Εμφάνιση 1-3 από 3
  1. #1
    Εγγραφή
    27-03-2014
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    168
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Vodafone
    Καλημέρα στο φορουμ, οπως εχω αναφέρει σε αλλες ενότητες επειδή δεν εχω γραμμή οτε στο σπίτι παρόλο που τριγύρω εχω διαφορα κτίρια (δημόσια και οικίες) εχω καταφύγει σε άλλες λυσεις για ιντερνετ στο σπιτι οπως ασυρματο wifi μεσω συγγενικού προσωπου στο 1,5χλμ απόσταση(ζευξη με 5ghz κεραίες) με ταχυτητες 8-9/0,9 σε downloading/uploading για κινητά-tv -tvbox-ip cam.Δυστυχώς λόγω μετακόμισης έπαψε να υπάρχει αυτή πλέον η δυνατότητα οπότε προς το παρόν χρησιμοποιουμε δεδομένα στα κινητά μας. Βλέποντας την ταχύτητα στο κινητό ελαχιστη 80mbps μεγιστη 150mbps και αντίστοιχα 15-25mbps uploading μου μπήκε η εξής ιδέα:να προμηθευτω ενα ρουτερ 4g με εξωτερικη κεραία για καλύτερη λήψη κ με εθερνετ να το δίνω σε ρουτερ κ απο εκει να το μοιράζω σε όλο το σπίτι όπως πριν.Κάρτα sim μια cu με απεριοριστα data ο θεός βοηθός, τι λέτε θα δουλέψει?

  2. #2
    Εγγραφή
    08-11-2004
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Ηλικία
    59
    Μηνύματα
    2.558
    Downloads
    13
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1G/1G
    ISP
    Inalan
    Router
    Mikrotik 5009
    Ξεκίνησε με μια αναζήτηση στο φορουμ.

    π.χ.

    1. ΕΔΩ

    2. ΕΔΩ

    3. ΕΔΩ

    Θα βρεις πολλές απαντησεις

  3. #3
    Εγγραφή
    27-03-2014
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    168
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Vodafone
    Σε ευχαριστώ πολύ, τα 2 πρώτα τα ειχα διαβάσει το 3ο μόλις να πω την αλήθεια ειμαι άσχετος παρόλα αυτα καταλαβαίνω οτι μάλλον μπορεί να γίνει αυτό που σκέφτηκα,το ρούτερ 4g που θα πέρνει κάρτα sim θα είναι στην σοφίτα κ αντιστοιχα με ενα μικρό καλώδιο 2μ θα ειναι απ έξω η κεραία 4g , στην περιοχή μου έχουν αναβαθμιστεί οι κεραίες της vodafone οπότε απο Η+ στο κινητό εδώ κ λίγους μήνες πήγα σε 4g με τεράστια διαφορά στην ταχύτητα. Μένει να επιλέξω ενα ρουτερ περιπου στα 70-100 ευρώ κ μια κεραία αντίστοιχα ώστε να το επιχειρήσω,σημειωτέον ειναι μονοκατοικία με μονοκατοικίες κ σχολια κοντά μου οποτε πιστέυω θα έχω πολύ καλό σημα.Έχει κάποιος να προτεινει καποιο ρούτερ?μπορς σ αυτά τα ρούτερ να βάλω μια κοινή κάρτα σιμ αφου θα έχω απενεργοποιησει το πιν ώστε κάνω την δουλειά μου?η θα πρέπει να ειναι μόνο για δεδομένα η κάρτα?

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας