Σελ. 8 από 8 ΠρώτηΠρώτη ... 3678
Εμφάνιση 106-109 από 109
  1. #106
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από hostolis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μα οι τύποι κλέψαν κανονικά τους κωδικούς taxisnet... Άν του έχεις αυτούς κάνεις τα πάντα όλα, λάθος έχω καταλάβει;
    Μια χαρά διαχειρίζομαι τα προφίλ των γονιών μου, χωρίς ταυτοποίηση ξανά και ξανά, εφόσον γνωρίζω username/pass.
    Μόνο το 2FA θα μας έσωζε απο παρόμοια περίπτωση όπως αυτή της είδησης! Κάνω λάθος;




    Το οποίο δεν το θέλουν οι λογιστές, ωστε να μην φαινεται στο σύστημα πόσους πελάτες έχουν και άρα να μπορούν να τα παίρνουν «μαύρα» πιο ευκολα.
    Σκέψου να μην ύπαρχε η απαίτηση για 2fa στις άλλες συναλλαγές στο gov λοιπόν που πρέπει να πιστοποιήσεις το κινητό σου τι θα γινόταν

  2. #107
    Εγγραφή
    21-12-2007
    Ηλικία
    57
    Μηνύματα
    81
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    100/100
    ISP
    INALAN
    Πάντως η πιστοποίηση τηλεφώνου γίνεται ακόμα και εάν δεν είναι το τηλέφωνο στο όνομα σου. Έκανα την πιστοποίηση μου στο εταιρικό τηλέφωνο. Όλα καλά.
    Είναι τρομερή ευκολία η υπεύθυνη δήλωση καθώς είναι και πολύ γρήγορη. Ένα μικρό παράδειγμα είναι ότι μπορούσα μόνο Σάββατο να δείξω το αυτοκίνητο που πουλούσα σε αγοραστή που ήρθε από Καλαμάτα στην Αθήνα για να το δει.
    Το είδε, του άρεσε, είχε τα λεφτά μαζί του, μπήκα στο gov και έκανα την εξουσιοδότηση μεταβίβασης και καθαρίσαμε μέσα σε 5 λεπτά. Δεν θέλω να σκέφτομαι την εναλλακτική. Επίσης σου κρατάει το ίδιο το gov αντίγραφα των δηλώσεων που έχεις κάνει. Δύο σε ένα, και γρηγοράδα και γραμματεία.
    Από την άλλη, υπάρχουν εφαρμογές που έγιναν είτε στο πόδι είτε χωρίς σωστό σχεδιασμό και το μόνο που έκαναν ήταν να μετατρέψουν τις χειρόγραφες διαδικασίες σε ηλεκτρονικές, δηλαδή μετέτρεψαν την χειρόγραφη γραφειοκρατία σε ηλεκτρονική. Πρόχειρα μου έρχονται στο μυαλό αρκετές φορολογικές και ασφαλιστικές εφαρμογές με κορυφαία όλων αυτή του ενοποιημένου ΕΦΚΑ (τοοοο μπάχαλο).
    Όπως όμως και να έχει ακόμα και αυτές μείωσαν τις επισκέψεις μας στους οργανισμούς μπάχαλο. Κάτι είναι και αυτό, είναι ένα μικρό βήμα βοήθειας που μας δίνεται από το ίδιο το κράτος για να μπορέσουμε να το αντιμετωπίσουμε.
    Ευχάριστη έκπληξη ήταν για μένα η προσθήκη μέλους της οικογένειας στην ασφαλιστική μου μερίδα για κάλυψη ιατροφαρμακευτικής περίθαλψης. Πέντε κλικ υπόθεση για μια ενέργεια που πριν μπορεί να σε έστελνε σε ψυχιατρείο,ένα ακόμα κάστρο σφραγιδολαγνειας έπεσε.

  3. #108
    Εγγραφή
    10-02-2020
    Περιοχή
    Λάρισα
    Μηνύματα
    554
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    93000/10240
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Router
    Fritzbox-7530
    SNR / Attn
    9(dB) / 5(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σκέψου να μην ύπαρχε η απαίτηση για 2fa στις άλλες συναλλαγές στο gov λοιπόν που πρέπει να πιστοποιήσεις το κινητό σου τι θα γινόταν
    Το 2fa είναι πλέον παλιό.

    https://www.typingdna.com/

  4. #109
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Javascript_Developer Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το 2fa είναι πλέον παλιό.

    https://www.typingdna.com/
    Το καταλαβαίνεις οτι η υπηρεσία που δίνεις link λέγετε verify2fa
    Ο τίτλος μάλιστα είναι smart 2FA

    Θα έλεγα πως είναι far from old

Σελ. 8 από 8 ΠρώτηΠρώτη ... 3678

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας