εφαρμογή)
    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  Capture.JPG 
Εμφανίσεις:  5 
Μέγεθος:  32,3 KB 
ID: 234169

    βάλτο μία μπας και δεις για το web interface..
    Από το 2014 VDSL περιμένω...
    1216-4241216ΙΛΙΟΝ424FTTH-GPON2023/Q1
    2022/Q2: Για το Q1 είμαι σίγουρος.. για το 2023, από την άλλη, καθόλου..

    2023/Q3 update: Ολίσθηση πλάνου για 2024/Q1...
    2024/Q2 update: Επιτέλους ξεκίνησαν το σκάψιμο... Να δούμε σε ποιο Q θα υπάρξει διαθεσιμότητα ...

  3. #723
    Εγγραφή
    02-04-2005
    Περιοχή
    Κλωζάνη
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    3.552
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    ISP
    Μπάμπης νετ
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΕΥΚΟΧΩΡΙ
    Να ρίξω και εγώ τη ζεμπεκιά μου.

    Διαφωνώ με τον BlueChris και θεωρώ την προσέγγισή του "developer approach".

    Νομίζω ότι είναι σχετικά άσκοπη η εύρεση ενός really low consumption καταγραφικού και ο στόχος είναι το φιλτράρισμα στην κάμερα ή/και στον server.

    Στην κάμερα κάνει ο καθένας ότι μπορεί (και ότι πληρώνει).
    Το ζήτημα είναι το τι κάνει στον server. To φιλτράρισμα που σκέφτομαι εγώ είναι κάτι του τύπου "person-detection" με opencv (python) που φιλτράρει τα βίντεο που στέλνουν οι κάμερες.

    Δεν έχω βρει χρόνο για να δοκιμάσω το opencv. Αλλά θα το κάνω.
    Προτάσεις δεκτές.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Φανερός Πράκτωρ : 20-01-22 στις 23:33.
    Υδραυλικός, φωτογράφος, εραστής και ποιητής...
    http://www.flickr.com/photos/120411235@N06/

  4. #724
    Εγγραφή
    08-01-2004
    Περιοχή
    Espoo, FI
    Ηλικία
    51
    Μηνύματα
    20.943
    Downloads
    41
    Uploads
    0
    Άρθρα
    4
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1000/400
    ISP
    Elisa
    Router
    pfsense
    Τσα! Νάτο το λαγουδάκι!
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails Screenshot_20220120-223118.jpg  

    Ανυπόγραφος

  5. #725
    Εγγραφή
    02-04-2005
    Περιοχή
    Κλωζάνη
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    3.552
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    ISP
    Μπάμπης νετ
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΕΥΚΟΧΩΡΙ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από euri Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τσα! Νάτο το λαγουδάκι!
    Ζείτε έντονα τη ζωή σας στο Espoo.
    Βέβαια και εμείς δεν πάμε πίσω. Απλά πιάνουμε γάτες...
    Υδραυλικός, φωτογράφος, εραστής και ποιητής...
    http://www.flickr.com/photos/120411235@N06/

  6. #726
    Εγγραφή
    27-05-2006
    Περιοχή
    Άγιοι Ανάργυροι
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    13.104
    Downloads
    21
    Uploads
    1
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/10 - 600/120
    ISP
    Cosmote VDSL - 5G
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑ
    Router
    UntangleVM on esxi
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Φανερός Πράκτωρ Εμφάνιση μηνυμάτων
    Να ρίξω και εγώ τη ζεμπεκιά μου.

    Διαφωνώ με τον BlueChris και θεωρώ την προσέγγισή του "developer approach".

    Νομίζω ότι είναι σχετικά άσκοπη η εύρεση ενός really low consumption καταγραφικού και ο στόχος είναι το φιλτράρισμα στην κάμερα ή/και στον server.

    Στην κάμερα κάνει ο καθένας ότι μπορεί (και ότι πληρώνει).
    Το ζήτημα είναι το τι κάνει στον server. To φιλτράρισμα που σκέφτομαι εγώ είναι κάτι του τύπου "person-detection" με opencv (python) που φιλτράρει τα βίντεο που στέλνουν οι κάμερες.

    Δεν έχω βρει χρόνο για να δοκιμάσω το opencv. Αλλά θα το κάνω.
    Προτάσεις δεκτές.
    Το πρόβλημα ήταν για μένα το ρεύμα για να είχα υπολογιστή να το κάνει αυτό γιατί μέχρι πρόσφατα το processing power το είχα.
    Κοιτάω σοβαρα τα hikvision που έχουν υποστήριξη και recognition σε μια κάμερα και αύριο θα μιλήσω με κάποιον γνώστη.
    Τώρα αν θα προχωρήσω σε αυτά δεν ξέρω γιατί είμαι overbudget στα προσωπικά έξοδα τις τελευταίους 3 μήνες πολύ και ακόμα περιμένω πράγματα πολλά που έχω ήδη πληρώσει και έρχονται σιγά σιγά.
    Μην πω πως έχω καεί και λίγο με το καθημερινό ξενύχτι τόσο καιρό τώρα.

    Μου ήρθε σήμερα το Linkind set συναγερμού από Amazon. Το άνοιξα στη δουλειά, το ενεργοποίησα και έκανε κάποια update. Μετά όλα τα κομμάτια πλην της σειρήνας που είναι zigbee Gateway αυτόνομο, τα έκανα pair με το Zigbee Gateway που έχω στο ΗΑ. Όλα έπαιξαν λαμπάδα και ειδικά το keyboard, με το blueprint που είχα βάλει σε προηγούμενο post, κάνει αυτό που ήθελα. Ελέγχει τον συναγερμό με pin και κάνει και beep beep στην όπλιση γιατί έχει ηχείο που δεν το ήξερα όταν το παραγγειλα.
    Αύριο το πρωί θα παίξω λίγο με οπλισεις/ξεοπλισεις και θα ενημερώσω.

  7. #727
    Εγγραφή
    15-08-2006
    Περιοχή
    Ίλιον
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    2.256
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    2x 8192/1024
    ISP
    Wind ADSL & Nova ADSL
    DSLAM
    Wind - ΙΛΙΟΝ
    Router
    Zyxel AMG1312 /Sophos XG
    SNR / Attn
    7,1(dB) / 33,1(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Όπως έχω προαναφέρει, έβαλα το Unifi Integration στο HA και τις καθημερινές τα "μηχανάκια" των παιδιών τρώνε μπλοκ από το wifi στις 10μ.μ. (Τους το είχα 9μισι αλλά τους έδωσα παράταση μισή ώρα λόγω καλής διαγωγής.. )

    Προχθές μου έρχεται ο μικρός 22:01 και μου λεει μπαμπά δε συνδέεται το τάμπλετ στο wifi. Του υπενθύμισα ότι 10 κλείνει, γι' αυτό... όλα καλά, όλα ωραία. Την ίδια στιγμή ο μεγάλος έβλεπε τις αηδίες του στο tiktok.
    Δε δίνω σημασία, λέω θα έχει γεμίσει το buffer, του λέω να μου δώσει το τάμπλετ, το σβήνει, μου το δίνει..
    Χτές παρατηρώ πάλι τα ίδια. Παίρνω το τάμπλετ του και βλέπω ότι είναι ακόμη συνδεμένο στο wifi... WTF? Στην εφαρμογή του unifi το έβλεπα blocked. To κάνω unblock, ξανά block και τον πέταξε έξω.. Λέω "τι bug είναι τούτο πάλι"
    Μόλις κοιμήθηκε, πήρα το τάμπλετ του να δω τι σκ@τ@ γίνεται... Έκανα update τον controller, update τα access point, δοκίμαζα το automation, αλλάζοντας δοκιμαστικά την ώρα για να τρέξει μόνο του, αλλά και με "run actions now", και πάλι τα ίδια..
    Αφού έφαγα τελικά καμια ώρα, τελικά τι ανακαλύπτω... έχει πάει ο μάγκας και στις ρυθμίσεις του wifi έβαλε στο advanced να του δίνει τυχαία MAC. Το integration όταν το ρυθμίζεις αρχικά, του ορίζεις ποιες συσκευές θα "παρακολουθεί" Και εγώ το είχα ρυθμισμένο να παρακολουθεί το τάμπλετ του, αλλά στην αρχική ρύθμιση είχε βρει τη συσκευή με την κανονική MAC. Το ξανακάνω configure, και προσθέτω και το "νεο" device που αντιστοιχεί στην εναλλακτική MAC (Τυχαία MAC είναι η επιλογή στο tablet, αλλά απ 'ότι είδα την ίδια "τυχαία" δίνει συνεχώς..)
    Μετά έβαλα στο automation να μπλοκάρει και τις "δύο" συσκευές. Όλα ξεκίνησαν να δουλεύουν όπως πρέπει. Θα το δω και σήμερα, βέβαια..

    Και τελικά ένα bug όντως υπάρχει, γιατί είδα ότι αν έχει το tablet την 1η MAC και στον αυτοματισμό βάλω μόνο αυτή, τότε ο αυτοματισμός τρέχει, η συσκευή στο unifi φαίνεται blocked, αλλά συνεχίζει και έχει wifi. Αν την ξεμπλοκάρω και την ξαναμπλοκάρω από το unifi, τότε μπλοκάρεται.. Ενώ αν βάλω στον αυτοματισμό και τις 2 mac να μπλοκάρονται, τότε ο αυτοματισμός δουλεύει, στο unifi το τάμπλετ φαίνεται μπλοκαρισμένο και όντως του κόβεται το wifi..
    Από το 2014 VDSL περιμένω...
    1216-4241216ΙΛΙΟΝ424FTTH-GPON2023/Q1
    2022/Q2: Για το Q1 είμαι σίγουρος.. για το 2023, από την άλλη, καθόλου..

    2023/Q3 update: Ολίσθηση πλάνου για 2024/Q1...
    2024/Q2 update: Επιτέλους ξεκίνησαν το σκάψιμο... Να δούμε σε ποιο Q θα υπάρξει διαθεσιμότητα ...

  8. #728
    Εγγραφή
    08-01-2004
    Περιοχή
    Espoo, FI
    Ηλικία
    51
    Μηνύματα
    20.943
    Downloads
    41
    Uploads
    0
    Άρθρα
    4
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1000/400
    ISP
    Elisa
    Router
    pfsense
    Αυτό με το MAC address randomisation είναι feature για την ιδιωτικότητα, ώστε να αποφεύγεται η παρακολούθηση των συσκευών σε ασύρματα δίκτυα. Μάλιστα στο iOS έχει γίνει ήδη default από την τελευταία major έκδοση. Καλό feature, αλλά για τη διαχείριση του δικτύου είναι πονοκέφαλος. Ευτυχώς απενεργοποιείται εύκολα, αλλά δυστυχώς εξίσου εύκολα ενεργοποιείται (και οδηγεί στα αποτελέσματα που αναφέρεις).

    Για το iOS το πήρα χαμπάρι όταν άρχισα να βλέπω συνεχώς "νέες" συσκευές στον Unifi Controller. Για το Android το ήξερα από παλιά και φρόντιζα πάντα να το κλείνω, αν τυχόν ήταν ενεργό.
    Ανυπόγραφος

  9. #729
    Εγγραφή
    15-08-2006
    Περιοχή
    Ίλιον
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    2.256
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    2x 8192/1024
    ISP
    Wind ADSL & Nova ADSL
    DSLAM
    Wind - ΙΛΙΟΝ
    Router
    Zyxel AMG1312 /Sophos XG
    SNR / Attn
    7,1(dB) / 33,1(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Αστα να πάνε.. και εν τω μεταξύ στο unifi προφανώς έχει ματσάρει ότι αυτή η MAC ανήκει στο συγκεκριμένο τάμπλετ και γι' αυτό μου το έδειχνε μπλοκαρισμένο. Προφανώς είχε μπλοκάρει το τάμπλετ, αλλά μόνο τη μία από τις 2 MAC που αυτό χρησιμοποιεί.. Μάλλον επειδή στο HA αυτή παρακολουθούσε μόνο. Και όταν το έκανα εγώ μετά μπλοκ χειροκίνητα από τον Controller τότε μόνο το μπλοκαρε, γιατί από τον controller μπλοκάρει όλες τις MAC που σχετίζονται με αυτό το τάμπλετ..

    - - - Updated - - -

    Ρε τον απατεώνα το μεγάλο.. μάλλον θα πάρω το βράδυ και του μικρού το τάμπλετ να δω τι random MAC παίρνει και εκείνου, ώστε να βάλω και εκείνη στο automation.
    Γιατί τώρα δεν έχω θέμα, αλλά είμαι 100% σίγουρος ότι εάν ο μεγάλος άλλαξε επί τούτου τη ρύθμιση και είδε ότι δεν μπλοκάρεται, θα το "σφυρίξει" σίγουρα και στον μικρό το "κόλπο"
    Από το 2014 VDSL περιμένω...
    1216-4241216ΙΛΙΟΝ424FTTH-GPON2023/Q1
    2022/Q2: Για το Q1 είμαι σίγουρος.. για το 2023, από την άλλη, καθόλου..

    2023/Q3 update: Ολίσθηση πλάνου για 2024/Q1...
    2024/Q2 update: Επιτέλους ξεκίνησαν το σκάψιμο... Να δούμε σε ποιο Q θα υπάρξει διαθεσιμότητα ...

  10. #730
    Εγγραφή
    11-08-2003
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Ηλικία
    46
    Μηνύματα
    808
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΛ. ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑΣ
    Router
    Oxygen
    SNR / Attn
    13,4(dB) / 10(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ChriZ Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αστα να πάνε.. και εν τω μεταξύ στο unifi προφανώς έχει ματσάρει ότι αυτή η MAC ανήκει στο συγκεκριμένο τάμπλετ και γι' αυτό μου το έδειχνε μπλοκαρισμένο. Προφανώς είχε μπλοκάρει το τάμπλετ, αλλά μόνο τη μία από τις 2 MAC που αυτό χρησιμοποιεί.. Μάλλον επειδή στο HA αυτή παρακολουθούσε μόνο. Και όταν το έκανα εγώ μετά μπλοκ χειροκίνητα από τον Controller τότε μόνο το μπλοκαρε, γιατί από τον controller μπλοκάρει όλες τις MAC που σχετίζονται με αυτό το τάμπλετ..

    - - - Updated - - -

    Ρε τον απατεώνα το μεγάλο.. μάλλον θα πάρω το βράδυ και του μικρού το τάμπλετ να δω τι random MAC παίρνει και εκείνου, ώστε να βάλω και εκείνη στο automation.
    Γιατί τώρα δεν έχω θέμα, αλλά είμαι 100% σίγουρος ότι εάν ο μεγάλος άλλαξε επί τούτου τη ρύθμιση και είδε ότι δεν μπλοκάρεται, θα το "σφυρίξει" σίγουρα και στον μικρό το "κόλπο"
    Πόσο χρονών είναι ο μεγάλος;
    Να τον έχουμε υπόψη το νεαρό στο μέλλον, φαίνεται να είναι ταλέντο!

  11. #731
    Εγγραφή
    08-01-2004
    Περιοχή
    Espoo, FI
    Ηλικία
    51
    Μηνύματα
    20.943
    Downloads
    41
    Uploads
    0
    Άρθρα
    4
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1000/400
    ISP
    Elisa
    Router
    pfsense
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ChriZ Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αστα να πάνε.. και εν τω μεταξύ στο unifi προφανώς έχει ματσάρει ότι αυτή η MAC ανήκει στο συγκεκριμένο τάμπλετ και γι' αυτό μου το έδειχνε μπλοκαρισμένο. Προφανώς είχε μπλοκάρει το τάμπλετ, αλλά μόνο τη μία από τις 2 MAC που αυτό χρησιμοποιεί.. Μάλλον επειδή στο HA αυτή παρακολουθούσε μόνο. Και όταν το έκανα εγώ μετά μπλοκ χειροκίνητα από τον Controller τότε μόνο το μπλοκαρε, γιατί από τον controller μπλοκάρει όλες τις MAC που σχετίζονται με αυτό το τάμπλετ..
    Δε νομίζω ότι ο controller μπορεί να παρακολουθήσει τις αλλαγές στις MAC και να συνδέσει όλες τις πιθανές διευθύνσεις με μια συγκεκριμένη συσκευή.

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ChriZ Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ρε τον απατεώνα το μεγάλο.. μάλλον θα πάρω το βράδυ και του μικρού το τάμπλετ να δω τι random MAC παίρνει και εκείνου, ώστε να βάλω και εκείνη στο automation.
    Γιατί τώρα δεν έχω θέμα, αλλά είμαι 100% σίγουρος ότι εάν ο μεγάλος άλλαξε επί τούτου τη ρύθμιση και είδε ότι δεν μπλοκάρεται, θα το "σφυρίξει" σίγουρα και στον μικρό το "κόλπο"
    Κάθε φορά που συνδέεται στο ασύρματο δίκτυο θα δηλώνει μια διαφορετική-τυχαία διεύθυνση. Στο android και στο iOS μόνο ενεργοποιείς και απενεργοποιείς τη ρύθμιση. Δεν μπορείς να καθορίσεις τι MAC addresses δηλώνουν.
    Ανυπόγραφος

  12. #732
    Εγγραφή
    15-08-2006
    Περιοχή
    Ίλιον
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    2.256
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    2x 8192/1024
    ISP
    Wind ADSL & Nova ADSL
    DSLAM
    Wind - ΙΛΙΟΝ
    Router
    Zyxel AMG1312 /Sophos XG
    SNR / Attn
    7,1(dB) / 33,1(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sxbcl Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πόσο χρονών είναι ο μεγάλος;
    Να τον έχουμε υπόψη το νεαρό στο μέλλον, φαίνεται να είναι ταλέντο!
    Ότι έτσι φαίνεται, συμφωνώ... Πέρισι μου ζήτησε βιβλίο για LUA γιατί ήθελε να φτιάξει δικές του πίστες/ modules και να τα κάνει publish στο roblox...
    10 μισό είναι...

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από euri Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δε νομίζω ότι ο controller μπορεί να παρακολουθήσει τις αλλαγές στις MAC και να συνδέσει όλες τις πιθανές διευθύνσεις με μια συγκεκριμένη συσκευή.
    Δεν βρίσκω άλλη εξήγηση.. Ασχετα με το αν είχα random ή default MAC στο τάμπλετ, ο controller μια συσκευή έβλεπε και αν πάταγες block το έκανε κάθε φορά
    Από το 2014 VDSL περιμένω...
    1216-4241216ΙΛΙΟΝ424FTTH-GPON2023/Q1
    2022/Q2: Για το Q1 είμαι σίγουρος.. για το 2023, από την άλλη, καθόλου..

    2023/Q3 update: Ολίσθηση πλάνου για 2024/Q1...
    2024/Q2 update: Επιτέλους ξεκίνησαν το σκάψιμο... Να δούμε σε ποιο Q θα υπάρξει διαθεσιμότητα ...

  13. #733
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από euri Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δε νομίζω ότι ο controller μπορεί να παρακολουθήσει τις αλλαγές στις MAC και να συνδέσει όλες τις πιθανές διευθύνσεις με μια συγκεκριμένη συσκευή.

    - - - Updated - - -



    Κάθε φορά που συνδέεται στο ασύρματο δίκτυο θα δηλώνει μια διαφορετική-τυχαία διεύθυνση. Στο android και στο iOS μόνο ενεργοποιείς και απενεργοποιείς τη ρύθμιση. Δεν μπορείς να καθορίσεις τι MAC addresses δηλώνουν.

    Σε αυτές τις περιπτώσεις αντί για Blacklist μάλλον πρέπει να το γυρίσεις σε whitelist, καταγραφείς τι συσκευές έχεις ορίζεις πως αυτές θα έχουν δικαίωμα για μετά τις 10 και όλες οι άλλες όχι

  14. #734
    Εγγραφή
    11-08-2003
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Ηλικία
    46
    Μηνύματα
    808
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΛ. ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑΣ
    Router
    Oxygen
    SNR / Attn
    13,4(dB) / 10(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ChriZ Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ότι έτσι φαίνεται, συμφωνώ... Πέρισι μου ζήτησε βιβλίο για LUA γιατί ήθελε να φτιάξει δικές του πίστες/ modules και να τα κάνει publish στο roblox...
    10 μισό είναι...
    LUA ε; Ενδιαφέρον! Τον χρειάζομαι να μου γράψει κάποια integrations για VoIP τηλεφωνικές συσκευές!!!

  15. #735
    Εγγραφή
    08-01-2004
    Περιοχή
    Espoo, FI
    Ηλικία
    51
    Μηνύματα
    20.943
    Downloads
    41
    Uploads
    0
    Άρθρα
    4
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1000/400
    ISP
    Elisa
    Router
    pfsense
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ChriZ Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν βρίσκω άλλη εξήγηση.. Ασχετα με το αν είχα random ή default MAC στο τάμπλετ, ο controller μια συσκευή έβλεπε και αν πάταγες block το έκανε κάθε φορά
    Ναι, κάθε φορά βλέπεις την ενεργή MAC και αυτήν μπορείς να διαχειριστείς από το interface (σε πραγματικό χρόνο). Όμως, αν βάλεις πρόγραμμα, πρέπει να το δέσεις με MAC, η οποία όμως θα είναι εντελώς διαφορετική κάθε φορά (αν είναι ενεργοποιημένο το randomisation), οπότε το πρόγραμμα δε θα δουλεύει. Όπως ακριβώς έγινε με τον ΗΑ.

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σε αυτές τις περιπτώσεις αντί για Blacklist μάλλον πρέπει να το γυρίσεις σε whitelist, καταγραφείς τι συσκευές έχεις ορίζεις πως αυτές θα έχουν δικαίωμα για μετά τις 10 και όλες οι άλλες όχι
    Ναι, η ανάποδη προσέγγιση.

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ChriZ Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ότι έτσι φαίνεται, συμφωνώ... Πέρισι μου ζήτησε βιβλίο για LUA γιατί ήθελε να φτιάξει δικές του πίστες/ modules και να τα κάνει publish στο roblox...
    10 μισό είναι...
    Ανυπόγραφος

Σελ. 49 από 288 ΠρώτηΠρώτη ... 2939444748495051545969 ... ΤελευταίαΤελευταία

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας