Εμφάνιση 1-4 από 4

Θέμα: FreePBX & Nova.gr

  1. #1
    Γειά σας συμπάσχοντες.

    Πρόκειται να ενεργοποιήσω απο'την nova.gr το sip-trunking με 4 φωνητικά κανάλια.
    Έχω διαβάσει άλλα σχετικά άρθρα από μέλη εδώ αλλά ήθελα να ρωτήσω εάν υπάρχει κάποιος που να έχει πραγματοποιήσει κάτι τέτοιο με την nova. Θα με βοηθούσε πολύ να συζητούσαμε τις παραμέτρους σύνδεσης γιατί όπως μου είπαν από την nova αλλά όπως επίσης εχει αναφερθεί και εδω από άρθρα που βρήκα, η nova δεν υποστηρίζει το FreePBX.

    Υπάρχει κανεις ?
    Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων.

  2. #2
    Εγγραφή
    20-07-2008
    Περιοχή
    Πετρούπολη
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    5.754
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    220/22
    ISP
    NOVA
    Πριν απο κανα δυο χρονια ειχα μιλησει μαζι τους για αυτο το θεμα. Με 2play professional πακετο.

    Τοτε υποστηριζαν το 3CX αν θυμαμαι καλα , και σιγουρα οχι το freepbx . Και κανα δυο μοντελα H/W ( Grandstream ?? )

    Δυστυχως αν θελεις να κινηθεις σε αυτο το μονοπατι , δεν θα εχεις την υποστηριξη της εταιρειας. και δεν ξερω αν θα σου δωσουν και κωδικους .


    Ξερω οτι δεν ρωτας αυτο , αλλα θελεις να περιγραψεις τι ακριβως θελεις να κανεις? Γιατι εγω τελικα βρηκα λυση με modulus και δεν παρακαλαω κανεναν παροχο πλεον.
    The gr81 .

  3. #3
    Ψάχνω για ρυθμίσεις FreePBX για sip trunk μέσω nova. Αν κάποιος το έχει κάνει και θέλει ας τις προωθήσει γιατί η Nova προσπαθεί να με βάλει στην διαδικασία να αγοράσω εξοπλισμό.

  4. #4
    Εγγραφή
    12-06-2011
    Μηνύματα
    7.760
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    500/50 + 250/80
    ISP
    Ote/Vodafone
    Router
    Pf plus/nokia - mu5001 5G
    Ιδιες με του 3cx , δεν ειναι τίποτε ιδιαιτερο το sip trunk.
    Οσο για την ανεκδιηγητη nova που αγνοεί το βασικο δημιουργο του asterisk και. υποστηρίζει τους οτι ναναι γυρω γυρω αντιγραφεις, τι να πει κανεις.

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας