Σελ. 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 1-15 από 22
  1. #1
    Εγγραφή
    12-04-2007
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    115
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Καλημερα....
    Απο εχθες το πρωι δεν εχω iptv και η ταχυτητα ειναι περιπου στα 2,5 mbit.
    Πηγα στο speedtest.net να κανω ενατ τεστ και ο server της on δεν υπαρχει .
    Μιλησα εχθες με την εταιρια και μου ειπαν οτι το βραδυ (εχθες ) θα ειναι οκ γιατι παρουσιαστηκε ενα προβλημα απο οτι μου ειπα στο internet..... αλλα τιποτα ακομα ..
    Ξερει κανενασ τιποα ?
    Εχει κανενας αλλος το ιδιο προβλημα ?

  2. #2
    Εγγραφή
    25-02-2006
    Μηνύματα
    1.499
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ On Telecoms Full
    Ταχύτητα
    15023/1023
    ISP
    On Telecoms
    DSLAM
    On Telecoms - ΒΥΡΩΝΑΣ
    Router
    Pirelli
    SNR / Attn
    6(dB) / 28(dB)
    Πιθανοτατα να ειναι στν περιοχη σου, στον Βυρωνα μεχρι χτες το βραδι στις 24:00 ολα ηταν καλα.

    Και φυσικα με 2,5 mbps, τηλεοραση δεν προκειται να δεις με τιποτα, υπομονη.

    Παντως μου φαινεται το avatar που διαλεξες, σημερα σου ταιριαζει γαντι
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος grphoto : 10-08-07 στις 10:43.

  3. #3
    Εγγραφή
    12-04-2007
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    115
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από grphoto Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πιθανοτατα να ειναι στν περιοχη σου, στον Βυρωνα μεχρι χτες το βραδι στις 24:00 ολα ηταν καλα.

    Και φυσικα με 2,5 mbps, τηλεοραση δεν προκειται να δεις με τιποτα, υπομονη.

    Παντως μου φαινεται το avatar που διαλεξες, σημερα σου ταιριαζει γαντι


    Δεν θα μπορουσα να ειχα κατι αλλο

    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος lowbap : 10-08-07 στις 11:12.

  4. #4
    Εγγραφή
    03-05-2007
    Περιοχή
    Ν.Φιλαδελφεια
    Ηλικία
    47
    Μηνύματα
    316
    Downloads
    26
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ Forthnet Full
    Ταχύτητα
    D:19088 U:1020
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - Ν.ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑΣ
    Router
    D-LINK DSL-G624T
    SNR / Attn
    6/11(dB) / 16/5(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από lowbap Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλημερα....
    Απο εχθες το πρωι δεν εχω iptv και η ταχυτητα ειναι περιπου στα 2,5 mbit.
    Πηγα στο speedtest.net να κανω ενατ τεστ και ο server της on δεν υπαρχει .
    Μιλησα εχθες με την εταιρια και μου ειπαν οτι το βραδυ (εχθες ) θα ειναι οκ γιατι παρουσιαστηκε ενα προβλημα απο οτι μου ειπα στο internet..... αλλα τιποτα ακομα ..
    Ξερει κανενασ τιποα ?
    Εχει κανενας αλλος το ιδιο προβλημα ?
    Ηταν σε καποιες περιοχες το προβλημα.Το ειχα κ εγω φιλαδελφεια αλλα ειμαι οκ παλι τωρα.Μην ανχονεσε τζαμπα

  5. #5
    Εγγραφή
    11-01-2004
    Περιοχή
    sector 900
    Ηλικία
    51
    Μηνύματα
    344
    Downloads
    35
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από kostas__p Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ηταν σε καποιες περιοχες το προβλημα.Το ειχα κ εγω φιλαδελφεια αλλα ειμαι οκ παλι τωρα.Μην ανχονεσε τζαμπα


    καλημερα φιλε ,


    Εχω και εγω το ιδιο προβλημα και μετα απο ενα μηνα ειχα τσαντιστει τοσο πολυ που πηρα κατευθειαν τα κεντρικα και μετα απο μια ωρα δοκιμες μου ειπαν οτι θα μου αλλαξουν το tv box.

    Δυο ραντεβου ως τωρα και δεν ηρθε κανεις να παρει το παλιο και να μου φερει το καινουργιο,

    Την δευτερα θα εχουμε γλεντια!

  6. #6
    Εγγραφή
    02-11-2004
    Περιοχή
    Π. Φάληρο
    Ηλικία
    47
    Μηνύματα
    40
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ On Telecoms Full
    Ταχύτητα
    10240/1024
    ISP
    On Telecoms
    Router
    Pireli
    Μπορεί κάποιος να μου πεί που πρέπει να πάω να συνεννοηθώ γιατί έχω δώσει βλάβει εδώ και δυομιση βδομάδες και κάθε μέρα με δουλεύονε στο customer support. Ένας τεχνικός δεν έχει φιλοτιμηθή να σηκώσει το τηλέφωνο του να με πάρει και δεν μου δίνουν κάποιον προιστάμενο στο τηλέφωνο.

    Η μόνη λύση είναι να πάω απο εκεί αλλα που είναι το εκεί , έχει κανείς διεύθηνση?

    ΑΑαα και μιας και έχω φάει στη μάπα το customer support (ΧΑ!) με το τσουβάλι θα ήθελα την διεύθηνση στην μεταμόρφωση να επισκευθώ το τεχνικό τμήμα κατευθείαν.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Adeaphon : 11-08-07 στις 10:13.
    εν οίδα οτι ουδέν οίδα

  7. #7
    Εγγραφή
    15-12-2005
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    757
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    49998/4996
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - Ν. ΣΜΥΡΝΗ
    Router
    AVM 7490
    SNR / Attn
    30(dB) / 4,9(dB)
    Και περιοχή Ν. Σμυρνη υπάρχουν ακόμη κάποιες διακοπές. Ενώ η σύνδεση είναι "up and running" internet δεν υπάρχει. Από εχθές υπάρχει αυτό το πρόβλημα και σήμερα συνεχίζει.
    Ξέρει κανείς σε τι οφείλεται?

  8. #8
    Εγγραφή
    02-11-2004
    Περιοχή
    Π. Φάληρο
    Ηλικία
    47
    Μηνύματα
    40
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ On Telecoms Full
    Ταχύτητα
    10240/1024
    ISP
    On Telecoms
    Router
    Pireli
    Πήρα στο 13801 και δεν μου δίνουν την διεύθηνση για μεταμόρφωση για κάποιο λόγο. Δεν μπορώ να καταλάβω . Διστάζω να πάο στο Μαρούσι γιατί κάτι μου λέει οτι θα έχω μια απο τα ίδια όπως στο τηλέφωνο. Αν ξέρει κάποιος την διεύθηνση της Μεταμόρφωσης ας μου στείλει ενα pm.
    εν οίδα οτι ουδέν οίδα

  9. #9
    Το avatar του μέλους original21paul
    original21paul Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Adeaphon Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πήρα στο 13801 και δεν μου δίνουν την διεύθηνση για μεταμόρφωση για κάποιο λόγο. Δεν μπορώ να καταλάβω . Διστάζω να πάο στο Μαρούσι γιατί κάτι μου λέει οτι θα έχω μια απο τα ίδια όπως στο τηλέφωνο. Αν ξέρει κάποιος την διεύθηνση της Μεταμόρφωσης ας μου στείλει ενα pm.
    στη μεταμορφωση και να πας δεν προκειτε να σε αφησουν να μπεις ουτε και μπορεις να βγαλεις ακρη με το προβλημα σου!πηγαινε στο μαρουσι και πες τους το προβλημα σου και οτι θελεις αμεση επιλυση!

  10. #10
    Εγγραφή
    28-04-2007
    Περιοχή
    Χολαργός
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    929
    Downloads
    25
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    30720/2560
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΧΟΛΑΡΓΟΣ
    Router
    Speedport W 724V Type Ci
    Path Level
    Interleaved
    μένω Ν. Σμύρνη και δεν έχω κανένα πρόβλημα..αν και με είχαν πάρει τηλέφωνο της προάλες να με ρωτήσουν μήπως και έιχα.. . μάλλον παίζει πρόβλημα στην περιοχή και εγώ ήμουν τυχερός (περίργο για μένα..)..καλή τύχη σε όσους αντιμετωπίζουν προβλήματα.
    Roy: No, there you go, I just heard it come on. No, that's the music you hear when it comes on. No, that's the music you hear when..I'm sorry, are you from the past?

  11. #11
    Εγγραφή
    02-11-2004
    Περιοχή
    Π. Φάληρο
    Ηλικία
    47
    Μηνύματα
    40
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ On Telecoms Full
    Ταχύτητα
    10240/1024
    ISP
    On Telecoms
    Router
    Pireli
    Ευχαριστώ για τις πληροφορίες. Όντως πήγα Μαρούσι και με πήρε αμέσως κάποιος τεχνικός τηλέφωνο..(τσάμπα περίμενα τόσο καιρό). Απο ότι λέει είναι χαλασμένο και το δεύτερο router που μου φέρανε..(τι σκατά δεν κάθεται να φτιάξει λάστιχα η Pireli?)

    Οπότε αναμένω για άλλη μια φορά τον courrier.
    εν οίδα οτι ουδέν οίδα

  12. #12
    Το avatar του μέλους CMS
    CMS Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Adeaphon Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ευχαριστώ για τις πληροφορίες. Όντως πήγα Μαρούσι και με πήρε αμέσως κάποιος τεχνικός τηλέφωνο..(τσάμπα περίμενα τόσο καιρό). Απο ότι λέει είναι χαλασμένο και το δεύτερο router που μου φέρανε..(τι σκατά δεν κάθεται να φτιάξει λάστιχα η Pireli?)

    Οπότε αναμένω για άλλη μια φορά τον courrier.
    Καλή επιτυχία φίλε ...

    Παρατηρείται σε κάποιους χρήστες αυτό το φαινόμενο ... προβληματικά pirelli παρά το γεγονός ότι είναι πολύ καλά μηχανάκια ...

    Μακάρι όμως φίλοι μου το πρόβλημά σας να είναι μόνο αυτό ... δηλαδή ένα χαλασμένο pirelli ... διότι το χειρότερο είναι πάντα όταν έχει πρόβλημα η γραμμή σας ... εκεί τότε τα πράγματα γίνονται άσχημα ...

    Καλό λοιπόν είναι σε προβλήματα τέτοιας φύσης να κάνετε ένα κόπο με κάποιο φίλο σας να σας δανείσει το δικό του router να τσεκάρετε ... γιατί στο forum θα βρείτε εύκολα τις ρυθμίσεις που πρέπει να σετάρετε ένα router προκειμένου να συνδεθεί με ΟΝ ... και αν το ξένο router παίξει τότε ... μην περιμένετε την Δευτέρα Παρουσία ... ζητήστε αλλαγή του pirelli από την ΟΝ...η ΟΝ δεν θα αργήσει να κάνει την αλλαγή ... τα μηχανήματα είναι με χρησιδάνειο και η αλλαγή τους είναι εύκολη και επιβάλλεται ειδικά μάλιστα όταν αυτό είναι το πρόβλημα του καταναλωτή ...
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος CMS : 13-08-07 στις 11:59.

  13. #13
    Εγγραφή
    02-11-2004
    Περιοχή
    Π. Φάληρο
    Ηλικία
    47
    Μηνύματα
    40
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ On Telecoms Full
    Ταχύτητα
    10240/1024
    ISP
    On Telecoms
    Router
    Pireli
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από CMS Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλή επιτυχία φίλε ...

    Παρατηρείται σε κάποιους χρήστες αυτό το φαινόμενο ... προβληματικά pirelli παρά το γεγονός ότι είναι πολύ καλά μηχανάκια ...

    Μακάρι όμως φίλοι μου το πρόβλημά σας να είναι μόνο αυτό ... δηλαδή ένα χαλασμένο pirelli ... διότι το χειρότερο είναι πάντα όταν έχει πρόβλημα η γραμμή σας ... εκεί τότε τα πράγματα γίνονται άσχημα ...

    Καλό λοιπόν είναι σε προβλήματα τέτοιας φύσης να κάνετε ένα κόπο με κάποιο φίλο σας να σας δανείσει το δικό του router να τσεκάρετε ... γιατί στο forum θα βρείτε εύκολα τις ρυθμίσεις που πρέπει να σετάρετε ένα router προκειμένου να συνδεθεί με ΟΝ ... και αν το ξένο router παίξει τότε ... μην περιμένετε την Δευτέρα Παρουσία ... ζητήστε αλλαγή του pirelli από την ΟΝ...η ΟΝ δεν θα αργήσει να κάνει την αλλαγή ... τα μηχανήματα είναι με χρησιδάνειο και η αλλαγή τους είναι εύκολη και επιβάλλεται ειδικά μάλιστα όταν αυτό είναι το πρόβλημα του καταναλωτή ...
    Εγώ χρησιμοποιό απο όταν μου ενεργοποιήσανε την γραμμή το παλιό μου USR 9106 και δουλεύει μια χαρά οπότε δεν έχω πρόβλημα γραμμής απλά ειίμαι γκαντέμης φαίνετε με το Pirelli. Το μόνο πρόβλημα που έχω με την ON προσωπικά ειναι το 13801 το οποίο σε δουλεύει ψιλό γαζί και προβλήματα που θα λυνόντουσταν σε 5 λεπτά με μια ομιλία με έναν τεχνικό (όπως και έγινε στην περίπτωση μου) πέρνουν 2-3 βδομάδες χωρίς κανένα απολύτως λόγο.
    εν οίδα οτι ουδέν οίδα

  14. #14
    Εγγραφή
    25-08-2006
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    425
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    14884/1011
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΒΥΡΩΝΑΣ
    Router
    Michelin Pilot exalco
    SNR / Attn
    9(dB) / 15(dB)
    Path Level
    Interleaved
    ετσι οπως τα λες ειναι φιλε μου!
    δεν ειναι οργανωμενοι σωστα!

  15. #15
    Εγγραφή
    06-06-2007
    Περιοχή
    Μαρούσι
    Μηνύματα
    2
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ On Telecoms Full
    Ταχύτητα
    Ακόμη περιμένω τα 10ΜΒ...
    ISP
    On Telecoms
    2 - 10MB?? Μακρινό όνειρο.. Η σύνδεση μου έχει ενεργοποιηθεί εδώ και τρεις μήνες και δεν είδα ποτέ τα 3ΜΒ. Μα ποτέ!! Συνεχώς έχω κάτω από 1ΜΒ. Πολύ πιο κάτω!! Σε direct download τον τελευταίο καιρό κατεβάζω το πολύ με 50kbps...
    Και η πλάκα είναι ότι μένω στο Μαρούσι, λίγα τετράγωνα από τα κεντρικά της On...
    Όσο για το iptv... Κάποιες στιγμές μπορεί και να ανάψει για μερικά λεπτά ίσα για να μου δείξει τι χάνω και μετά ξαναχάνει τη σύνδεση.
    Εδώ και δυο βδομάδες παίρνω καθημερινά στο cc τους και περιμένω να με πάρει αυτός ο τεχνικός (ούτε γκόμενος να ήταν) αλλά... τζίφος...
    Και για του λόγου το αληθές:


    [/URL]


    Και αυτό στο site τους.. Στο speedtest της forthnet τα πράγματα μου εμφανίζονται ακόμη χειρότερα!!!
    Δεν αντέχω άλλο και το χειρότερο είναι ότι κάθε φορά που μιλάω με το cc τους νιώθω ότι παίζω το θέατρο του παραλόγου!!!

    Ξέρει κανείς αν μπορώ να κινηθώ με κάποιο τρόπο νομικά? Γιατί στην τελική πληρώνω 40€ το μήνα για υπηρεσίες που ΔΕΝ έχω και αυτές που μου δίνουν θα μπορούσα να τις έχω με 10€/μήνα...

Σελ. 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. χαμηλή ταχύτητα
    Από termar στο φόρουμ COSMΟΤΕ
    Μηνύματα: 16
    Τελευταίο Μήνυμα: 13-08-08, 15:19
  2. Χαμηλή ταχύτητα...
    Από donzone στο φόρουμ COSMΟΤΕ
    Μηνύματα: 10
    Τελευταίο Μήνυμα: 18-03-08, 01:08
  3. Χαμηλή ταχύτητα
    Από Lysimaxos στο φόρουμ ADSL
    Μηνύματα: 9
    Τελευταίο Μήνυμα: 17-03-08, 19:19
  4. Ταχυτητα χαμηλη
    Από scoupegt στο φόρουμ Wireless Networking
    Μηνύματα: 4
    Τελευταίο Μήνυμα: 24-02-08, 20:52
  5. Χαμηλη ταχυτητα?
    Από Fernado στο φόρουμ COSMΟΤΕ
    Μηνύματα: 10
    Τελευταίο Μήνυμα: 27-06-06, 22:55

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας