Σελ. 3 από 3 ΠρώτηΠρώτη 123
Εμφάνιση 31-34 από 34

Θέμα: Περί PING...

  1. #31
    Εγγραφή
    04-11-2014
    Μηνύματα
    789
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    5494/54998
    ISP
    Cosmote
    Router
    Speedport Plus 2
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Swishh Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σε κάποιο συγκεκριμένο παιχνίδι ο σερβερ ή από Speedtest;
    Στο bf4 , στο οποίο έχει πάρα πολλούς διαφορετικούς σερβερς κυρίως γερμανικούς και στον καθένα έχω διαφορετικά πίνγκς. Στον κάθε σέρβερ όμως έχω συγκεκριμένο πινγκ πάντα.

  2. #32
    Εγγραφή
    17-02-2020
    Περιοχή
    Ηράκλειο
    Ηλικία
    24
    Μηνύματα
    104
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΝΩΣΣΟΣ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ethnik471 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Στο bf4 , στο οποίο έχει πάρα πολλούς διαφορετικούς σερβερς κυρίως γερμανικούς και στον καθένα έχω διαφορετικά πίνγκς. Στον κάθε σέρβερ όμως έχω συγκεκριμένο πινγκ πάντα.
    Εγώ στο bf4 είχα 60-65 ping από Κύπρο.. σαν πολύ μου φαίνεται το 70 για Ελλάδα.

  3. #33
    Εγγραφή
    04-11-2014
    Μηνύματα
    789
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    5494/54998
    ISP
    Cosmote
    Router
    Speedport Plus 2
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Swishh Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εγώ στο bf4 είχα 60-65 ping από Κύπρο.. σαν πολύ μου φαίνεται το 70 για Ελλάδα.
    Είναι... Τόσο παίζουν οι πιο πολλοί από Ελλάδα.. κάποιοι λίγοι με cosmote παίζουν στα 55

  4. #34
    Εγγραφή
    04-11-2014
    Μηνύματα
    789
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    5494/54998
    ISP
    Cosmote
    Router
    Speedport Plus 2
    Καλησπέρα σε όλους. Επαναφέρω το θέμα για να ενημερώσω όσους τους ενδιαφέρει το ping (online games, stream κτλ) καθώς και τα μέλη τα οποία επέμεναν πως το Ping που είχα (70-100ms) στους ευρωπαϊκούς servers του battlefield 4 ήταν φυσιολογικό - συνέπεια της απόστασης.
    Για να θυμίσω η γραμμή ήταν vodafone 50 vdsl απο καμπίνα cosmote γυρισμένη σε fast path (με μέσον στον οτε καθώς η voda έλεγε πως δεν υπάρχει τέτοιο πράγμα !!). Είχα δοκιμάσει 3-4 διαφορετικά routers επίσης, χιλιάδες ρυθμίσεις κτλ αλλα σταθερά το ping απο εμένα προς τους ευρωπαικούς servers του battlefield ήταν απο 70+ έως και 100ms ping (φανταστείτε χωρίς fast path χάλι που θα είχε). Οπότε συμβιβάστηκα.

    Πλέον έχω γραμμή vdsl cosmote 50 απο καμπίνα cosmote γυρσιμένη σε fast path (ναι υπάρχει !!). Ίδιος υπολογιστής, ίδιο setup , ίδιες ρυθμίσεις, ΙΔΙΟΙ servers απο τα favorites μου. Μ.Ο ping με cosmote λοιπόν 37ms !
    Γενικά παίζω απο 35ms έως 40 και το μεγαλύτερο που έχω δει μέχρι στιγμής και στο battlefield 2042 είναι 49-50ms !

    Οπότε όχι , δεν ήταν θέμα απόστασης αλλά θέμα τραγικού routing της vodafone !

    Φυσικά δεν θα είχα ποτέ απαίτηση να έχω 10 και 15ms που έχουν οι Γερμανοί στους Γερμανικούς servers , αλλα όπως σας έλεγα είχα ίδιο ping με αιγύπτιους...ιστραήλ , κύπρος είχαν ελαφρώς καλύτερο ping και τουρκία πολύ καλύτερο(πολύ παίζουν με 50-55ms !

    Οπότε τα 37-38 ms είναι και ικανοποιητικά και λογικά ! Φυσικά γενικά η γραμμή είναι πολύ πιο γρήγορη λόγω χαμηλότερου latency !

    Οπότε όσοι ενδιαφέρεστε για χαμηλό Ping, απο τους γνωστούς μεγάλους παρόχους η cosmote είναι μονόδρομος ! Δεν έχω κανένα όφελος , ούτε διαφημίζω και αν θεωρηθεί διαφήμιση ας διαγραφεί η τελευταία μου πρόταση , αλλά νομίζω πως έτσι θα βοηθήσω όσους έχουν ιδιους προβληματισμούς ή και πρόβλημα με το δικό μου.

Σελ. 3 από 3 ΠρώτηΠρώτη 123

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας