Εμφάνιση 1-8 από 8
  1. #1
    Εγγραφή
    09-12-2021
    Ηλικία
    31
    Μηνύματα
    3
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Inalan
    Καλησπέρα, με την προσφορά της Vodafone την εβδομάδα που έπαιζε η Black Friday, έφυγα από Cosmote 1 μήνα πριν λήξει το συμβόλαιο μου με ένα πρόστιμο 17€ για να κάνω το Vodafone Unlimited Ultra. Με το που έγινε η φορητότητα με πήρε πάλι η Cosmote δίνοντας μου το αντίστοιχο πρόγραμμα σε λίγο καλύτερη τιμή και τα δυο πρώτα πάγια δώρο. Μου έστειλαν τώρα το συμβόλαιο το οποίο δεν αναγράφει τα 2 πάγια δώρο και η τελική τιμή είναι 2€ παραπάνω στο συμβόλαιο. Κάλεσα ξανά στο τμήμα προσφορών και μου είπαν ότι άσχετα με το τι αναγράφεται στο συμβόλαιο, ισχύει η προσφορά που μου έδωσε η συνάδελφος του και βλεπει και αυτός την τιμή που συμφωνήσαμε τηλεφωνικά μπροστά του στο σύστημα. Υπογράφω και το στέλνω; Έχω σημειώσει ώρα και ημερομηνία καθώς και το ονοματεπώνυμο της κυρίας που μου έδωσε την προσφορά ώστε αν γίνει κάποιο μπέρδεμα να ζητήσω να ακούσουν την ηχογραφημένη κλήση που έγινε η προσφορά.
    επίσης στο τηλέφωνο μου είπε ότι θα σβηστεί και το πρόστιμο των 17€ αν γυρίσω ξανά, το οποίο επίσης δεν αναγράφεται κάπου αλλά το είπαμε τηλεφωνικά.

  2. #2
    Εγγραφή
    20-11-2008
    Μηνύματα
    2.757
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    WiFi
    Ταχύτητα
    8192/1024
    ISP
    free-wifi
    ετοιμασου να πληρωσεις την vodafone για πεναλτυ διακοπης...

  3. #3
    Εγγραφή
    20-07-2008
    Περιοχή
    Πετρούπολη
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    5.755
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    220/22
    ISP
    NOVA
    αυτο σκεφτομουν και εγω ..

    Λογικα για να στειλανε το αιτημα φορητοτητας , ειτε περασανε οι μερες αναμονης ,ειτε υπεγραψες αιτημα άμεσης παραιτησης υπαναχωρησης .

    Δες καλου κακου τον πινακα με τα χρηματικα προστιμα για να εισαι ετοιμος να τα πληρωσεις .

    Τωρα για την cosmote .... εγω προσωπικα οσα συμβολαια εχω κανει με κινητες-σταθερες ( με το τελευταιο το καλοκαιρι) παντα οτι λεγαμε τηλεφωνικα , το εστελναν και γραπτα.

    το υπεγραφα και το εστειλνα με email .

    Στην κριση σου ειναι το τι θα κανεις.

    Υ.Γ. τοσα χρονια εχω ζητησει κανα-δυο φορες την ηχογραφηση ...... οσο την ακουσες εσυ , την ακουσα και εγω. Ποτέ δεν την στειλανε.
    The gr81 .

  4. #4
    Εγγραφή
    09-12-2021
    Ηλικία
    31
    Μηνύματα
    3
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Inalan
    Καλημέρα, για το πέναλτυ της Vodafone το γνωρίζω και γνωρίζω και το ποσό, δεν με νοιάζουν τόσο τα λεφτά που θα δώσω στη Vodafone όσο το να τηρήσει την συμφωνία που κάναμε τηλεφωνικά η Cosmote

  5. #5
    Εγγραφή
    04-11-2007
    Περιοχή
    ΣΕΠΟΛΙΑ
    Ηλικία
    50
    Μηνύματα
    447
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    110092/10998
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΚΟΛΩΝΟΣ
    Router
    Zyxel VMG8623-T50B
    SNR / Attn
    (dB) / 4.2(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Αν δεν στο αναφέρει γραπτά στο συμβόλαιο μην υπογράψεις τίποτα. Μετά άντε βγάλε άκρη,γνώμη μου..

  6. #6
    Εγγραφή
    12-06-2011
    Μηνύματα
    7.761
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    500/50 + 250/80
    ISP
    Ote/Vodafone
    Router
    Pf plus/nokia - mu5001 5G
    Ο οτε εχει διαφορες παθογενιες. Μια απο αυτες ειναι οτι νομιζει οτι ειναι ακομα κρατικος οργανισμος.
    Οποτε εχει ενα standard συμβολαιο, το οποιο δεν μπορει να αλλαξει και πανω σε αυτο κανει προφορικες συμφωνιες, τις οποιες στη συνεχεια τις περναει στο billing και οι λογαριασμοι ερχονται τυπικα σωστα.
    Αυτη ειναι η τυπικη διαδικασια.
    Φυσικα αν ο agent δεν περασει/ξεχασει, ηχογραφηση δεν προκειται να βρεις ποτε, εκτος βεβαια αν φροντισεις να ηχογραφησεις και συ απο τη μερια σου.
    Οταν σου λεει οτι η κληση ηχογραφειται, εχεις και συ καθε δικαιωμα να ηχογραφησεις.
    Αν σου κανει το μην ανησυχειτε, ζεις με αυτο.
    Τελευταια φορα το βιωσα πριν κανα χρονο. Ισως καποτε σοβαρευτουν και κανουν το προφανες. Αυτο που συμφωνεις να αναγραφεται και στο συμβολαιο.
    Ουτε mail ουτε ηχογραφησεις.
    Αυτα ειναι για μαγαζια της πλακας.

  7. #7
    Εγγραφή
    09-12-2021
    Ηλικία
    31
    Μηνύματα
    3
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Inalan
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από netblues Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ο οτε εχει διαφορες παθογενιες. Μια απο αυτες ειναι οτι νομιζει οτι ειναι ακομα κρατικος οργανισμος.
    Οποτε εχει ενα standard συμβολαιο, το οποιο δεν μπορει να αλλαξει και πανω σε αυτο κανει προφορικες συμφωνιες, τις οποιες στη συνεχεια τις περναει στο billing και οι λογαριασμοι ερχονται τυπικα σωστα.
    Αυτη ειναι η τυπικη διαδικασια.
    Φυσικα αν ο agent δεν περασει/ξεχασει, ηχογραφηση δεν προκειται να βρεις ποτε, εκτος βεβαια αν φροντισεις να ηχογραφησεις και συ απο τη μερια σου.
    Οταν σου λεει οτι η κληση ηχογραφειται, εχεις και συ καθε δικαιωμα να ηχογραφησεις.
    Αν σου κανει το μην ανησυχειτε, ζεις με αυτο.
    Τελευταια φορα το βιωσα πριν κανα χρονο. Ισως καποτε σοβαρευτουν και κανουν το προφανες. Αυτο που συμφωνεις να αναγραφεται και στο συμβολαιο.
    Ουτε mail ουτε ηχογραφησεις.
    Αυτα ειναι για μαγαζια της πλακας.
    Η αλήθεια είναι ότι και να μη γίνει σωστά η τιμολόγηση και αντί για 28.92€ που μου είπαν μου έρχεται 29.90€ που αυτό προκύπτει πραγματικά από το συμβόλαιο που υπάρχει. Μίλησα με γνωστό που δουλεύει σε Γερμανό και μου είπε ότι τα 2 πάγια που είπαν ότι θα μου κάνουν δώρο και ότι δεν θα πληρώσω την αποχώρηση μου επειδή γυρνάω ξανά, όντως δεν αναγράφονται ποτε στα συμβόλαια αλλά ισχύουν. Θα γυρίσω όπως και να έχει ξανά γιατί έχω απηυδήσει με το σήμα της Vodafone, κυρίως 4G Και 5G.

  8. #8
    Εγγραφή
    12-12-2007
    Μηνύματα
    701
    Downloads
    11
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Nova
    Path Level
    Interleaved
    Αφού το είπε, θα το πάρεις. Μην ακούς τι λέει ο καθένας... Δεν είναι απατεώνες. Είναι σοβαρή εταιρία η κοσμοτε. Ίσως να έχουν γίνει κάποιες αβλεψίες κάποιες λίγες φορές, αυτό δε σημαίνει κάτι. Δεν είναι τυχαία η νούμερο ένα εταιρεία.
    Δείξε εμπιστοσύνη.
    Ελεύθερος.

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας