Εμφάνιση 1-14 από 14
  1. #1
    Εγγραφή
    29-11-2005
    Περιοχή
    Παλαιό Φάληρο
    Μηνύματα
    455
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    50000/5000
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΚΑΛΑΜΑΚΙ
    Router
    ZTE H288A
    SNR / Attn
    9.6(dB) / 16.3(dB)
    Το ξέρω ότι μπορεί να ακουστώ θρασύς αλλά πριν 2 χρόνια που έδωσε η Wind το 50άρι στα 23€ από ADSL 21€ που είχα.
    φέτος στη λήξη του συμβολαίου μου το δίνει 25€ και δε θέλω να μπω στη διαδικασία φορητότητας γιατί πλέον δεν είναι και δωρεάν αν τελικά φύγεις..
    Γνωρίζει μήπως κάποιος άλλο τρόπο να το κρατήσω 23€;

  2. #2
    Εγγραφή
    07-08-2019
    Ηλικία
    54
    Μηνύματα
    357
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    16740 /1021
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΙΩΛΚΟΣ
    Router
    Speedport Plus 002
    SNR / Attn
    9.4(dB) / 25.0(dB)
    Αυτό που δεν γνωρίζεις είναι ότι η Wind πάση θυσία πρέπει να παρουσιάσει οικονομικούς δείκτες ανόδου.
    Για να τα καταφέρουν, πρέπει να φανούν ανάλγητοι περί εκπτώσεων στην υπάρχουσα πελατειακή βάση.

    Πάλεψε το στα 25Ε + δυο μήνες δώρο. ( Πάλι στο στόχο σου θα είσαι).

  3. #3
    Εγγραφή
    15-08-2006
    Περιοχή
    Ίλιον
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    2.244
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    2x 8192/1024
    ISP
    Wind ADSL & Nova ADSL
    DSLAM
    Wind - ΙΛΙΟΝ
    Router
    Zyxel AMG1312 /Sophos XG
    SNR / Attn
    7,1(dB) / 33,1(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Δεν έχει να κάνει με τίποτα δείκτες που θέλουν να παρουσιάσουν.. Πάγια πρακτική όλων είναι να μην είναι "εύκολοι" στους υφιστάμενους πελάτες..
    Ρώτα αλλού για προσφορά και αν βρεις καλύτερη κάνε αίτηση για φορητότητα. Πριν γίνει η φορητότητα σίγουρα θα σε καλέσουν από τη Wind με καλύτερη προσφορα, για να σε κρατήσουν πελάτη.
    Από το 2014 VDSL περιμένω...
    1216-4241216ΙΛΙΟΝ424FTTH-GPON2023/Q1
    2022/Q2: Για το Q1 είμαι σίγουρος.. για το 2023, από την άλλη, καθόλου..

    2023/Q3 update: Ολίσθηση πλάνου για 2024/Q1...
    2024/Q2 update: Επιτέλους ξεκίνησαν το σκάψιμο... Να δούμε σε ποιο Q θα υπάρξει διαθεσιμότητα ...

  4. #4
    Εγγραφή
    04-03-2011
    Μηνύματα
    1.035
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    Leased
    Ταχύτητα
    1G/1G
    ISP
    Vodafone / Cosmote
    Ακούγεται ότι η Wind θα κάνει επίσης διπλασιασμό των ταχυτήτων όπως ανακοίνωσε και ο ΟΤΕ. Οπότε ψάξτο καλύτερα πριν φύγεις μιας και με τα 25€ θα έχεις αργότερα 100άρα...

  5. #5
    Εγγραφή
    23-08-2005
    Περιοχή
    ILION
    Μηνύματα
    3.499
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    232000/33000
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΙΛΙΟΝ
    Ημουν στην ίδια κατάσταση με εσένα πριν από κάποιους μήνες. Το προσπάθησα πολύ αλλά ποτέ δε πήρα καλύτερη προσφορά. Ακόμα και όταν έκανα την αίτηση για VF 100 Mbps στα 24.90 η WIND το μόνο που έκανε ήταν να με καλέσει για να μου πει ζητήσατε να διακόψετε τη γραμμή σας; Οχι κυρία Wind ..φορητότητα ζήτησα και όχι διακοπή γραμμής.. Ευτυχώς με κάλεσαν και δεν κάναν καμία εξυπνάδα να μου διακόψουν τη γραμμή πριν τη φορητότητα χωρίς ενημέρωση και να τρέχω μετά..
    Προσφορά δεν ήρθε ποτέ: ούτε όταν επικοινώνησα μαζι τους με όλους τους δυνατούς τρόπους (τηλέφωνο, φόρμα επικοινωνίας, fb κλπ) ούτε όταν τους διέκοψα το Wind Vision.. Ούτε όταν τους πήγε η φορητότητα.
    Οπότε κράτα μικρό καλάθι για το αν θα πάρεις καλύτερη τιμή.. Τους υφισταμενους τους έχουν γραμμένους.
    Επίσης επειδή ο προηγούμενος φίλος ειπε ότι μπορεί να διπλασιαστεί η 50αρα.. Φαντάζομαι αν γίνει αυτό θα διπλασιαστεί και στη VF η 50αρα (ή η 100 αρα που έχω εγώ) οπότε δε νομίζω ότι είναι επιχείρημα για να κρατήσει κάποιον στη WIND (αν φυγει κάποιος άμεσα και ΑΝ εφαρμοστεί γενικά διπλασιασμός σε όλους τους παρόχους (δε το ξέρουμε) τότε θα τον πάρει).

  6. #6
    Εγγραφή
    28-01-2010
    Μηνύματα
    3.529
    Downloads
    10
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    54998/5495
    ISP
    Nova
    Router
    ΖΤΕ H288A
    ολοι το ιδιο κανουν με τους υφιστάμενους πελάτες. Παντα πρεπει να παρουν περισσοτερα χρηματα απ τον πελατη (στη καλυτερη θα σου παρουν 2€ παραπάνω και θα σου δωσουν υπηρεσια πχ ταχυτητα η καναλι κτλ αναλογα την περιοδο και τον ανταγωνισμο εκεινη την στιγμη)

  7. #7
    Εγγραφή
    23-08-2005
    Περιοχή
    ILION
    Μηνύματα
    3.499
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    232000/33000
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΙΛΙΟΝ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από stamka Εμφάνιση μηνυμάτων
    ολοι το ιδιο κανουν με τους υφιστάμενους πελάτες. Παντα πρεπει να παρουν περισσοτερα χρηματα απ τον πελατη (στη καλυτερη θα σου παρουν 2€ παραπάνω και θα σου δωσουν υπηρεσια πχ ταχυτητα η καναλι κτλ αναλογα την περιοδο και τον ανταγωνισμο εκεινη την στιγμη)
    Εννοείται οτι το κάνουν όλοι.. για να σε κανουν πελάτη σου δίνουν μια πολύ καλή τιμή και μετά δύσκολα στη ξαναδίνουν σε ανανέωση..
    Γενικά τα δυο ευρώ δε λένε και πολλά αν είσαι ευχαριστημένος από την εταιρία...παραμένεις.
    Προσωπικά έφυγα απο τη WIND και λόγω τιμής αλλά και κυρίως λόγω της κλειδωμένης VOIP τηλεφωνίας (προτιμώ να εχω το δικο μου ρουτερ.. και ευτυχώς με τη VF μπορώ να το κάνω πλέον).

  8. #8
    Εγγραφή
    28-01-2010
    Μηνύματα
    3.529
    Downloads
    10
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    54998/5495
    ISP
    Nova
    Router
    ΖΤΕ H288A
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από baskon Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εννοείται οτι το κάνουν όλοι.. για να σε κανουν πελάτη σου δίνουν μια πολύ καλή τιμή και μετά δύσκολα στη ξαναδίνουν σε ανανέωση..
    Γενικά τα δυο ευρώ δε λένε και πολλά αν είσαι ευχαριστημένος από την εταιρία...παραμένεις.
    Προσωπικά έφυγα απο τη WIND και λόγω τιμής αλλά και κυρίως λόγω της κλειδωμένης VOIP τηλεφωνίας (προτιμώ να εχω το δικο μου ρουτερ.. και ευτυχώς με τη VF μπορώ να το κάνω πλέον).
    κλειδωμενη ειναι παντου εκτος cosmote απλα υπαρχει τροπος να βρεις αυτοπου εψαχνες .... Ουσιαστικα εδωσες 50€ (2ετες συμβολαιο) και εχεις user pass voip Αφου εχεις οτι ζητας εχεις κανει την καλυτερη επιλογη (αν εχεις και κιν Vodafone εισαι οκ)

  9. #9
    Εγγραφή
    23-08-2005
    Περιοχή
    ILION
    Μηνύματα
    3.499
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    232000/33000
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΙΛΙΟΝ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από stamka Εμφάνιση μηνυμάτων
    κλειδωμενη ειναι παντου εκτος cosmote απλα υπαρχει τροπος να βρεις αυτοπου εψαχνες .... Ουσιαστικα εδωσες 50€ (2ετες συμβολαιο) και εχεις user pass voip Αφου εχεις οτι ζητας εχεις κανει την καλυτερη επιλογη (αν εχεις και κιν Vodafone εισαι οκ)

    Ειναι άλλο το κλειδωμένη .. ακόμα και user/pass να βρω δε πρόκειται ποτέ να δουλέψει (όπως της WIND) και είναι άλλο το είναι "κλειδωμένη" απλά δε σου δίνει η ίδια η εταιρία τους κωδικούς αλλά τους βρίσκεις πανευκολα και συνδέσαι επίσης πανευκολα άρα το κλείδωμα είναι απλά θεωρητικό.
    Δε ξέρω τι εννοείς με τα 50 ευρώ, αλλά η αγαπημένη WIND ήθελε ακατέβατα 33 ευρώ για να πάω στα 100 Mbps και την ανανέωση στα 50 μου την έδινε με 26 ευρώ ενώ στη VF με καλύτερες παροχές (λόγω VOIP) μου ζήτησε 24.90 για την 100Mbps..
    Οπότε δε ξέρω γιατί έδωσα 50 ευρώ αλλά ξέρω ότι γλίτωσα 8 ευρώ το μήνα σε σχέση με το να παρέμενα σε WIND.
    Απλά αυτό με το VOIP το ανέφερα γιατι για μένα ήταν σημαντικό. Αν δεν είναι σημαντικό για κάποιον .. για μια διαφορά 1-2 ευρώ δε νομίζω ότι αξίζει κάποιος να αλλάξει εταιρία.. αλλά δε μπορεί και να πιέσει και τη WIND για έκπτωση γιατί απλά δε τους ενδιαφέρουν οι υφιστάμενοι. Οπότε στη περίπτωση του φίλου μάλλον απλά το προσπαθεί μήπως και του κάνουν καλκύτερη τιμή (δύσκολο) και στο τέλος μάλλον παραμένει WIND.

  10. #10
    Εγγραφή
    07-08-2019
    Ηλικία
    54
    Μηνύματα
    357
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    16740 /1021
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΙΩΛΚΟΣ
    Router
    Speedport Plus 002
    SNR / Attn
    9.4(dB) / 25.0(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από baskon Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αν δεν είναι σημαντικό για κάποιον .. για μια διαφορά 1-2 ευρώ δε νομίζω ότι αξίζει κάποιος να αλλάξει εταιρία.. .
    Ούτε είκοσι ψυχολόγοι μπορούν να με πείσουν ότι η WIND και η Vodafone είναι σοβαροί ως εταιρεία.
    Εαν θες να τους τιμωρήσεις ( εγώ θέλω ) τότε κάνεις το αψυχολόγητο και πας ΟΤΕ με 26Ε και ADSL.


    Εαν δεν κάνεις το αψυχολόγητο... τότε τους επιτρέπεις να σε περιπαίζουν και να βιάζουν την δικιά σου ψυχολογία.

    Το 50αρη το 100αρη ... όλα παιχνίδια του μυαλού ... προσχήματα για να συνεχίζετε το βρώμικο παιχνίδι.

  11. #11
    Εγγραφή
    29-11-2005
    Περιοχή
    Παλαιό Φάληρο
    Μηνύματα
    455
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    50000/5000
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΚΑΛΑΜΑΚΙ
    Router
    ZTE H288A
    SNR / Attn
    9.6(dB) / 16.3(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Kiriakos_ITTSB_EU Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ούτε είκοσι ψυχολόγοι μπορούν να με πείσουν ότι η WIND και η Vodafone είναι σοβαροί ως εταιρεία.
    Εαν θες να τους τιμωρήσεις ( εγώ θέλω ) τότε κάνεις το αψυχολόγητο και πας ΟΤΕ με 26Ε και ADSL.


    Εαν δεν κάνεις το αψυχολόγητο... τότε τους επιτρέπεις να σε περιπαίζουν και να βιάζουν την δικιά σου ψυχολογία.

    Το 50αρη το 100αρη ... όλα παιχνίδια του μυαλού ... προσχήματα για να συνεχίζετε το βρώμικο παιχνίδι.
    Δύσκολοι καιροί για να τιμωρούμε τους παρόχους κι ακόμα πιο δύσκολο για…αψυχολόγητες κινήσεις!

    Ευχαριστημένος είμαι τόσα χρόνια, έχασα ένα 20λεπτο στο τηλέφωνο σήμερα μπαλάκι από τμημα σε τμημα και κατέληξα να το ανανεώσω με την ίδια τιμή.

  12. #12
    Εγγραφή
    07-08-2019
    Ηλικία
    54
    Μηνύματα
    357
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    16740 /1021
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΙΩΛΚΟΣ
    Router
    Speedport Plus 002
    SNR / Attn
    9.4(dB) / 25.0(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από geodimis Εμφάνιση μηνυμάτων
    έχασα ένα 20λεπτο στο τηλέφωνο σήμερα μπαλάκι από τμημα σε τμημα και κατέληξα να το ανανεώσω με την ίδια τιμή.
    Ωραία, πρόσθεσε και πόσο πόλεμο έφαγες σε λεπτά και ψυχρολουσία, πριν ξεκινήσεις το θέμα, και κανε τα, σύνολο στις αναμνήσεις σου.
    Η WIND με ταλαιπώρησε όλο τον Αύγουστο, και δεν μου εδειναν καμιά έκπτωση.
    Μονο ο Κωτσοβολος εδεινε σύνδεση WIND με 15Ε δωρο-κουπονι.

    Ξαφνικά με θυμήθηκαν την περασμένη βδομάδα .... μετά από πέντε μήνες .... εξυπηρετηθήκατε από τότε ? Να σας δώσουμε μια προσφορά χωρίς έκπτωση τιμής .... εγώ ζήτησα την δικιά σου προσφορά.
    Τι μου έδωσαν?
    Ενα τίποτα.

    Καλά κρασιά.

  13. #13
    Εγγραφή
    01-11-2006
    Ηλικία
    56
    Μηνύματα
    312
    Downloads
    30
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    100/10
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Router
    Fritzbox 7530
    Path Level
    Interleaved
    Το δικό μου συμβόλαιο vdsl 50 χωρίς voip τελειώνει 1 Μαρτίου. Πληρώνω 26 ευρώ. Με πήραν τηλέφωνο από την wind για ανανέωση και τους είπα όχι γιατί η vodafone και η νοβα το δίνει με 23 και αμέσως δέχτηκαν να το μειώσουν στα 23 ευρώ και να παραμείνω έτσι όπως είμαι τώρα με 50 vdsl χωρίς voip. Απλά και γρήγορα.

  14. #14
    Εγγραφή
    28-01-2010
    Μηνύματα
    3.529
    Downloads
    10
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    54998/5495
    ISP
    Nova
    Router
    ΖΤΕ H288A
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από dennis2006 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το δικό μου συμβόλαιο vdsl 50 χωρίς voip τελειώνει 1 Μαρτίου. Πληρώνω 26 ευρώ. Με πήραν τηλέφωνο από την wind για ανανέωση και τους είπα όχι γιατί η vodafone και η νοβα το δίνει με 23 και αμέσως δέχτηκαν να το μειώσουν στα 23 ευρώ και να παραμείνω έτσι όπως είμαι τώρα με 50 vdsl χωρίς voip. Απλά και γρήγορα.
    στη περιπτηση σου ειναι λογικο αφου ζητησες κατι λιγοτερο απο αυτο που προσφερουν. Με 23 η Νοβα δινει και voip οποτε...

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας