Εμφάνιση 1-15 από 15
  1. #1
    Εγγραφή
    04-11-2014
    Μηνύματα
    789
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    5494/54998
    ISP
    Cosmote
    Router
    Speedport Plus 2
    Καλησπέρα παιδιά! Έκανα αίτηση για νέα γραμμή στην cosmote και θέλω να κάνω κάποιες ερωτήσεις...

    1)Το σπίτι ειναι μονοκατοικία,είχε γραμμή χρονια στην cosmote και λόγω κόστους πλέον είναι στην vodafone με φουλ συγχρονισμο στην 50αρα φυσικά.Η δεύτερη γραμμή (καινούργια-cosmote)θα ενεργοποιηθεί στο ίδιο σπίτι αλλά στον επάνω όροφο καθώς είναι σοφίτα. Το καλώδιο του ΟΤΕ που κατεβαίνει απο την κολώνα στην αυλή του σπιτιού έχει 2 ζευγάρια καλωδίων και αυτή τη στιγμή επειδή λειτουργεί φυσικά μία γραμμή χρησιμοποιείται το ένα ζευγάρι.Φαντάζομαι θα είναι εύκολο να εγκατασταθεί η δευτερη γραμμή και να έρχεται επάνω στη σοφίτα, σωστά ;
    Κάνω την ερώτηση αυτή ωστε να μου προτείνεται καποια πραγματα αν χρειαστεί ωστε να μη χάσω χρόνο σε περίπτωση που υπάρχει κάποιο πρόβλημα ή κατι που πρέπει να προσέξω μέχρι την Πέμπτη που θα έρθει ο τεχνικός να μου παραδώσει και το ρούτερ.

    2)Τι λέει το router ? Και παλιότερα που είχα cosmote είχα ενα speedport αλλα δεν έλεγε sercomm. Αξίζει ή να αγοράσω κάποιο του εμπορίου; Και αν αξίζει να αγοράσω του εμπορίου τι θα προτείνατε;

  2. #2
    Εγγραφή
    16-09-2013
    Μηνύματα
    28.146
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    55.000/5.500
    ISP
    COSMOTE
    Router
    AVM FRITZ!Box 7530
    SNR / Attn
    25(dB) / 9(dB)
    Path Level
    Interleaved
    H καινούργια γραμμή θα συνδεθεί στο κενό ζευγάρι.

    Το PLUS(sercomm) δίνουν εδώ και πολύ καιρό, συμπεριφέρεται καλύτερα από το Entry.

    Χρειάζεται κουβέντα για άλλο ρούτερ, ξεκινάει από τις απαιτήσεις που έχεις, συνεχίζεται με το πόσα θέλεις να διαθέσεις και αν θα πάρεις modem-router ή σκέτο router και φυσικά στην συζήτηση θα μπει και το VoIP με την ανάλογη συνδεσμολογία.
    Imagination is more important than knowledge.
    Knowledge is limited

    IMAGINATION ENCIRCLES THE WORLD

    Albert Einstein

  3. #3
    Εγγραφή
    04-11-2014
    Μηνύματα
    789
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    5494/54998
    ISP
    Cosmote
    Router
    Speedport Plus 2
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sweet dreams Εμφάνιση μηνυμάτων
    H καινούργια γραμμή θα συνδεθεί στο κενό ζευγάρι.

    Το PLUS(sercomm) δίνουν εδώ και πολύ καιρό, συμπεριφέρεται καλύτερα από το Entry.

    Χρειάζεται κουβέντα για άλλο ρούτερ, ξεκινάει από τις απαιτήσεις που έχεις, συνεχίζεται με το πόσα θέλεις να διαθέσεις και αν θα πάρεις modem-router ή σκέτο router και φυσικά στην συζήτηση θα μπει και το VoIP με την ανάλογη συνδεσμολογία.
    Οπότε λογικά δεν θα χρειαστεί να κάνω κάτι εγώ. Όταν έρθουν οι τεχνικοί απλώς θα κάνουν την σύνδεση,σωστά;

    Γενικότερα η γραμμή θα προορίζεται κυρίως για online gaming οπότε με ενδιαφέρουν κυρίως τα χαμηλά pings σαν προτεραιότητα.Όσο το δυνατόν χαμηλότερα γι'αυτό και θα την γυρίσω την γραμμή με το που ενεργοποιηθεί σε fast path.
    Το wifi δεν με πολυενδιαφέρει καθώς η σύνδεση του υπολογιστή θα είναι μέσω ethernet.

    Η καμπίνα απο την οποία θα παίρνω είναι περίπου στα 600 μέτρα , 3πορτη huawei ΟΤΕ και οι γραμμές στην περιοχή μου είναι άψογες.Η άλλη συνδεση που έχω είναι στην vodafone (μέσω της ίδιας καμπίνας που προανέφερα) και με το zte της vodafone δεν έχουμε καμια μα καμια αστάθεια ή αποσύνδεση και ενω ειναι 50άρα κλειδώνει στα 50 ( με το ρούτερ να αναφέρει οτι η γραμμή μπορεί να πιάσει μέχρι και 92mbps).

    Το voip επίσης δεν με απασχολεί ιδιαίτερα...παίζει δηλαδή καν να μη βάλω τηλέφωνο επάνω στο ρούτερ...τους ρώτησα αν ειχαν πακέτο μόνο ίντερνετ αλλα τζίφος οπότε έχω μια υπηρεσία που δεν με πολυαπασχολεί...

    Το κυριότερο μέλημα μου είναι το online gaming (κυρίως battlefield) και τα οσο το δυνατόν χαμηλότερα pings (σε σημείο ψυχαναγκασμού μη το ψάχνετε...)

    Οπότε θέλω την μέγιστη σπιρτάδα απο την γραμμή μου γι'αυτό σκεφτόμουν για κάποιο καλύτερο router ίσως καθώς και παλαιότερα που είχα cosmote το speedport βάραγε όλη την ώρα αποσυνδέσεις κάτι που λύθηκε με το zte της vodafone (το άσπρο)

    Με αυτά τα δεδομένα θα με ενδιέφερε να ακούσω τις προτάσεις σας για κάποιο άλλο routerάκι

  4. #4
    Εγγραφή
    16-09-2013
    Μηνύματα
    28.146
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    55.000/5.500
    ISP
    COSMOTE
    Router
    AVM FRITZ!Box 7530
    SNR / Attn
    25(dB) / 9(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Δεν ανέφερες το ποσό που θέλεις να διαθέσεις.

    Αφού δεν σε ενδιαφέρει το τηλέφωνο οι επιλογές σου είναι απεριόριστες, θα πρότεινα να βάλεις το PLUS σε Bridge και να πάρεις ένα καλό router και όχι modem-router.
    Imagination is more important than knowledge.
    Knowledge is limited

    IMAGINATION ENCIRCLES THE WORLD

    Albert Einstein

  5. #5
    Εγγραφή
    04-11-2014
    Μηνύματα
    789
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    5494/54998
    ISP
    Cosmote
    Router
    Speedport Plus 2
    Δεν ξέρω ακριβώς το ποσόν που θα ήθελα να ξοδέψω.. Θα βοηθούσε αν μου λέγατε σε διάφορες κατηγορίες χρημάτων κάποια ρουτεράκια κι εγώ. Πχ 1 στα 50-100 , 1 στα 100-150 και 1 στα 150~200.
    Το bridge το φοβάμαι καθώς όπως προανέφερα έχω ιδεοψυχαναγκαστικό θέμα ( ) με το latency και εχω την ιδέα οτι θα μου προσθέτει ακόμα και 1ms latency το bridge...

    Επίσης τι παραπάνω θα μου προσέφερε ενα router μόνο του απο αυτό του παρόχουν; Καθώς εγώ σκεφτομουν ενα all in one ωστε να έχει σωστό επεξεργαστή που να επεξεργάζεται γρήγορα και με σταθερότητα τα δεδομένα που πρέπει να διαχειριστεί...

    Είμαι λίγο μπερδεμένος μου φαίνεται...

  6. #6
    Εγγραφή
    16-09-2013
    Μηνύματα
    28.146
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    55.000/5.500
    ISP
    COSMOTE
    Router
    AVM FRITZ!Box 7530
    SNR / Attn
    25(dB) / 9(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Το all in one δεν είναι απαραίτητα και το καλύτερο.

    Σε Bridge mode το modem-router κάνει απλά τον συγχρονισμό της γραμμής και δεν επεμβαίνει πουθενά αλλού στο δίκτυο.

    Χρησιμοποιώντας το PLUS για modem μπορείς να πάρεις ένα φτηνό ρούτερ για διαχείριση του δικτύου.
    Παράδειγμα
    https://www.skroutz.gr/c/775/adsl-mo.../MikroTik.html
    Το ρύθμισες μια φορά και το ξέχασες.

    Αλλιώς αν θέλεις ντε και καλά modem-router πας σε κάποιο AVM FRITZ!Box.
    https://www.skroutz.gr/c/775/adsl-mo...se=fritz%21box
    Imagination is more important than knowledge.
    Knowledge is limited

    IMAGINATION ENCIRCLES THE WORLD

    Albert Einstein

  7. #7
    Εγγραφή
    04-11-2014
    Μηνύματα
    789
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    5494/54998
    ISP
    Cosmote
    Router
    Speedport Plus 2
    Ευχαριστώ πάρα πολύ για τις πληροφορίες.
    Στην περίπτωση μου δεν νομίζω πως χρειάζομαι ιδιαίτερα εξειδικευμένες ρυθμίσεις δικτύου καθώς δεν έχω κάποιο δίκτυο.1 pc με ethernet , η smart tv με wifi και 2 κινητά με wifi. Όλο το ενδιαφέρον δηλαδή στρέφεται στο ethernet καθώς με ενδιαφέρει ακόμα και το 1ms χαμηλότερο ping.

    O λόγος που σκέφτομαι για άλλο μόντεμ-ρούτερ είναι κυρίως για να έχω σταθερότατη απόδοση (η εμπειρία μου με speedport είναι συνεχείς αποσυνδέσεις σε καλή γραμμή),χωρίς errors ή με σωστή διόρθωση των errors, να μην μπουκώνει και να θέλει restart, και να επεξεργάζεται γρήγορα τα δεδομένα και τα πακέτα της γραμμής με τον καλύτερο δυνατό τρόπο.
    Γι'αυτό θεωρώ οτι είναι καλύτερο για την περίπτωση μου ενα all in one με σωστο hardware και software.

    Σε κάποιες κριτικές των fritzbox στο skroutz αναφέρουν κάποιοι άυξηση του ping σε σχέση με το μοντεμ-ρούτερ του παρόχου... Επίσης διαβάζω καλά σχόλια για τα tplink έως 100 ευρώ , το ίδιο και για τα asus... Κάποια άποψη πάνω σ'αυτά ;

  8. #8
    Εγγραφή
    17-01-2005
    Περιοχή
    Ηράκλειο
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    222
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    110/11 Mbps
    ISP
    Nova
    Router
    ZyXEL VMG8623-T50B
    SNR / Attn
    26.7(dB) / 5.7(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ethnik471 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλησπέρα παιδιά! Έκανα αίτηση για νέα γραμμή στην cosmote και θέλω να κάνω κάποιες ερωτήσεις...

    1)Το σπίτι ειναι μονοκατοικία,είχε γραμμή χρονια στην cosmote και λόγω κόστους πλέον είναι στην vodafone με φουλ συγχρονισμο στην 50αρα φυσικά.Η δεύτερη γραμμή (καινούργια-cosmote)θα ενεργοποιηθεί στο ίδιο σπίτι αλλά στον επάνω όροφο καθώς είναι σοφίτα. Το καλώδιο του ΟΤΕ που κατεβαίνει απο την κολώνα στην αυλή του σπιτιού έχει 2 ζευγάρια καλωδίων και αυτή τη στιγμή επειδή λειτουργεί φυσικά μία γραμμή χρησιμοποιείται το ένα ζευγάρι.Φαντάζομαι θα είναι εύκολο να εγκατασταθεί η δευτερη γραμμή και να έρχεται επάνω στη σοφίτα, σωστά ;
    Κάνω την ερώτηση αυτή ωστε να μου προτείνεται καποια πραγματα αν χρειαστεί ωστε να μη χάσω χρόνο σε περίπτωση που υπάρχει κάποιο πρόβλημα ή κατι που πρέπει να προσέξω μέχρι την Πέμπτη που θα έρθει ο τεχνικός να μου παραδώσει και το ρούτερ.
    Θα πρέπει να φέρεις ηλεκτρολόγο για να κοιτάξει αν της σοφίτας η κάθετη καλωδίωση κατεβαίνει μονοκόμματη μέχρι το XK όπου θα συνδεθεί, αλλιώς θα πρέπει να τραβήξεις νέα (καλωδίωση).

  9. #9
    Εγγραφή
    16-09-2013
    Μηνύματα
    28.146
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    55.000/5.500
    ISP
    COSMOTE
    Router
    AVM FRITZ!Box 7530
    SNR / Attn
    25(dB) / 9(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ethnik471 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Επίσης διαβάζω καλά σχόλια για τα tplink έως 100 ευρώ , το ίδιο και για τα asus
    Tων παρόχων κατά κανόνα συμπεριφέρονται σωστά πάνω στις δικές τους γραμμές όταν τα έχουμε αποκλειστικά σαν modem, σαν router τα χαλάνε.

    Τα TP-LINK είναι καλά αλλά για πιο ερασιτεχνική χρήση απ' ότι τα ASUS.

    H κάθε γραμμή έχει τα δικά της κουσούρια και ιδιαιτερότητες, οπότε μην λαμβάνεις και πολύ σοβαρά αυτά που γράφουν στο skroutz. Το ιδανικό θα ήταν να τα έχεις όλα και να τα δοκιμάσεις στην δική σου γραμμή αλλά δυστυχώς δεν γίνεται.
    Imagination is more important than knowledge.
    Knowledge is limited

    IMAGINATION ENCIRCLES THE WORLD

    Albert Einstein

  10. #10
    Εγγραφή
    04-11-2014
    Μηνύματα
    789
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    5494/54998
    ISP
    Cosmote
    Router
    Speedport Plus 2
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από manik Εμφάνιση μηνυμάτων
    Θα πρέπει να φέρεις ηλεκτρολόγο για να κοιτάξει αν της σοφίτας η κάθετη καλωδίωση κατεβαίνει μονοκόμματη μέχρι το XK όπου θα συνδεθεί, αλλιώς θα πρέπει να τραβήξεις νέα (καλωδίωση).
    Το εναέριο καλώδιο του ΟΤΕ που κατεβαίνει στο στρογγυλό κουτάκι στην αυλή μου έχει 4 καλώδια και αυτή τη στιγμή χρησιμοποιούνται μόνο τα δύο. Οπότε τα άλλα δύο (ζευγάρι) θα είναι για την δεύτερη γραμμή.
    Επίσης το καλώδιο από το στρογγυλό κουτάκι στην αυλή μου που έρχεται υπογείως μέσα στο σπίτι έχει πολλά ζευγάρια , από τα οποία χρησιμοποιείται μόνο ένα. Άρα σε ένα άλλο ζευγάρι φαντάζομαι θα μπορέσει να συνδεθεί η άλλη γραμμή.
    Το καλώδιο λοιπόν που έρχεται υπογείως μέσα στο σπίτι , πηγαίνει σε μια στρογγυλή φωλιά μέσα στο σπίτι και είναι συνδεδεμένο με τις πρίζες στο κάθε δωμάτιο.
    Το ίδιο και της σοφίτας.
    Οπότε θα αποσυνδέσουμε φαντάζομαι της σοφίτας και θα το συνδέσουμε σε ένα από τα άλλα ζευγάρια που θα συνδεθεί και το εναέριο του ΟΤΕ. Σωστά ;
    Λέτε να βγάζει σφάλματα ή θόρυβο η γραμμή επειδή στο ίδιο καλώδιο θα υπάρχουν δύο γραμμές (σε διαφορετικά φυσικά ζευγάρια) ;

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sweet dreams Εμφάνιση μηνυμάτων
    Tων παρόχων κατά κανόνα συμπεριφέρονται σωστά πάνω στις δικές τους γραμμές όταν τα έχουμε αποκλειστικά σαν modem, σαν router τα χαλάνε.

    Τα TP-LINK είναι καλά αλλά για πιο ερασιτεχνική χρήση απ' ότι τα ASUS.

    H κάθε γραμμή έχει τα δικά της κουσούρια και ιδιαιτερότητες, οπότε μην λαμβάνεις και πολύ σοβαρά αυτά που γράφουν στο skroutz. Το ιδανικό θα ήταν να τα έχεις όλα και να τα δοκιμάσεις στην δική σου γραμμή αλλά δυστυχώς δεν γίνεται.

    Οπότε καταλήγουμε πως είτε μένω με του παρόχου , είτε πάω για bridg,e σωστά ;
    Το bridge δεν υπάρχει περίπτωση να μου αυξήσει το ping από το pc μου προς τα έξω ; Έστω και 1 ms ;

  11. #11
    Εγγραφή
    17-01-2005
    Περιοχή
    Ηράκλειο
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    222
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    110/11 Mbps
    ISP
    Nova
    Router
    ZyXEL VMG8623-T50B
    SNR / Attn
    26.7(dB) / 5.7(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ethnik471 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το εναέριο καλώδιο του ΟΤΕ που κατεβαίνει στο στρογγυλό κουτάκι στην αυλή μου έχει 4 καλώδια και αυτή τη στιγμή χρησιμοποιούνται μόνο τα δύο. Οπότε τα άλλα δύο (ζευγάρι) θα είναι για την δεύτερη γραμμή.
    Επίσης το καλώδιο από το στρογγυλό κουτάκι στην αυλή μου που έρχεται υπογείως μέσα στο σπίτι έχει πολλά ζευγάρια , από τα οποία χρησιμοποιείται μόνο ένα. Άρα σε ένα άλλο ζευγάρι φαντάζομαι θα μπορέσει να συνδεθεί η άλλη γραμμή.
    Το καλώδιο λοιπόν που έρχεται υπογείως μέσα στο σπίτι , πηγαίνει σε μια στρογγυλή φωλιά μέσα στο σπίτι και είναι συνδεδεμένο με τις πρίζες στο κάθε δωμάτιο.
    Το ίδιο και της σοφίτας.
    Οπότε θα αποσυνδέσουμε φαντάζομαι της σοφίτας και θα το συνδέσουμε σε ένα από τα άλλα ζευγάρια που θα συνδεθεί και το εναέριο του ΟΤΕ. Σωστά ;
    Λέτε να βγάζει σφάλματα ή θόρυβο η γραμμή επειδή στο ίδιο καλώδιο θα υπάρχουν δύο γραμμές (σε διαφορετικά φυσικά ζευγάρια) ;
    Σε κάθε περίπτωση θες ηλεκτρολόγο για να σιγουρέψεις ότι υπάρχει καλωδίωση από την σοφίτα που κατεβαίνει στο κουτάκι που λες μέσα στο σπίτι και να την δώσει ευθεία μέχρι το ΧΚ έξω στο σπίτι όπου θα συνδεθεί η 2η γραμμή.

  12. #12
    Εγγραφή
    04-11-2014
    Μηνύματα
    789
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    5494/54998
    ISP
    Cosmote
    Router
    Speedport Plus 2
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από manik Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σε κάθε περίπτωση θες ηλεκτρολόγο για να σιγουρέψεις ότι υπάρχει καλωδίωση από την σοφίτα που κατεβαίνει στο κουτάκι που λες μέσα στο σπίτι και να την δώσει ευθεία μέχρι το ΧΚ έξω στο σπίτι όπου θα συνδεθεί η 2η γραμμή.
    Μα αφού η σοφίτα έχει ήδη ενεργή καλωδίωση στο κουτάκι και στην νέα γραμμή απλώς τα κάτω δωμάτια θα μείνουν ως έχουν και απλά της σοφίτας θα αποσυνδεθεί και θα συνδεθεί στο άλλο ζευγάρι που έρχεται απ' έξω και υπάρχει σε αναμονή στο ίδιο καλώδιο...
    Συγγνώμη αν κάνω κάπου λάθος

  13. #13
    Εγγραφή
    17-01-2005
    Περιοχή
    Ηράκλειο
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    222
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    110/11 Mbps
    ISP
    Nova
    Router
    ZyXEL VMG8623-T50B
    SNR / Attn
    26.7(dB) / 5.7(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ethnik471 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μα αφού η σοφίτα έχει ήδη ενεργή καλωδίωση στο κουτάκι και στην νέα γραμμή απλώς τα κάτω δωμάτια θα μείνουν ως έχουν και απλά της σοφίτας θα αποσυνδεθεί και θα συνδεθεί στο άλλο ζευγάρι που έρχεται απ' έξω και υπάρχει σε αναμονή στο ίδιο καλώδιο...
    Συγγνώμη αν κάνω κάπου λάθος
    Οπότε εννοείς ότι υπάρχει ξεχωριστό καλώδιο που έρχεται από την σοφίτα προς το υπόγειο και ξέρεις ποιο είναι αυτό;
    Αν είναι έτσι ΟΚ.

  14. #14
    Εγγραφή
    16-09-2013
    Μηνύματα
    28.146
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    55.000/5.500
    ISP
    COSMOTE
    Router
    AVM FRITZ!Box 7530
    SNR / Attn
    25(dB) / 9(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ethnik471 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Λέτε να βγάζει σφάλματα ή θόρυβο η γραμμή επειδή στο ίδιο καλώδιο θα υπάρχουν δύο γραμμές (σε διαφορετικά φυσικά ζευγάρια) ;
    Δεν έχει παρατηρηθεί κάτι τέτοιο αν έχουν συνδεθεί σωστά τα ζευγάρια, ειδικά προσοχή στο UTP.

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ethnik471 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το bridge δεν υπάρχει περίπτωση να μου αυξήσει το ping από το pc μου προς τα έξω ; Έστω και 1 ms ;
    Oτιδήποτε και οποιοδήποτε μπορεί να αυξήσει το ping, είπαμε ότι μόνο αν τα δοκιμάσεις όλα μπορείς να είσαι σίγουρος.
    Imagination is more important than knowledge.
    Knowledge is limited

    IMAGINATION ENCIRCLES THE WORLD

    Albert Einstein

  15. #15
    Εγγραφή
    04-11-2014
    Μηνύματα
    789
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    5494/54998
    ISP
    Cosmote
    Router
    Speedport Plus 2
    Μάλιστα...
    Προβληματισμένος δηλώνω ^^
    Ευχαριστώ πολύ για τις προφορικές και την βοήθεια!!

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας