Σελ. 100 από 288 ΠρώτηΠρώτη ... 8090959899100101102105110120 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 1.486-1.500 από 4315
  1. #1486
    Εγγραφή
    20-07-2008
    Περιοχή
    Πετρούπολη
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    5.755
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    220/22
    ISP
    NOVA
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από gcf Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πάντως έχω αυτή τη στιγμη στο LAN πάνω από 60 i o πράγματα και το 7590 δεν παίρνει χαμπάρι.
    Ετσι ...


    Ειμαι με 87 συσκευες . USG-3P + 2 x AP

    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  ΑΠ.jpg 
Εμφανίσεις:  39 
Μέγεθος:  99,6 KB 
ID: 243722

    - - - Updated - - -

    Ειδε κανεις τα νεα της shelly ?

    The gr81 .

  2. #1487
    Εγγραφή
    27-05-2006
    Περιοχή
    Άγιοι Ανάργυροι
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    13.169
    Downloads
    21
    Uploads
    1
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/10 - 600/120
    ISP
    Cosmote VDSL - 5G
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑ
    Router
    UntangleVM on esxi
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από griniaris Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ετσι ...


    Ειμαι με 87 συσκευες . USG-3P + 2 x AP

    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  ΑΠ.jpg 
Εμφανίσεις:  39 
Μέγεθος:  99,6 KB 
ID: 243722

    - - - Updated - - -

    Ειδε κανεις τα νεα της shelly ?

    Το είδα μόλις, οκ ωραίο addon για standalone καταστάσεις και απλή δημιουργία actions.
    There's no substitute for experience
    CorollaClub

  3. #1488
    Εγγραφή
    02-09-2003
    Περιοχή
    Thessaloniki
    Μηνύματα
    6.082
    Downloads
    96
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    307200/30720
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΕΡΜΟΥ
    Router
    Speedport Smart
    Καλησπέρα σε όλους

    Ενδιαφέρομαι για αυτοματισμό για τον ηλιακό - θερμοσίφωνο (διπλής ενέργειας) ώστε να μπορώ να τον ανάβω απομακρυσμένα και αν είναι δυνατόν να έχω και ένδειξη θερμοκρασίας. Τι επιλογές έχω;

  4. #1489
    Εγγραφή
    18-02-2004
    Μηνύματα
    3.400
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΧΑΛΑΝΔΡΙ
    Router
    Fritz!box Fon 7590
    SNR / Attn
    10(dB) / 21(dB)
    Να ρωτήσω, λέω να πάρω και μερικά zigbee πράγματα, ένα hub, pir sensors και αισθητηρες θερμοκρασίας - υγρασίας.
    Δεν τρέχω hme assistant, παίζω με ένα συνδυασμό φωνητικών εντολών και ρουτίνων google home, IFTTT και Sequematic.
    Δεν ασχολούμαι με φλασαρίσματα.
    Να πάρω το φθηνό hub της Sonoff και τους αντίστοιχους αισθητήρες; Τα έχει κανείς; Εντυπώσεις;

  5. #1490
    Εγγραφή
    28-04-2005
    Μηνύματα
    2.640
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    22000/2500
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Router
    RB4011iGS+5HacQ2HnD
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από kanenas3 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλησπέρα σε όλους

    Ενδιαφέρομαι για αυτοματισμό για τον ηλιακό - θερμοσίφωνο (διπλής ενέργειας) ώστε να μπορώ να τον ανάβω απομακρυσμένα και αν είναι δυνατόν να έχω και ένδειξη θερμοκρασίας. Τι επιλογές έχω;
    Εγώ προσωπικά έχω το παρακάτω sonoff σε συνδυασμό με έναν ρελέ ισχύος και δεν έχω πρόβλημα εδω και 2 χρόνια.
    https://www.skroutz.gr/s/23559236/So...cturer#reviews

    Επίσης υπάρχουν και άλλες έτοιμες λύσεις με όλο το πακέτο μαζί με ρελέ.
    https://www.e-shop.gr/coolseer-wifi-...n-p-PER.590855

    https://www.skroutz.gr/s/21598920/Wo...ount_favorites

    ΠΡΟΣΟΧΗ: Γνώμη μου η εγκατάσταση να γίνει από ηλεκτρολόγο.
    CPU: Intel Core I7 920@2,66Ghz,GPU: nVidia Asus ENGTS 250/DI/CUBA 512MD3 ,RAM:3x1GΒ Corsair TR3G1333 PC3@1333Mhz, PSU: Thermaltake 650W,Μοtherboard: Asus P6TD DELUXE, CASE: CoolerMaster ENTURION

  6. #1491
    Εγγραφή
    02-09-2003
    Περιοχή
    Thessaloniki
    Μηνύματα
    6.082
    Downloads
    96
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    307200/30720
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΕΡΜΟΥ
    Router
    Speedport Smart
    Ευχαριστώ για την απάντηση

    Η Sonoff με βολεύει γιατί έχω ήδη τα φώτα στο ewelink. Θερμοκρασία νερού πως μπορώ να βλέπω όμως;

    Όσο για τον ηλεκτρολόγο εννοείται. Δεν βάζω χέρι στον πίνακα.

  7. #1492
    Εγγραφή
    27-05-2006
    Περιοχή
    Άγιοι Ανάργυροι
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    13.169
    Downloads
    21
    Uploads
    1
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/10 - 600/120
    ISP
    Cosmote VDSL - 5G
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑ
    Router
    UntangleVM on esxi
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από kanenas3 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ευχαριστώ για την απάντηση

    Η Sonoff με βολεύει γιατί έχω ήδη τα φώτα στο ewelink. Θερμοκρασία νερού πως μπορώ να βλέπω όμως;

    Όσο για τον ηλεκτρολόγο εννοείται. Δεν βάζω χέρι στον πίνακα.
    Εφόσον ότι έχεις μέχρι τώρα είναι στο ewelink, ψάξε πιο sonoff παίρνει το DS18B20 temperature sensor και το βάζεις στο boiler. Θες όμως μόνιμο ρεύμα και wifi στη ταράτσα.
    Εγώ για αυτό έβαλα αδιάβροχο ηλεκτρολογικό κουτί στην ταράτσα και για να κατέβει το ρεύμα από ηλικιακά πάνελ στο σπίτι με την μια υπάρχουσα καλωδίωση του ηλιακού. Βέβαια τα πάνελ δεν τα έβαλα ποτέ αλλά αυτό είναι άλλη κουβέντα.

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από euri Εμφάνιση μηνυμάτων
    Για πες μερικές λεπτομέρειες για το Bluetooth gateway. Έχω αρχίσει να ενδιαφέρομαι κι εγώ από τότε που άρχισε να υποστηρίζεται το BT στο ΗΑ.
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από BlueChris Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εγώ διάβασα αυτό
    https://digiblur.com/2022/09/07/home...-proxy-how-to/

    Και πήρα αυτό
    https://m.aliexpress.com/item/100500...e-47917c4cf6fe

    Κάνε υπομονή όταν μου έρθει θα ενημερώσω. Βασικά αν παίξει θα πάρω 2-3 ακόμα.
    Μου ήρθε σήμερα το τσιπιρίκι το M5Stack από το ALI... έκανα ότι λένε στο βίντεο.. το είδε μετά το ΗΑ και έκανε εκεί το ESPHome compile κλπ (δεν είχα ξανά συσκευή με ESPHome) και αφού του τα έστειλε μέσω USB καλωδίου από το PC τέλος εμφανίστηκε σε ESPHome του HA σαν Bluetooth Gateway.
    Από εκεί και πέρα άναψα τα 2 MiFlora κλώνους που πήρα και τα είδε αμέσως.

    Θα πάρω μάλλον κάνα 2 ακόμα.

    - - - Updated - - -

    Άκυρο.. εξαφανίστηκαν από ALi... πωωωω ούτε στο Amazon το βρίσκω αλλά υπάρχει στο ebay περίπου στην ίδια τιμή.

    Το θέμα είναι πως έχω καιρό να πάρω από Κίνα με ebay .. μην μου σταματήσει κάνα τελωνείο και τρέχω
    There's no substitute for experience
    CorollaClub

  8. #1493
    Εγγραφή
    11-11-2022
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    2
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Vodafone
    Εχει βρει κανένας κανένα καλό αξιόπιστο wifi ή zigbee smoke / fire detector που να δουλευει σε HA?

    Να είναι και λίγο αξιόπιστο όμως :P

    Έχω ψάξει αλλά δεν έχω βρει κάποιο που να λεει οτι συνεργάζεται σίγουρα 100%

  9. #1494
    Εγγραφή
    27-05-2006
    Περιοχή
    Άγιοι Ανάργυροι
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    13.169
    Downloads
    21
    Uploads
    1
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/10 - 600/120
    ISP
    Cosmote VDSL - 5G
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑ
    Router
    UntangleVM on esxi
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από antstyl Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εχει βρει κανένας κανένα καλό αξιόπιστο wifi ή zigbee smoke / fire detector που να δουλευει σε HA?

    Να είναι και λίγο αξιόπιστο όμως :P

    Έχω ψάξει αλλά δεν έχω βρει κάποιο που να λεει οτι συνεργάζεται σίγουρα 100%
    Περιμένω η Shelly να βγάλει το δικό της 1 χρόνο τώρα και ακόμα δεν...από το site της shelly πλέον εξαφανίστηκε με το νέο design του site... αλλά το έχουν θεωρώ έτοιμο και θα το βγάλουν..

    Εδώ ο σχεδιαστής..

    https://www.coroflot.com/designbyang...v/Shelly-Smoke
    There's no substitute for experience
    CorollaClub

  10. #1495
    Εγγραφή
    11-11-2022
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    2
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Vodafone
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από BlueChris Εμφάνιση μηνυμάτων
    Περιμένω η Shelly να βγάλει το δικό της 1 χρόνο τώρα και ακόμα δεν...από το site της shelly πλέον εξαφανίστηκε με το νέο design του site... αλλά το έχουν θεωρώ έτοιμο και θα το βγάλουν..

    Εδώ ο σχεδιαστής..

    https://www.coroflot.com/designbyang...v/Shelly-Smoke
    Μακάρι! Έχει για gas και δεν έχει smoke detector..

    Ευχαριστώ για την πληροφορία!

  11. #1496
    Εγγραφή
    27-05-2006
    Περιοχή
    Άγιοι Ανάργυροι
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    13.169
    Downloads
    21
    Uploads
    1
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/10 - 600/120
    ISP
    Cosmote VDSL - 5G
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑ
    Router
    UntangleVM on esxi
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από BlueChris Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εφόσον ότι έχεις μέχρι τώρα είναι στο ewelink, ψάξε πιο sonoff παίρνει το DS18B20 temperature sensor και το βάζεις στο boiler. Θες όμως μόνιμο ρεύμα και wifi στη ταράτσα.
    Εγώ για αυτό έβαλα αδιάβροχο ηλεκτρολογικό κουτί στην ταράτσα και για να κατέβει το ρεύμα από ηλικιακά πάνελ στο σπίτι με την μια υπάρχουσα καλωδίωση του ηλιακού. Βέβαια τα πάνελ δεν τα έβαλα ποτέ αλλά αυτό είναι άλλη κουβέντα.

    - - - Updated - - -





    Μου ήρθε σήμερα το τσιπιρίκι το M5Stack από το ALI... έκανα ότι λένε στο βίντεο.. το είδε μετά το ΗΑ και έκανε εκεί το ESPHome compile κλπ (δεν είχα ξανά συσκευή με ESPHome) και αφού του τα έστειλε μέσω USB καλωδίου από το PC τέλος εμφανίστηκε σε ESPHome του HA σαν Bluetooth Gateway.
    Από εκεί και πέρα άναψα τα 2 MiFlora κλώνους που πήρα και τα είδε αμέσως.

    Θα πάρω μάλλον κάνα 2 ακόμα.

    - - - Updated - - -

    Άκυρο.. εξαφανίστηκαν από ALi... πωωωω ούτε στο Amazon το βρίσκω αλλά υπάρχει στο ebay περίπου στην ίδια τιμή.

    Το θέμα είναι πως έχω καιρό να πάρω από Κίνα με ebay .. μην μου σταματήσει κάνα τελωνείο και τρέχω
    Τα βρήκα εδώ για όποιον ενδιαφέρεται... θα δοκιμάσω να πάρω άλλο 1 από αυτούς.
    Edit: δεν είμαι σίγουρος πως είναι το ίδιο με αυτό που έχω... το ψάχνω..
    Edit2: το βρήκα BangGood στα σίγουρα
    https://gr.banggood.com/M5Stack-ATOM...r_warehouse=CN

    Το βρήκα και Γερμανία αλλά το στέλνει με DHL μόνο που είναι 17€
    https://eckstein-shop.de/M5StackATOM...FiundBluetooth
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος BlueChris : 04-12-22 στις 21:19.
    There's no substitute for experience
    CorollaClub

  12. #1497
    Εγγραφή
    02-04-2005
    Περιοχή
    Κλωζάνη
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    3.552
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    ISP
    Μπάμπης νετ
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΕΥΚΟΧΩΡΙ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από BlueChris Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μου ήρθε σήμερα το τσιπιρίκι το M5Stack από το ALI... έκανα ότι λένε στο βίντεο.. το είδε μετά το ΗΑ και έκανε εκεί το ESPHome compile κλπ (δεν είχα ξανά συσκευή με ESPHome) και αφού του τα έστειλε μέσω USB καλωδίου από το PC τέλος εμφανίστηκε σε ESPHome του HA σαν Bluetooth Gateway.
    Από εκεί και πέρα άναψα τα 2 MiFlora κλώνους που πήρα και τα είδε αμέσως.

    Θα πάρω μάλλον κάνα 2 ακόμα.
    Επειδή έχω παραγγείλει 2 και εγώ και τα περιμένω, τα flora πια μπορούν να κάνουν switch σε όποιο bluetooth gateway είναι πιο κοντά;
    Δλδ γίνεται κάποιου είδους "bluetooth roaming"?

    Ρωτάω γιατί θέλω να πάρω και εγώ και άλλα flora αλλά η βασική μου bluetooth κεραία έχει οριακή κάλυψη και μάλιστα σε 1-2 σημεία μόνο.
    Οπότε τα gateways θα μπουν κοντά στα flora

    - - - Updated - - -

    Επιπλέον τι καλώδιο θέλει για τροφοδοσία; USB-C?
    Οπτικά θα έλεγα ότι παίρνει το κλασικό (μεγάλο) βύσμα USB
    Υδραυλικός, φωτογράφος, εραστής και ποιητής...
    http://www.flickr.com/photos/120411235@N06/

  13. #1498
    Εγγραφή
    27-05-2006
    Περιοχή
    Άγιοι Ανάργυροι
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    13.169
    Downloads
    21
    Uploads
    1
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/10 - 600/120
    ISP
    Cosmote VDSL - 5G
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑ
    Router
    UntangleVM on esxi
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Φανερός Πράκτωρ Εμφάνιση μηνυμάτων
    Επειδή έχω παραγγείλει 2 και εγώ και τα περιμένω, τα flora πια μπορούν να κάνουν switch σε όποιο bluetooth gateway είναι πιο κοντά;
    Δλδ γίνεται κάποιου είδους "bluetooth roaming"?

    Ρωτάω γιατί θέλω να πάρω και εγώ και άλλα flora αλλά η βασική μου bluetooth κεραία έχει οριακή κάλυψη και μάλιστα σε 1-2 σημεία μόνο.
    Οπότε τα gateways θα μπουν κοντά στα flora

    - - - Updated - - -

    Επιπλέον τι καλώδιο θέλει για τροφοδοσία; USB-C?
    Οπτικά θα έλεγα ότι παίρνει το κλασικό (μεγάλο) βύσμα USB
    Δεν ξέρω που θα συνδεθούν γιατί ένα έχω. Θέλω 2ο για το πίσω μπαλκόνι οπότε και να θέλει λογικά να συνδεθεί στο 1ο δεν νομίζω να φτάσει. Δεν είδα και κάτι να λένε πουθενά για πάνω από ένα τι γίνεται.

    usb-c είναι.
    There's no substitute for experience
    CorollaClub

  14. #1499
    Εγγραφή
    11-11-2022
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    2
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Vodafone
    Διαβάζω διαβάζω διαβάζω.. συμπέρασμα δεν εχω βγάλει γιατί κάποιες λύσεις μου φαίνονται αρκετά πολύπλοκες.

    Εχω στο σπιτι ενα Asus dsl-ac68u το οποίο κάνει το routing για όλες τις συσκευές του σπιτιού (45 περίπου) και από εκεί παίρουν wifi τα laptop, κινητά και 2-3 συσκευές ακόμα (σύνολο καμιά 10αριά) και μετά παίρνει ενα ταπεινό Tp-link C50 ως access point απο το οποίο παίρνουν wifi όλα IOT (φώτα, shelly, gateway, ir, καμερες, κλπ σύνολο περίπου 35)

    Αλλά φυσικά έχει αρχίσει να μπουκώνει αυτό..κάθε εβδομάδα αγοράζοντας και κάτι νέο :P


    Έχει κανείς όρεξη να προτείνει κάτι; (όχι όμως πολύπλοκες λύσεις που θέλουν τρελλές γνώσεις δικτύων αλλά να ειναι πιο αξιόπιστο και πιο future-proof;
    Προς το παρόν το Asus αντέχει για το routing και νομίζω έχει περιθώριο (νομίζω!!), πιο πολύ για το κομμάτι του access point για τις υπόλοιπες συσκευές θεωρώ χρειάζομαι κάτι πιο δυνατό. Ίσως και 2 access points;

    (βάζω την ερώτηση εδώ γιατί θεωρώ θα χρειαστεί πιο αρχάριους και σε άλλους που διαβάζουν καθώς οι συσκευές μας ολοένα και αυξάνονται!)

  15. #1500
    Εγγραφή
    27-05-2006
    Περιοχή
    Άγιοι Ανάργυροι
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    13.169
    Downloads
    21
    Uploads
    1
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/10 - 600/120
    ISP
    Cosmote VDSL - 5G
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑ
    Router
    UntangleVM on esxi
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από antstyl Εμφάνιση μηνυμάτων
    Διαβάζω διαβάζω διαβάζω.. συμπέρασμα δεν εχω βγάλει γιατί κάποιες λύσεις μου φαίνονται αρκετά πολύπλοκες.

    Εχω στο σπιτι ενα Asus dsl-ac68u το οποίο κάνει το routing για όλες τις συσκευές του σπιτιού (45 περίπου) και από εκεί παίρουν wifi τα laptop, κινητά και 2-3 συσκευές ακόμα (σύνολο καμιά 10αριά) και μετά παίρνει ενα ταπεινό Tp-link C50 ως access point απο το οποίο παίρνουν wifi όλα IOT (φώτα, shelly, gateway, ir, καμερες, κλπ σύνολο περίπου 35)

    Αλλά φυσικά έχει αρχίσει να μπουκώνει αυτό..κάθε εβδομάδα αγοράζοντας και κάτι νέο :P


    Έχει κανείς όρεξη να προτείνει κάτι; (όχι όμως πολύπλοκες λύσεις που θέλουν τρελλές γνώσεις δικτύων αλλά να ειναι πιο αξιόπιστο και πιο future-proof;
    Προς το παρόν το Asus αντέχει για το routing και νομίζω έχει περιθώριο (νομίζω!!), πιο πολύ για το κομμάτι του access point για τις υπόλοιπες συσκευές θεωρώ χρειάζομαι κάτι πιο δυνατό. Ίσως και 2 access points;

    (βάζω την ερώτηση εδώ γιατί θεωρώ θα χρειαστεί πιο αρχάριους και σε άλλους που διαβάζουν καθώς οι συσκευές μας ολοένα και αυξάνονται!)
    Δεν έχεις παντελώς κανένα λόγο να χώσεις λεφτά για κάτι άλλο.... εκτός αν θες κάποιο σύστημα Unifi ή Armada (για να κάνεις και vlan αν θες) αλλά δεν βλέπω το λόγο μιας που το router σε καλύπτει σαν απόσταση αυτή τη στιγμή και έχεις και το έξτρα AP σου. Παρόλα αυτά επειδή αυτό το TP-Link είναι παιδικό, μπορείς να πάρεις ένα Asus RT-AX58U ή οποιοδήποτε άλλο Asus που υποστηρίζει Airmesh πχ σαν 2ο και να ενεργοποιήσεις το AIRMESH.
    Τι κάνεις δλδ.. δηλώνεις όσα ASUS θες σαν Airmesh nodes και στο κεντρικό που σε εσένα είναι το AC68U (αν πάρεις κάποιο ποιο μεγάλο μοντέλο από το AC68U τότε δηλώνεις εκείνο σαν αρχηγό), τα ψάχνει, συνδέεται πάνω τους και τέλος έγινε Mesh.
    Προτείνω επίσης να περάσεις στο AC68U και Asus Merlin Firmware που έχει περισσότερες δυνατότητες και λιγότερα Bug από το μαμά firm
    There's no substitute for experience
    CorollaClub

Σελ. 100 από 288 ΠρώτηΠρώτη ... 8090959899100101102105110120 ... ΤελευταίαΤελευταία

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας