Σελ. 2 από 5 ΠρώτηΠρώτη 1234 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 16-30 από 62

Θέμα: God of War

  1. #16
    Εγγραφή
    03-03-2004
    Περιοχή
    Ankh-Morpork, Discworld
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    22.569
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Άρθρα
    4
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/40 Mbps
    ISP
    Deutsche Telekom
    Router
    FRITZ!Box 7560
    Ναι όλα τα παίζω με χειριστήριο γενικά αλλά δεν παίζω shooters.
    Εν τω μεταξύ θυμήθηκα ότι είχε βγάλει μια προσφορά η Sony για συνδρομητές PS Plus και ήρθα τώρα στο γραφείο και δοκίμασα στο PS5 που έχουμε και μου το δίνει τζάμπα (όπως και πολλά άλλα παιχνίδια).
    Δεν ξέρω αν μετά όλα αυτά τα παιχνίδια θα μου είναι διαθέσιμα και στο PS4.
    Τζάμπα τα 14€ στο eBay.
    Εκτός αν δεν μου δίνει τα δωρεάν παιχνίδια στο PS4 οπότε όντως το χρειάζομαι.

  2. #17
    Εγγραφή
    31-07-2007
    Περιοχή
    CRETE
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    4.266
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    Οτι να ναι
    ISP
    ΑΜΑΝ
    Router
    Netgear
    SNR / Attn
    ??(dB) / ??(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Ναι ειναι περασμενα free και σε PS5 και σε PS4 . challenging ξεchallenging το χα βγαλει ! στο 4 σχεδων ολο . Μονο κατι ultra δυσκολα dungeon σαν εξτρα challenge με το poison fog και το τελευταιο valk boss ηταν too much ....

  3. #18
    Εγγραφή
    03-03-2004
    Περιοχή
    Ankh-Morpork, Discworld
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    22.569
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Άρθρα
    4
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/40 Mbps
    ISP
    Deutsche Telekom
    Router
    FRITZ!Box 7560
    Αυτό είναι το set-up μου.
    Αλλά θα προσπαθήσω να μην το κάνω συνήθεια να έρχομαι στο γραφείο το σκ για να παίξω PlayStation, δεν ξέρω αν μου την πουν...
    Η μαγεία να παίζεις μόνος σου στο γραφείο δεν είναι η εικόνα αλλά ότι μπορείς να έχεις τον ήχο στο τέρμα και δεν φωνάζουν οι γείτονες.

    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  DSC_0146.jpg 
Εμφανίσεις:  20 
Μέγεθος:  350,2 KB 
ID: 234077

    - - - Updated - - -

    Λοιπόν έπαιξα λίγο την αρχή, ένα μισάωρο δηλαδή αλλά δεν γράφω μέχρι που για να μην γίνει spoil, και όντως μου άρεσε το gameplay.
    Το λίγο που έπαιξα πάντως μου φάνηκε πολλή Son-ιά, δηλαδή έπρεπε να ακολουθήσω συγκεκριμένο πλάνο χωρίς πολλές παρεκκλίσεις. Κάπως έτσι είναι και το Uncharted αλλά και το Last of Us. Ελπίζω να γίνεται πιο ανοιχτό αργότερα.
    Δε λέω ότι με χαλάει πχ το Last of Us, αλλά λέω ότι προτιμώ κάτι λίγο πιο ανοιχτό.
    Θα δείξει, για την ώρα έχω αλλά να ασχοληθώ σοβαρά αλλά το έχω σίγουρα στα υπόψιν.

  4. #19
    Εγγραφή
    14-05-2006
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    1.843
    Downloads
    42
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    250/40
    ISP
    Vodafone
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από lewton Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αυτό είναι το set-up μου.
    Αλλά θα προσπαθήσω να μην το κάνω συνήθεια να έρχομαι στο γραφείο το σκ για να παίξω PlayStation, δεν ξέρω αν μου την πουν...
    Η μαγεία να παίζεις μόνος σου στο γραφείο δεν είναι η εικόνα αλλά ότι μπορείς να έχεις τον ήχο στο τέρμα και δεν φωνάζουν οι γείτονες.

    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  DSC_0146.jpg 
Εμφανίσεις:  20 
Μέγεθος:  350,2 KB 
ID: 234077

    - - - Updated - - -

    Λοιπόν έπαιξα λίγο την αρχή, ένα μισάωρο δηλαδή αλλά δεν γράφω μέχρι που για να μην γίνει spoil, και όντως μου άρεσε το gameplay.
    Το λίγο που έπαιξα πάντως μου φάνηκε πολλή Son-ιά, δηλαδή έπρεπε να ακολουθήσω συγκεκριμένο πλάνο χωρίς πολλές παρεκκλίσεις. Κάπως έτσι είναι και το Uncharted αλλά και το Last of Us. Ελπίζω να γίνεται πιο ανοιχτό αργότερα.
    Δε λέω ότι με χαλάει πχ το Last of Us, αλλά λέω ότι προτιμώ κάτι λίγο πιο ανοιχτό.
    Θα δείξει, για την ώρα έχω αλλά να ασχοληθώ σοβαρά αλλά το έχω σίγουρα στα υπόψιν.
    Aν θες κάτι πιο ανοιχτό, δες το Ghost of Tsushima.
    Aν και ως παιχνίδι γενικότερα, το GoW το προτιμώ περισσότερο.
    Πού θα πάει, πού θα πάει τούτη η ρόδα που κολλάει
    κι όλο στην αρχή γυρνάει
    πού θα πάει θα ξεκολλήσει
    κι ο κόσμος σα σαράβαλο γι'αλλού θα ροβολήσει

  5. #20
    Εγγραφή
    30-05-2003
    Περιοχή
    Dublin, Ireland
    Μηνύματα
    16.450
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Άρθρα
    6
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    WTF is in Ireland
    Router
    Draytek Vigor 2820vn
    Path Level
    Interleaved
    Από περιέργεια να ρωτήσω κάτι.

    Θυμάστε που έγραψα πως η 3080 χτυπά κάτι 90-95% που ΟΚ το παιχνίδι είναι απαιτητικό σε Ultra όλα μαζί με DLSS Quality ρύθμιση αλλά και πάλι μου καθόταν λίγο περίεργο.

    Διαπίστωσα πως βάζοντας τα FPS στα 80 (από 120 που ήταν που στην τελική δεν έχει και νόημα) είχα πλέον δραματική βελτίωση και πλέον στο 50%.

    Διαφορά δεν βλέπω, απλά το ρίχνω εκεί έξω ως σχόλιο
    The Road to Hell is Paved with Good Intentions

    Cause we made a promise we swore we'd always remember, no retreat, baby, no surrender

  6. #21
    Εγγραφή
    23-10-2005
    Περιοχή
    Αμπέλια
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    6.814
    Downloads
    25
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    26mbps+LTE
    ISP
    Home Speed Booster
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΒΑΣΙΛΙΚΟ
    Router
    DN9245X6-10
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από PopManiac Εμφάνιση μηνυμάτων
    Από περιέργεια να ρωτήσω κάτι.

    Θυμάστε που έγραψα πως η 3080 χτυπά κάτι 90-95% που ΟΚ το παιχνίδι είναι απαιτητικό σε Ultra όλα μαζί με DLSS Quality ρύθμιση αλλά και πάλι μου καθόταν λίγο περίεργο.

    Διαπίστωσα πως βάζοντας τα FPS στα 80 (από 120 που ήταν που στην τελική δεν έχει και νόημα) είχα πλέον δραματική βελτίωση και πλέον στο 50%.

    Διαφορά δεν βλέπω, απλά το ρίχνω εκεί έξω ως σχόλιο
    τι σου φαίνεται περίεργο;

    Αν βάλεις FPS limit στη κάρτα γραφικών, δεν έχει τι να κάνει για αυτο και το usage της πέφτει. Θεωρητικά αν στα 120fps εχεις 100 usage τότε στα 60fps πρέπει να έχεις 50% usage.

    Antec P280 | beQuiet S9-700 | Arctic Liquid Freezer II 240 | MSI X470 Gaming Pro Max | R9 5900X | 3600CL16 32GB | RTX3070 | XPG8200Pro | ROG PG258Q

  7. #22
    Εγγραφή
    30-05-2003
    Περιοχή
    Dublin, Ireland
    Μηνύματα
    16.450
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Άρθρα
    6
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    WTF is in Ireland
    Router
    Draytek Vigor 2820vn
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από netlag Εμφάνιση μηνυμάτων
    τι σου φαίνεται περίεργο;

    Αν βάλεις FPS limit στη κάρτα γραφικών, δεν έχει τι να κάνει για αυτο και το usage της πέφτει. Θεωρητικά αν στα 120fps εχεις 100 usage τότε στα 60fps πρέπει να έχεις 50% usage.
    Nαι, αυτό το καταλαβαίνω και στην τελική δεν παθαίνει τίποτε η κάρτα (απλά ακούω λίγο περισσότερο τον ανεμιστήρα της) απλά με 80 όριο δεν βλέπω καμία διαφορά, αυτό λέω
    The Road to Hell is Paved with Good Intentions

    Cause we made a promise we swore we'd always remember, no retreat, baby, no surrender

  8. #23
    Εγγραφή
    23-10-2005
    Περιοχή
    Αμπέλια
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    6.814
    Downloads
    25
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    26mbps+LTE
    ISP
    Home Speed Booster
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΒΑΣΙΛΙΚΟ
    Router
    DN9245X6-10
    Η διαφορά ειναι obvious σε πιο fast paced games από το God of War, και εννοείται θα πρέπει το μόνιτορ να είναι αντίστοιχα σεταρισμένο στα ίδια ή σε περισσότερα hz από τα fps. Δηλαδη 120hz στη περίπτωση αυτή.

    Να πω δυο λογια για το GoW. Δυστυχώς δεν έχω παίξει πολύ ακόμα λόγω χρόνου. Ειμαι στην αρχή. Μου κρατάει το ενδιαφέρον κλπ έτσι οπως γίνεται το story telling κλπ. Εντυπωσιακά γραφικά και ηχος και voice acting κλπ. Αλλά το combat το βρίσκω repetitive και ψιλοκουραστικό. Σίγουρα έχουν αλλάξει τα γούστα μου, γιατι λάτρευα τα παλιά GoW τα οποία ήταν ασυγκριτα πιο repetitive από το καινουριο.

    Πριν κανά μήνα είχα δοκιμασει το Godfall στο PC (GoW clone) αλλά το παράτησα σχεδόν αμέσως. Ίδιο combat με το GoW, αλλά δεν είχε αυτή τη σκηνοθεσία που έχει το GoW, το story telling και αντιλαμβάνομαι ότι αυτό ειναι που με κρατάει στο GoW.

    Στα παλιά GoW αυτό που με ψάρωνε πάντα ήταν πχ να πολεμάς στην πλάτη ενός Τιτάνα που κινείται, να σπάς στο ξύλο τέρατα με 20πλάσιο μέγεθος και το button sequence για να κάνεις land το εντυπωσιακό killing blow. Τριγωνο, Χ,Χ,Τριγωνο, τετραγωνο, κύκλος. Πάνε και 15-20 χρόνια από τότε, ελπίζω να μου ξαναβγει αυτο το συναίσθημα.

    Αν και είναι πολύ νωρίς για να το πω και σίγουρα θα ανακαλέσω αν αλλάξω γνώμη πιστευω ότι Game of the year 2018, θα έπρεπε να είναι το Red Dead Redemption 2.

    Antec P280 | beQuiet S9-700 | Arctic Liquid Freezer II 240 | MSI X470 Gaming Pro Max | R9 5900X | 3600CL16 32GB | RTX3070 | XPG8200Pro | ROG PG258Q

  9. #24
    Εγγραφή
    30-05-2003
    Περιοχή
    Dublin, Ireland
    Μηνύματα
    16.450
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Άρθρα
    6
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    WTF is in Ireland
    Router
    Draytek Vigor 2820vn
    Path Level
    Interleaved
    ΟΚ, είδα πως δεν έχει ουσιαστικά σημασία πάνω από 80 FPS.

    Αλλά, ομολογώ πως κρίμα τα λεφτά που είχα δώσει για το GoW στο PS4. Δεν θα ξαναμπώ στη συζήτηση του τι είναι καλύτερο οπτικά - εντάξει νομίζω πως είναι τουλάχιστον αστεία η σύγκριση αφού στο PC είναι σχεδόν σαν άλλο παιχνίδι - αλλά προσωπικά mouse + kb και μόνο και για πάντα.

    Ένα μόνο παζλ με καμπάνες που στο PS μου πήρε ώρα και βάλε με το χειριστήριο και πάλι δεν το έλυσα, με ποντίκι και πληκτρολόγιο μόλις με την πρώτη φορά

    Αυτό ήταν τέρμα πλέον οι κονσόλες για εμένα - κρίμα επειδή αυτό σημαίνει ότι για το Horizon Zero Dawn sequel θα περιμένω τουλάχιστον κανένα χρόνο ακόμα

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από netlag Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αν και είναι πολύ νωρίς για να το πω και σίγουρα θα ανακαλέσω αν αλλάξω γνώμη πιστευω ότι Game of the year 2018, θα έπρεπε να είναι το Red Dead Redemption 2.
    Aυτό νομίζω πως είναι προφανές αν και με κάθε ειλικρίνεια το GoW έχει πολύ πιο δυνατή και εξελισσόμενη ιστορία, το RDR2 στην ουσία ήταν κάτι που το έχουμε δει αρκετές φορές
    The Road to Hell is Paved with Good Intentions

    Cause we made a promise we swore we'd always remember, no retreat, baby, no surrender

  10. #25
    Εγγραφή
    03-03-2004
    Περιοχή
    Ankh-Morpork, Discworld
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    22.569
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Άρθρα
    4
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/40 Mbps
    ISP
    Deutsche Telekom
    Router
    FRITZ!Box 7560
    Είναι θέμα προτιμήσεων.
    Εγώ να ελέγχω την κίνηση με WASD ούτε στον χειρότερο εχθρό μου δεν το εύχομαι.
    Πολλές φορές για θέματα UΙ έχω πει "να είχα τώρα ένα mouse" αλλά μέσα στο παιχνίδι δεν το αλλάζω το χειριστήριο.
    Ίσως η λύση είναι να αρχίσουν να υποστηρίζουν χειριστήριο/mouse ως επιλογή στις κονσόλες και όποιος θέλει να μπορεί να έχει και ένα ασύρματο mouse δίπλα του αραχτός στον καναπέ.

    Εδώ προ-παρήγγειλα Steam Deck για να παίζω PC exclusives με χειριστήριο. ΟΚ και για να μην ψάχνω το hardware που βαριέμαι.

    - - - Updated - - -

    Και μην ξεχνάμε τις δυνατότητες που δίνουν τα αναλογικά κουμπιά των χειριστηρίων, που δεν έχουν υποστηριχθεί πολύ καλά στα third party games γιατί δεν έχουν όλοι τα ίδια κουμπιά, αλλά σε first party έχουν βγάλει τρομερά πράγματα και η Nintendo και η Sony που δεν μπορούν να γίνουν με keyboard + mouse.

  11. #26
    Εγγραφή
    31-07-2007
    Περιοχή
    CRETE
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    4.266
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    Οτι να ναι
    ISP
    ΑΜΑΝ
    Router
    Netgear
    SNR / Attn
    ??(dB) / ??(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Δεν ημαστε gameboyδες εδω Οι pcαδες το κανουμε μονο με πληκτρολογιο

  12. #27
    Εγγραφή
    30-05-2003
    Περιοχή
    Dublin, Ireland
    Μηνύματα
    16.450
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Άρθρα
    6
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    WTF is in Ireland
    Router
    Draytek Vigor 2820vn
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από lewton Εμφάνιση μηνυμάτων
    Είναι θέμα προτιμήσεων.
    Εγώ να ελέγχω την κίνηση με WASD ούτε στον χειρότερο εχθρό μου δεν το εύχομαι.
    Πολλές φορές για θέματα UΙ έχω πει "να είχα τώρα ένα mouse" αλλά μέσα στο παιχνίδι δεν το αλλάζω το χειριστήριο.
    Ίσως η λύση είναι να αρχίσουν να υποστηρίζουν χειριστήριο/mouse ως επιλογή στις κονσόλες και όποιος θέλει να μπορεί να έχει και ένα ασύρματο mouse δίπλα του αραχτός στον καναπέ.

    Εδώ προ-παρήγγειλα Steam Deck για να παίζω PC exclusives με χειριστήριο. ΟΚ και για να μην ψάχνω το hardware που βαριέμαι.

    - - - Updated - - -

    Και μην ξεχνάμε τις δυνατότητες που δίνουν τα αναλογικά κουμπιά των χειριστηρίων, που δεν έχουν υποστηριχθεί πολύ καλά στα third party games γιατί δεν έχουν όλοι τα ίδια κουμπιά, αλλά σε first party έχουν βγάλει τρομερά πράγματα και η Nintendo και η Sony που δεν μπορούν να γίνουν με keyboard + mouse.
    Δεν έχω αντίρρηση αλλά ορισμένα παιχνίδια λόγω QWERTY λογικής υιοθετούν το πνεύμα ποντίκι + πληκτρολόγιο μολονότι βγαίνουν σε κονσόλες αποκλειστικά και εδώ υπάρχει θέμα μιας και μόνο ένας που πραγματικά έχει δεύτερη φύση το χειριστήριο μπορεί να ανταπεξέλθει.

    Το GoW νομίζω πως είναι ένα τέτοιο παιχνίδι.

    Μην το συζητάμε όμως, προχώρησέ το και φτάσε στο πρώτο παζλ με καμπάνες (που είναι διαθέσιμο μόλις αντιμετωπίσεις τον δεύτερο γίγαντα στο παιχνίδι) και πες μας εντυπώσεις
    The Road to Hell is Paved with Good Intentions

    Cause we made a promise we swore we'd always remember, no retreat, baby, no surrender

  13. #28
    Εγγραφή
    03-03-2004
    Περιοχή
    Ankh-Morpork, Discworld
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    22.569
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Άρθρα
    4
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/40 Mbps
    ISP
    Deutsche Telekom
    Router
    FRITZ!Box 7560
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από PopManiac Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν έχω αντίρρηση αλλά ορισμένα παιχνίδια λόγω QWERTY λογικής υιοθετούν το πνεύμα ποντίκι + πληκτρολόγιο μολονότι βγαίνουν σε κονσόλες αποκλειστικά και εδώ υπάρχει θέμα μιας και μόνο ένας που πραγματικά έχει δεύτερη φύση το χειριστήριο μπορεί να ανταπεξέλθει.

    Το GoW νομίζω πως είναι ένα τέτοιο παιχνίδι.

    Μην το συζητάμε όμως, προχώρησέ το και φτάσε στο πρώτο παζλ με καμπάνες (που είναι διαθέσιμο μόλις αντιμετωπίσεις τον δεύτερο γίγαντα στο παιχνίδι) και πες μας εντυπώσεις
    OK.
    Δεν το συνεχίζω αυτήν την στιγμή γιατί το PS4 το έχω δανείσει και δεν θέλω να πηγαίνω στην δουλειά τα βράδια να παίζω PS5.

    Αλλά και χωρίς να φτάσω εκεί, το παραδέχομαι ότι σε πολλά παιχνίδια σε συγκεκριμένα σημεία ευχήθηκα να είχα ποντίκι.

  14. #29
    Εγγραφή
    30-05-2003
    Περιοχή
    Dublin, Ireland
    Μηνύματα
    16.450
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Άρθρα
    6
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    WTF is in Ireland
    Router
    Draytek Vigor 2820vn
    Path Level
    Interleaved
    Daudi Hamarr

    Στο τσακ είμαι να βάλω cheat για να τον περάσω, μιλάμε δεν γίνεται με τίποτα γαμώτη μου
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος PopManiac : 22-01-22 στις 22:33.
    The Road to Hell is Paved with Good Intentions

    Cause we made a promise we swore we'd always remember, no retreat, baby, no surrender

  15. #30
    Εγγραφή
    03-03-2004
    Περιοχή
    Ankh-Morpork, Discworld
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    22.569
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Άρθρα
    4
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/40 Mbps
    ISP
    Deutsche Telekom
    Router
    FRITZ!Box 7560
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από PopManiac Εμφάνιση μηνυμάτων
    Gaudi Hamarr

    Στο τσακ είμαι να βάλω cheat για να τον περάσω, μιλάμε δεν γίνεται με τίποτα γαμώτη μου
    Δοκίμασε με controller.

Σελ. 2 από 5 ΠρώτηΠρώτη 1234 ... ΤελευταίαΤελευταία

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας