Σελ. 76 από 76 ΠρώτηΠρώτη ... 566671747576
Εμφάνιση 1.126-1.129 από 1129
  1. #1126
    Εγγραφή
    28-03-2006
    Περιοχή
    KV G434
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    42.344
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    310/31
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΕΡΜΟΥ
    Router
    RB4011iGS+5 ONT: G-010G-R
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από lycos112gr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Η Ευρωπαϊκή Ένωση έχει κάποια απογοητευμένα συστατικά και απαιτεί κάποια επιπλέον εργαστηριακά πιστοποιητικά για να πωληθούν τα αμερικάνικα προϊόντα. Δε νομίζω ότι αλλάζουν τη γραμμή παραγωγή για να πωλήσουν τα προϊόντα τους στην ΕΕ. Πιο πιθανό θεωρώ κατά τη δημιουργία τους να αποφεύγουν να χρησιμοποιήσουν συστατικά που είναι απαγορευμένα στην ΕΕ παρά να αλλάζουν όλη τη γραμμή παραγωγή και πρακτικά να σχεδιάζουν άλλο σαπούνι. Προϊόντα που έχουν απαγορευμένα συστατικά στην ΕΕ τα πωλούν αποκλειστικά στην αμερικάνικη αγορά και δεν τα εισάγουν εδώ.

    Πάντως έχεις τρελή εμπειρία στα προϊόντα και έχω αποφύγει πολλές κακοτοπιές από τις απαντήσεις σου.
    Αυτό ξέρω, ότι τα προϊόντα που πωλούνται στη ΕΕ έχουν υποστεί επανα-επεξεργασία.
    Αφορά την μείωση κάποιων συστατικών κυρίως για το άρωμα.
    Αυτό είχα διαβάσει κάποτε για τα Phoenix όπου έχουν τρελούς κωδικούς όπως της sterling
    και όμως έρχονται στην ΕΕ ελάχιστα.
    Για τον ίδιο σκοπό άκουσα ότι κάποια άλλα Αμερικάνικα δεν πρόκειται να τα δούμε ποτέ στην ΕΕ γιατί απλά δεν ενδιαφέρονται να μπούνε σε αυτή την διαδικασία.
    Νομίζω τα Grooming Dept είναι ένα από αυτά που δεν θα δούμε ποτέ.
    | "Anyone can build a fast CPU.
    | The trick is to build a fast system."
    |____________Seymour Cray...

  2. #1127
    Εγγραφή
    31-08-2006
    Μηνύματα
    78
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗ
    Router
    Speedport Plus 2
    Για να το επιβεβαιώσω ότι πουλάνε το ίδιο προϊόν και στην Ευρώπη και στην Αμερική ρώτησα σε ένα forum (damnfineshave.com) που απαντάει ο B&M το εξής:

    Are the B&M shave soaps at EU the same as US? I am asking because EU has many restrictions/prohibitions, some ingredients are prohibited at EU and the products wants more laboratory tests. So the Seville or the Wave shaving soap I am buying at EU is the same Seville and Wave you are selling at US market?
    Και μου απάντησε πριν λίγο:

    That's correct. If it's available in the EU, that means that it has been certified for sale in the EU and fully complies with all of the regulations required under the Cosmetics Directive. There would be no reason for us to sell one version in the US and a different version in Europe. Smile

    Προφανώς, αν κάποιοι χρησιμοποιούν συστατικά που δεν επιτρέπονται στην ΕΕ απλά δεν τα στέλνουν Ευρώπη και δεν ασχολούνται. Αν τα συστατικά τους είναι συμβατά τότε τα στέλνουν.

  3. #1128
    Εγγραφή
    28-03-2006
    Περιοχή
    KV G434
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    42.344
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    310/31
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΕΡΜΟΥ
    Router
    RB4011iGS+5 ONT: G-010G-R
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από lycos112gr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Προφανώς, αν κάποιοι χρησιμοποιούν συστατικά που δεν επιτρέπονται στην ΕΕ απλά δεν τα στέλνουν Ευρώπη και δεν ασχολούνται. Αν τα συστατικά τους είναι συμβατά τότε τα στέλνουν.
    Αυτός μπορεί να μην χρειαζόταν να αλλάξει τίποτε.
    Εγώ ξέρω για αλλαγές που γίνονται στα Phoenix, AE γι αυτό και οι περιορισμένοι κωδικοί που έρχονται.
    Για τα sterling δεν έχω ακούσει κάτι αλλά επειδή έρχονται σχεδόν όλοι οι κωδικοί δεν νομίζω ότι αλλάζουν κάτι.

    Επίσης προσοχή στα γιατροσάπουνα (Savon Mystere).
    Πολλοί τα εκθειάζουν αλλά έχει βγει "βρώμα" στην αγορά ότι δεν διαθέτουν έγκριση.
    | "Anyone can build a fast CPU.
    | The trick is to build a fast system."
    |____________Seymour Cray...

  4. #1129
    Εγγραφή
    28-03-2006
    Περιοχή
    KV G434
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    42.344
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    310/31
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΕΡΜΟΥ
    Router
    RB4011iGS+5 ONT: G-010G-R
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από deniSun Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δοκιμάζω την πλάκα-3 στην rowckwell.
    Η BIC Chrome Platinum τα πήγε έτσι και έτσι.
    Η Personna Platinum με έγδαρε. Δεν μπόρεσα να ολοκληρώσω το ξύρισμα. Συνέχισα με Voskhod που τα πήγε μέτρια.
    Μετά από αυτό το κακό ξύρισμα χρησιμοποίησα την Rapira Platinum Lux. Τα πήγε τέλεια.
    Δεν το περίμενα γιατί το δέρμα μου δεν ήταν σε καλή κατάσταση μετά από το προηγούμενο πολύ κακό ξύρισμα. Και όμως...
    Σήμερα δεύτερο ξύρισμα με Rapira Platinum Lux και τα πήγε εξίσου τέλεια.
    Βαθύ ξύρισμα χωρίς κοψίματα και πηγαίνεις όπου θέλεις με την 3άρα πλάκα χωρίς ιδιαίτερη προσοχή.
    Θα συνεχίσω να την χρησιμοποιώ για να δω αν όντως είναι τόσο καλή με την 3άρα.


    ΥΓ
    Θέλω την 3άρα πλάκα γιατί κάνω γρηγορότερο και βαθύτερο ξύρισμα.
    Επιστρέφω στην πλάκα 2 με την Rapira Platinum Lux.
    Είναι πολύ πιο safe.
    Συγχωρεί τα πάντα.
    Κόβεσαι μόνο αν έχεις κάποιο σπυράκι.
    Μπορείς να ξεφύγεις ακόμα και στην πίεση ή στην επιμονή σε κάποια σημεία (γιατί δεν τα παίρνει όλα με την μία).
    Σαν αποτέλεσμα θα το έβαζα 9/10 και το θεωρώ απολύτως ικανοποιητικό.
    Δεν κάνεις δηλαδή το 10/10, το τέλειο BBS, αλλά έχεις όλα τα υπόλοιπα που προανέφερα που για εμένα ανεβάζουν πολύ την αξία του συνδυασμού αυτού (για τον δικό μου πρόσωπο).
    | "Anyone can build a fast CPU.
    | The trick is to build a fast system."
    |____________Seymour Cray...

Σελ. 76 από 76 ΠρώτηΠρώτη ... 566671747576

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας