Σελ. 2 από 2 ΠρώτηΠρώτη 12
Εμφάνιση 16-20 από 20
  1. #16
    Εγγραφή
    21-07-2005
    Περιοχή
    Αθήνα
    Ηλικία
    50
    Μηνύματα
    4.316
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    100/100 Mbps
    ISP
    INALAN
    Router
    FRITZ!Box 7530
    Συγχώρα μου την όψιμη παρέμβαση, αλλά το να κάνεις ένα rapid test (με 7€ το έχω βρει σε κάποια φαρμακεία) έστω και μόνο για να μπορέσεις να μπεις στο μαγαζί και να κάνεις τη δουλειά σου αντί να ταλαιπωρηθείς τόσο και να πληρώσεις και 5€ viber out το σκέφτηκες; Έχει καταντήσει γελοίο και εξοργιστικό το σκηνικό με τα qr code στο εμπόριο που "θα ήταν για 1 εβδομάδα" (όπως πολλά άλλα) και θα καταλήξει μην πω και μόνιμο, είναι δικαίωμά σου να μην εμβολιαστείς ποτέ, αλλά είναι ειλικρινής η απορία μου για το πως σχεδιάζετε να πορευθείτε στο προσεχές μέλλον όσοι δεν θέλετε ούτε καν τεστ. Δεν βλέπω διέξοδο...

  2. #17
    Εγγραφή
    29-05-2007
    Περιοχή
    δυο κλικ πιο κατω
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    7.585
    Downloads
    38
    Uploads
    0
    Άρθρα
    21
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    5000/1200
    ISP
    βρωμονταφον
    Router
    της hol
    SNR / Attn
    8(dB) / 29(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από theopan Εμφάνιση μηνυμάτων
    Συγχώρα μου την όψιμη παρέμβαση, αλλά το να κάνεις ένα rapid test (με 7€ το έχω βρει σε κάποια φαρμακεία) έστω και μόνο για να μπορέσεις να μπεις στο μαγαζί και να κάνεις τη δουλειά σου αντί να ταλαιπωρηθείς τόσο και να πληρώσεις και 5€ viber out το σκέφτηκες; Έχει καταντήσει γελοίο και εξοργιστικό το σκηνικό με τα qr code στο εμπόριο που "θα ήταν για 1 εβδομάδα" (όπως πολλά άλλα) και θα καταλήξει μην πω και μόνιμο, είναι δικαίωμά σου να μην εμβολιαστείς ποτέ, αλλά είναι ειλικρινής η απορία μου για το πως σχεδιάζετε να πορευθείτε στο προσεχές μέλλον όσοι δεν θέλετε ούτε καν τεστ. Δεν βλέπω διέξοδο...
    πολυ σωστες οι παρατηρησεις σου και χαιρομαι που τις εξεφρασες .

    καταρχας αποπειραθηκα να κανω την διαδικασια 2 φορες απο την βοηθεια της wind, μεσω ιντερνετ , το οποιο ηταν ακαρπο .

    δευτερον , ειναι οτι βρισκω σε πολλα επιπεδα γελλοια την κατασταση ,και δεν σκοπευω να παρω μερος στην παρασταση .

    τριτον , ειναι ανηκουστο να χρειαζεται η πορεια της διαδικασιας αντικαταστασης μιας καρτας sim να σχετιζεται με οποιονδηποτε τροπο με οποιαδηποτε κατασταση της υγειας και οποιαδηποτε εξακριβωση της .
    ειναι βλακεια ,δεν το δεχομαι .


    το πως θα πορευτω ,δεν το εχω σχεδιασει , νομιζω οπως καταλαβαινεις και εσυ , ο πιο ευκολος τροπος ειναι να κανω οτι κανουν ολοι . αλλα δεν ειναι ο δρομος μου αυτος .
    ιδιαιτερα υπο καθοδηγηση .
    αν βρεθω σε αδιεξοδο σοβαρο , ισως το κανω
    προς το παρον , παιζω και λιγο με την αστεια πτυχη του θεματος .

    τα 7€ και τα 5€ (και τα ανω των 50 που εχει στοιχησει η υποθεση ) , δεν ειναι δικο μου κομματι για να με νοιαξει και να αισθανθω οτι θυσιαζω κατι .
    αλλα ειναι τα δικα μου κομματια και αποφευγω να τα εξαργυρωνω με ευκολιες σε ,μπλεξιματα ,που εχει η συνχρονη ζωη μας .

    αντεχεις να αμφιβαλεις για ολα οσα εχεις διδαχτει ;
    Cancel my subscription to the Resurrection. Send my credentials to the House of Detention
    ο φασισμος ειναι ο νομος των δουλων
    AV tip:να ακολουθεις αυτο που ψαχνεις , οχι αυτο που σε βρισκει .

  3. #18
    Εγγραφή
    23-08-2005
    Περιοχή
    ILION
    Μηνύματα
    3.498
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    232000/33000
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΙΛΙΟΝ
    Προσωπικά θεωρώ μια χαρά τη διαδικασία. Και πιο δύσκολη να ήταν η αντικατάσταση SIM θα έλεγα ναι.. Μέχρι τουλάχιστον να μη βασίζονται τόσο σημαντικά πράγματα σε ένα νούμερο τηλεφώνου.
    Από εκεί και πέρα το πρόβλημα σου είναι ότι απλά δε θέλεις να ακολουθήσεις τον κανόνα. Αυτός είναι είτε συμφωνούμε είτε όχι.. θα πρέπει να έχεις τεστ για να μπεις σε κατάστημα.Το ότι το κατάστημα είναι 30χλμ μακρια δε μου λεει τίποτα γιατί μπορεί να είναι 30 χιλιόμετρα μέσω Λεωφόρου Ποσειδώνος (πχ από Λαγονήσι- Ανάβυσσο) ~20 λεπτά δρόμος.. και εγώ που θα πάω στο κατάστημα που είναι στα 6 χιλιόμετρα να θέλω μισή ώρα να παρκάρω+15 λεπτά να φτάσω με το αμάξι..
    Οπότε συνοπτικά καλά κάνουν και θέλουν χιλιες δυο διαδικασίες. Το υπόλοιπο για το ότι είναι έτσι το σύστημα για να μπεις σε κατάστημα δε το σχολιάζω.. αυτό είναι καλώς ή κακώς.

  4. #19
    Εγγραφή
    29-05-2007
    Περιοχή
    δυο κλικ πιο κατω
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    7.585
    Downloads
    38
    Uploads
    0
    Άρθρα
    21
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    5000/1200
    ISP
    βρωμονταφον
    Router
    της hol
    SNR / Attn
    8(dB) / 29(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από baskon Εμφάνιση μηνυμάτων
    Προσωπικά θεωρώ μια χαρά τη διαδικασία. Και πιο δύσκολη να ήταν η αντικατάσταση SIM θα έλεγα ναι.. Μέχρι τουλάχιστον να μη βασίζονται τόσο σημαντικά πράγματα σε ένα νούμερο τηλεφώνου.
    Από εκεί και πέρα το πρόβλημα σου είναι ότι απλά δε θέλεις να ακολουθήσεις τον κανόνα. Αυτός είναι είτε συμφωνούμε είτε όχι.. θα πρέπει να έχεις τεστ για να μπεις σε κατάστημα.Το ότι το κατάστημα είναι 30χλμ μακρια δε μου λεει τίποτα γιατί μπορεί να είναι 30 χιλιόμετρα μέσω Λεωφόρου Ποσειδώνος (πχ από Λαγονήσι- Ανάβυσσο) ~20 λεπτά δρόμος.. και εγώ που θα πάω στο κατάστημα που είναι στα 6 χιλιόμετρα να θέλω μισή ώρα να παρκάρω+15 λεπτά να φτάσω με το αμάξι..
    Οπότε συνοπτικά καλά κάνουν και θέλουν χιλιες δυο διαδικασίες. Το υπόλοιπο για το ότι είναι έτσι το σύστημα για να μπεις σε κατάστημα δε το σχολιάζω.. αυτό είναι καλώς ή κακώς.
    ποια παιδακι μου διαδικασια θεωρεις μια χαρα για να καταλαβω και εγω ;

    -το να κανω δυο φορες αιτηση απο την online πλατφορμα και να μην αποκρινονται ;

    -το να πηγαινει ανθρωπος με εξουσιοδοτηση στο καταστημα γιατι δεν μπορουσα να υπογραψω εκτος καταστηματος , που να περιγραφει την μερικη καταστροφη καρτας και ο υπαλληλος να το περναει για κλοπη (που μου το ειχανε προτεινει και στο τηλεφωνο , αλλα δεν ηθελα να πω ψεματα οτι με κλεψανε )

    -το οτι με αναγκασε να φερω ανθρωπο με εξουσιοδοτηση και αφου εκανε την παρανομια της διασκευης δημοσιου εγγραφου , μετα μου μου ειπε οτι θα υπεγραφε αυτος για εμενα , και ετσι μου εδωσε μια επιπλεον καρτα ;

    -ή μηπως το οτι δεν αναγνωριζε εγγραφο απο το open.gov με qrcode σταμπα , σαν αυτη που χρησιμοποιουσε για να ελενξει την εγκυροτητα εμβολιασμων και τεστ ;

    -το οτι μπλεκεται η εκδοση μιας καρτας sim με πιστοποιητικα υγειας ;

    ειμαστε με τα καλα μας ;
    αντεχεις να αμφιβαλεις για ολα οσα εχεις διδαχτει ;
    Cancel my subscription to the Resurrection. Send my credentials to the House of Detention
    ο φασισμος ειναι ο νομος των δουλων
    AV tip:να ακολουθεις αυτο που ψαχνεις , οχι αυτο που σε βρισκει .

  5. #20
    Εγγραφή
    29-05-2007
    Περιοχή
    δυο κλικ πιο κατω
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    7.585
    Downloads
    38
    Uploads
    0
    Άρθρα
    21
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    5000/1200
    ISP
    βρωμονταφον
    Router
    της hol
    SNR / Attn
    8(dB) / 29(dB)
    Path Level
    Fastpath
    τελικα αντικατεστησα την καρτα επιτελους .

    χρησιμοποιησα τα καταλοιπα των δυο τροπων που ειχα χρησιμοποιησει για να πραγματοποιησω το υβιδιο των δυο τροπων

    δηλαδη ξαναχρησιμοποιησα την φορμα ,επικοινωνιας . και εκει που μου ζητησανε ταυτοτητες δηλωσεις πενταευρα ,ή να παω στο κοντινοτερο καταστημα (μπλιαχ) , τους παρουσιασα τον σειριακο αριθμο της καρτας που ειχα παρει απο το καταστημα και περιμενα τοτε κανα 20ημερο να ενεργοποιηθει ενω μου ειχανε κλειδωσει τις επικοινωνιες χωρις να ολοκληρωθει ποτε . και μεσω τριημερης επικοινωνιας σε μια υποθεση που ξεκινησε πριν 3 μηνες , με ενα βημα την ημερα δηλαδη ,ολοκληρωθηκε η αντικατασταση .
    αντεχεις να αμφιβαλεις για ολα οσα εχεις διδαχτει ;
    Cancel my subscription to the Resurrection. Send my credentials to the House of Detention
    ο φασισμος ειναι ο νομος των δουλων
    AV tip:να ακολουθεις αυτο που ψαχνεις , οχι αυτο που σε βρισκει .

Σελ. 2 από 2 ΠρώτηΠρώτη 12

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας