Εμφάνιση 1-3 από 3
  1. #1
    Εγγραφή
    01-12-2021
    Ηλικία
    56
    Μηνύματα
    1
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Καλησπέρα σε όλους!

    Στις 11/06/2021 έκανα αίτηση για FTTH στην Cosmote γιατί είμαι πελάτης τους κοντά 25 χρόνια.

    Μετά από απίστευτη ταλαιπωρία ήρθαν σήμερα να συνδέσουν την οπτική ίνα στο διαμέρισμα! 6 μήνες παρά 10 μέρες!!
    Ενώ στην αρχική επικοινωνία μας με είχαν διαβεβαιώσει ότι η διαδικασία θα ολοκληρωθεί σε 2,5 - 3 μήνες!

    Αν ξεκινήσω να περιγράφω πως φτάσαμε ως εδώ θα σας κουράσω και δεν θέλω.

    Τελικά ο τεχνικός της Cosmote διαπίστωσε ότι η σύνδεση δε μπορεί να γίνει. Δεν συγχρονίζει, πρέπει να είναι κομμένη σε άλλο σημείο της εγκατάστασης κ.λ.π.

    Μας είπε βέβαια πως μπορεί και όλο αυτό να γίνεται επίτηδες γιατί υπεύθυνη στην περιοχή είναι η Vodafone ώστε να αλλάξουμε πάροχο.

    Υπάρχει κάποιος τρόπος να μπορεί ο απλός καταναλωτής να ελέγξει τι κάνουν οι εταιρίες σε αυτή την περίπτωση;

    Πραγματικά έχω αγανακτήσει με την όλη ιστορία αλλά δεν βλέπω να υπάρχει κάποιος υπεύθυνος με τον οποίο να μπορώ να βγάλω κάποια άκρη!

    Αν κάποιος γνωρίζει σχετικά παρακαλώ ας μου απαντήσει.

    Ευχαριστώ προκαταβολικά (και συγνώμη αν σας κούρασα)

  2. #2
    Εγγραφή
    12-06-2011
    Μηνύματα
    7.579
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    500/50 + 250/80
    ISP
    Ote/Vodafone
    Router
    Pf plus/nokia - mu5001 5G
    Μην πιστευεις δρακους. Δεν γινεται να οργανωσεις τετοιες ενεργειες δολιοφθορας.
    Αν ολα πανε καλα. σε 1 μηνα εισαι οκ
    Αν δεις πως γινεται η εγκατασταση, ειναι λογικο να υπαρχουν προβληματα στο δρομο
    Εαν τυχει κατι τετοιο, μεχρι να ερθει ο εργολαβος να τα αποκαταστησει, περναει καιρος.

    Με cosmote εχω δει 6μηνο και 8μηνο, στο δικο της δικτυο.
    Τα συμπτωματα ιδια.
    Κομμενο εδω, κομμενο εκει, κομμενο παραπερα.

    Ειναι ενα τεραστιο τεχνικο εργο, απλα υπομονη.

  3. #3
    Εγγραφή
    20-11-2008
    Μηνύματα
    2.752
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    WiFi
    Ταχύτητα
    8192/1024
    ISP
    free-wifi
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Νίκος Γκροντούδης Εμφάνιση μηνυμάτων

    Μας είπε βέβαια πως μπορεί και όλο αυτό να γίνεται επίτηδες γιατί υπεύθυνη στην περιοχή είναι η Vodafone ώστε να αλλάξουμε πάροχο.
    χαχα!!!Δεν περιμενα να το πει αυτο καποιος της κοσμοτε ....δηλαδη ελεος...Δεν υπαρχει ουτε 1 στο εκατομυριο να γινεται κατι τετοιο ουτε απο vf ουτε απο καμια αλλη εταιρεια...αλλη ορεξη δεν εχουν να πανε να κοβουν οπτικες ινες.Πρωφανως ο κυριος γνωριζει τη παιζει και σου το ειπε αυτο ωστε να καθυστερησει την συνδεση διοτι δεν ειναι η κοσμοτε ετοιμη να σου την προσφερει....κατ'αλλα κουκουρουκου ιστοριες...

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας