Σελ. 33 από 67 ΠρώτηΠρώτη ... 1323283132333435384353 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 481-495 από 1005
  1. #481
    Εγγραφή
    09-12-2006
    Περιοχή
    Αθήνα
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    2.730
    Downloads
    28
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    COSMOTE
    Router
    Speedport Plus 2
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από akaloith Εμφάνιση μηνυμάτων
    η βονταφον προς το παρον κοβει το 3g
    σε μερη που επιανε 3g θα πεσουν σε 2g....
    εκει εχει να γινει πανικουλης και ελπιζω τα μερη αυτα οποια και αν ειναι να αποκτησουν 4g αμεσα
    Νομίζω κόβει το 3g (2100Mhz) τα "αναβαθμίζει" σε 4G (πάλι στα 2100)
    Case:Nemesis NZXT PSU: HEC WinPower 550UB Mobo: ASUS P5K PREMIUM WiFi/AP CPU: C2D E6750 2.66Ghz RAM: 4x1GB DDR2 @ 1066Mhz GPU: ALBATRON ATi RADEON HD4870 1GB [PCI-E] HDD: 1x320GB WD3200YS 2x640GB WD6400AAKS 1x750GB Seagate ST3750330AS 2x1TB SAMSUNG HD103UJ 1x2TB Seagate ST32000542AS Other: Logitech X-530 Sound

  2. #482
    Εγγραφή
    19-09-2003
    Ηλικία
    46
    Μηνύματα
    1.082
    Downloads
    20
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - Ν. ΚΟΣΜΟΣ
    Router
    Technicolor TG789vac v2
    Path Level
    Interleaved
    εγω δεν εχω ακουσει αναβαθμιση του 3g σε 4g
    αλλα κοψιμο του 3g.
    μακαρι το κοψιμο να σημαινει 4g παντου αλλα θα το λεγαν αλλιως.... λενε σκετο κοβουμε 3g και αν δε σου αρεσει φυγε

  3. #483
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από akaloith Εμφάνιση μηνυμάτων
    εγω δεν εχω ακουσει αναβαθμιση του 3g σε 4g
    αλλα κοψιμο του 3g.
    μακαρι το κοψιμο να σημαινει 4g παντου αλλα θα το λεγαν αλλιως.... λενε σκετο κοβουμε 3g και αν δε σου αρεσει φυγε
    Ο λόγος του τερματισμού του δικτύου 3G είναι ώστε να μπορούν να έχουν διαθέσιμες τις συχνότητες για 4G Και 5G.
    Στις πιο πολλές περιπτώσεις ο κόσμος δεν θα έχει θέμα καθώς ήδη υπάρχει η δυνατότητα για 4G/5G σε κάποιες λίγες μπορεί στην αρχή να υπάρχει θέμα, δεν θα μείνουν όμως σε 2G μόνο.

  4. #484
    Εγγραφή
    19-09-2003
    Ηλικία
    46
    Μηνύματα
    1.082
    Downloads
    20
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - Ν. ΚΟΣΜΟΣ
    Router
    Technicolor TG789vac v2
    Path Level
    Interleaved
    α δε το κοβουν για οικονομια αλλα για τις συχνοτητες
    προφανως πριν το κοψουν πρεπει να εχουν αντικαταστησει οτι κοβουν, φοβαμαι thats not the case γι αυτο σου λενε "φυγε αν δε θες χωρις ρητρα"
    δε μιλαω για αθηνα αλλα για επαρχεια, δεν εχω εγω καποιο θεμα αλλα σιγουρα θα υπαρχουν μερη με θεμα

    "Οι συνδρομητές Συμβολαίου, Καρτοπρογράμματος και Καρτοκινητής που επηρεάζονται από την διακοπή του δικτύου 3G στην περιοχή τους, έχουν δικαίωμα αζήμιας καταγγελίας της σύμβασής τους εντός δύο (2) μηνών από την ημερομηνία διακοπής για την οποία θα ενημερωθούν μέσω του SMS (εξαιρουμένων τυχόν υπολοίπων επιδότησης συσκευής ή τερματικού εξοπλισμού)."
    μακαρι να αναφερεται σε αυτους που εχουν ξεμεινει σε 3g συσκευη και να μην πεσουν σε 2g.... οι 4g συσκευες που πιαναν 3g

    εγω θα το ανακοινωνα αλλιως αν ηταν για ξεκαθαρη αναβαθμιση, αντε να δουμε παραπανω 4g και φυσικα 5g κεραιες...
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος akaloith : 21-09-22 στις 22:54.

  5. #485
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από akaloith Εμφάνιση μηνυμάτων
    α δε το κοβουν για οικονομια αλλα για τις συχνοτητες
    προφανως πριν το κοψουν πρεπει να εχουν αντικαταστησει οτι κοβουν, φοβαμαι thats not the case γι αυτο σου λενε "φυγε αν δε θες χωρις ρητρα"
    δε μιλαω για αθηνα αλλα για επαρχεια, δεν εχω εγω καποιο θεμα αλλα σιγουρα θα υπαρχουν μερη με θεμα

    "Οι συνδρομητές Συμβολαίου, Καρτοπρογράμματος και Καρτοκινητής που επηρεάζονται από την διακοπή του δικτύου 3G στην περιοχή τους, έχουν δικαίωμα αζήμιας καταγγελίας της σύμβασής τους εντός δύο (2) μηνών από την ημερομηνία διακοπής για την οποία θα ενημερωθούν μέσω του SMS (εξαιρουμένων τυχόν υπολοίπων επιδότησης συσκευής ή τερματικού εξοπλισμού)."
    μακαρι να αναφερεται σε αυτους που εχουν ξεμεινει σε 3g συσκευη και να μην πεσουν σε 2g.... οι 4g συσκευες που πιαναν 3g

    εγω θα το ανακοινωνα αλλιως αν ηταν για ξεκαθαρη αναβαθμιση, αντε να δουμε παραπανω 4g και φυσικα 5g κεραιες...
    Δεν μπορούν να περάσουν τις συχνότητες σε 4G αν δεν κόψουν το 3G.
    Είναι κάτι που κάνουν και οι άλλοι πάροχοι, όλοι έχουν επιλέξει να τερματίσουν το 3G δίκτυο για να ελευθερώσουν συχνότητες, σε άλλες χώρες επιλέγουν να τερματίσουν το 2G

  6. #486
    Εγγραφή
    19-09-2003
    Ηλικία
    46
    Μηνύματα
    1.082
    Downloads
    20
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - Ν. ΚΟΣΜΟΣ
    Router
    Technicolor TG789vac v2
    Path Level
    Interleaved
    να τα τερματισουν τοτε ολα και να αφησουν μονο 4g και 5g κεραιες παντου
    με την ευχη μου :P
    αρκει να μη μεινουν κατσικοχωρια με 2g :P

    δηλαδη αν καποιος ξεμεινε με κανα Iphone 4 του 2010 θα χασει το 3g του και θα πεσει σε gprs? μπορουσε μια χαρα δουλιτσα να κανει με hspa 7mbit ταχυτητες, θα πεσει στα 50kbps gprs ??????????? ας κοβαν το 2g
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος akaloith : 22-09-22 στις 01:52.

  7. #487
    Εγγραφή
    19-07-2022
    Ηλικία
    54
    Μηνύματα
    270
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Cosmote
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Andreaslar Εμφάνιση μηνυμάτων
    Νομίζω κόβει το 3g (2100Mhz) τα "αναβαθμίζει" σε 4G (πάλι στα 2100)
    Τη χρησιμοποιούν για 5G την 2100.

  8. #488
    Εγγραφή
    19-09-2003
    Ηλικία
    46
    Μηνύματα
    1.082
    Downloads
    20
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - Ν. ΚΟΣΜΟΣ
    Router
    Technicolor TG789vac v2
    Path Level
    Interleaved
    αντε να δουμε 5g απο κομμενο 3g

  9. #489
    Εγγραφή
    12-06-2011
    Μηνύματα
    7.829
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    500/50 + 250/80
    ISP
    Ote/Vodafone
    Router
    Pf plus/nokia - mu5001 5G
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από akaloith Εμφάνιση μηνυμάτων
    να τα τερματισουν τοτε ολα και να αφησουν μονο 4g και 5g κεραιες παντου
    με την ευχη μου :P
    αρκει να μη μεινουν κατσικοχωρια με 2g :P

    δηλαδη αν καποιος ξεμεινε με κανα Iphone 4 του 2010 θα χασει το 3g του και θα πεσει σε gprs? μπορουσε μια χαρα δουλιτσα να κανει με hspa 7mbit ταχυτητες, θα πεσει στα 50kbps gprs ??????????? ας κοβαν το 2g
    Ο λογος που προτιμηθηκε να μεινει το 2g ειναι γιατι εκει σε βασικη υπηρεσια δουλευουν ολες οι συσκευες.(συναγερμοι, trackers κλπ, οχι τοσο τηλεφωνα) Αυτος που εχει κινητο με data του 2010, εχει πολυ σοβαροτερα προβληματα ασφαλειας να λυσει. Για αυτους τους ελαχιστους, που δεν θελουν να αλλαξουν συσκευη, τους δινεται η δυνατοτητα να αποχωρησουν αζημιως. Οι κεραιες θα παραμεινουν στο ιδιο σημειο, η καλυψη δεν θα αλλαξει.
    Τα μη 4g κινητα ειναι πρακτικα ελαχιστα.

  10. #490
    Εγγραφή
    31-08-2006
    Περιοχή
    Πλ. Κολιάτσου
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    2.977
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    518/53 - 360/50
    ISP
    Nova
    DSLAM
    Forthnet - ΠΑΤΗΣΙΑ
    Router
    ΖΤΕ Η288Α & HG8145V5
    Με πήραν τηλέφωνο από το τεχνικό τμήμα της Vodafone και λέει ότι έκαναν τεστ στην κεραία μου (που δεν τους επιτρέπεται να μου πουν που είναι!!!!) και είδαν ότι δεν υπάρχει κανένα ζήτημα αναφορικά με την ταχύτητα.
    Θα μου κόψουν ένα πάγιο για όλο αυτό που συμβαίνει και ότι "με επιφύλαξη θα δω μήπως ενισχύσουμε το σήμα".

    Δηλαδή όλα καλά από εμάς - case closed...

    Τι φάση;

    Του λέω ότι εγώ είμαι στο όριο και συνδέομαι σε 2 κεραίες και μου είπε "αυτό δεν το γνωρίζω και δε μπορώ να σας πω κάτι για άλλη κεραία, ούτε που βρίσκεται η κεραία αυτή..."
    01/06/2022 | Ενεργοποίηση δικτύου και διαθεσιμότητα
    02/06/2022 | Αίτηση προς Wind
    06/07/2022 | Καταχώρηση αίτησης
    20/07/2022 | Επιθεώρηση πολυκατοικίας
    28/07/2022 | Εργασίες κάθετης εγκατάστασης
    22/08/2002 | Εργασίες κόλλησης ινών
    23/09/2022 | Ολοκλήρωση κάθετης
    04/10/2022 | Παραλαβή εξοπλισμού
    04/10/2022 | Ολοκλήρωση οριζόντιας εγκατάστασης
    10/10/2022 | Ενεργοποίηση γραμμής



  11. #491
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από akaloith Εμφάνιση μηνυμάτων
    να τα τερματισουν τοτε ολα και να αφησουν μονο 4g και 5g κεραιες παντου
    με την ευχη μου :P
    αρκει να μη μεινουν κατσικοχωρια με 2g :P

    δηλαδη αν καποιος ξεμεινε με κανα Iphone 4 του 2010 θα χασει το 3g του και θα πεσει σε gprs? μπορουσε μια χαρα δουλιτσα να κανει με hspa 7mbit ταχυτητες, θα πεσει στα 50kbps gprs ??????????? ας κοβαν το 2g
    ευτυχώς που δεν σκέφτονται όπως εσύ, σου απάντησε τι και πως ο netblues

  12. #492
    Εγγραφή
    19-09-2003
    Ηλικία
    46
    Μηνύματα
    1.082
    Downloads
    20
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - Ν. ΚΟΣΜΟΣ
    Router
    Technicolor TG789vac v2
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    ευτυχώς που δεν σκέφτονται όπως εσύ, σου απάντησε τι και πως ο netblues
    εγω δεν σκεφτομαι οπως φανταζεσαι ουτε εχω iphone 4 το 2022, ουτε μενω σε κατσικοχωρι ωστε να με καιει το κοψιμο του 3g
    συζητηση κανουμε & προσπαθω να καταλαβω γιατι αλλες χωρες κοβουν 2g και αλλες 3g
    ειναι πολυ πιο χρησιμο να πεις "ααα οι συναγερμοι λειτουργουν με 2g κτλ" παρα "ευτυχώς που δεν σκέφτονται όπως εσύ"
    επιλεγεις λοιπον να γραψεις ενα παντελως αχρηστο μηνυμα, νιωθεις καλυτερα τωρα; ευχομαι να βοηθησα :P

    ειπα εμπρος στην αναβαθμιση των κεραιων
    ειμαι πανευτυχης που δεν ειναι σκετη διακοπη του 3g αλλα αντικατασταση με 4g 5g 6g whatever
    περιμενω να το δω
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος akaloith : 22-09-22 στις 17:32.

  13. #493
    Εγγραφή
    18-06-2017
    Περιοχή
    ΚΟΥΚΟΥΛΙ
    Μηνύματα
    3.296
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΣΚΑΓΙΟΠΟΥΛΕΙΟ
    Router
    Vodafone Power Station 6
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από dosman Εμφάνιση μηνυμάτων
    Με πήραν τηλέφωνο από το τεχνικό τμήμα της Vodafone και λέει ότι έκαναν τεστ στην κεραία μου (που δεν τους επιτρέπεται να μου πουν που είναι!!!!) και είδαν ότι δεν υπάρχει κανένα ζήτημα αναφορικά με την ταχύτητα.
    Θα μου κόψουν ένα πάγιο για όλο αυτό που συμβαίνει και ότι "με επιφύλαξη θα δω μήπως ενισχύσουμε το σήμα".

    Δηλαδή όλα καλά από εμάς - case closed...

    Τι φάση;

    Του λέω ότι εγώ είμαι στο όριο και συνδέομαι σε 2 κεραίες και μου είπε "αυτό δεν το γνωρίζω και δε μπορώ να σας πω κάτι για άλλη κεραία, ούτε που βρίσκεται η κεραία αυτή..."
    Ρε πάρε εκεί το πάγιο για την ταλαιπωρία σου....μετά απο 6 μήνες θα λυθεί το θέμα. Το ίδιο έγινε στην Πάτρα που τους είχα κάνει πάλι παράπονα. Απο 2 το 4G πήγε σε 30 mbps. Not Bad
    Θαυμάζετε αλλά δεν αγγίζετε

  14. #494
    Εγγραφή
    12-06-2011
    Μηνύματα
    7.829
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    500/50 + 250/80
    ISP
    Ote/Vodafone
    Router
    Pf plus/nokia - mu5001 5G
    Kαι αμα σου πει σε ποια κεραια εισαι και που ειναι, τι θα αλλαξει? Θα πας να την καψεις? :P
    Αυτοι προφανως τσεκαραν το backbone οτι λειτουργει σωστα μεχρι την κεραια που σε εξυπηρετει.
    Πριν κανα 3 μηνο η συνηθης κεραια εμφανισε packet loss. Το εβλεπα στο monitoring του pfsense.
    Εκανα ενα report μεσα απο το app οτι κανει συχνες διακοπες, (δεν ειχε option για packet loss...) μου εδωσαν κατι gigαbyte στο απεριοριστο που εχω (:P) αλλα μετα απο μια βδομαδα το προβλημα σταματησε..

  15. #495
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από akaloith Εμφάνιση μηνυμάτων
    εγω δεν σκεφτομαι οπως φανταζεσαι ουτε εχω iphone 4 το 2022, ουτε μενω σε κατσικοχωρι ωστε να με καιει το κοψιμο του 3g
    συζητηση κανουμε & προσπαθω να καταλαβω γιατι αλλες χωρες κοβουν 2g και αλλες 3g
    ειναι πολυ πιο χρησιμο να πεις "ααα οι συναγερμοι λειτουργουν με 2g κτλ" παρα "ευτυχώς που δεν σκέφτονται όπως εσύ"
    επιλεγεις λοιπον να γραψεις ενα παντελως αχρηστο μηνυμα, νιωθεις καλυτερα τωρα; ευχομαι να βοηθησα :P

    ειπα εμπρος στην αναβαθμιση των κεραιων
    ειμαι πανευτυχης που δεν ειναι σκετη διακοπη του 3g αλλα αντικατασταση με 4g 5g 6g whatever
    περιμενω να το δω
    Έγραψα : τα υπόλοιπα τα είπε ο netblues, τι ακριβώς δεν καταλαβαίνεις απο αυτή την πρόταση;

Σελ. 33 από 67 ΠρώτηΠρώτη ... 1323283132333435384353 ... ΤελευταίαΤελευταία

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας