Εμφάνιση 1-12 από 12
  1. #1
    Εγγραφή
    04-11-2014
    Μηνύματα
    789
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    5494/54998
    ISP
    Cosmote
    Router
    Speedport Plus 2
    Καλησπέρα σε όλους. Μετά από μια ταλαιπωρία που έφαγα με την cosmote στην οποία θα αναφερθώ αν και όποτε θεωρήσω ότι χρειάζεται ήρθε εκτός προγραμματισμένου ραντεβού (με έστησε χωρίς ενερωση)ο τεχνικός για εγκατάσταση νέας γραμμής.
    Νέας γραμμής σε περιοχή με πλήρη κάλυψη!

    Επειδή προηγήθηκε κράξιμο στο 13888 και είμαι σίγουρος πως πήρε έκταση το θέμα και αυτό γιατί ανέβαλα όλες τις υποχρεώσεις μου και πήρα άδεια για να περιμένω όλη μέρα ένα ραντεβού που δεν έγινε και για να ενημερωθώ για το ΠΟΤΕ θα γίνει το ραντεβού , είμαι σίγουρος πως ο τεχνικός ο οποίος όντως πιστεύω ότι καίγεται στην δουλειά για να βγάλει εκτός μια υπόθεση μου είπε πως δεν υπάρχει διαθεσιμότητα.... Και γίνομαι αναλυτικός.

    Με παίρνει τηλ για να έρθει εκτός προγραμματισμένου ραντεβού και ενώ η ώρα είναι περασμένες 16:00 που θεωρητικά έχει σχολάσει. Όταν του εξηγώ ότι δεν μπορούμε σήμερα να κάνουμε το ραντεβού , να το βάλουμε για αύριο αρχίζει τα κουλά του τύπου δεν γίνεται αύριο και θα αργήσει το επόμενο ραντεβού κτλ...
    Όταν του λέω ότι το ραντεβού ήταν προγραμματισμένο και ΕΣΕΙΣ δεν φανηκατε άρχισε τις δικαιολογίες περί δουλειάς και ότι όλα τα ραντεβού είναι το πρωί και δεν προλαβαίνουμε κτλ. Οκ του λέω τότε κανονίστε να με βολεψεις για αύριο αλλιώς να καλέσω στο 13888 να ορίσουμε νέα ημερομηνία ραντεβού .
    Αν είναι μου λέει να έρθω τώρα για να κλείσω την βλάβη και να έρθω αύριο να δω....να το... Συνδέσω.

    Κοιτάξτε του λέω αν είναι να έρθω (ήμουν εκτός) να σας δείξω το σπίτι , κάντε την σύνδεση στα καλώδια που είναι ΕΤΟΙΜΑ , δώστε μου το ρούτερ και εσωτερικά θα τα κάνω εγώ τα καλώδια.

    Εντάξει....και έρχεται... Φουλ στα νεύρα... Προφανώς έπεσε δάχτυλο από τα κεντρικά.... Εδώ λέει δεν έχεις καλώδιο για μέσα δεν ξέρω αν γίνεται....

    Να το καλώδιο , είναι έτσι κι έτσι του εξηγώ.... Βλέπει ότι δεν τον παίρνει....
    - Ε εντάξει...να....να δω τότε να το συνδέσω και ανσε δώσω γραμμή αύριο αν είναι...
    -Οκ του λέω κανένα πρόβλημα....
    - Αλλά αν έχει κιόλας γιατί εδώ δεν βλέπω να έχει...
    -τι να έχει ;
    - ε ειναι εδώ μάω μάω
    -οκευ.....

    Υπόψιν είναι περιοχή εκτός πόλης με δίκτυο μερικών χρονων και άριστη κάλυψη παντού. Επίσης στο οικισμα υπάρχει ΗΔΗ ενεργή άψογη γραμμή όπως και στους γείτονες !

    Παίρνει κάτι κλιψακια.και συνδέει δήθεν το καλώδιο του ΟΤΕ με του σπιτιού οκ λέω δώστε μου και το μόντεμ όπως μου είπανε και όταν είναι έτοιμο πάρτε με να το ανοίξω...
    -Ε... Εντάξει... Αν θα έχει εδώ δεν θα έχει...δηλαδή... Πρέπει να δούμε αν έχει κάλυψη...
    -μα έχω ήδη γραμμή !
    -Εμ...εντάξει αλλά μπορεί να μην έχει χώρο το καλώδιο.... Θα δω αύριο και θα σε πάρω τηλέφωνο αν γίνεται....
    - οκ γεια σας
    - γεια σας...

    Τον βλέπω μετά από 2 λεπτά ότι τελικά δεν έφυγε και έβγαλε σκάλα στην κολόνα και άνοιξε το στρογγυλό μεταλλικό κουτάκι του ΟΤΕ με μπόλικα καλώδια μέσα...

    Ξανά βγαίνω λοιπόν για να του πω ότι η γραμμή που έχω ήδη έχασε τον συγχρονισμό γιατί τράβηξε τα καλώδια αλλά μόλις του το είπα επανήλθε ο συγχρονισμός και το άφησα το θέμα.
    Οπότε βλέπω στο κουτάκι του ΟΤΕ ένα σορό κλιψακια από αυτά που μου έδειξε πράγμα που έδειχνε ότι πολλές γραμμές ήταν πιασμένες και υπήρχε γραμμή.
    Μου λέει εδώ δεν έχει τίποτα.να ξέρεις....είναι 5αρι το καλώδιο δεν γίνεται...
    - Οκ και τι κάνω σε αυτή την περίπτωση ;
    -θα το δω εγώ με τον προϊστάμενο μήπως φέρουμε ένα καλώδιο 10 μέτρα να βάλουμε στην κολόνα....αλλά.... Να το ξανά δω...όχι όχι...δεν έχει....

    Παίρνει λοιπόν την σκάλα και πάει στην πιο κάτω κολόνα που έχει πλαστικό κουτί του ΟΤΕ.... Έρχεται μετά από λίγο μου λέει δεν γίνεται...
    -οκ, τι κάνω σε αυτή την περίπτωση , ο γείτονας ήδη χτίζει σπίτι και σε αυτό το οικόπεδο στους επόμενους.μηνες θα υπάρχει και άλλο... Έεε θα πρέπει να τρέξετε με χαρτιά , με αιτήσεις , και αν εγκριθούν , να βάλετε βύσμα κτλ...
    - αλλιώς δεν θα έχει κάλυψη μια καινούργια και αναπτυσσόμενη περιοχή?
    -οχι εκτός και αν έρθει η οπτική....αλλά αυτό μπορεί να γίνει σε 3-4 χρόνια εδώ...
    Αλλά....κάτσε να το δω μήπως.....μπα....όχι...

    Μα του λέω στο κουτάκι ΔΕΝ είναι όλα τα καλώδια κατειλημμένα, υπάρχουν και ελεύθερα ζευγάρια...

    Τα χάνει και μου λέει
    -εμ....ποια; Ναι..... Αυτά είναι για πιο πάν (κόβει το Ω) εδω δεν ξέρω πρέπει να το δω με τον προϊστάμενο τι θα κάνουμε και θα σε πάρω τηλέφωνο αύριο.
    -ενταξει οπότε θα με πάρετε αύριο να μου πείτε τι κάνουμε σωστά ;
    - σωστά !
    -ενταξει ευχαριστώ γεια σας...

    Με οαιρ ει τηλέφωνο μετά από ούτε 5 λεπτά και μου λέει
    -οκ τεχνικός είμαι, ξέχασε το.
    -οριστε;
    -Δεν γίνεται ξέρεις γιατί;
    -γιατι;
    -γιατι και το υπόγειο είναι φουλ και δεν πρόκειται κανείς να ασχοληθεί εδώ με την περιοχή οπότε ξεγραψε το και τέλος !


    Καταρχήν θεωρώ απίθανο στην περιοχή να μην υπάρχει χώρος στο καλώδιο.

    Επίσης στο κουτί του ΟΤΕ είχα με τα μάτια μου τα ελεύθερα καλώδια και όταν του το είπα άλλαξε δέκα χρώματα και έλεγε δικαιολογίες...

    Από την αρχή φαινόταν ότι δεν ήθελε να εξυπηρετήσει και είμαι σίγουρος 100% ότι είπε ΨΕΜΜΑΤΑ !

    Οπότε θέλω τις συμβουλές σας για το πώς θα ξακρυβωσω ότι όλα αυτά που είπε δεν ισχύουν (αν είναι έτσι) ή πώς θα μου αποδείξω ότι ισχύουν....

    Μπορώ να βάλω κάποιον εξωτερικό τεχνικό κάπως ; Τι μπορώ να κάνω;

    Σίγουρα δεν θα το αφήσω έτσι το θέμα γιατί με ταλαιπώρησαν που και είμαι σίγουρος πως δεν με συνδέσει είτε επειδή σπαστικε είτε επειδή όντως όπως είπε τρέχει σαν τρελός με κομμένο μισθό και δεν προλαβαίνει να ασχοληθεί.....

  2. #2
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Πως θεωρείς εσυ οτι υπάρχει διαθεσιμότητα;

    Αν κατάλαβα καλά εσύ έχεις ήδη μια γραμμή ενεργή και ζητάς και 2η έτσι;

  3. #3
    Εγγραφή
    04-11-2014
    Μηνύματα
    789
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    5494/54998
    ISP
    Cosmote
    Router
    Speedport Plus 2
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πως θεωρείς εσυ οτι υπάρχει διαθεσιμότητα;

    Αν κατάλαβα καλά εσύ έχεις ήδη μια γραμμή ενεργή και ζητάς και 2η έτσι;
    Ναι ακριβώς...
    Το πιστεύω αυτό γιατί ο τεχνικός ήρθε σπασμένος και φαινόταν ότι ήθελε να κάνει αγκαρια.
    Επίσης τα μασούσε συνέχεια και είδα με τα μάτια μου τα ελεύθερα καλώδια τα οποία οκ μπορεί να μην έκαναν αν ήταν πιο πίσω γεμάτο...
    Το θέμα είναι ότι το ψάχνω εκ των έσω τώρα και μάλλον έχω δίκιο....θα ξέρω σίγουρα αύριο το πρωί...

  4. #4
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ethnik471 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ναι ακριβώς...
    Το πιστεύω αυτό γιατί ο τεχνικός ήρθε σπασμένος και φαινόταν ότι ήθελε να κάνει αγκαρια.
    Επίσης τα μασούσε συνέχεια και είδα με τα μάτια μου τα ελεύθερα καλώδια τα οποία οκ μπορεί να μην έκαναν αν ήταν πιο πίσω γεμάτο...
    Το θέμα είναι ότι το ψάχνω εκ των έσω τώρα και μάλλον έχω δίκιο....θα ξέρω σίγουρα αύριο το πρωί...
    Οπότε ζήτησες 2η γραμμή, ξέρεις αρκετές φορές οι εργολάβοι δεν βάζουν αρκετά ζεύγη για να βάλουν όλοι γραμμές όταν χτίζουν, σίγουρα όχι για να βάλουν πάνω απο 1 όλοι, βάζουν τόσες όσες να καλύπτει τα διαμερίσματα για μια γραμμή και μερικές εφεδρείες.

    Αν ο τεχνικός του ΟΤΕ τα έχει μαζί σου είμαι σίγουρος οτι μπορεί να βρει καλύτερους τρόπους να σε κάνει να βγεις απο τα ρούχα σου, μάλιστα θα προσπαθούσε να σου βρεί γραμμή που περίεργος θα έβγαζε πρόβλημα αντί να σου πει πως δεν υπάρχει γραμμή ελεύθερη.

  5. #5
    Εγγραφή
    04-11-2014
    Μηνύματα
    789
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    5494/54998
    ISP
    Cosmote
    Router
    Speedport Plus 2
    Λοιπόν η αλήθεια τελικά είναι κάπου στην μέση καθώς μίλησα με φίλο που είναι στους τεχνικούς και το έψαξε το θέμα.
    Στην περιοχή μου όλες οι καλωδιώσεις και οι διακλαδώσεις είναι χάος και τελείως λάθος με 0 συντήρηση από τότε που έγινε το δίκτυο.
    Με τα χρόνια για να δώσουν γραμμές οι τεχνικοί κάνανε το λάθος να σπάνε τα ζευγάρια άλλες φορές και άλλες να κάνουν γέφυρες με αποτέλεσμα να προκληθεί ένα μπαχαλο. Τελικά υπάρχουν ελεύθερα στο ζευγάρια. Το ένα είναι σάπιο οπότε δεν...
    Για το άλλο θα ξέρουμε αύριο τι παίζει...
    Μάλλον θέλει πολύ δουλειά...
    Θα ξέρω αύριο σίγουρα...

    Σε κάθε περίπτωση όμως έπρεπε στο ραντεβού που δεν ήρθαν να με ενημερώσουν να μη περιμένω όλη μέρα σαν το μπαστακα + επιπλέον ταλαιπωρία την οποία δεν θέλω ακόμα να αναφέρω...

    Θα ενημερώσω όπως και να χει

    Ευχαριστώ πάρα πολύ

  6. #6
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ethnik471 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Λοιπόν η αλήθεια τελικά είναι κάπου στην μέση καθώς μίλησα με φίλο που είναι στους τεχνικούς και το έψαξε το θέμα.
    Στην περιοχή μου όλες οι καλωδιώσεις και οι διακλαδώσεις είναι χάος και τελείως λάθος με 0 συντήρηση από τότε που έγινε το δίκτυο.
    Με τα χρόνια για να δώσουν γραμμές οι τεχνικοί κάνανε το λάθος να σπάνε τα ζευγάρια άλλες φορές και άλλες να κάνουν γέφυρες με αποτέλεσμα να προκληθεί ένα μπαχαλο. Τελικά υπάρχουν ελεύθερα στο ζευγάρια. Το ένα είναι σάπιο οπότε δεν...
    Για το άλλο θα ξέρουμε αύριο τι παίζει...
    Μάλλον θέλει πολύ δουλειά...
    Θα ξέρω αύριο σίγουρα...

    Σε κάθε περίπτωση όμως έπρεπε στο ραντεβού που δεν ήρθαν να με ενημερώσουν να μη περιμένω όλη μέρα σαν το μπαστακα + επιπλέον ταλαιπωρία την οποία δεν θέλω ακόμα να αναφέρω...

    Θα ενημερώσω όπως και να χει

    Ευχαριστώ πάρα πολύ
    Η αλήθεια παραμένει στο ότι δεν υπάρχει διαθέσιμο για να σου δώσει, όχι στην μέση

  7. #7
    Εγγραφή
    04-11-2014
    Μηνύματα
    789
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    5494/54998
    ISP
    Cosmote
    Router
    Speedport Plus 2
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Η αλήθεια παραμένει στο ότι δεν υπάρχει διαθέσιμο για να σου δώσει, όχι στην μέση

    Όχι.... Το δεν υπάρχει διαθέσιμο με το υπάρχουν δύο που το ένα είναι σάπιο αλλά το άλλο.....ίσως να γίνεται...ναι, είναι κάπου στην μέση...ο φίλος μου άφησε ανοιχτό το ενδεχόμενο να μπορέσω να συνδεθώ...αύριο θα ξέρω με σιγουριά.

  8. #8
    Εγγραφή
    20-11-2008
    Μηνύματα
    2.757
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    WiFi
    Ταχύτητα
    8192/1024
    ISP
    free-wifi
    Κλασσικος οτε....αλχημειες στα ζευγαρια,δικτυο σαπιο ..και μετα ...να ξερετε δεν γινεται να σας συνδεσουμε...και μετα οταν καποιος εναλλακτικος εχει θεμα λεμε πως φταιει η vodafone η η wind η η nova οταν κατα 99% ΦΤΑΙΕΙ ΤΟ ΣΑΠΙΟ ΔΙΚΤΥΟ ΤΟΥ ΠΟΤΕ που ειναι υπευθυνος για την συντηρηση του!!! Ποτε ξανα Π-οτε

  9. #9
    Εγγραφή
    20-07-2008
    Περιοχή
    Πετρούπολη
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    5.753
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    220/22
    ISP
    NOVA
    Μα ο TS λεει ....

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ethnik471 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Υπόψιν είναι περιοχή εκτός πόλης με δίκτυο μερικών χρονων και άριστη κάλυψη παντού. Επίσης στο οικισμα υπάρχει ΗΔΗ ενεργή άψογη γραμμή όπως και στους γείτονες !
    Πως γινεται να ειναι σαπιο ?


    Εγω παντως θα πω ενα μπραβο στον υπαλληλο που προθυμοποιήθηκε να ερθει ακομα και απογευμα .
    The gr81 .

  10. #10
    Εγγραφή
    20-11-2008
    Μηνύματα
    2.757
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    WiFi
    Ταχύτητα
    8192/1024
    ISP
    free-wifi
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ethnik471 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Λοιπόν η αλήθεια τελικά είναι κάπου στην μέση καθώς μίλησα με φίλο που είναι στους τεχνικούς και το έψαξε το θέμα.
    Στην περιοχή μου όλες οι καλωδιώσεις και οι διακλαδώσεις είναι χάος και τελείως λάθος με 0 συντήρηση από τότε που έγινε το δίκτυο.
    Με τα χρόνια για να δώσουν γραμμές οι τεχνικοί κάνανε το λάθος να σπάνε τα ζευγάρια άλλες φορές και άλλες να κάνουν γέφυρες με αποτέλεσμα να προκληθεί ένα μπαχαλο. Τελικά υπάρχουν ελεύθερα στο ζευγάρια. Το ένα είναι σάπιο οπότε δεν...
    Για το άλλο θα ξέρουμε αύριο τι παίζει...
    Μάλλον θέλει πολύ δουλειά...
    Θα ξέρω αύριο σίγουρα...

    Σε κάθε περίπτωση όμως έπρεπε στο ραντεβού που δεν ήρθαν να με ενημερώσουν να μη περιμένω όλη μέρα σαν το μπαστακα + επιπλέον ταλαιπωρία την οποία δεν θέλω ακόμα να αναφέρω...

    Θα ενημερώσω όπως και να χει

    Ευχαριστώ πάρα πολύ
    Ο TS oμως μετα λεει αυτο που επιβεβαιωνει οσα εγραψα,μην διαβαζεις επιλεκτικα!!!

  11. #11
    Εγγραφή
    20-07-2008
    Περιοχή
    Πετρούπολη
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    5.753
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    220/22
    ISP
    NOVA
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από bill27 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ο TS oμως μετα λεει αυτο που επιβεβαιωνει οσα εγραψα,μην διαβαζεις επιλεκτικα!!!
    Δεν διαφωνω οτι γενικοτερα η κατασταση του χαλκου ειναι σε κακο χαλι. Συμφωνουμε σε αυτο . Ειναι πολυ λογικο λογω της ηλικιας της εγκαταστασης.

    Απλα το διευκρινησα γιατι στην συγκεκριμενη περιπτωση κατα τα λεγομενα του ειναι μερικων χρονων . οποτε το σαπιο δεν υφισταται.

    Για το αν ειναι μπερδεμα , φταιει ο καθε υπαλληλος που μπηκε με βυσμα , και δεν κανει την δουλεια του σωστα , αντιθετως κανει αλχημιες και πασαλειματα.

    Και ολοι αυτοι οι βυσματιες βρισκονται αναμεσα μας.
    The gr81 .

  12. #12
    Εγγραφή
    04-11-2014
    Μηνύματα
    789
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    5494/54998
    ISP
    Cosmote
    Router
    Speedport Plus 2
    Καλημέρα παιδιά ! Λοιπόν, σύμφωνα με την προσωπική μου εμπειρία με βάση αυτά που διαδραματίζονται τις τελευταίες ημέρες συμφωνώ με τον @bill27 απόλυτα!
    Το όλο θέμα της μη κάλυψης είναι λόγω πασαλίματος και αλχημειών που κάνανε τσαπατσούληδες τεχνικοί με αποτέλεσμα ένα δίκτυο μερικών χρόνων να έχει περιορισμένες θέσεις ενώ μπορεί να υποστηρίξει περισσότερες ξεκάθαρα απο τσαπατσοδουλειές.
    Μου ήρθε λοιπόν πρωι πρωι μήνυμα απο τον ΟΤΕ οτι λόγω έλλειψης χωρητικότητας δεν μπορεί να ενεργοποιηθεί η γραμμή μου και πως το αίτημα θα μείνει ανοιχτό 90 ημέρες μήπως και προκύψει γραμμή...

    Τώρα, στα όργανα που έχουν οι τεχνικοί ο φίλος μου χτύπησε τον αριθμό βρόγχου του σπιτιού μου, το σταθερό των γειτόνων μου (απέναντι ακριβώς, πιο κάτω απο εμένα και πιο πάνω απο εμένα- μονοκατοικίες) και φαίνεται πως παίρνουμε όλοι απο την ίδια καμπίνα και πως υπάρχουν τελικά 4 ελεύθερα ζευγάρια !!!
    Ο λόγος που μάλλον δεν με σύνδεσε είναι γιατί γίνεται στην περιοχή πανικός με τα καλώδια , είναι όλα λάθος , μάλιστα μου είπε οτι το λεγόμενο "καλαμπόκι" (σαν κλέμα ενα κλιψακι) που είδα με τα μάτια μου να υπάρχει μέσα στο χαλύβδινο κουτάκι του ΟΤΕ ενδείκνυται για εναέρια χρήση και είναι μόνο για υπόγεια. Μου εξήγησε τον λόγο και μάλιστα ο κατασκευαστής του "καλαμποκιού" το διευκρυνίζει οτι ειναι ΜΟΝΟ για υπόγεια χρήση.
    Εμενα στην περιοχή μου που υπάρχει ΜΟΝΟ εναέριο όλες οι συνδέσεις είναι με "καλαμπόκι"... αυτό είναι μονο ένα απο τα πολλά που άκουσα...

    Επίσης υπάρχει στα συστήματα του ΟΤΕ λάθος χαρτογράφηση της περιοχής κατι που ίσως να δικαιολογεί τους αυτοσχεδιασμούς (ως ενα σημείο) των τεχνικών...

    Το μεσημέρι που θα σχολάσει ο φίλος μου θα έρθει ο ίδιος να δει την περιοχή και να με μετρήσει ωστε να πάω στον προϊστάμενο μέσα αν χρειαστεί.

    Πλέον και να μπορώ να συνδεθώ ΔΕΝ θα την κάνω την σύνδεση... εχω κουραστεί , ξενερώσει , σπαστεί απίστευτα...λες και αλλες δουλειές δεν εχουμε...αντι να παρακαλάνε να τους δώσουμε λεφτά , παρακαλάμε εμείς ?

    Όσο φίλε @griniaris για τον τεχνικό που λες οτι ήρθε εκτος ωραρίου του, όχι φίλε ! Καθόλου μπράβο του, διότι το ραντεβού ήταν 8:30-12 (ούτως η άλλως είναι σκάρτο σαν τιμή καθώς το ραντεβού είναι ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΗ ΩΡΑ). Αυτός δεν με πήρε ΚΑΝ τηλέφωνο να με ενημερώσει οτι κατι ετυχε-οτι δεν μπορεί- οτι θα αργήσει - οτι -οτι - οτιδηποτε !
    Εγώ πήρα άδεια (την χρεώθηκα) για να περιμένω ΟΛΗ μέρα για το ΤΙΠΟΤΑ χωρίς ενημέρωση, ανέβαλα ολες μου τις υποχρεώσεις για το ΤΙΠΟΤΑ χωρις ενημέρωση και περιμενα σαν τον...να μη πω ποιον !

    Το οτι ήρθε εκτος ωραρίου,ήρθε γιατί φάγανε στο τοπικο τμήμα δάχτυλο απο κάτω (γιατί κάνανε και άλλα - όπως είπα δεν τα αναφέρω ακόμα...) και για να φανεί οτι "έκλεισε" την βλάβη...
    Ήρθε για να καλύψει τον εαυτό του, όχι για να με εξυπηρετήσει...και το έμαθα και αυτό εκ των έσω !
    Και φυσικά δεν ήθελα να έρθει καθώς μπορεί να έλειπα, να έτρωγα , να ξεκουραζόμουν και οτιδήποτε άλλο αφού ηταν εκτός ραντεβού!
    Το χειρότερο όλων οτι περίμενα με το τηλέφωνο στο χέρι ΟΛΗ μέρα και είμαι -1 άδεια απο την ανευθυνότητα και την κακο οργανωσιά τους.

    Δεν ξέρω τι φταίει και δεν με νοιάζει. Εγώ σαν άνθρωπος αλλα και σαν πελάτης δεν φταίω σε τίποτα και χωρίς καμία συγγνώμη μάλιστα απο τον ίδιο !

    Το μεσημεράκι θα ξέρω 100% τι παίζει με την γραμμή αλλα όπως προείπα δεν θα προχωρήσω σε καμια ενεργοποίηση τελικά γιατί είναι μπάχαλο και άσχετοι !

    Ειδικα αν συγκρίνω με το φιλαράκι μου που είναι νέο παιδί, διαβασμένο μορφωμένο...

    Τέλος πάντων... για την τιμή των όπλων θέλω πλέον να μάθω τι παίζει και το θέμα λήγει γιατι κουράστηκα...

    φυσικα θα σας ενημερώσω παιδιά

    ευχαριστώ όλους για τις απαντήσεις

    - - - Updated - - -

    Δυστυχώς είχα δίκιο εξ'αρχής.
    Διαθεσιμότητα υπάρχει αλλα τα έχουν κάνει μπάχαλο και 1. ή δεν θελαν να ασχοληθούν γιατί είχε δουλειά το θέμα, οπότε βγαλτο μια εκτος και έληξε , ή 2. για σπάσιμο... γέρνω στην 1η εκδοχή.
    Αφού πηρε διάσταση το θέμα στον προϊστάμενο τελικα τα τζιμάνια προθυμοποιήθηκαν να κάνουν "μια προσπάθεια" την οποία αρνήθηκα, ενημέρωσα εγγράφος τα κεντρικά και τέλος η υπόθεση.
    Τζάμπα ταλαιπωρία αλλα τουλάχιστον δεν είμαι "τρελός"...

    Ευχαριστώ για το ενδιαφέρον... ας κλειδωθεί το θέμα εαν κρίνουν οι διαχειριστές οτι πρέπει.

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας