Σελ. 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 1-15 από 20
  1. #1
    Εγγραφή
    29-05-2007
    Περιοχή
    δυο κλικ πιο κατω
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    7.585
    Downloads
    38
    Uploads
    0
    Άρθρα
    21
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    5000/1200
    ISP
    βρωμονταφον
    Router
    της hol
    SNR / Attn
    8(dB) / 29(dB)
    Path Level
    Fastpath
    καλημερα ,

    γραφω για να βγει η πικρα απο μεσα μου

    εχω ενα κινητο f2g , το εχω μεταφερει στην wind πριν κανα 10αρι χρονια , οποτε η καρτα ειναι παλια και εχει περασει κοψιματα για να χωρεσει σε μικροτερες θυρες .
    με καποια καρφιτσα που εσπρωξα την καρτα τρυπησε το πλαστικο , και μαλλον βραχυκυκλωνει η sim .
    τον τελευταιο καιρο , αρχιζοντας απο τον σεπτεμβρη το να λειτουργει το τηλεφωνο με αυτην την sim γινεται ολο και πιο προβληματικο , κατι που με οδηγησε στο να κοιταξω τι μπορω να κανω .

    επειδη το καταστημα ειναι κανα 30αρι χιλιομετρα μακρυα , στην αρχη σκεφτηκα οτι ισως να μπορω να την αντιγραψω , να παρω μια κενη καρτα , και με ενα μαραφετι usb να την κλωνοποιησω οσο λειτουργει .
    δεν το πολυεψαξα ομως και επειδη εκεινη την περιοδο ειχε σταθει καλα η καρτα και δουλευε , το αφησα .

    φτασαμε στον νοεμβρη στις 12 , που πλεον και αποφασισα να κανω αιτηση απο το ιντερνετ ,αφου βρηκα τετοια επιλογη , για αντικατασταση της sim
    μου ζητησανε υπευθυνη δηλωση , ταυτοτητα , αφμ , και σειριακο καρτας που δεν εχει πλεον .
    τα στελνω . με παιρνουν τηλεφωνο στο τηλεφωνο που ειναι η χαλσαμενη sim και δεν μπορουν να με βρουνε .
    ξαναστελνω τα χαρτια με την υπευθυνη δηλωση , με ενα τηλεφωνο voip για επικοινωνια και στοιχεια αποστολης της νεας sim, επισημανοντας και παλι οτι στο τηλεφωνο δεν ειναι παντα δυνατο να με βρουνε , εφοσων και το κινητο δεν λειτουργει και τους προτεινω την επικοινωνια με email .

    σιωπη , εχουνε περασει πλεον 15 μερες απο τις 12 του νοεμβρη και τιποτα νεοτερο εκτος απο καποια αναπαντητη κληση απο το 13800 στο κινητο , το οποιο το ειχα κοντα μου αλλα πλεον δεν λειτουργει καθολου σωστα και οι κλησεις φτανουν αν φτασουν ,ως αναπαντητες , ακομη και να χτυπησει οταν παταω να απαντησω ,πεφτει η γραμμη .

    αποφασιζω να παω στο καταστημα , πριν απο αυτο , καταφερνω και ισιωνω την sim και μπορω να παρω τηλεφωνο !
    παιρνω στο 13800 μιλαω με μια κοπελα ,μου προτεινει να ισχυριστω κλοπη , και θα μου ακυρωσουν την καρτα που ηδη εχω και μετα θα με παρουν τηλεφωνο για να επικυρωσω την διαδικασια για καινουρια .παλι στο αδιεξοδο των εισερχομενων κλησεων (δεν ξερω για ποση ωρα θα δουλευει ακομη το τηλεφωνο )

    ξεκιναω για το καταστημα που ειναι 30 χιλιομετρα μακρυα , στην διαδρομη λαμβανω μηνυματα απο χαμενες κλησεις ασχετες με την περιπτωση της αντικαταστασης της sim , αλλα δειγμα οτι ξαναεχει πεσει σε ληθαργο η καρτα

    παω στο καταστημα , εχω και την υπευθυνη δηλωση εχω και φωτοτυπια για την τατυτοτητα .
    εκει ομως δεν τους φτανουν αυτα , θελουν να ξερουν για την υγεια μου , θελουν να εχω κανει τεστ , θελουν να σκαναρουν ενα QRcode για να μπω .
    ψιλοτρελενομαι , γιατι ο μονος λογος για να μπω στο καταστημα ειναι να βαλω μια υπογραφη , που δεν μπορω να την βαλω σε χαρτι ,γατι εχουν ψηφιακη καταγραφη της υπογραφης . ρε τους τσολιαδες προοδους που εχουμε .

    τι αλλο παιζει ;
    να εξουσιοδοτησω καποιον που να εχει κανει κατι και να εχει qrcode .
    βρισκω ενα φιλαρακι , και κανονιζουμε την αλλη μερα να ξαναπαμε , αλλα 60 χιλιομετρα πηγαινε ελα .

    παμε , μπαινει μεσα , του εχω δωδσει την εξουσιοδοτηση που εχω βγαλει στο opengov ,
    ωωπ ! λενε στην wind , αυτο το χαρτι δεν εχει σφραγιδες και γιακαδες και υπογραφες .
    κανε οτι κανεις με το qrcode αν καπου δυσκολευεσαι του λεω (απο εξω απο το καταστημα ) , απαγορευεται να μην δεχτεις δημοσιο εγγραφο
    δεν εχω qrcode για αυτο μου λενε ... (εκει κανονικα ειναι που φερνεις ενα μπετονι βελζινη και το καις το καταστημα )
    επιμενω ανεβαζοντας τονους , και με λιγο αναστατωση και την δειλη επεμβαση του υπευθυνου (αφου τους λεω οτι θα φερω την αστυνομια αν δεν την φερουν αυτοι) , το δεχονται .

    26-11 αυτα .
    μου δινουν μια καρτα και μου λενε σε 48 ωρες το πολυ θα εχει ενεργοποιηθει . δινω παλι το voip τηλεφωνο για επικοινωνια .
    27 , 28 ,29 ξημερωσε δευτερα και δεν εχει ενεργοποιηθει .

    δοκιμαζω απο το voip (omninet ) να παρω το 13800 , δεν παιζει . δοκιμαζω εναν αριθμο για περιπτωσεις roaming . ουτε αυτο παιζει .
    το κινητο νεκρο , η καινουρια καρτα ειναι σαν να μην την εχω μεσα (την παλια την ειχα βγαλει απο οταν πηρα την καινουρια ) .
    σκεφτομαι το viber (το οποιο ειναι συνδεδεμενο με το κινητο που εχει χαλασει η sim ) , χωνω ενα 5ευρω εκει (4.99 ) και επιτελους μπορω να παρω το roaming της wind (οχι το 13800 που και αυτο εχει χρεωση )
    περιμενω κανα 8 λεπτο , και τα παραταω 3.2 € απο τα 4.99 εχουν μεινει .
    ξανα παιρνω , επιτελους μιλαω με καποιον, εξηγω δινω αφμ , και στοιχεια , πεφτει η γραμμη απο μερια της wind ,
    ξαναπαιρνω για την ενεργοποιηση , εχω κρατησει το ονομα αυτου που μιλουσα πριν , και συνεχιζουμε απο εκει που εχουμε μεινει , οτι δεν εχει ενεργοποιηθει η καρτα . δινω το voip τηλεφωνο και περιμενω .
    κατα τις 15:30 με παιρνουν τηλεφωνο 4 φορες απανωτα ,αλλα εγω ουτε να το απαντησω μπορω , ουτε να το δω γιατι εχει διακοπες ρευματος εδω .
    το βλεπω κατα τις 17:00 που ηρθε το ρευμα σε email που ερχεται για τις χαμενες κλησεις .
    ξανα παιρνω . ξανα περιμενω .τελειωσαν τα 5 ευρω στο viber .


    σημερα , κοιταω μια αλλη επιλογη που πιθανοτατα θα ακολουθησω μολις αλλαξω την sim , να μεταφερω τον αριθμο σε αλλη εταιρια , και ας βαλουν την sim στην wind τους .
    σκεφτηκα το cu που εχει καποια προσφορα , και αρχιζοντας να συμπληρωνω την αιτηση , εκει που εχει τηλεφωνο επικοινωνιας , δεχεται μονο κινητο ....
    αντεχεις να αμφιβαλεις για ολα οσα εχεις διδαχτει ;
    Cancel my subscription to the Resurrection. Send my credentials to the House of Detention
    ο φασισμος ειναι ο νομος των δουλων
    AV tip:να ακολουθεις αυτο που ψαχνεις , οχι αυτο που σε βρισκει .

  2. #2
    Εγγραφή
    03-06-2008
    Περιοχή
    Νέα Σμύρνη
    Μηνύματα
    426
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    COSMOTE
    Router
    Sercomm Speedport Plus 2
    Μάλλον η μόνη σοφή πορεία δράσης είναι να ισχυρισθείς κλοπή ή απώλεια συσκευής ώστε να πάψουν να σου ζητάνε το κινητό ως μέσο επαλήθευσης. Βγάλε και την κάρτα από την συσκευή για να μην φαίνεται registered στο δίκτυο και δοκίμασε πάλι μπας και βγάλεις άκρη.

  3. #3
    Εγγραφή
    29-05-2007
    Περιοχή
    δυο κλικ πιο κατω
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    7.585
    Downloads
    38
    Uploads
    0
    Άρθρα
    21
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    5000/1200
    ISP
    βρωμονταφον
    Router
    της hol
    SNR / Attn
    8(dB) / 29(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Moho Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μάλλον η μόνη σοφή πορεία δράσης είναι να ισχυρισθείς κλοπή ή απώλεια συσκευής ώστε να πάψουν να σου ζητάνε το κινητό ως μέσο επαλήθευσης. Βγάλε και την κάρτα από την συσκευή για να μην φαίνεται registered στο δίκτυο και δοκίμασε πάλι μπας και βγάλεις άκρη.
    μου το προτειναν στο τηλεφωνο ,
    και σε καποια συνομιλια με το 13800 για το οτι δεν εχει ενεργοποιηθει η καρτα (που ακομη δεν εχει ενργοποιηθει ) , μου ειπαν οτι γινεται χαμος με κλοπες (που συμπερανω οτι ολοι αυτον τον τροπο χρησιμοποιουν )

    απο το viber που τους παιρνω ,φαινεται ως αριθμος οτι τους παιρνω απο το κινητο που δεν λειτουργει η sim
    (δεν το σχολιασε κανενας απο την wind , αλλα σκεπτομουν ποσο μπερδεμενα εχουν γινει τα πραγματα ως κανονας )
    αντεχεις να αμφιβαλεις για ολα οσα εχεις διδαχτει ;
    Cancel my subscription to the Resurrection. Send my credentials to the House of Detention
    ο φασισμος ειναι ο νομος των δουλων
    AV tip:να ακολουθεις αυτο που ψαχνεις , οχι αυτο που σε βρισκει .

  4. #4
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Κάνεις παράπονα γιατί σε ψάχνουν στην χαλασμένη sim, είναι αυτό ενας τρόπος να εξακριβώσουν πως είσαι εσύ ο ιδιοκτήτης που ζητάς την αλλαγή και όχι κάποιος που θέλει να σου πάρει το νούμερο για να σου αδειάσει τον λογαριασμό.

    Στην Cosmote όταν σου δίνουν νέα κάρτα γίνεται ενεργή μετά απο κάποιες μέρες ακριβώς για αυτό τον λόγο.

  5. #5
    Εγγραφή
    29-05-2007
    Περιοχή
    δυο κλικ πιο κατω
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    7.585
    Downloads
    38
    Uploads
    0
    Άρθρα
    21
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    5000/1200
    ISP
    βρωμονταφον
    Router
    της hol
    SNR / Attn
    8(dB) / 29(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Κάνεις παράπονα γιατί σε ψάχνουν στην χαλασμένη sim, είναι αυτό ενας τρόπος να εξακριβώσουν πως είσαι εσύ ο ιδιοκτήτης που ζητάς την αλλαγή και όχι κάποιος που θέλει να σου πάρει το νούμερο για να σου αδειάσει τον λογαριασμό.

    Στην Cosmote όταν σου δίνουν νέα κάρτα γίνεται ενεργή μετά απο κάποιες μέρες ακριβώς για αυτό τον λόγο.
    τους εχω στειλει 2 υπευθυνες δηλωσει , 2 φορες το αφμ , 3 φορες την ταυτοτητα , μια εξουσιοδοτηση σε αλλο ατομο να υπογραψει
    εχω παρουσιαστει και αυτοπροσωπος σε καταστημα της wind

    δεν ξερω με τι αλλο θα προκυψει η βεβαιωση οτι εγω ειμαι εγω .
    αντεχεις να αμφιβαλεις για ολα οσα εχεις διδαχτει ;
    Cancel my subscription to the Resurrection. Send my credentials to the House of Detention
    ο φασισμος ειναι ο νομος των δουλων
    AV tip:να ακολουθεις αυτο που ψαχνεις , οχι αυτο που σε βρισκει .

  6. #6
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από badweed Εμφάνιση μηνυμάτων
    τους εχω στειλει 2 υπευθυνες δηλωσει , 2 φορες το αφμ , 3 φορες την ταυτοτητα , μια εξουσιοδοτηση σε αλλο ατομο να υπογραψει
    εχω παρουσιαστει και αυτοπροσωπος σε καταστημα της wind

    δεν ξερω με τι αλλο θα προκυψει η βεβαιωση οτι εγω ειμαι εγω .
    Ολά αυτά είναι κάτι που μπορεί να τα κάνει ενας τρίτος

    Στην παρουσίαση πάλι δεν μπήκες μέσα έτσι δεν είναι;

  7. #7
    Εγγραφή
    29-05-2007
    Περιοχή
    δυο κλικ πιο κατω
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    7.585
    Downloads
    38
    Uploads
    0
    Άρθρα
    21
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    5000/1200
    ISP
    βρωμονταφον
    Router
    της hol
    SNR / Attn
    8(dB) / 29(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ολά αυτά είναι κάτι που μπορεί να τα κάνει ενας τρίτος

    Στην παρουσίαση πάλι δεν μπήκες μέσα έτσι δεν είναι;
    ειχα την εξουσιοδοτηση απο το opengov. δεν ισχυει ;
    τους εδωσα και φωτοτυπια της ταυτοτητας παλι εκει (και ας μην χρειαζεται γιατι τα στοιχεια ειναι επικυρωμενα απο το opengov )
    με την εξουσιοδοτηση , ουτε καν παρων μεσα ή εξω απο το καταστημα χρειαζοταν να ειμαι . αυτο ειναι η εξουσιοδοτηση
    αντεχεις να αμφιβαλεις για ολα οσα εχεις διδαχτει ;
    Cancel my subscription to the Resurrection. Send my credentials to the House of Detention
    ο φασισμος ειναι ο νομος των δουλων
    AV tip:να ακολουθεις αυτο που ψαχνεις , οχι αυτο που σε βρισκει .

  8. #8
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από badweed Εμφάνιση μηνυμάτων
    ειχα την εξουσιοδοτηση απο το opengov. δεν ισχυει ;
    τους εδωσα και φωτοτυπια της ταυτοτητας παλι εκει (και ας μην χρειαζεται γιατι τα στοιχεια ειναι επικυρωμενα απο το opengov )
    με την εξουσιοδοτηση , ουτε καν παρων μεσα ή εξω απο το καταστημα χρειαζοταν να ειμαι . αυτο ειναι η εξουσιοδοτηση
    Και σου ξαναλέω, ακριβώς τα ίδια κάνουν χρήση αυτοί που υποκλέπτουν τις sim

  9. #9
    Εγγραφή
    04-01-2006
    Περιοχή
    Χανιά
    Μηνύματα
    4.072
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από badweed Εμφάνιση μηνυμάτων
    ειχα την εξουσιοδοτηση απο το opengov. δεν ισχυει ;
    τους εδωσα και φωτοτυπια της ταυτοτητας παλι εκει (και ας μην χρειαζεται γιατι τα στοιχεια ειναι επικυρωμενα απο το opengov )
    με την εξουσιοδοτηση , ουτε καν παρων μεσα ή εξω απο το καταστημα χρειαζοταν να ειμαι . αυτο ειναι η εξουσιοδοτηση
    DNA δεν έδωσες όμως... Μα τι είναι αυτά μωρέ...
    Have you been to Samos? No you have not been to Samos! :D :p

  10. #10
    Εγγραφή
    29-05-2007
    Περιοχή
    δυο κλικ πιο κατω
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    7.585
    Downloads
    38
    Uploads
    0
    Άρθρα
    21
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    5000/1200
    ISP
    βρωμονταφον
    Router
    της hol
    SNR / Attn
    8(dB) / 29(dB)
    Path Level
    Fastpath
    ο ανοητος στο καταστημα , ενω ειχα γραψει στην εξουσιοδοτηση οτι εξουσιοδοτω τον ταδε για οτι χρειαζεται να κανει (μια υπογραφη ειχαν ζητησει ) για αντικατασταση για μερικως κατεστραμενη καρτα , το μετεφερε ως κλοπη στο συστημα απο οτι μου ειπαν στο 13800 που με πηραν τηλεφωνο ως ανταποκριση της πρωτης μαλλον αιτησης (12-11-21 ) , οπου μου ειπαν οτι δεν δεχονται εξουσιοδοτησεις για κλοπη οταν τους παρεθεσα την συνεχεια της υποθεσης απο τοτε εως τωρα .


    τωρα μου προτεινει να του παω την (αρχικη ) sim καρτα και να το κανονισουμε εξω απο το καταστημα , δεν χρειαζεται λεει πιστοποιησεις , δεν χρειαζεται εξουσιοδοτησεις ,μονο με την ταυτοτητα θα υπογραψει αυτος λεει για εμενα .

    τι κανω ; παιρνω εναν μαρτυρα μαζι ;
    κανω μηνυση για παραποιηση στοιχειων ;

    - - - Updated - - -

    μου φαινεται θα παω να κανω εναρξη ασκησης επαγγελματος, δεν ξερω τι και πως , και θα φτιαξω ενα χρεωστικο πινακα , που θα κοστολογω καθε διαδικασια που μπορει να ζητηθει απο καποια υπηρεσια .
    και οταν μου ζητανε να κανω κατι , θα τους ενημερωνω πρωτα οτι υπαρχει χρεωση για αυτην την διαδικασια , και θα τους αποστελνω και εναν λογαριασμο οταν την ολοκληρωνω .

    θελεις υπευθυνη δηλωση ; 69 ευρω
    θες να παω στο καταστημα ; 199,9 ευρω
    θες να παω στο καταστημα με ραπιντ τεστ ; 1999,9 ευρω
    θες να παω στο καταστημα με εμβολιο ; προσεχως διαθεσιμο , αμεσα διαθεσιμο για προαγορα
    θες να περιμενω στο τηλεφωνο ; 13,3 ευρω τα 15 δεπτερολεπτα .
    (δεν θα λεω τα ποσα , θα βαλω μια σελιδα που να παραπεμπει σε 500 συστατικα της καθε ασκησης )
    ελευθερη αγορα δεν εχουμε ;

    μπορει να την πουλαω και εκ μερους αλλων
    αντεχεις να αμφιβαλεις για ολα οσα εχεις διδαχτει ;
    Cancel my subscription to the Resurrection. Send my credentials to the House of Detention
    ο φασισμος ειναι ο νομος των δουλων
    AV tip:να ακολουθεις αυτο που ψαχνεις , οχι αυτο που σε βρισκει .

  11. #11
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από badweed Εμφάνιση μηνυμάτων
    ο ανοητος στο καταστημα , ενω ειχα γραψει στην εξουσιοδοτηση οτι εξουσιοδοτω τον ταδε για οτι χρειαζεται να κανει (μια υπογραφη ειχαν ζητησει ) για αντικατασταση για μερικως κατεστραμενη καρτα , το μετεφερε ως κλοπη στο συστημα απο οτι μου ειπαν στο 13800 που με πηραν τηλεφωνο ως ανταποκριση της πρωτης μαλλον αιτησης (12-11-21 ) , οπου μου ειπαν οτι δεν δεχονται εξουσιοδοτησεις για κλοπη οταν τους παρεθεσα την συνεχεια της υποθεσης απο τοτε εως τωρα .


    τωρα μου προτεινει να του παω την (αρχικη ) sim καρτα και να το κανονισουμε εξω απο το καταστημα , δεν χρειαζεται λεει πιστοποιησεις , δεν χρειαζεται εξουσιοδοτησεις ,μονο με την ταυτοτητα θα υπογραψει αυτος λεει για εμενα .

    τι κανω ; παιρνω εναν μαρτυρα μαζι ;
    κανω μηνυση για παραποιηση στοιχειων ;

    - - - Updated - - -

    μου φαινεται θα παω να κανω εναρξη ασκησης επαγγελματος, δεν ξερω τι και πως , και θα φτιαξω ενα χρεωστικο πινακα , που θα κοστολογω καθε διαδικασια που μπορει να ζητηθει απο καποια υπηρεσια .
    και οταν μου ζητανε να κανω κατι , θα τους ενημερωνω πρωτα οτι υπαρχει χρεωση για αυτην την διαδικασια , και θα τους αποστελνω και εναν λογαριασμο οταν την ολοκληρωνω .

    θελεις υπευθυνη δηλωση ; 69 ευρω
    θες να παω στο καταστημα ; 199,9 ευρω
    θες να παω στο καταστημα με ραπιντ τεστ ; 1999,9 ευρω
    θες να παω στο καταστημα με εμβολιο ; προσεχως διαθεσιμο , αμεσα διαθεσιμο για προαγορα
    θες να περιμενω στο τηλεφωνο ; 13,3 ευρω τα 15 δεπτερολεπτα .
    (δεν θα λεω τα ποσα , θα βαλω μια σελιδα που να παραπεμπει σε 500 συστατικα της καθε ασκησης )
    ελευθερη αγορα δεν εχουμε ;

    μπορει να την πουλαω και εκ μερους αλλων
    Καλή ίδεα! τώρα που θα μπορείς να κάνεις και έναρξη Online όλα καλά.

  12. #12
    Εγγραφή
    29-05-2007
    Περιοχή
    δυο κλικ πιο κατω
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    7.585
    Downloads
    38
    Uploads
    0
    Άρθρα
    21
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    5000/1200
    ISP
    βρωμονταφον
    Router
    της hol
    SNR / Attn
    8(dB) / 29(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλή ίδεα! τώρα που θα μπορείς να κάνεις και έναρξη Online όλα καλά.
    εσυ θες να με κανεις να πω "μπραβο" στον πιερρακακη, το ξερω

    δεν θα ηθελα να κανω κατι τετοιο απο προσωπικο συμφερον ομως .
    για το δικαιο , θα το πω .
    αντεχεις να αμφιβαλεις για ολα οσα εχεις διδαχτει ;
    Cancel my subscription to the Resurrection. Send my credentials to the House of Detention
    ο φασισμος ειναι ο νομος των δουλων
    AV tip:να ακολουθεις αυτο που ψαχνεις , οχι αυτο που σε βρισκει .

  13. #13
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από badweed Εμφάνιση μηνυμάτων


    εσυ θες να με κανεις να πω "μπραβο" στον πιερρακακη, το ξερω

    δεν θα ηθελα να κανω κατι τετοιο απο προσωπικο συμφερον ομως .
    για το δικαιο , θα το πω .
    Για κορόιδα ψάχνεις; μάλλον θα με χρεώσεις 100 ευρώ, όχι μην πεις τίποτα

  14. #14
    Εγγραφή
    29-05-2007
    Περιοχή
    δυο κλικ πιο κατω
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    7.585
    Downloads
    38
    Uploads
    0
    Άρθρα
    21
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    5000/1200
    ISP
    βρωμονταφον
    Router
    της hol
    SNR / Attn
    8(dB) / 29(dB)
    Path Level
    Fastpath
    γελαω με τα διαπιστευτηρια που δινω επανειλημμενα , τηλεφωνικως αλλα και εγγραφως , σε διαφορα ατομα .
    4 φορες η φωτοτυπια της ταυτοτητας (2 στο ιδιο καταστημα ) 2 μεσω μειλ , 1 εξουσιοδοτηση που παραχαραχτηκε το περιοχεμενο της απο το καταστημα, δυο αιτησεις που 25 μερες εκανε η μια να λαβει τυπικη αποκριση . 240 χιλιομετρα σε τεμαχια των 30 .
    κανα 4 ωρες σε τηλεφωνηματα , δεν μετραω ποσα τηλεφωνηματα εχω κανει , 20 ? 30 ?

    ποσο γελοια δικλειδα αποτελουν εφοσων χρειαζεται να τα μοιραστω κατ εξακολουθηση .
    και ποσο δικελειδα ασφαλειας με την κακη χρηση που γινεται αποτελουν σε περαιτερω διαδικασιες.


    11 μερες χωρις "ταυτοτητα" κατα τα υγρα ονειρα του ψηφιακου κρατους .

    - - - Updated - - -

    σε 5 μερες κλεινω ενα μηνα με το τραβηγμα επι του θεματος .
    12 μερες χωρις τηλεφωνο .
    μου εχουνε δωσει καρτα απο την wind για να επικοινωνησουν μαζι μου , απο τις 1-12 , ακομη περιμενω .
    καθημερινη ασχολια το να παιρνω το 13800 μεσω αυτου του τηλεφωνου.
    χτες μου ηρθε μηνυμα sms οτι πρεπει να στειλω τα χαρτια που ηδη εχω στειλει δυο φορες μεσω της φορμας.

    η wind σαν παροχος επικοινωνιας, δεν εχει ουτε τηλεφωνο δωρεαν κλησης για την περιπτωση προβληματος . ουτε καποιο email διαθετουν ωστε να μπορω να κρατησω επιβεβαιωση του τι εστειλα .


    δημοσια χαρτια δεν αναγνωριζονται (οπως μου εχουν πει στο τηλεφωνο για εξουσιοδοτησεις ) . εχει γενικα το δικο της κρατικο μηχανισμο

    το αστειο ειναι οτι προωθηθηκε (οπως μου ειπαν ) το θεμα μεσω υπογραφης του υπευθυνου του καταστηματος που ουδεποτε του παρεδωσα εξουσιοδοτηση ή τον συμπεριελαβα δεικτικα ή ονομαστικα σε καποια μου δραση (ουτε το επωνυμο του δεν ξερω )
    αντεχεις να αμφιβαλεις για ολα οσα εχεις διδαχτει ;
    Cancel my subscription to the Resurrection. Send my credentials to the House of Detention
    ο φασισμος ειναι ο νομος των δουλων
    AV tip:να ακολουθεις αυτο που ψαχνεις , οχι αυτο που σε βρισκει .

  15. #15
    Εγγραφή
    29-05-2007
    Περιοχή
    δυο κλικ πιο κατω
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    7.585
    Downloads
    38
    Uploads
    0
    Άρθρα
    21
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    5000/1200
    ISP
    βρωμονταφον
    Router
    της hol
    SNR / Attn
    8(dB) / 29(dB)
    Path Level
    Fastpath
    undo λοιπον .
    να ξεκανω τα ξορκια που με οδηγησαν στο μπλεξιμο στο χωροχρονικο συμπλεγμα καφρων και τεχνολογιας
    αυτην την λυση σκεφτηκα .
    τι προβλημα εχω αυτην την στιγμη ; φραγη στην καρτα που δεν πολυ δουλευει . η επιχειρηση αλλαγη καρτας απετυχε .
    οποτε αυτο και θα κυνηγησω , και ετσι και εγινε , και αφου επικοινωνησα παλι με την wind , καταφερα και ενεργοποιησα την χαλασμενη καρτα.
    να μπορω τουλαχιστον να διαπραγματευτω με αλλη εταιρια την φυγη απο αυτην την αδιεξοδη μπουρδα που εχουν εφευρει ως εξυπηρετηση.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος badweed : 12-12-21 στις 07:18.
    αντεχεις να αμφιβαλεις για ολα οσα εχεις διδαχτει ;
    Cancel my subscription to the Resurrection. Send my credentials to the House of Detention
    ο φασισμος ειναι ο νομος των δουλων
    AV tip:να ακολουθεις αυτο που ψαχνεις , οχι αυτο που σε βρισκει .

Σελ. 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας