Σελ. 123 από 289 ΠρώτηΠρώτη ... 103113118121122123124125128133143 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 1.831-1.845 από 4326
  1. #1831
    Εγγραφή
    27-05-2006
    Περιοχή
    Άγιοι Ανάργυροι
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    13.188
    Downloads
    21
    Uploads
    1
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/10 - 600/120
    ISP
    Cosmote VDSL - 5G
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑ
    Router
    UntangleVM on esxi
    Τελικώς αποδεικνύονται μαγικές συσκευές αυτά τα Gen2.
    Είναι Bluetooth gateway
    Συνδέεσαι πάνω τους μέσο Bluetooth από το κινητό στην ανάγκη.
    Είναι wifi extender αν θες. Όσο είχα στο πίσω μπαλκόνι Shelly λάμπες δεν έπιανε το wifi μου εκεί και τις συνδεσα έτσι κάνοντας το shelly extender. Στην εφαρμογή της shelly φαίνονταν κανονικά αλλά στο ΗΑ όχι και το χρωστάει ο developer. Επίσης χρωστάνε από τη Shelly να μπορείς να είναι πραγματικό extender με το ίδιο wifi name που συνδέονται γιατί τώρα εκπέμπει με το δικό του wifi.
    There's no substitute for experience
    CorollaClub

  2. #1832
    Εγγραφή
    08-01-2004
    Περιοχή
    Espoo, FI
    Ηλικία
    51
    Μηνύματα
    20.944
    Downloads
    41
    Uploads
    0
    Άρθρα
    4
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1000/400
    ISP
    Elisa
    Router
    pfsense
    Με ποιο integration βλέπεις το Bluetooth των Shelly στο ΗΑ; Έχω ενεργοποιήσει το ΒΤ στα 1+ που έχω, πάω να βάλω το BT integration στις ρυθμίσεις του ΗΑ αλλά μου λέει ότι δε βρίσκει "uncofigured Bluetooth adapters". Προφανώς κάτι χάνω...
    Ανυπόγραφος

  3. #1833
    Εγγραφή
    05-08-2017
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη, Ντεπώ
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    1.029
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1000/100
    ISP
    COSMOTE
    Router
    Fritz!Box 5530
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από BlueChris Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τελικώς αποδεικνύονται μαγικές συσκευές αυτά τα Gen2.
    Είναι Bluetooth gateway
    Συνδέεσαι πάνω τους μέσο Bluetooth από το κινητό στην ανάγκη.
    Είναι wifi extender αν θες. Όσο είχα στο πίσω μπαλκόνι Shelly λάμπες δεν έπιανε το wifi μου εκεί και τις συνδεσα έτσι κάνοντας το shelly extender. Στην εφαρμογή της shelly φαίνονταν κανονικά αλλά στο ΗΑ όχι και το χρωστάει ο developer. Επίσης χρωστάνε από τη Shelly να μπορείς να είναι πραγματικό extender με το ίδιο wifi name που συνδέονται γιατί τώρα εκπέμπει με το δικό του wifi.
    Πραγματικά μαγικά μπιχλιμπίδια και με το addon plus κάνεις παπάδες. Όρεξη, χρόνο και φαντασία να έχεις. Θέλω κάποια στιγμή να ξηλώσω τον θερμοστάτη του σπιτιού που δίνει σήμα στον καυστήρα αερίου για την θέρμανση και να τον αντικαταστήσω με shelly + addon + temp probes + HA + PID πρόγραμμα + presence detection αλλά δεν έχω κάτσει ακόμα να το σκεφτώ σοβαρά πώς θα γίνει χωρίς να με σφάξουν οι υπόλοιποι στο σπίτι

    Το Shelly H&T plus όμως που πήρα αρχικά για να τον έλεγχο τις θερμοκρασίας/υγρασίας στο σπίτι μάλλον με απογοήτευσε. Καλό και κομψό για να έχεις μια γενική ιδέα αλλά για να στέλνει μετρήσεις τακτικά πρέπει να είναι στο USB κουμπωμένο. Και αυτό πάλι κάθε 10 λεπτά, όχι real-time ακριβώς για να μην ζεσταίνεται το ίδιο από τα ηλεκτρονικά του και τα wifi σήματα. Και η θερμοκρασία που αναφέρει δεν είναι ακριβής αλλά ένας μέσος όρος των τελευταίων λεπτών. Αποσύρθηκε και αντικαταστάθηκε προσωρινά από ένα DHT22 και μερικά ds18b20 μέχρι να έρθουν τα ruuvitags

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από euri Εμφάνιση μηνυμάτων
    Με ποιο integration βλέπεις το Bluetooth των Shelly στο ΗΑ; Έχω ενεργοποιήσει το ΒΤ στα 1+ που έχω, πάω να βάλω το BT integration στις ρυθμίσεις του ΗΑ αλλά μου λέει ότι δε βρίσκει "uncofigured Bluetooth adapters". Προφανώς κάτι χάνω...
    Επειδή το εκανα χθες το βράδυ και τα έχω φρέσκα: έκανες πρώτα ακριβώς ότι λέει στο https://www.home-assistant.io/integrations/bluetooth/ ?

    Αντικατέστησες τον dbus-daemon με τον dbus-broker? έβαλες bluez? (βάλε και bluez-tools για να δείς αν έχεις επικοινωνία με τα bt devices)

    Αν ναι, θα εμφανιστεί σε λίγα λεπτά πρώτα σαν integraton ο BT adapter τον οποίο απλά πατάς configure -> done και πλέον θα έχεις configured bluetooth adapter.

  4. #1834
    Εγγραφή
    27-05-2006
    Περιοχή
    Άγιοι Ανάργυροι
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    13.188
    Downloads
    21
    Uploads
    1
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/10 - 600/120
    ISP
    Cosmote VDSL - 5G
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑ
    Router
    UntangleVM on esxi
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από euri Εμφάνιση μηνυμάτων
    Με ποιο integration βλέπεις το Bluetooth των Shelly στο ΗΑ; Έχω ενεργοποιήσει το ΒΤ στα 1+ που έχω, πάω να βάλω το BT integration στις ρυθμίσεις του ΗΑ αλλά μου λέει ότι δε βρίσκει "uncofigured Bluetooth adapters". Προφανώς κάτι χάνω...
    Πας σε μια υπάρχων συσκευή. Μετά στην δείχνει σαν μόνη της, εκεί πατάς το configure.
    Δες στα screenshot μου... Πατώντας ένα 1+ μετά θα εμφανιστεί μόνο του και εκεί πατάς configure

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από dpap76 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πραγματικά μαγικά μπιχλιμπίδια και με το addon plus κάνεις παπάδες. Όρεξη, χρόνο και φαντασία να έχεις. Θέλω κάποια στιγμή να ξηλώσω τον θερμοστάτη του σπιτιού που δίνει σήμα στον καυστήρα αερίου για την θέρμανση και να τον αντικαταστήσω με shelly + addon + temp probes + HA + PID πρόγραμμα + presence detection αλλά δεν έχω κάτσει ακόμα να το σκεφτώ σοβαρά πώς θα γίνει χωρίς να με σφάξουν οι υπόλοιποι στο σπίτι

    Το Shelly H&T plus όμως που πήρα αρχικά για να τον έλεγχο τις θερμοκρασίας/υγρασίας στο σπίτι μάλλον με απογοήτευσε. Καλό και κομψό για να έχεις μια γενική ιδέα αλλά για να στέλνει μετρήσεις τακτικά πρέπει να είναι στο USB κουμπωμένο. Και αυτό πάλι κάθε 10 λεπτά, όχι real-time ακριβώς για να μην ζεσταίνεται το ίδιο από τα ηλεκτρονικά του και τα wifi σήματα. Και η θερμοκρασία που αναφέρει δεν είναι ακριβής αλλά ένας μέσος όρος των τελευταίων λεπτών. Αποσύρθηκε και αντικαταστάθηκε προσωρινά από ένα DHT22 και μερικά ds18b20 μέχρι να έρθουν τα ruuvitags



    Επειδή το εκανα χθες το βράδυ και τα έχω φρέσκα: έκανες πρώτα ακριβώς ότι λέει στο https://www.home-assistant.io/integrations/bluetooth/ ?

    Αντικατέστησες τον dbus-daemon με τον dbus-broker? έβαλες bluez? (βάλε και bluez-tools για να δείς αν έχεις επικοινωνία με τα bt devices)

    Αν ναι, θα εμφανιστεί σε λίγα λεπτά πρώτα σαν integraton ο BT adapter τον οποίο απλά πατάς configure -> done και πλέον θα έχεις configured bluetooth adapter.
    Δεν έχει adapter, το shelly θέλει να λάβει το σήμα και το ΗΑ στις τελευταίες εκδόσεις είναι έτοιμο για αυτό.
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails Screenshot_20230108-182142_Home Assistant.jpg  

    Screenshot_20230108-182329_Home Assistant.jpg  

    There's no substitute for experience
    CorollaClub

  5. #1835
    Εγγραφή
    05-08-2017
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη, Ντεπώ
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    1.029
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1000/100
    ISP
    COSMOTE
    Router
    Fritz!Box 5530
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από BlueChris Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν έχει adapter, το shelly θέλει να λάβει το σήμα και το ΗΑ στις τελευταίες εκδόσεις είναι έτοιμο για αυτό.
    Σωστά, μπερδεύτηκα, ο σκοπός όλου αυτού με τα shelly είναι για MHN έχεις bt adapter. euri ignore το ποστ μου. Δεν πρέπει να ασχοληθείς καθόλου με το BT integration στο HA

  6. #1836
    Εγγραφή
    08-01-2004
    Περιοχή
    Espoo, FI
    Ηλικία
    51
    Μηνύματα
    20.944
    Downloads
    41
    Uploads
    0
    Άρθρα
    4
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1000/400
    ISP
    Elisa
    Router
    pfsense
    Εντάξει, νομίζω ότι πήγε καλά, ενεργοποίησα το ΒΤ στα Shelly Plus 1. Τώρα μένει να βρω κάποια συσκευή με ΒΤ για να δοκιμάσω αν/πώς λειτουργεί
    Ανυπόγραφος

  7. #1837
    Εγγραφή
    27-05-2006
    Περιοχή
    Άγιοι Ανάργυροι
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    13.188
    Downloads
    21
    Uploads
    1
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/10 - 600/120
    ISP
    Cosmote VDSL - 5G
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑ
    Router
    UntangleVM on esxi
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από euri Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εντάξει, νομίζω ότι πήγε καλά, ενεργοποίησα το ΒΤ στα Shelly Plus 1. Τώρα μένει να βρω κάποια συσκευή με ΒΤ για να δοκιμάσω αν/πώς λειτουργεί
    Το πιο φτηνό και ωραίο είναι το Mi θερμόμετρο που πήρα
    https://www.skroutz.gr/s/25233726/Xi...=skroutz_share

    Εκτός αν έχεις θερμόμετρα ήδη.
    There's no substitute for experience
    CorollaClub

  8. #1838
    Εγγραφή
    08-01-2004
    Περιοχή
    Espoo, FI
    Ηλικία
    51
    Μηνύματα
    20.944
    Downloads
    41
    Uploads
    0
    Άρθρα
    4
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1000/400
    ISP
    Elisa
    Router
    pfsense
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από BlueChris Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το πιο φτηνό και ωραίο είναι το Mi θερμόμετρο που πήρα
    https://www.skroutz.gr/s/25233726/Xi...=skroutz_share

    Εκτός αν έχεις θερμόμετρα ήδη.
    Όχι, δεν έχω θερμόμετρα/υγρόμετρα και ήθελα να πάρω. Σκεφτόμουν τα Shelly H/T λόγω του WiFi, αλλά δεν είχα διαβάσει και πολύ καλές κριτικές γενικά. Τώρα όμως το παιχνίδι άλλαξε με την υποστήριξη του ΒΤ, οπότε από χθες βλέπω αυτά τα Mi. Άρχισα επίσης να βλέπω περιπτώσεις ESP32 + κάποιον αισθητήρα.

    Σε δουλειά να βρισκόμαστε δηλαδή...
    Ανυπόγραφος

  9. #1839
    Εγγραφή
    27-05-2006
    Περιοχή
    Άγιοι Ανάργυροι
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    13.188
    Downloads
    21
    Uploads
    1
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/10 - 600/120
    ISP
    Cosmote VDSL - 5G
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑ
    Router
    UntangleVM on esxi
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από euri Εμφάνιση μηνυμάτων
    Όχι, δεν έχω θερμόμετρα/υγρόμετρα και ήθελα να πάρω. Σκεφτόμουν τα Shelly H/T λόγω του WiFi, αλλά δεν είχα διαβάσει και πολύ καλές κριτικές γενικά. Τώρα όμως το παιχνίδι άλλαξε με την υποστήριξη του ΒΤ, οπότε από χθες βλέπω αυτά τα Mi. Άρχισα επίσης να βλέπω περιπτώσεις ESP32 + κάποιον αισθητήρα.

    Σε δουλειά να βρισκόμαστε δηλαδή...
    Άστο το Shelly HT, σχετικά μεγάλη κατανάλωση και αργή δειγματοληψία.
    Μετά το ΒΤ τώρα, τα Aquara που έχω σε θερμόμετρα στα υπόλοιπα δωμάτια που είναι zigbee, είναι τα πιο καλά.
    There's no substitute for experience
    CorollaClub

  10. #1840
    Εγγραφή
    02-04-2005
    Περιοχή
    Κλωζάνη
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    3.552
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    ISP
    Μπάμπης νετ
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΕΥΚΟΧΩΡΙ
    @BlueChris, πως την βλέπεις την κατανάλωση μπαταρίας των mi flora;
    Εμένα μου φαίνεται μεγάλη (αν τα υπολογίζω καλά 1 μπαταρία θα βγάλει 7 με 10 μέρες) και σκέφτομαι αν φταίει το esp32 και το polling που κάνει.
    Δλδ μήπως πρέπει να το βάλω πιο αραιό.

    Όταν είχα 1 mi flora και επικοινωνούσε μόνο με την κεντρική κεραία bluetooth που είχα (bluetooth adaptor πάνω στο μηχάνημα που έτρεχε το Home Assistant), δεν έβλεπα να πέφτει η μπαταρία για πάνω από 1 μήνα.
    Για πες μου και εσύ την εμπειρία σου.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Φανερός Πράκτωρ : 09-01-23 στις 13:02.
    Υδραυλικός, φωτογράφος, εραστής και ποιητής...
    http://www.flickr.com/photos/120411235@N06/

  11. #1841
    Εγγραφή
    07-08-2014
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    1.271
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    120/120
    ISP
    HCN
    Router
    Ubiquiti EdgeRouter X
    Για οικονομικά zigbee θερμόμετρα, μπορείτε να δείτε τα Sonoff SNZB-02
    Πολύ χαμηλή κατανάλωση μπαταρίας και αποδεκτή ακρίβεια.

  12. #1842
    Εγγραφή
    27-05-2006
    Περιοχή
    Άγιοι Ανάργυροι
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    13.188
    Downloads
    21
    Uploads
    1
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/10 - 600/120
    ISP
    Cosmote VDSL - 5G
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑ
    Router
    UntangleVM on esxi
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Φανερός Πράκτωρ Εμφάνιση μηνυμάτων
    @BlueChris, πως την βλέπεις την κατανάλωση μπαταρίας των mi flora;
    Εμένα μου φαίνεται μεγάλη (αν τα υπολογίζω καλά 1 μπαταρία θα βγάλει 7 με 10 μέρες) και σκέφτομαι αν φταίει το esp32 και το polling που κάνει.
    Δλδ μήπως πρέπει να το βάλω πιο αραιό.

    Όταν είχα 1 mi flora και επικοινωνούσε μόνο με την κεντρική κεραία bluetooth που είχα (bluetooth adaptor πάνω στο μηχάνημα που έτρεχε το Home Assistant), δεν έβλεπα να πέφτει η μπαταρία για πάνω από 1 μήνα.
    Για πες μου και εσύ την εμπειρία σου.
    Εμένα είναι με τις κουκου μαμά μπαταρίες που έρχονται και σε μια εβδομάδα πήγαν από 100 στο 34% περίπου και έμειναν εκεί. Θα περιμένω να πεθάνουν και όταν τους βάλω Varta θα έχω άποψη αλλά θα περάσει καιρός.

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από stelakis1914 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Για οικονομικά zigbee θερμόμετρα, μπορείτε να δείτε τα Sonoff SNZB-02
    Πολύ χαμηλή κατανάλωση μπαταρίας και αποδεκτή ακρίβεια.
    Ξέρεις κάθε πότε στέλνουν σήμα? Με τι δειγματοληψία δηλαδή?

    Στο παρακάτω screenshot έχω 3 διαφορετικούς σενσορες.
    1. Shelly HT (παιδικό δωμάτιο)
    2. XIAOMI Mi HT V2 (στον 1 πόντο από τον Shelly από πάνω)
    3. AQUARA HT (στο μπάνιο)

    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  Temp-Humid_Sensors.jpg 
Εμφανίσεις:  15 
Μέγεθος:  227,5 KB 
ID: 244665

    Είναι οφθαλμοφανές ποιος έχει την καλύτερη δειγματοληψία και είναι ο Ble Xiaomi που πήρα. Μένει να φανεί πόσο θα αντέξει η μπαταρία του αλλά από ότι είδα στο ιντερνετ βγάζει χρόνο άνετα.
    Επίσης με τον ΜΙ τον βλέπεις με την εφαρμογή της Xiaomi στο κινητό αν θες και μπορείς να κάνεις και Update εύκολα. Δεν βρήκα ρυθμίσεις ελέγχου της δειγματοληψίας όπως στον Shelly.

    Υ.Γ. Βλέπετε στο δωμάτιο του παιδιού στους 2 πρώτους σένσορες πως με τον Xiaomi πλέον (πριν ήταν ο Shelly) κρατάω τη θερμοκρασία του παιδιού με έλεγχο της θέρμανσης στους 17 με 18 το βράδυ.

    - - - Updated - - -

    Α πήρα και ένα ζευγάρι SwitchBot Bot για να βάλω το ένα στον Delonghi των αφυγραντήρα να κατεβάζει την υγρασία όποτε εγώ θέλω χωρίς να το αφήνω επάνω του..
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος BlueChris : 09-01-23 στις 14:04.
    There's no substitute for experience
    CorollaClub

  13. #1843
    Εγγραφή
    07-08-2014
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    1.271
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    120/120
    ISP
    HCN
    Router
    Ubiquiti EdgeRouter X
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από BlueChris Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ξέρεις κάθε πότε στέλνουν σήμα? Με τι δειγματοληψία δηλαδή?
    Το ρυθμίζεις στις τιμές που θέλεις μέσα από το αντίστοιχο μενού του Zigbee2MQTT
    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  sensor.jpg 
Εμφανίσεις:  20 
Μέγεθος:  159,7 KB 
ID: 244667

  14. #1844
    Εγγραφή
    27-05-2006
    Περιοχή
    Άγιοι Ανάργυροι
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    13.188
    Downloads
    21
    Uploads
    1
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/10 - 600/120
    ISP
    Cosmote VDSL - 5G
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑ
    Router
    UntangleVM on esxi
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από stelakis1914 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το ρυθμίζεις στις τιμές που θέλεις μέσα από το αντίστοιχο μενού του Zigbee2MQTT
    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  sensor.jpg 
Εμφανίσεις:  20 
Μέγεθος:  159,7 KB 
ID: 244667
    Ντεν έχω MQTT καρδιά μου αλλά official shelly, zha και Bluetooth.

    Αλλά και να ήθελα, εφόσον το shelly ht σου λέει πως στέλνει στην καλύτερη ενημέρωση κάθε 0.5 βαθμούς αλλαγή, πως θα το κάνω εγώ να στέλνει όπως το Bluetooth που στέλνει με χρόνο κάθε λεπτό?
    There's no substitute for experience
    CorollaClub

  15. #1845
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από BlueChris Εμφάνιση μηνυμάτων
    Είναι οφθαλμοφανές ποιος έχει την καλύτερη δειγματοληψία και είναι ο Ble Xiaomi που πήρα. Μένει να φανεί πόσο θα αντέξει η μπαταρία του αλλά από ότι είδα στο ιντερνετ βγάζει χρόνο άνετα.
    Επίσης με τον ΜΙ τον βλέπεις με την εφαρμογή της Xiaomi στο κινητό αν θες και μπορείς να κάνεις και Update εύκολα. Δεν βρήκα ρυθμίσεις ελέγχου της δειγματοληψίας όπως στον Shelly.
    Μήπως έχεις επιλέξει active scanning στον ΗΑ;
    Γιατί σε αυτή την περίπτωση δεν βγάζει χρόνο

Σελ. 123 από 289 ΠρώτηΠρώτη ... 103113118121122123124125128133143 ... ΤελευταίαΤελευταία

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας