Σελ. 9 από 9 ΠρώτηΠρώτη ... 4789
Εμφάνιση 121-127 από 127
  1. #121
    Εγγραφή
    02-04-2010
    Μηνύματα
    13.077
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από aektzhs 1 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Παιδιά σήμερα κατά τις 9:00 το πρωί Πήγα στην Vodafone και μετέτρεψα το συμβόλαιο μου σε καρτοκινητό(έληγε χτες η διετία του συμβολαίου)πήγα στο CU. Ξεκίνησα τι διαδικασίες από πρώτη του μήνα,αλλά με έναρξη από σήμερα. Τέλος πάντων,με πήραν από το τμήμα προσφορών χτες προσφέροντας μου το ίδιο πρόγραμμα με χαμηλότερη τιμή(χωρίς τέλη κινητής στα 19.98€/μήνα. Συνήθως όταν ήταν η προηγούμενη ανανέωση με πήραν 5/01/2020. 15:21-15:27 ήταν το τηλεφώνημα. Ώρα 15:45(χτες πάλι) τηλ από την Wind αφού είχα απορρίψει την πρόταση τους. Προσφορά με διπλασιασμό sms και ομιλίας αλλά από τα 4gb της προηγούμενης στα 3gb τώρα με 24.50 €/μήνα δηλαδή 0.40/μήνα λιγότερα. Με κράτησαν 10'. Όταν τους είπα πως πάω καρτοκινητή μου είπαν έχουμε και εμείς. Το ξέρω αλλά δεν ενδιαφέρομαι απαντάω. Δεν τους βλέπω τους μπλε να βαδίζουν καλά.Προς το παρόν έχω 12€ στην κάρτα τα οποία δεν χάλασα για πακέτο καθώς για κάτι μήνες μου δίνει αυτό μόνο του,έτσι. Το μόνο πρόβλημα που αντιμετώπισα ήταν πως στις 9:24-9:29 μου έλεγε μη εγγεγραμμένο στο δίκτυο και μου είπαν πως ήταν λόγω της μετάβασης. 9:29 sms καλωσορίσματος,από τότε έστειλα και ένα sms στον πατέρα μου όλα καλά!!!!Με σώσατε απίστευτη οικονομία γλιτώσω αυτήν την στιγμή 12.23 €/μήνα
    Δεν κατάλαβα ακριβώς τι παίχτηκε αλλά ωραίος. Το ποσό είναι σεβαστό και καλύτερα να πάει σε οτιδήποτε άλλο παρά στους παρόχους. Αρκετά μας έχουν αρμέξει
    Όσο περισσότερο σου κλέβουν τη ζωή, τόσο σε ταΐζουν με έθνος και φυλή..

    Εθνικισμός και μετανάστες

    Μία τάξη, φυλετικά διαχωρισμένη

  2. #122
    Εγγραφή
    22-12-2021
    Μηνύματα
    37
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Nova
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Zus Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν κατάλαβα ακριβώς τι παίχτηκε αλλά ωραίος. Το ποσό είναι σεβαστό και καλύτερα να πάει σε οτιδήποτε άλλο παρά στους παρόχους. Αρκετά μας έχουν αρμέξει
    Συμφωνώ απόλυτα,αρκετά μας έχουν αρμέξει και δεν το εκτιμάνε και όλας. Όντως είναι ένα σεβαστό ποσό και μπορώ να χρησιμοποιήσω για κάτι άλλο

  3. #123
    Εγγραφή
    31-07-2007
    Περιοχή
    CRETE
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    4.268
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    Οτι να ναι
    ISP
    ΑΜΑΝ
    Router
    Netgear
    SNR / Attn
    ??(dB) / ??(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Ουτε εγω καταλαβα σε ποιο προγραμμα ησουν και που πηγες ;

  4. #124
    Εγγραφή
    20-12-2011
    Περιοχή
    Usa
    Μηνύματα
    4.812
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    300/30
    ISP
    >Vodafone<
    Router
    VF Power Station 6
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από aektzhs 1 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Παιδιά σήμερα κατά τις 9:00 το πρωί Πήγα στην Vodafone και μετέτρεψα το συμβόλαιο μου σε καρτοκινητό(έληγε χτες η διετία του συμβολαίου)πήγα στο CU. Ξεκίνησα τι διαδικασίες από πρώτη του μήνα,αλλά με έναρξη από σήμερα. Τέλος πάντων,με πήραν από το τμήμα προσφορών χτες προσφέροντας μου το ίδιο πρόγραμμα με χαμηλότερη τιμή(χωρίς τέλη κινητής στα 19.98€/μήνα. Συνήθως όταν ήταν η προηγούμενη ανανέωση με πήραν 5/01/2020. 15:21-15:27 ήταν το τηλεφώνημα. Ώρα 15:45(χτες πάλι) τηλ από την Wind αφού είχα απορρίψει την πρόταση τους. Προσφορά με διπλασιασμό sms και ομιλίας αλλά από τα 4gb της προηγούμενης στα 3gb τώρα με 24.50 €/μήνα δηλαδή 0.40/μήνα λιγότερα. Με κράτησαν 10'. Όταν τους είπα πως πάω καρτοκινητή μου είπαν έχουμε και εμείς. Το ξέρω αλλά δεν ενδιαφέρομαι απαντάω. Δεν τους βλέπω τους μπλε να βαδίζουν καλά.Προς το παρόν έχω 12€ στην κάρτα τα οποία δεν χάλασα για πακέτο καθώς για κάτι μήνες μου δίνει αυτό μόνο του,έτσι. Το μόνο πρόβλημα που αντιμετώπισα ήταν πως στις 9:24-9:29 μου έλεγε μη εγγεγραμμένο στο δίκτυο και μου είπαν πως ήταν λόγω της μετάβασης. 9:29 sms καλωσορίσματος,από τότε έστειλα και ένα sms στον πατέρα μου όλα καλά!!!!Με σώσατε απίστευτη οικονομία γλιτώσω αυτήν την στιγμή 12.23 €/μήνα
    Το είδες το προσωπικό μήνυμα που σου είχα στείλει;

  5. #125
    Εγγραφή
    22-12-2021
    Μηνύματα
    37
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Nova
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από MitsosDaBest13 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το είδες το προσωπικό μήνυμα που σου είχα στείλει;
    Το είδα και σου απάντησα

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από dimyok Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ουτε εγω καταλαβα σε ποιο προγραμμα ησουν και που πηγες ;
    Πήγα από συμβόλαιο Vodafone σε καρτοκινητό CU

    - - - Updated - - -

    https://www.sportday.gr/Article/Geni...4-2-2022/42070

    Από το καλοκαίρι η WIND γίνεται Nova

  6. #126
    Εγγραφή
    25-02-2005
    Περιοχή
    Αθήνα - Αμπελόκηποι
    Ηλικία
    60
    Μηνύματα
    25.371
    Downloads
    26
    Uploads
    5
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    110Mbps/11Mbps
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΗΡΟΚΟΜΕΙΟ
    Router
    Fritz 7590
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από aektzhs 1 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Από το καλοκαίρι η WIND γίνεται Nova
    "Όλα δείχνουν ότι νομικά η Nova θα απορροφήσει την Wind, αλλά οργανωτικά και ουσιαστικά η Wind θα απορροφήσει την Nova. Στη νέα εταιρεία θα διατηρηθεί η ονομασία Nova, καθώς η ονομασία Wind, παρόλο που αποτελεί ένα ισχυρό εμπορικό όνομα στην ελληνική αγορά, εντούτοις δεν είναι «αυθεντικό». Προέρχεται από την Wind Ιταλίας, στην οποία η ελληνική Wind συνεχίζει μέχρι και τώρα να καταβάλλει ετήσιο τίμημα της τάξης των 3 εκατ. ευρώ.

    Παράλληλα, όλα δείχνουν ότι η νέα εταιρεία που θα προκύψει από την συγχώνευση των Windκαι Nova, θα έχει δύο βασικές επιχειρηματικές μονάδες. Η πρώτη που θα προσφέρει υπηρεσίες τηλεπικοινωνιών (πρώην Wind) και η δεύτερη που θα προσφέρει υπηρεσίες συνδρομητικής τηλεόρασης (πρώην Νova). Τις τηλεπικοινωνιακές δραστηριότητες δηλαδή της πρώην Forthnet, θα αναλάβει η πρώην Wind η οποία και διαθέτει μεγαλύτερη εμπειρία.

    Ωστόσο υπάρχει και μια τρίτη επιχειρηματική οντότητα, η οποία θα παραμείνει ξεχωριστή. Πρόκειται για την εταιρεία Hellenic Open Fiber την οποία ίδρυσε η Wind λίγο μετά την συμφωνία εξαγορά της από την United Group. Η δημιουργία της εταιρείας έγινε με τις ευλογίες του νέου μετόχου, και αναμένεται να αποτελέσει το νέο όχημα ανάπτυξης δικτύων της νέας Nova, στον τομέα της σταθερής τηλεφωνίας.
    "

  7. #127
    Εγγραφή
    23-06-2007
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    18.717
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    220/22 + 110/11 + 450/22
    ISP
    Cosmote & Vodafone
    DSLAM
    Wind - ΠΑΤΗΣΙΑ
    Router
    Fritz! VDSL + 5G
    SNR / Attn
    19(dB) / 11(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Οπότε γι' αυτό έχει βάλει εδώ και κάποιο καιρό η UG το Nova Greece στην σελίδα της!
    https://united.group/operations/

    Επίσης από την δικιά μου εμπειρία στο A/K Πατήσια, μπορώ να πω ότι η Hellenic Open Fiber δουλεύει πλέον σχεδόν σε επίπεδο Cosmote!!

    Άμα ρίχνεις λεφτά.. όλα γίνονται!!
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Iris07 : 07-02-22 στις 19:52.
    My AVM Fritz : 7590 AX, 4060 AX, 6850 5G, Repeater 6000, Fon X6, Smart Gateway, Dect 500, Dect 440, Dect 200
    Other : ZTE H267A, TP-Link TL-R605, Poynting XPOL-1-5G, Samsung S20 FE & S21 FE, Panasonic KX-TGF310, Cosmote TV Box, MI Box 2
    New! : QHora-301W - 10GbE

Σελ. 9 από 9 ΠρώτηΠρώτη ... 4789

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας