Σελ. 3 από 3 ΠρώτηΠρώτη 123
Εμφάνιση 31-40 από 40
  1. #31
    Εγγραφή
    05-09-2016
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    150
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    HOL - ΠΕΝΤΕΛΗ
    Ρε παιδιά μια ερώτηση για να καταλάβω κάτι. Αυτή την στιγμή έχω pc και έχω ενεργοποιήσει το Game pass. Επειδή θα προχωρήσω και με αγορά του Χbox X θα πρέπει να το αλλάξω σε ultimate. Σωστά? Όλα τα accounts που θα φτιάξω στο Xbox θα έχουν πρόσβαση στα παιχνίδια ή όχι?

  2. #32
    Εγγραφή
    03-03-2004
    Περιοχή
    Ankh-Morpork, Discworld
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    22.580
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Άρθρα
    4
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/40 Mbps
    ISP
    Deutsche Telekom
    Router
    FRITZ!Box 7560
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Vermetalz Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ρε παιδιά μια ερώτηση για να καταλάβω κάτι. Αυτή την στιγμή έχω pc και έχω ενεργοποιήσει το Game pass. Επειδή θα προχωρήσω και με αγορά του Χbox X θα πρέπει να το αλλάξω σε ultimate. Σωστά? Όλα τα accounts που θα φτιάξω στο Xbox θα έχουν πρόσβαση στα παιχνίδια ή όχι?
    Αν έχεις ultimate σε ένα account, τότε στην μια κονσόλα που είναι η κύρια αυτού του account θα έχουν πρόσβαση στα παιχνίδια του Game Pass και στα παιχνίδια που έχει αγοράσει το συγκεκριμένο account όλα τα άλλα accounts.
    Σε οποιαδήποτε άλλη κονσόλα όχι.

  3. #33
    Εγγραφή
    05-09-2016
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    150
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    HOL - ΠΕΝΤΕΛΗ
    Θα πρέπει να το ψάξω αυτό που λες. Πως δλδ θα γίνει το account primary στο Xbox και όχι στο PC.

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Vermetalz Εμφάνιση μηνυμάτων
    Θα πρέπει να το ψάξω αυτό που λες. Πως δλδ θα γίνει το account primary στο Xbox και όχι στο PC.
    Το βρήκα. Πρέπει να το κάνεις Home console, από ότι κατάλαβα.

  4. #34
    Εγγραφή
    03-03-2004
    Περιοχή
    Ankh-Morpork, Discworld
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    22.580
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Άρθρα
    4
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/40 Mbps
    ISP
    Deutsche Telekom
    Router
    FRITZ!Box 7560
    Ακριβώς.

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Vermetalz Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πως δλδ θα γίνει το account primary στο Xbox και όχι στο PC.
    Διόρθωση: δε γίνεται το account primary στο Xbox, το Xbox γίνεται primary στο account.
    Ένα account μπορεί να έχει μόνο μια home (primary) κονσόλα. Μια κονσόλα μπορεί να είναι home κονσόλα για πολλά accounts.

  5. #35
    Εγγραφή
    03-03-2004
    Περιοχή
    Ankh-Morpork, Discworld
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    22.580
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Άρθρα
    4
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/40 Mbps
    ISP
    Deutsche Telekom
    Router
    FRITZ!Box 7560
    Όσοι προλάβατε προλάβατε.
    Η αναβάθμιση έως και 36 μηνών Live Gold σε Game Pass Ultimate μάλλον μας τελείωσε.
    Με ενδιαφέρει πολύ να δω στα επόμενα 1-2 χρόνια αν θα καταφέρει να μην έχει μεγάλη μείωση συνδρομητών Game Pass η Microsoft καθώς θα λήγουν αυτά και δε θα μπορεί κανείς πια να το ξαναπάρει τόσο φθηνά.

  6. #36
    Εγγραφή
    03-03-2004
    Περιοχή
    Ankh-Morpork, Discworld
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    22.580
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Άρθρα
    4
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/40 Mbps
    ISP
    Deutsche Telekom
    Router
    FRITZ!Box 7560
    Μιας και το φθηνό Game Pass μας τελείωσε, ενδιαφέρει να γράψω πως ενεργοποιώ στο λογαριασμό μου παιχνίδια με κουπόνια του αργεντίνικου store σε απίστευτα χαμηλές τιμές;
    Παράδειγμα.

    Η διαδικασία δεν είναι παράνομη αλλά πριν το γράψω θα πάρω και άδεια από το forum, γιατί μπορεί να μη θέλουν να το δουν γραμμένο εδώ.

  7. #37
    Εγγραφή
    03-03-2004
    Περιοχή
    Ankh-Morpork, Discworld
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    22.580
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Άρθρα
    4
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/40 Mbps
    ISP
    Deutsche Telekom
    Router
    FRITZ!Box 7560
    Πολλές αρνητικές εξελίξεις και μια ημι-θετική για το κόστος του Game Pass. Προφανώς περίμεναν να πάρουν την άδεια για να αγοράσουν την AB πρώτα.

    1. Η στάνταρ τιμή του Ultimate αυξήθηκε στα 15€/μήνα από 13€/μήνα.
    2. Ακύρωσαν το Friends & Family που έδινε με 20-25€ (δε θυμάμαι) τη δυνατότητα να μοιράζεσαι το Ultimate με έως 5 άτομα αρκεί να είστε στην ίδια χώρα (όχι διεύθυνση και όχι IP address, δηλαδή ήταν πολύ πιο ελεύθερο από Netflix password sharing κλπ). Εγώ είχα ήδη βρει άλλα 2 άτομα εδώ στη Γερμανία για να το ξεκινούσαμε από Σεπτέμβρη αν είχε έρθει στη Γερμανία μέχρι τότε. Αλλά τελικά όχι μόνο δε θα επεκταθεί σε νέες χώρες αλλά καταργείται και στις υπάρχουσες.

    Η ημι-θετική εξέλιξη είναι ότι έφεραν πίσω τη δωρεάν αναβάθμιση από Live Gold σε Ultimate, αλλά με κόστος 15€ (αντί για 1€ που ήταν παλιά) και με προσαρμογή 3->2 αντί για 1 προς 1. Δηλαδή αγοράζοντας ένα χρόνο Live Gold με περίπου 45€ και κάνοντας τη μετατροπή με 15€, έχεις αποκτήσει 8 μήνες Game Pass Ultimate με περίπου 60€. Και αν το αγοράσεις από πιο φθηνό store μπορεί να πάρεις τον ένα χρόνο Live Gold πιο φθηνά, αλλά θέλει ενεργοποίηση μέσω VPN.
    Αυτό δεν ξέρω πόσο θα κρατήσει αλλά εν τω μεταξύ είπαν ότι το Live Gold καταργείται ως όνομα και πλέον θα λέγεται Xbox Game Pass Core από το Σεπτέμβριο, επομένως δεν ξέρω αν μετά θα καταργηθεί και η μετατροπή.

    Εμένα αυτή τη στιγμή το Game Pass Ultimate που είχα πληρώσει πριν χρόνια λήγει στις 16 Αυγούστου και την αμέσως επόμενη ημέρα λέω να δοκιμάσω να βάλω 2 χρόνια Live Gold και να τα μετατρέψω σε 16 μήνες Ultimate.

  8. #38
    Εγγραφή
    30-05-2003
    Περιοχή
    Dublin, Ireland
    Μηνύματα
    16.450
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Άρθρα
    6
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    WTF is in Ireland
    Router
    Draytek Vigor 2820vn
    Path Level
    Interleaved
    Δεν παρακολουθώ το Game Pass τόσο για να έχω άποψη, αλλά στα διάφορα gaming sites διαβάζω κάμποση αρνητική κριτική επειδή μαζί με τις αυξήσεις στις συνδρομές και αλλαγές, φαίνεται ότι έχουν αφαιρεθεί και κάποιοι γεροί ΑΑΑ τίτλοι
    The Road to Hell is Paved with Good Intentions

    Cause we made a promise we swore we'd always remember, no retreat, baby, no surrender

  9. #39
    Εγγραφή
    03-03-2004
    Περιοχή
    Ankh-Morpork, Discworld
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    22.580
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Άρθρα
    4
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/40 Mbps
    ISP
    Deutsche Telekom
    Router
    FRITZ!Box 7560
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από PopManiac Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν παρακολουθώ το Game Pass τόσο για να έχω άποψη, αλλά στα διάφορα gaming sites διαβάζω κάμποση αρνητική κριτική επειδή μαζί με τις αυξήσεις στις συνδρομές και αλλαγές, φαίνεται ότι έχουν αφαιρεθεί και κάποιοι γεροί ΑΑΑ τίτλοι
    Τίτλοι εκτός Microsoft μπαίνουν και βγαίνουν συνέχεια. Δεν νομίζω ότι έγινε τώρα τελευταία κάποια μεγάλη αλλαγή σε αυτό.
    Αναμένουμε να μπει η συλλογή της Activision Blizzard σύντομα και ελπίζω οι πρόσφατες αυξήσεις στις τιμές να έχουν ήδη προεξοφλήσει αυτό, και θέλω να το πιστεύω γιατί αν το αύξησαν από τα 13 στα 15 και 4 μήνες μετά το πάνε από τα 15 στα 17 θα χτυπήσει πολύ άσχημα.
    Εγώ πάντως αν μπορέσω να κάνω ανανέωση όπως έγραψα πιο πάνω και να μου βγει ως 8€ το μήνα θα το κάνω, για περισσότερα δύσκολο.

  10. #40
    Εγγραφή
    03-03-2004
    Περιοχή
    Ankh-Morpork, Discworld
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    22.580
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Άρθρα
    4
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/40 Mbps
    ISP
    Deutsche Telekom
    Router
    FRITZ!Box 7560
    Ανανέωσα σήμερα το Ultimate (χθες έληξε ) με 105€ και κάτι ψιλά για 2 χρόνια και 1 μήνα.
    Αγόρασα 3 χρόνια Xbox Live Gold με 30,14€ το ένα (μέσω eneba, τουρκικό, και ενεργοποίηση με VPN) και μετά πλήρωσα 15€ για να το αναβαθμίσω σε Game Pass Ultimate (με μεταβολή 3 προς 2, οπότε μου έκανε τα 3... χρόνια 2) και μου έδωσε και έναν μήνα δώρο.
    Τώρα είμαι ΟΚ μέχρι τον Σεπτέμβριο του 2025.

Σελ. 3 από 3 ΠρώτηΠρώτη 123

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας