Σελ. 21 από 67 ΠρώτηΠρώτη ... 11161920212223263141 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 301-315 από 1005
  1. #301
    Εγγραφή
    13-09-2006
    Περιοχή
    ΠΛΑΚΑ ΚΕΡΑΤΕΑΣ
    Ηλικία
    50
    Μηνύματα
    1.938
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    50/30
    ISP
    Cosmote 4G+
    Router
    Mikrotik LHG LTE18 kit
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Iris07 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μέχρι πριν λίγες μέρες πάντως έπαιζε προσφορά στο Unlimited στο Site..
    δεν ξέρω εάν την δίνουν τώρα..

    Κάπου βρήκα μία σελίδα..
    αλλά θέλει και Vodafone σταθερή για πολύ καλή τιμή..

    https://www.vodafone.gr/symvolaio-ki...unlimited-cmab
    Θα το τσεκάρω thnx

    update:

    Έβαλα στην φόρμα στο site και με πηραν τηλεφωνο και μου δινουν την 24αρα τελικη τιμη με 5 ωρες προς κινητα στα 18.90€ 24αρα και το κινητο μου φορητοτητα στα 27€ τελικη τιμη το Vodafone Giga Unlimited . Το θεμα ειναι οτι τους ζητησα την extra sim και δεν ηξερε ο υπαλληλος θα μαθει και θα με ξανα καλέσει.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος 2048dsl : 18-07-22 στις 15:59.

  2. #302
    Εγγραφή
    06-12-2003
    Περιοχή
    Αθήνα, Βούλα
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    4.671
    Downloads
    13
    Uploads
    1
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    109999/10999
    ISP
    Conn-x OTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΒΟΥΛΑ
    Router
    Asus DSL-N17U & pfSense
    SNR / Attn
    10(dB) / 4,5(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από 2048dsl Εμφάνιση μηνυμάτων
    Θα το τσεκάρω thnx

    update:

    Έβαλα στην φόρμα στο site και με πηραν τηλεφωνο και μου δινουν την 24αρα τελικη τιμη με 5 ωρες προς κινητα στα 18.90€ 24αρα και το κινητο μου φορητοτητα στα 27€ τελικη τιμη το Vodafone Giga Unlimited . Το θεμα ειναι οτι τους ζητησα την extra sim και δεν ηξερε ο υπαλληλος θα μαθει και θα με ξανα καλέσει.
    Έκανα πρόσφατα ανανέωση στην Vodafone και πήρα στα 30 ευρώ/μήνα χωρίς σταθερό το Vodafone Giga Unlimited Ultra. Παρασκευή απόγευμα έγινε η ανανέωση, Σάββατο μεσημέρι πήγα σε κατάστημα Vodafone και πήρα την extra sim, χωρίς κανένα θέμα.

    Προχώρα το.

  3. #303
    Εγγραφή
    13-09-2006
    Περιοχή
    ΠΛΑΚΑ ΚΕΡΑΤΕΑΣ
    Ηλικία
    50
    Μηνύματα
    1.938
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    50/30
    ISP
    Cosmote 4G+
    Router
    Mikrotik LHG LTE18 kit
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από dimangelid Εμφάνιση μηνυμάτων
    Έκανα πρόσφατα ανανέωση στην Vodafone και πήρα στα 30 ευρώ/μήνα χωρίς σταθερό το Vodafone Giga Unlimited Ultra. Παρασκευή απόγευμα έγινε η ανανέωση, Σάββατο μεσημέρι πήγα σε κατάστημα Vodafone και πήρα την extra sim, χωρίς κανένα θέμα.

    Προχώρα το.
    Σκέφτομαι να την κάνω αλλά με προβληματίζουν τα στατιστικά μέσω της κεραίας που έβαλα την sim που βρήκα από φίλο.
    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  Screenshot 2022-07-18 at 17.17.41.jpg 
Εμφανίσεις:  9 
Μέγεθος:  155,8 KB 
ID: 239523

  4. #304
    Εγγραφή
    06-12-2003
    Περιοχή
    Αθήνα, Βούλα
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    4.671
    Downloads
    13
    Uploads
    1
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    109999/10999
    ISP
    Conn-x OTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΒΟΥΛΑ
    Router
    Asus DSL-N17U & pfSense
    SNR / Attn
    10(dB) / 4,5(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από 2048dsl Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σκέφτομαι να την κάνω αλλά με προβληματίζουν τα στατιστικά μέσω της κεραίας που έβαλα την sim που βρήκα από φίλο.
    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  Screenshot 2022-07-18 at 17.17.41.jpg 
Εμφανίσεις:  9 
Μέγεθος:  155,8 KB 
ID: 239523
    Δοκίμασε με μια κάρτα Cosmote τι κάνει στην περιοχή σου αυτή.

    Το κινητό μου είναι ένα Samsung Galaxy S20 Plus 5G . Στα περισσότερα μέρη που κάνω speedtest με 5G, οι ταχύτητες είναι περίπου αυτές που δείχνεις και αρκετές φορές χαμηλότερες. Με 4G/4G+ ακόμα χαμηλότερα από το 5G.

    Στα ίδια ακριβώς σημεία με καρτοκινητό Cosmote, οι ταχύτητες είναι απείρως καλύτερες.

    Την ίδια ακριβώς εμπειρία έχει και ο κολλητός μου, επίσης με 5G Samsung κινητό (δεν θυμάμαι μοντέλο) .

    Το παν είναι να δοκιμάσεις τι κάνουν και οι δύο πάροχοι στα σημεία που σε ενδιαφέρει περισσότερο. Αν και από όσα έχω δει, στις περισσότερες περιπτώσεις η Cosmote έχει καλύτερες ταχύτητες με διαφορά.

  5. #305
    Εγγραφή
    23-06-2007
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    18.750
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    220/22 + 110/11 + 450/22
    ISP
    Cosmote & Vodafone
    DSLAM
    Wind - ΠΑΤΗΣΙΑ
    Router
    Fritz! VDSL + 5G
    SNR / Attn
    19(dB) / 11(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Καλά ναι, είναι αρκετά πίσω από Cosmote η Vodafone..
    Κάποιοι λένε ότι από το 2023 θα βελτιωθούν τα πράγματα, αλλά να δούμε..

    Mε την Wind βλέπω καλύτερες μετρήσεις γενικά σε όλη την Αθήνα..
    (μετρήσεις από άλλους)
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Iris07 : 18-07-22 στις 20:56.
    My AVM Fritz : 7590 AX, 4060 AX, 6850 5G, Repeater 6000, Fon X6, Smart Gateway, Dect 500, Dect 440, Dect 200
    Other : ZTE H267A, TP-Link TL-R605, Poynting XPOL-1-5G, Samsung S20 FE & S21 FE, Panasonic KX-TGF310, Cosmote TV Box, MI Box 2
    New! : QHora-301W - 10GbE

  6. #306
    Εγγραφή
    06-12-2003
    Περιοχή
    Αθήνα, Βούλα
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    4.671
    Downloads
    13
    Uploads
    1
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    109999/10999
    ISP
    Conn-x OTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΒΟΥΛΑ
    Router
    Asus DSL-N17U & pfSense
    SNR / Attn
    10(dB) / 4,5(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Iris07 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλά ναι, είναι αρκετά πίσω από Cosmote η Vodafone..

    Κάποιοι λένε ότι από το 2023 θα βελτιωθούν τα πράγματα, αλλά να δούμε..
    Να το ξηλώσουν και να το ξαναφτιάξουν από την αρχή το ρημαδοδίκτυό τους...

    Για να καταλάβεις πόσο ρημάδι είνα, είχα πάει φέτος σε δύο αγώνες στο ΣΕΦ που ήταν τίγκα, δεν έπεφτε καρφίτσα.

    Εϊχα με Vodafone με το Samsung που αναφέρω παραπάνω, 5 γραμμές 4G+. Με το ζόρι άνοιγε η αρχική σελίδα του Google, η εφαρμογή του Facebook δεν φόρτωνε ποτέ τίποτα, Facebook Messenger ψόφιο και browsing δεν μπορούσα να κάνω πουθενά. Τα ping στον θεό και με άπειρα timeout.

    Βάζω επιτόπου το καρτοκινητό της Cosmote στο Samsung. Πιάνει 3-4 γραμμές 5G και πάνω από 100Mbps download, στην ίδια ακριβώς θέση με διαφορά 2-3 λεπτά μετά την Vodafone.

    Ευτυχώς δηλαδή που μπορούσα να πάρω τηλέφωνο από την Vodafone και δεν είχε ψοφήσει και αυτό.

    Την τελευταία φορά, βλέπω αυτόν που καθόταν δίπλα μου να παλεύει να κάνει βιντεοκλήση. Μου λέει ότι έχει Vodafone και του λέω "Ξέχνα το, μόνο με Cosmote" .

    Αν δεν μπορούν να κάνουν το δίκτυό τους να δουλεύει σωστά (δεν λέω να πιάνω 100Mbps, έστω 10 αλλά να ανοίγουν γρήγορα τα πάντα) με 14000 κόσμο στο ΣΕΦ, ας το ξαναφτιάξουν σωστά το ρημάδι!!! Η Cosmote δηλαδή πως στο καλό το έκανε και πήγαινε γ....ντας στο ίδιο ακριβώς σημείο;

    Αγανάκτησα

  7. #307
    Εγγραφή
    13-09-2006
    Περιοχή
    ΠΛΑΚΑ ΚΕΡΑΤΕΑΣ
    Ηλικία
    50
    Μηνύματα
    1.938
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    50/30
    ISP
    Cosmote 4G+
    Router
    Mikrotik LHG LTE18 kit
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από dimangelid Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δοκίμασε με μια κάρτα Cosmote τι κάνει στην περιοχή σου αυτή.

    Το κινητό μου είναι ένα Samsung Galaxy S20 Plus 5G . Στα περισσότερα μέρη που κάνω speedtest με 5G, οι ταχύτητες είναι περίπου αυτές που δείχνεις και αρκετές φορές χαμηλότερες. Με 4G/4G+ ακόμα χαμηλότερα από το 5G.

    Στα ίδια ακριβώς σημεία με καρτοκινητό Cosmote, οι ταχύτητες είναι απείρως καλύτερες.

    Την ίδια ακριβώς εμπειρία έχει και ο κολλητός μου, επίσης με 5G Samsung κινητό (δεν θυμάμαι μοντέλο) .

    Το παν είναι να δοκιμάσεις τι κάνουν και οι δύο πάροχοι στα σημεία που σε ενδιαφέρει περισσότερο. Αν και από όσα έχω δει, στις περισσότερες περιπτώσεις η Cosmote έχει καλύτερες ταχύτητες με διαφορά.
    Με cosmote πιάνω στην περιοχή μου 240/40

  8. #308
    Εγγραφή
    06-12-2003
    Περιοχή
    Αθήνα, Βούλα
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    4.671
    Downloads
    13
    Uploads
    1
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    109999/10999
    ISP
    Conn-x OTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΒΟΥΛΑ
    Router
    Asus DSL-N17U & pfSense
    SNR / Attn
    10(dB) / 4,5(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από 2048dsl Εμφάνιση μηνυμάτων
    Με cosmote πιάνω στην περιοχή μου 240/40
    Τότε μην σκέφτεσαι καν την Vodafone αν πιάνεις τέτοιες ταχύτητες με Cosmote και σε ενδιαφέρει να τις χρησιμοποιείς!

    Εσύ δεν είσαι που έχεις θέμα με το σταθερό δίκτυο στην Κερατέα; Αν είναι όντως έτσι, μείνε με Cosmote και μην σκέφτεσαι καν την Vodafone... Αν ήταν καθαρά στο δικό μου χέρι η πρόσφατη ανανέωση συμβολαίου, θα είχα πάει κατευθείαν στην Cosmote.

  9. #309
    Εγγραφή
    13-09-2006
    Περιοχή
    ΠΛΑΚΑ ΚΕΡΑΤΕΑΣ
    Ηλικία
    50
    Μηνύματα
    1.938
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    50/30
    ISP
    Cosmote 4G+
    Router
    Mikrotik LHG LTE18 kit
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από dimangelid Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τότε μην σκέφτεσαι καν την Vodafone αν πιάνεις τέτοιες ταχύτητες με Cosmote και σε ενδιαφέρει να τις χρησιμοποιείς!

    Εσύ δεν είσαι που έχεις θέμα με το σταθερό δίκτυο στην Κερατέα; Αν είναι όντως έτσι, μείνε με Cosmote και μην σκέφτεσαι καν την Vodafone... Αν ήταν καθαρά στο δικό μου χέρι η πρόσφατη ανανέωση συμβολαίου, θα είχα πάει κατευθείαν στην Cosmote.
    Nαι εγώ είμαι με το πρόβλημα στην κερατεα. Τα ίδια μου λέει και η γυναίκα μου ότι έτσι και φύγουμε θα έχουμε προβλήματα αφού μόνο η cosmote παίζει.

  10. #310
    Εγγραφή
    08-10-2014
    Περιοχή
    Αλεξανδρούπολη
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    178
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    12036 kbps/1036 kbps
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΑΝΘΕΑ
    Router
    DSL-AC52U
    SNR / Attn
    6.0(dB) / 37.6(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Καλημέρα. Ελπίζω να μην εκτός θέματος αλλά θέλω να μοιραστώ την εμπειρία μου ως συδρομιτης Vodafone για χρόνια.
    Τα τελευταία χρόνια είχα πάντα 2 κάρτες. Vodafone και cosmote. Η Vodafone το κυρίως νούμερο και η cosmote δευτερεύων για δεδομένα. Και τα 2 καρτοκινητα.
    Η cosmote όσες φορές έδινε δεδομένα απεριόριστα ήταν όντως απεριόριστα. Αντίθετα η Vodafone πάντα με περιορισμούς. Στην αρχή έγραφαν στα ψιλά γράμματα μέχρι 3gb ή κάτι παρόμοιο, δεν θυμάμαι ακριβώς τα νούμερα. Το κορυφαίο όμως που με αγανάκτησε ήταν πριν κάνα 3μηνο.
    Είμαι νύχτα στην δουλειά και χρειάζομαι δεδομένα. Η κεραία της Vodafone απόσταση από μένα 400 μέτρα το πολύ, αγοράζω πακέτο για απεριόριστα δεδομένα για 24ωρες. Διάβασα όλα τα ψιλά γράμματα και δεν ανέφερε πουθενά όριο δεδομένων κλπ. Καταλαβαίνω όμως ότι μετά από 3 ώρες χρήση ότι μου κόβουν την ταχύτητα σε φάση που σέρνεται να μπει σε σελίδα. Όχι να δεις βίντεο κλπ. Συνάδελφος με Vodafone επίσης την ίδια στιγμή έμπαινε κανονικά παντού και γρήγορα από τα δεδομένα του. Η cosmote μου επίσης δούλευε σφαίρα. Οπότε η Vodafone παρόλο που έδινε πακέτο απεριόριστα για 24 ώρες, ούτε 3 κράτησε. Φυσικα μετά από αυτό κατάλαβα ότι το απεριόριστο της Vodafone είναι μουφα οπότε και πήρα τον αριθμό μου και έκανα πάγιο στην cosmote και ησύχασα με το πρόβλημα δεδομένα και ταχύτητα. 20 χρόνια συνδρομητής Vodafone αλλά δεν άντεξα την τόσο κοροϊδία τους με τα δεδομένα.

  11. #311
    Εγγραφή
    23-07-2010
    Περιοχή
    Πετρούπολη
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    471
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    220d/80u Mbps
    ISP
    Cosmote
    Router
    ZTE MC801a TL1043Nv5 owrt
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από 2048dsl Εμφάνιση μηνυμάτων
    Nαι εγώ είμαι με το πρόβλημα στην κερατεα. Τα ίδια μου λέει και η γυναίκα μου ότι έτσι και φύγουμε θα έχουμε προβλήματα αφού μόνο η cosmote παίζει.
    Η Cosmote μπορεί να σου δώσει μέχρι 4 έξτρα sim αντί για 1 της vodafone οπότε μπορείς να έχεις "σταθερό" ίντερνετ μέσω κινητής σε 4 σημεία...

  12. #312
    Εγγραφή
    09-03-2004
    Περιοχή
    Ag. Paraskevi / Athens
    Μηνύματα
    534
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    WiFi
    Ταχύτητα
    100/100
    ISP
    Custom
    Router
    PfSense - Mikrotik
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από 2048dsl Εμφάνιση μηνυμάτων
    Με cosmote πιάνω στην περιοχή μου 240/40
    Πιανεις τοσο λογω της κατηγοριας του ΜΤ που εχει "ταβανι" τα 300. Αμα βαλεις μηχανακι 5G θα απογειωθει!

  13. #313
    Εγγραφή
    06-12-2003
    Περιοχή
    Αθήνα, Βούλα
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    4.671
    Downloads
    13
    Uploads
    1
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    109999/10999
    ISP
    Conn-x OTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΒΟΥΛΑ
    Router
    Asus DSL-N17U & pfSense
    SNR / Attn
    10(dB) / 4,5(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από 2048dsl Εμφάνιση μηνυμάτων
    Nαι εγώ είμαι με το πρόβλημα στην κερατεα. Τα ίδια μου λέει και η γυναίκα μου ότι έτσι και φύγουμε θα έχουμε προβλήματα αφού μόνο η cosmote παίζει.
    Αφού παίζει πιο γρήγορα η Cosmote και δεν έχεις προβλήματα, μην φύγεις. Δεν υπάρχει κανένας λόγος να μπλέκεις, εκτός αν το θέμα είναι οικονομικό και η Vodafone έχει τόσο μεγάλη διαφορά στην τιμή.

  14. #314
    Εγγραφή
    13-09-2006
    Περιοχή
    ΠΛΑΚΑ ΚΕΡΑΤΕΑΣ
    Ηλικία
    50
    Μηνύματα
    1.938
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    50/30
    ISP
    Cosmote 4G+
    Router
    Mikrotik LHG LTE18 kit
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από dimangelid Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αφού παίζει πιο γρήγορα η Cosmote και δεν έχεις προβλήματα, μην φύγεις. Δεν υπάρχει κανένας λόγος να μπλέκεις, εκτός αν το θέμα είναι οικονομικό και η Vodafone έχει τόσο μεγάλη διαφορά στην τιμή.
    Από 47€ το κινητό μου το δίνουν στα 27€ στην τιμή και 1 εξτρα sim , και το σταθερο απο 28.4€ μου το δίνουν 18.90€.

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από dalex Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πιανεις τοσο λογω της κατηγοριας του ΜΤ που εχει "ταβανι" τα 300. Αμα βαλεις μηχανακι 5G θα απογειωθει!
    Δημήτρη λες να πάρω κανένα mikrotik chateau 5g και να το βαλω εξω στην ντουλάπα στο μπαλκόνι μέσα σε κουτί και να καταργησω την LHGG LTE6;

  15. #315
    Εγγραφή
    12-06-2011
    Μηνύματα
    7.787
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    500/50 + 250/80
    ISP
    Ote/Vodafone
    Router
    Pf plus/nokia - mu5001 5G
    Εδω και 10 μερες κατι εχει γινει και τα data εμφανιζουν packet loss. Ειμαι με την data sim της vodfone με τα απεριοριστα.
    Δεν κραταει πολυ αλλα ειναι ακρως εκνευριστικο.
    Κοβεται το viber,παγωνει το surfing, πεφτουν τα ssh...
    Ειμαι με mu5001 και pfsense, κατι εχει γινει. Εκανε μια καλη διακοπη, μετα ηταν ολα σε 3g (και τα τηλεφωνα) μεχρι να κανω restart, και απο τοτε
    εχει packet loss. Σημα -74db.
    Το κανει 5-6 φορες τη μερα, ανεξαρτητως φορτιου γραμμης. Και με μονιμο ping το βλεπεις οταν γινεται.
    Υποψιαστηκα μηπως αλλαζει band/κυψελη. Ουτε αυτο προκυπτει
    Τι να κανω? Να πνιξω το πονο μου στον toby?

Σελ. 21 από 67 ΠρώτηΠρώτη ... 11161920212223263141 ... ΤελευταίαΤελευταία

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας