Εμφάνιση 1-8 από 8
  1. #1
    Εγγραφή
    18-05-2012
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη Άνω Πόλη
    Μηνύματα
    89
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    Ταχύτητα
    2500/700
    ISP
    Cosmote ADSL+SpeedBooster
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΠ. ΠΑΥΛΟΣ
    Router
    Huawei DN9245X6-10
    SNR / Attn
    (dB) / 16(dB)
    Question
    Καλημέρα!

    Στο Cosmote Home SpeedBooster (HA35) στο bonding status μου δείχνει ένα error message: "NoHybridAccessSupportforPPPAccessData", και δεν έχω πρόσβαση στο 4g. Γνωρίζει κανείς γιατί συμβαίνει αυτό;

    Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  Bonding information.png 
Εμφανίσεις:  38 
Μέγεθος:  19,6 KB 
ID: 233422

    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  Bonding.png 
Εμφανίσεις:  20 
Μέγεθος:  10,2 KB 
ID: 233423

  2. #2
    Εγγραφή
    28-07-2013
    Μηνύματα
    6.806
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Voda/Nova/OTE/ΕΔΥΤΕ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από gavliador Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλημέρα!

    Στο Cosmote Home SpeedBooster (HA35) στο bonding status μου δείχνει ένα error message: "NoHybridAccessSupportforPPPAccessData", και δεν έχω πρόσβαση στο 4g. Γνωρίζει κανείς γιατί συμβαίνει αυτό;

    Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  Bonding information.png 
Εμφανίσεις:  38 
Μέγεθος:  19,6 KB 
ID: 233422

    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  Bonding.png 
Εμφανίσεις:  20 
Μέγεθος:  10,2 KB 
ID: 233423
    Καλημέρα και χρόνια πολλά.
    Προτείνω να μιλήσεις με την τεχνική εξυπηρέτηση του ΟΤΕ, στο 13788 (χωρίς χρέωση).

  3. #3
    Εγγραφή
    18-05-2012
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη Άνω Πόλη
    Μηνύματα
    89
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    Ταχύτητα
    2500/700
    ISP
    Cosmote ADSL+SpeedBooster
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΠ. ΠΑΥΛΟΣ
    Router
    Huawei DN9245X6-10
    SNR / Attn
    (dB) / 16(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από minas Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλημέρα και χρόνια πολλά.
    Προτείνω να μιλήσεις με την τεχνική εξυπηρέτηση του ΟΤΕ, στο 13788 (χωρίς χρέωση).
    Ναι αυτό ήταν το πλάνο, απλά σήμερα είναι Χριστούγεννα και είπα να ρωτήσω εδώ πρώτα. Καλά Χριστούγεννα παρεμπιπτόντως .

  4. #4
    Εγγραφή
    27-12-2021
    Μηνύματα
    6
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Καλησπέρα και χρόνια πολλά! Πριν 4 μέρες πήρα και εγώ το speed booster γιατί το ίντερνετ ειναι για κλάματα στην περιοχή μου. Αν και το έχω σε σημείο με 2 γραμμές σημα και η ένδειξη δείχνει ότι πιάνω 4G με ένα speed test που έκανα με καλώδιο και όχι με WiFi μου έβγαλε Download--> 8,72 και Upload--> 3,91. Νομίζω ότι κάτι δεν πάει καλά γιατί με αυτά που είχα δει πριν το πάρω έδειχναν οι περισσότεροι να είναι ευχαριστημένοι..Πρέπει να ρυθμίσω τίποτα από το ρουτερ;

  5. #5
    Εγγραφή
    28-07-2013
    Μηνύματα
    6.806
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Voda/Nova/OTE/ΕΔΥΤΕ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Thanasis95 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλησπέρα και χρόνια πολλά! Πριν 4 μέρες πήρα και εγώ το speed booster γιατί το ίντερνετ ειναι για κλάματα στην περιοχή μου. Αν και το έχω σε σημείο με 2 γραμμές σημα και η ένδειξη δείχνει ότι πιάνω 4G με ένα speed test που έκανα με καλώδιο και όχι με WiFi μου έβγαλε Download--> 8,72 και Upload--> 3,91. Νομίζω ότι κάτι δεν πάει καλά γιατί με αυτά που είχα δει πριν το πάρω έδειχναν οι περισσότεροι να είναι ευχαριστημένοι..Πρέπει να ρυθμίσω τίποτα από το ρουτερ;
    Πρέπει να του βρεις καλύτερο σημείο και ίσως και ώρα που δεν έχει πολλή κίνηση η κεραία

  6. #6
    Εγγραφή
    27-12-2021
    Μηνύματα
    6
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Πόσο καλύτερο σήμα;;; 3 γραμμές δεν θα πιασει με τίποτα όπου και να το πάω γιατί μένω σε χωριό. ???? Αν βάλω μεγαλύτερο καλώδιο από την πριζα στο ρουτερ για να μπορώ να το μετακινήσω σε αρκετά σημεία θα χάνω και από εκεί λόγω της μεγάλης απόστασης του καλωδίου;

  7. #7
    Εγγραφή
    28-07-2013
    Μηνύματα
    6.806
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Voda/Nova/OTE/ΕΔΥΤΕ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Thanasis95 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πόσο καλύτερο σήμα;;; 3 γραμμές δεν θα πιασει με τίποτα όπου και να το πάω γιατί μένω σε χωριό. ???? Αν βάλω μεγαλύτερο καλώδιο από την πριζα στο ρουτερ για να μπορώ να το μετακινήσω σε αρκετά σημεία θα χάνω και από εκεί λόγω της μεγάλης απόστασης του καλωδίου;
    Εάν στο ρούτερ βάλεις τηλεφωνικό καλώδιο 10m αντί 2m, η διαφορά κλειδώματος στο DSL θα είναι αμελητέα.
    Αντίθετα, στο δίκτυο κινητής μπορείς να κερδίσεις πολλαπλάσια με καλύτερη θέση.
    Πριν ταλαιπωρηθείς, κάνε και μερικές δοκιμή με το κινητό, να επιβεβαιώσεις εάν ρεαλιστικά μπορείς να περιμένεις σοβαρή βελτίωση.

  8. #8
    Εγγραφή
    27-12-2021
    Μηνύματα
    6
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Το είχα δοκιμάσει και με το κινητό στο ίδιο σημείο που εχω το ρουτερ και μου έδινε καλές τιμές…Δεν ξέρω τι άλλο μπορεί να φταίει. Το θέμα είναι ότι εχω IPTV στην τηλεόραση και μόλις πιάσω το κινητό να κάνω κάτι άλλο στο Ίντερνετ κολλάει η tv… ????

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας