Σελ. 4 από 5 ΠρώτηΠρώτη ... 2345 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 46-60 από 66
  1. #46
    Εγγραφή
    26-06-2015
    Μηνύματα
    103
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Router
    ZTE H1600
    Μην ανησυχείς όλα καλά χαχα.Καλή χρονιά να έχεις με υγεία.

  2. #47
    Εγγραφή
    18-10-2013
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    24
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1048576/1048576
    ISP
    RCS & RDS (DIGI)
    Router
    Asus RT-AC86U
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από alexis94 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μην ανησυχείς όλα καλά χαχα.Καλή χρονιά να έχεις με υγεία.
    Να είσαι καλά και εσύ, ό,τι καλύτερο εύχομαι! Πάντως αν δεν έχει τα αθλητικά μέσα με 2-3 ευρώπουλα στα βάζουν φαντάζομαι αν συγκρίνεις τη τιμή που πληρώνω για όλα τα υπόλοιπα!! Ενώ στην Ελλάδα άστα.....

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από andresalonika Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δικός μας είσαι δηλαδή!! Τούμπανο είσαι μια χαρά!!
    Λοιπόν μόλις γύρισε ο γιος μου που παίζει διάφορα games και μου είπε ότι CSGO πιάνει 10 latency, valorant 30-40, minecraft 30-50, forthnite 50-60.

  3. #48
    Εγγραφή
    06-02-2005
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    1.761
    Downloads
    10
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Vodafone
    Router
    PFSense
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από makithaca Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν καταλαβαίνω γιατί μου κάνεις αυτή την ερώτηση η οποία δεν μου φαίνεται τόσο να στέκει. Να το ξαναπώ λοιπόν, με τη χιλιάρα, κάνω ΤΑΥΤΟΧΡΟΝΑ όλα τα παρακάτω: 3 laptop τα 2 με UTP cat6 να κατεβάζουν άπειρα GB και το ένα σε wifi, μία smart tv σε utp cat 6 να παίζει youtube, ένα tablet στο youtube, και 3 κινητά να σερφάρουν ή να είναι και αυτά σε youtube. Και την ίδια στιγμή να κάνω μέτρηση στο speedtest και να βγάζει το αποτέλεσμα που είδες. Απλά τα πράγματα. Οι αναρτήσεις μου δεν είναι σε καμία περίπτωση για να κάνω κόσμο να ζηλέψει αλλά για να σας αφυπνήσω και να παίρνετε όλοι τηλέφωνο τους παρόχους εκεί και να τους πρήξετε. Εγώ πριν φύγω από τη χώρα το καλοκαίρι του 2019 μπήκε σε κατάστημα cosmote στη Πάτρα για να κλείσω το τηλέφωνο και το ίντερνετ μου και όταν προσπάθησαν να μου αλλάξουν γνώμη τους έδειξαν το Speedtest από το Βουκουρέστι. Ακόμα πρέπει να κλαίνε αχαχαχαχαχαχα
    Μια χαρά στέκει. Με βάση τα λεγόμενα σου δεν κοιμάσαι ποτέ, βλέπεις όλη μέρα τις ταινίες που κατεβάζεις και παίζεις games. Διαφορετικά δεν βγαίνουν οι πράξεις.
    Να μη μιλήσω και για το οτι ειναι στατιστικά δεδομένο οτι το 80% απο οσα κατεβάζεις δεν τα ανοίγεις ποτέ. Να μη μιλήσω για την επαρση του να διατυμπανιζεις οτι κατεβάζεις ολη μέρα torrents με ταινίες και παιχνίδια, τα κλέβεις δηλαδή.
    Ανήκεις στο 0,1% των οικιακών χρηστών παγκοσμίως που ναι τους ειναι χρησιμο το 1Gbps.

  4. #49
    Εγγραφή
    18-10-2013
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    24
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1048576/1048576
    ISP
    RCS & RDS (DIGI)
    Router
    Asus RT-AC86U
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από TearDrop Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μια χαρά στέκει. Με βάση τα λεγόμενα σου δεν κοιμάσαι ποτέ, βλέπεις όλη μέρα τις ταινίες που κατεβάζεις και παίζεις games. Διαφορετικά δεν βγαίνουν οι πράξεις.
    Να μη μιλήσω και για το οτι ειναι στατιστικά δεδομένο οτι το 80% απο οσα κατεβάζεις δεν τα ανοίγεις ποτέ. Να μη μιλήσω για την επαρση του να διατυμπανιζεις οτι κατεβάζεις ολη μέρα torrents με ταινίες και παιχνίδια, τα κλέβεις δηλαδή.
    Ανήκεις στο 0,1% των οικιακών χρηστών παγκοσμίως που ναι τους ειναι χρησιμο το 1Gbps.
    Πραγματικά φιλαράκι από αυτό που πίνεις να μου δώσεις και εμένα!!!! Άκου λέει δεν ανοίγω ποτέ το 80% όσων κατεβάζω ΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ!!!!!! Να είσαι καλά μικρέ με έκανες και γέλασα!! Ηλικιακά θα μπορούσα να είμαι και πατέρας σου κιόλας αχαχαχαχαχα!!!! Ναι βγάλε με και τρομοκράτη τώρα!! Λες και εσύ είσαι καλύτερος από μένα ή οποιονδήποτε άλλο!! Και μην συγκρίνεις την κατάσταση στην Ελλάδα με το εξωτερικό, ναι στην Ελλάδα μπορεί να είναι και λιγότερο από 0,01% αυτοί που έχουν 1 GBPS, στο Βουκουρέστι και τις υπόλοιπες μεγάλες πόλεις της Ρουμανίες έχουμε ΟΛΟΙ!!!! Για να μην μιλήσω για άλλες Ευρωπαϊκές χώρες!!

  5. #50
    Εγγραφή
    22-02-2013
    Μηνύματα
    1.017
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/20
    ISP
    Wind
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΛΥΣΙΔΑ
    Router
    ZYXEL VMG8623
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από makithaca Εμφάνιση μηνυμάτων
    Και μην συγκρίνεις την κατάσταση στην Ελλάδα με το εξωτερικό, ναι στην Ελλάδα μπορεί να είναι και λιγότερο από 0,01% αυτοί που έχουν 1 GBPS, στο Βουκουρέστι και τις υπόλοιπες μεγάλες πόλεις της Ρουμανίες έχουμε ΟΛΟΙ!!!!

    Σωστά, στην Ευρώπη, στην πιο γερασμένη ήπειρο του πλανήτη, όπου κατά μέσο όρο ένα 20-25% του πληθυσμού ανήκουν στην ηλικιακή κατηγορία των 60+ ετών, αλλά και ειδικά στην Ρουμανία, ΟΛΟΙ οι παππούδες και ΟΛΕΣ οι γιαγιάδες των 60, 70, 80 ετών κτλ., έχουν συμμετρικές γραμμές στο 1Gbps, και μάλιστα απορούν πώς μπορούσαν και ζούσαν χωρίς αυτές μέχρι τώρα, αφού ανεβάζουν αρχεία εκατοντάδων GB σε καθημερινή βάση στο cloud!

  6. #51
    Εγγραφή
    24-03-2020
    Περιοχή
    πρώην Ιωάννινα
    Ηλικία
    29
    Μηνύματα
    578
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Κανένας
    Αγαπητέ makithaca, μην ασχολείσαι άλλο, δεν αξίζει να χάνεις το χρόνο σου εδώ, το διαπίστωσα πριν καιρό αυτό.
    Την κατάσταση με χώρες όπως η Ρουμανία την γνωρίζουμε, κάθε φορά τα ίδια «επιχειρήματα», χάσιμο χρόνου.
    Η κατάσταση στην Ελλάδα δεν θα αλλάξει σύντομα, δεν λέω «ποτέ» για να μη λέω μεγάλες κουβέντες.
    Απόλαυσε αυτό που έχεις και άσε τους άλλους να λένε ό,τι θέλουν για να νιώσουν καλύτερα.
    Καλή χρονιά!

  7. #52
    Εγγραφή
    18-10-2013
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    24
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1048576/1048576
    ISP
    RCS & RDS (DIGI)
    Router
    Asus RT-AC86U
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από BeyondMAD Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αγαπητέ makithaca, μην ασχολείσαι άλλο, δεν αξίζει να χάνεις το χρόνο σου εδώ, το διαπίστωσα πριν καιρό αυτό.
    Την κατάσταση με χώρες όπως η Ρουμανία την γνωρίζουμε, κάθε φορά τα ίδια «επιχειρήματα», χάσιμο χρόνου.
    Η κατάσταση στην Ελλάδα δεν θα αλλάξει σύντομα, δεν λέω «ποτέ» για να μη λέω μεγάλες κουβέντες.
    Απόλαυσε αυτό που έχεις και άσε τους άλλους να λένε ό,τι θέλουν για να νιώσουν καλύτερα.
    Καλή χρονιά!
    Ευτυχώς που υπάρχουν άνθρωποι σαν εσένα και το άλλο το παλικάρι που έγραψε νωρίτερα αδελφέ και έτσι έχω μια ελπίδα ότι αυτός ο λαός δεν αποτελείται μόνο από ΖΗΛΟΦΘΟΝΟΥΣ!!!! Άκου λέει ο άλλος τι να το κάνω το 1GBPS αχαχαχαχαχαχαχα!!!! Μα πάνε καλά ορισμένοι εδώ μέσα; Τόση ζήλεια πια;! Ε άμα είναι να τους πω στην DIGI να μου κατεβάσουν την ταχύτητα γιατί κάποιοι στην έρμη μου πατρίδα παρεξηγήθηκαν!! Ξέρεις τι θα μου απαντήσουν; Πάρτε κύριε makithaca 2-3GBPS αύξηση στην ταχύτητά σας ΧΩΡΙΣ ΧΡΕΩΣΗ, έτσι για να τα έχετε, και αχρείαστα να είναι!!!! Καλή Χρονιά σε όλους και κάποιοι να γίνουν καλύτεροι άνθρωποι!!

  8. #53
    Εγγραφή
    15-07-2007
    Μηνύματα
    508
    Downloads
    18
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    COSMOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΑΖΙΝΟΣ
    Router
    Speedport Plus
    SNR / Attn
    11(dB) / 11(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Γενικότερα στο Ελλάντα, τη Κολομβία της Ε.Ε. που σωστά τη παρομοίωσες makithaca, πέφτει πολύ άρμεγμα σε όλους τους τομείς, όχι μόνο στο τηλεπικοινωνιακό κομμάτι. Ας μην αναφερθούμε βέβαια και στο ολιγοπώλιο της κινητής τηλεφωνίας

  9. #54
    Εγγραφή
    18-10-2013
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    24
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1048576/1048576
    ISP
    RCS & RDS (DIGI)
    Router
    Asus RT-AC86U
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από george123 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Γενικότερα στο Ελλάντα, τη Κολομβία της Ε.Ε. που σωστά τη παρομοίωσες makithaca, πέφτει πολύ άρμεγμα σε όλους τους τομείς, όχι μόνο στο τηλεπικοινωνιακό κομμάτι. Ας μην αναφερθούμε βέβαια και στο ολιγοπώλιο της κινητής τηλεφωνίας
    Ακριβώς αδελφέ.

  10. #55
    Εγγραφή
    10-06-2006
    Περιοχή
    Eastattica
    Μηνύματα
    475
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Cosmote, AWMN
    Router
    RB5009UG+S+IN
    Path Level
    Interleaved
    Μια απορία, παλιότερα είχα ακούσει για τις καλουμπες με τις οπτικές στις κολόνες.

    Ισχύει?

  11. #56
    Εγγραφή
    29-03-2009
    Μηνύματα
    540
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    219999/21999
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    HOL - ΠΑΥΛΟΥ ΜΕΛΑ
    Router
    Fritz!Box 7530 AX
    Path Level
    Interleaved
    Φίλε makithaca βλέπω το νήμα τόσες μέρες και απορώ και με την υπομονή σου. Πραγματικά το να απαντήσεις το τι κάνεις με τη γραμμή σου την οποία και πληρώνεις σε ανθρώπινα και λογικά πλαίσια (ενώ εδώ παραμένουμε και θα παραμείνουμε Μπανανία), πραγματικά με ξεπερνά. Ας είχα και εγώ τέτοια γραμμή και απλά θα έλεγα "την έχω να τη βλέπω και να τη χαίρομαι". Σιγά μην μας δώσεις και λογαριασμό κιόλας!
    Σου εύχομαι και 10Gbps με το σχετικό speedtest screencap... έτσι για το μαμώτο!!!

  12. #57
    Εγγραφή
    29-05-2007
    Περιοχή
    δυο κλικ πιο κατω
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    7.634
    Downloads
    38
    Uploads
    0
    Άρθρα
    21
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    5000/1200
    ISP
    βρωμονταφον
    Router
    της hol
    SNR / Attn
    8(dB) / 29(dB)
    Path Level
    Fastpath
    εσεις ομως δεν εχετε μεγαλοπαροχους να ανατρεφετε και να δεσποζουν ως δεοντολογικοι παραγοντες του εμποριου κατα τα συμφεροντα τους , που να παρεχουν νανοσυνδεσεις σε γιγακοστος .
    χα !
    σας την φεραμε !
    γιατι ετσι λειτουργει και το εσεις , υπο την ανυπαρξια του εμεις !
    αντεχεις να αμφιβαλεις για ολα οσα εχεις διδαχτει ;
    Cancel my subscription to the Resurrection. Send my credentials to the House of Detention
    ο φασισμος ειναι ο νομος των δουλων
    AV tip:να ακολουθεις αυτο που ψαχνεις , οχι αυτο που σε βρισκει .

  13. #58
    Εγγραφή
    18-10-2013
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    24
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1048576/1048576
    ISP
    RCS & RDS (DIGI)
    Router
    Asus RT-AC86U
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από glamour_services Εμφάνιση μηνυμάτων
    Φίλε makithaca βλέπω το νήμα τόσες μέρες και απορώ και με την υπομονή σου. Πραγματικά το να απαντήσεις το τι κάνεις με τη γραμμή σου την οποία και πληρώνεις σε ανθρώπινα και λογικά πλαίσια (ενώ εδώ παραμένουμε και θα παραμείνουμε Μπανανία), πραγματικά με ξεπερνά. Ας είχα και εγώ τέτοια γραμμή και απλά θα έλεγα "την έχω να τη βλέπω και να τη χαίρομαι". Σιγά μην μας δώσεις και λογαριασμό κιόλας!
    Σου εύχομαι και 10Gbps με το σχετικό speedtest screencap... έτσι για το μαμώτο!!!
    Αχαχαχαχα ωραίος! Λοιπόν, πραγματικά μερικοί εδώ μέσα με φέρανε στο σημείο να σκέφτομαι να αναβαθμίσω την οπτική μου ίνα από 1GBPS σε 10GBPS με διαφορά κόστους 1-2 ευρώ το μήνα έτσι για να κάνω ένα speedtest και να το ανεβάσω εδώ να προκαλέσω εγκεφαλικά αλλά δεν το κάνω γιατί τότε πραγματικά θα ξεφτιλιστεί η κατάσταση!! Τα κατεβάσματα που θέλω τα κάνω ήδη πολύ γρήγορα σε μερικά δευτερόλεπτα ή έστω λεπτά και δεν υπάρχει πραγματικά ο λόγος να κάνω αναβάθμιση διότι θα πρέπει να επωμιστώ και το έξτρα κόστος του νέου ρούτερ (αξίας ίσως 200-300 ευρώ) για να εκμεταλλευτώ τη γραμμή στο έπακρο! Η εταιρία σου δίνει το μόντεμ αλλά όχι το βαρβάτο ρούτερ το οποίο το αφήνει στην ευχέρεια του πελάτη, έτσι κι αλλιώς όλοι μας θέλουμε κάποιο συγκεκριμένο After market router και όχι τις μπουρούχες που δίνουν οι εταιρίες. Πραγματικά λοιπόν δεν βρίσκω το λόγο. Με την 1GBPS είμαι ΑΠΟΛΥΤΑ ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΜΕΝΟΣ!!

  14. #59
    Εγγραφή
    13-09-2004
    Περιοχή
    Μαρούσι
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    197
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Cosmote
    Router
    Mikrotik Hex
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από RpMz Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μια απορία, παλιότερα είχα ακούσει για τις καλουμπες με τις οπτικές στις κολόνες.

    Ισχύει?
    Μιας που το ανέφερες να θυμίσω ότι στην ειδησεογραφία εμφανίστηκε άρθρο που λέει ότι η ΔΕΗ θα αξιοποιήσει πολλές χιλιάδες εναέρια χιλιόμετρα για να περάσει και ίνες... Για να δουμε. Πάντως στη Σερβία το έχω δει με τα μάτια μου και στον αστικό ιστό μέσα να περνάνε οι ινες από κολώνες.

  15. #60
    Εγγραφή
    29-05-2007
    Περιοχή
    δυο κλικ πιο κατω
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    7.634
    Downloads
    38
    Uploads
    0
    Άρθρα
    21
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    5000/1200
    ISP
    βρωμονταφον
    Router
    της hol
    SNR / Attn
    8(dB) / 29(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από eliasbats Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μιας που το ανέφερες να θυμίσω ότι στην ειδησεογραφία εμφανίστηκε άρθρο που λέει ότι η ΔΕΗ θα αξιοποιήσει πολλές χιλιάδες εναέρια χιλιόμετρα για να περάσει και ίνες... Για να δουμε. Πάντως στη Σερβία το έχω δει με τα μάτια μου και στον αστικό ιστό μέσα να περνάνε οι ινες από κολώνες.
    δεν ειχε παιξει παλι αυτο , με σχημα την tellas ;
    εχουν περασει και δεκαπεντε χρονια απο τοτε βεβαια
    αντεχεις να αμφιβαλεις για ολα οσα εχεις διδαχτει ;
    Cancel my subscription to the Resurrection. Send my credentials to the House of Detention
    ο φασισμος ειναι ο νομος των δουλων
    AV tip:να ακολουθεις αυτο που ψαχνεις , οχι αυτο που σε βρισκει .

Σελ. 4 από 5 ΠρώτηΠρώτη ... 2345 ΤελευταίαΤελευταία

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας