Σελ. 5 από 5 ΠρώτηΠρώτη ... 345
Εμφάνιση 61-72 από 72
  1. #61
    Εγγραφή
    09-02-2006
    Μηνύματα
    2.906
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Router
    OPNsense
    Στη μουσική έχουν λύσει το θέμα της πειρατείας, άρα γνωρίζουν πως να το λύσουν και στο σινεμά.
    Ο λόγος που προσπαθούν να μπλοκάρουν και να λογοκρίνουν σελίδες και IP είναι σίγουρα άλλος.
    Δείτε την περίπτωση με το Quad9 και θα καταλάβετε τι θέλουν να πετύχουν.

  2. #62
    Εγγραφή
    10-08-2018
    Μηνύματα
    400
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    WEB
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από BlueChris Εμφάνιση μηνυμάτων
    Με κανένα τρόπο και με καμία παναγία δεν μπορεί κανείς να κάνει απολύτως τίποτα για το VPN.
    Ήδη έχουν βρει τον τρόπο.
    Απλά θα χρειαστεί κάποιο καιρό να το περάσουν νομοθετικά.

  3. #63
    Εγγραφή
    09-08-2007
    Μηνύματα
    163
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    ISP
    Vodafone
    Throtling σε VPN συνδέσεις δεν έκανε ούτε το great wall of china, μια χαρά έβλεπες πχ netflix over vpn (πεταμένα λεφτά για το express vpn, ακόμα και το openvpn ή ipsec vpn απο Ελλάδα έπαιζε....). Μην ξεχνάμε και προ ετών τις ιστορίες με το DPI (που θα μπορούσε τεχνικά να καλύψει αυτή την "ιστορία") σε επίπεδο παρόχου, ποτέ σε ΕΕ δεν υπήρξε κοινή απόφαση επι του θέματος (πχ η Ολλανδία ήταν φανατικά κατά της χρήσης του). Όπως έχουν ειπωθεί και παραπάνω, οι πάροχοι δεν θέλουν να γίνουν οι αστυνόμοι του internet, να χάσουν συνδρομητές, να προσθέσουν έξτρα κόστη και πολυπλοκότητα στις ήδη περίπλοκες υποδομές τους κλπ.Δεν μιλάμε για επίπεδο enterprise, εκεί αν θές το κάνεις Σ.Αραβία και σε ένα απλό google search σου επιστρέφω και 10 results που λέει και ο λόγος.
    Το σημαντικότερο όμως είναι το νομικό πλαίσιο. Αν υπάρξει κάτι τέτοιο τότε οι επιπτώσεις θα είναι οριζόντιες για όλους, υπάρχει κάποια εξέλιξη επ' αυτού ? Προφανώς κάποια τέτοια εξέλιξη κάλλιστα βάζει στο παιχνίδι το εξελίξεις του flat rate access που πουλάνε οι πάροχοι (πρόσβαση στο internet).
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος ios46 : 18-12-21 στις 08:57.

  4. #64
    Εγγραφή
    31-01-2013
    Περιοχή
    Down on the beach
    Ηλικία
    51
    Μηνύματα
    1.216
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    110/11-925/143
    ISP
    Cosmote
    Router
    S.Plus 2/ZTE MC801A
    SNR / Attn
    9,7(dB) / 14,2(dB)
    Path Level
    Interleaved
    468 site δημοσιευτηκαν οτι μπλοκαριστηκαν λιγο πριν τις γιορτες...... Καλα χριστουγεννα.

  5. #65
    Εγγραφή
    08-05-2006
    Μηνύματα
    11.506
    Downloads
    70
    Uploads
    5
    ISP
    .
    Σήμερα έπεσε μεγάλο μαύρισμα..!

  6. #66
    Εγγραφή
    18-08-2003
    Περιοχή
    3491
    Μηνύματα
    5.137
    Downloads
    19
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    16000/800
    ISP
    Conn-x OTE/Otenet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΡΗΣ
    Router
    C876
    SNR / Attn
    9(dB) / 8(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από treli@ris Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σήμερα έπεσε μεγάλο μαύρισμα..!
    Όντως Η IP blacklist έφτασε άνετα τριψήφιο νούμερο. Θα είναι ενδιαφέρον να δούμε το ρυθμό αύξησης των εγγραφών σε λίγο καιρό.
    In theory, practice is the same as theory.
    In practice, it isn't.

  7. #67
    Εγγραφή
    02-04-2010
    Μηνύματα
    13.063
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Έχουμε δηλαδή επίσημα ένα τείχος διακοπής πρόσβασης στην ελλάδα. Με τα όλα του.
    Όσο περισσότερο σου κλέβουν τη ζωή, τόσο σε ταΐζουν με έθνος και φυλή..

    Εθνικισμός και μετανάστες

    Μία τάξη, φυλετικά διαχωρισμένη

  8. #68
    Εγγραφή
    05-06-2016
    Μηνύματα
    30
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    εδώ και 3 μέρες, ΔΕΝ μου λειτουργει το ερτφλίξ και ούτε και το κόντι στην σόνυ όλεντ σμαρτ τιβί μου. Εκανα νέο σεταρισμα και στην τηλεόραση και στο μοντεμ-ρουτερ μου και το προβλημα παραμενει. Μεχρι 3 μερες πριν όλα επαιζαν ρολόι. Τώρα οι εν λόγω εφαρμογες δεν λειτουργουνε και ειναι λες και καποιος τούς κόβει το ίντερνετ. Τό ίδιο προβλημα και στις ίδιες δύο εφαρμογες, έχει και η δεύτερή μου σμαρτ τηλεόραση , μία Xiaomi smart 4k. Συμβαινει κατι? φταίει ο πάροχός μου η βόνταφον? όταν δοκίβασα να κάνω το 4g του κινητού μου wifi και να μπω με αυτό στις εφαρμογες των δυο τηλεορασεων, μπηκα κανονικα στις εφαρμογες και ''ετρεξαν'' μια χαρα. εχετε καποια ιδεα?

  9. #69
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από NikosLawyer Εμφάνιση μηνυμάτων
    εδώ και 3 μέρες, ΔΕΝ μου λειτουργει το ερτφλίξ και ούτε και το κόντι στην σόνυ όλεντ σμαρτ τιβί μου. Εκανα νέο σεταρισμα και στην τηλεόραση και στο μοντεμ-ρουτερ μου και το προβλημα παραμενει. Μεχρι 3 μερες πριν όλα επαιζαν ρολόι. Τώρα οι εν λόγω εφαρμογες δεν λειτουργουνε και ειναι λες και καποιος τούς κόβει το ίντερνετ. Τό ίδιο προβλημα και στις ίδιες δύο εφαρμογες, έχει και η δεύτερή μου σμαρτ τηλεόραση , μία Xiaomi smart 4k. Συμβαινει κατι? φταίει ο πάροχός μου η βόνταφον? όταν δοκίβασα να κάνω το 4g του κινητού μου wifi και να μπω με αυτό στις εφαρμογες των δυο τηλεορασεων, μπηκα κανονικα στις εφαρμογες και ''ετρεξαν'' μια χαρα. εχετε καποια ιδεα?
    Δεν έχει σχέση με το θέμα το πρόβλημα σου, θα έλεγα να κάνεις ενα νέο θέμα στον subforum του παρόχου σου

  10. #70
    Εγγραφή
    16-07-2004
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Ηλικία
    55
    Μηνύματα
    2.049
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    PSTN
    Ταχύτητα
    20480/1024
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Router
    ZTE w300i
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν έχει σχέση με το θέμα το πρόβλημα σου, θα έλεγα να κάνεις ενα νέο θέμα στον subforum του παρόχου σου
    Το θέμα θεωρώ ότι έχει σχέση με το πρόβλημά του φίλου. Η γνωστή εφαρμογή SmartSTB άρχισε να μην παίζει καθόλου
    ή να κάνει "κοψίματα"/lag σε κόσμο ενώ με 4G tethering από κινητό στην ΙΔΙΑ συσκευή η εφαρμογή παίζει κανονικά.
    Αν ο φίλος πάρει απάντηση / βρει λύση ας την πει και εδώ.
    Όλα τα παιχνίδια android που έχω φτιάξει περιγράφονται και κατεβαίνουν
    από εδώ: https://play.google.com/store/apps/d...=Carbon+People

  11. #71
    Εγγραφή
    05-06-2016
    Μηνύματα
    30
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από zardoz Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το θέμα θεωρώ ότι έχει σχέση με το πρόβλημά του φίλου. Η γνωστή εφαρμογή SmartSTB άρχισε να μην παίζει καθόλου
    ή να κάνει "κοψίματα"/lag σε κόσμο ενώ με 4G tethering από κινητό στην ΙΔΙΑ συσκευή η εφαρμογή παίζει κανονικά.
    Αν ο φίλος πάρει απάντηση / βρει λύση ας την πει και εδώ.
    Το ψάχνω παιδιά. Με το Kodi είναι το μεγάλο μεγάλοοοο προβλημα που δεν παιζει καθολου με το wifi σπιτιου. Αν μας κάνουν και τέτοια οι πάροχοι τώρα, έλεος δηλαδη τα έχω πάρει...

  12. #72
    Εγγραφή
    12-06-2011
    Μηνύματα
    7.578
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    500/50 + 250/80
    ISP
    Ote/Vodafone
    Router
    Pf plus/nokia - mu5001 5G
    Ειστε βαθια off topic. Εδω μιλαμε για κοψιματα σε εθνικο επιπεδο. Αν παιζει με 4g ειναι αλλου το θεμα
    Ανοιξτε topic στον συγκεκριμενο παροχο

Σελ. 5 από 5 ΠρώτηΠρώτη ... 345

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας