Εμφάνιση 1-3 από 3
  1. #1
    Εγγραφή
    28-05-2014
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    48
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    COSMOTE
    Router
    Fritzbox 7581
    Έχει κανείς εμπειρία από το EndeavourOS; Είμαι σχεδόν μια 5ετία με Manjaro KDE edition και σκέφτομαι μήπως κάνω το switch μιας και στο distrowatch φαίνεται να έχει ανέβει πολύ η δημοτικότητά του. Φαντάζομαι το aur και οι υπόλοιπες λειτουργίες που είναι ενσωματωμένες στο manjaro θα είναι αντίστοιχες καθώς είναι arch based.
    Μάλλον πάλι για το KDE το οποίο γνωρίζω καλά σκέφτομαι

    Γνώμες, εμπειρίες κανείς ;

  2. #2
    Εγγραφή
    20-12-2005
    Μηνύματα
    3.215
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    49997/4997
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΞΑΝΘΗ
    Router
    Speedport W 724V
    SNR / Attn
    24,4(dB) / (dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από brandley Εμφάνιση μηνυμάτων
    Έχει κανείς εμπειρία από το EndeavourOS; Είμαι σχεδόν μια 5ετία με Manjaro KDE edition και σκέφτομαι μήπως κάνω το switch μιας και στο distrowatch φαίνεται να έχει ανέβει πολύ η δημοτικότητά του. Φαντάζομαι το aur και οι υπόλοιπες λειτουργίες που είναι ενσωματωμένες στο manjaro θα είναι αντίστοιχες καθώς είναι arch based.
    Μάλλον πάλι για το KDE το οποίο γνωρίζω καλά σκέφτομαι

    Γνώμες, εμπειρίες κανείς ;
    Δεν ξέρω να απαντήσω για αυτό που ρωτάς, αλλά θα πάρεις καλύτερες απαντήσεις από χρήστες τυ Endeavor αν γράψεις τι δεν σε καλύπτει στο Manjaro, ώστε να μπορούν να σου πουν αν γίνεται καλύτερα στο Endeavour.

    Αν σε καλύπτουν όλα στο Manjaro και με δεδομένο ότι είσαι ήδη 5+ χρόνια με αυτό, γιατί να αλλάξεις;
    "I like offending people, because I think people who get offended should be offended" - Linus Torvalds

    "Παλιά είχαμε φτωχούς οι οποίοι ζούσανε σε φτωχογειτονιές. Τώρα, η οικονομικά δυσπραγούσα τάξη
    κατέχει στέγες υποδεέστερης ποιότητας σε υποβαθμισμένα αστικά κέντρα" - George Carlin
    Γα.... την πολιτική ορθότητα.

  3. #3
    Εγγραφή
    13-02-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    17.114
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan FTTH
    Router
    CRS109-8G-1S-2HnD+HapAC2
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από brandley Εμφάνιση μηνυμάτων
    Έχει κανείς εμπειρία από το EndeavourOS; Είμαι σχεδόν μια 5ετία με Manjaro KDE edition και σκέφτομαι μήπως κάνω το switch μιας και στο distrowatch φαίνεται να έχει ανέβει πολύ η δημοτικότητά του. Φαντάζομαι το aur και οι υπόλοιπες λειτουργίες που είναι ενσωματωμένες στο manjaro θα είναι αντίστοιχες καθώς είναι arch based.
    Μάλλον πάλι για το KDE το οποίο γνωρίζω καλά σκέφτομαι

    Γνώμες, εμπειρίες κανείς ;
    Καλησπερα, εγω πηγα σε αυτο το θεωρω καλυτερο αλλα τα ιδια πραγματα κανεις, απλα τα repos ειναι του arch.
    Μαλιστα εκανα νεο pc μετα και παλι το εβαλα και εφτιαξα απο εξαρτηματα που εμειναν και ειχα και αλλο ενα και του εβαλα και εκει παλι το ιδιο και πεταξα το manjaro.
    Μanjaro παλια για μενα.
    Εγω γενικα ειμαι XFCE fun ακομα και στο καινουριο PC.
    Aν θες να τσεκαρω κατι πες μου.

    - - - Updated - - -

    Αυτο το εχεις δει? https://fossbytes.com/manjaro-vs-endeavouros-arch/ αν ψαξεις θα βρεις και αλλα VS.
    Αν το εχεις στημενο χρονια θα ελεγα να μην το χαλασεις τωρα.
    Αν υπαρξει λογος για format ok.
    Γιατι δεν το δοκιμαζεις απλα σε ενα VM οπως εκανα εγω πριν το βαλω?

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας