Εμφάνιση 1-2 από 2
  1. #1
    Εγγραφή
    20-02-2018
    Ηλικία
    24
    Μηνύματα
    38
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Wind
    Καλησπέρα παιδία ψάχνω να αγοράσω καινούργια οθόνη, πληροφοριακά έχω 1050 ti 4gb κάρτα γραφικών. Σκεφτόμουν να ψάξω για μια 144hz, μιας και πλέον παίζω ελάχιστα games και αν σε κάποιο δεν πίανω τα fps θα μπορούσα να κατεβάσω από τις ρυθμίσεις τα hz της οθόνης για όσο είμαι μέσα στο παιχνίδι. Είδα παντως και κάποιες 2Κ 144hz πιστεύεται αξίζει να πάω σε κάτι τέτοιο?

    Ευχαριστώ.

  2. #2
    Εγγραφή
    24-04-2002
    Περιοχή
    Νέα Χαλκηδόνα (Αττική)
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    7.854
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    300/30
    ISP
    COSMOTE
    Router
    Speedport plus 2
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Giovanni7771 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλησπέρα παιδία ψάχνω να αγοράσω καινούργια οθόνη, πληροφοριακά έχω 1050 ti 4gb κάρτα γραφικών. Σκεφτόμουν να ψάξω για μια 144hz, μιας και πλέον παίζω ελάχιστα games και αν σε κάποιο δεν πίανω τα fps θα μπορούσα να κατεβάσω από τις ρυθμίσεις τα hz της οθόνης για όσο είμαι μέσα στο παιχνίδι. Είδα παντως και κάποιες 2Κ 144hz πιστεύεται αξίζει να πάω σε κάτι τέτοιο?

    Ευχαριστώ.
    Έχεις πολύ αδύναμη κάρτα γραφικών για να σηκώσει 2Κ με 144Hz, η 1050ti δεν μπορεί να πιάσει ούτε 100hz σε ανάλυση 1080p (σε νέα απαιτητικά games).

    Τα Hz της οθόνης δε χρειάζεται να τα ρίχνεις αν δεν τα πιάνεις.

    Το πρόβλημα είναι πως αν πάρεις 2Κ monitor και ρίξεις την ανάλυση σε 1080p για να έχεις ομαλό gaming θα έχεις χειρότερη ποιότητα εικόνας από το αν αγόραζες 1080p monitor.

    Τα παραπάνω εξαρτώνται και από το τι παίζεις, αν παίζεις CS:GO ή LoL μπορεί να είναι μια χαρά η 2Κ για την κάρτα σου.

    Pc Specs: Ryzen 5800X3D, 32Gb Trident Z @3600Ghz Ram, RTX 4090

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας