Σελ. 68 από 68 ΠρώτηΠρώτη ... 485863666768
Εμφάνιση 1.006-1.017 από 1017
  1. #1006
    Εγγραφή
    27-05-2006
    Περιοχή
    Άγιοι Ανάργυροι
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    13.165
    Downloads
    21
    Uploads
    1
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/10 - 600/120
    ISP
    Cosmote VDSL - 5G
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑ
    Router
    UntangleVM on esxi
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Janbone Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ευχαριστώ, το δοκίμασα. Ναι, η κάρτα λειτουργεί στο τηλέφωνο. Το DNS είναι αυτόματο, το ipv6 φαίνεται να είναι απενεργοποιημένο αν καταλαβαίνω σωστά (το ipv4 έχει οριστεί στις ρυθμίσεις σύνδεσης).
    Δεν ξέρω τι άλλο μπορεί να φταίει. Πιθανόν όντως να μην έπρεπε να κάνεις update και να κλείδωσε σε κάποιον provider της χώρας προέλευσης του mu5001

    Εγώ τα δικά μου 5g έχω off τα updates πάντα εκτός αν έχω κάποιο πρόβλημα ή βγήκε κάποια σοβαρή αναβάθμιση.

    Μπορείς να στείλεις μήνυμα στον πωλητή απο όπου το πήρες στο ebay ή οπουδήποτε το αγόρασες μήπως έχει κάποια ιδέα να σε βοηθήσει? Γιατί αν έχει δώσει πολλά, αποκλείεται να είσαι ο μόνος που απέκτησε πρόβλημα.

  2. #1007
    Εγγραφή
    12-04-2024
    Μηνύματα
    6
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Cosmote
    Σας ευχαριστώ πολύ για τη βοήθειά σας. Ναι, έχω ήδη γράψει στην αντιπροσωπεία της ZTE. Δεδομένου ότι ο πωλητής δεν απαντά σε ερωτήσεις. Θα περιμένω την απάντησή τους. Σας ευχαριστώ.

  3. #1008
    Εγγραφή
    17-04-2024
    Ηλικία
    35
    Μηνύματα
    2
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    First
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Janbone Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σας ευχαριστώ πολύ για τη βοήθειά σας. Ναι, έχω ήδη γράψει στην αντιπροσωπεία της ZTE. Δεδομένου ότι ο πωλητής δεν απαντά σε ερωτήσεις. Θα περιμένω την απάντησή τους. Σας ευχαριστώ.
    Sorry for using english , Im in the same position now , did you solve your problem ?
    I should not have updated my device . I have no connection now .

  4. #1009
    Εγγραφή
    27-05-2006
    Περιοχή
    Άγιοι Ανάργυροι
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    13.165
    Downloads
    21
    Uploads
    1
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/10 - 600/120
    ISP
    Cosmote VDSL - 5G
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑ
    Router
    UntangleVM on esxi
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από irish Εμφάνιση μηνυμάτων
    Sorry for using english , Im in the same position now , did you solve your problem ?
    I should not have updated my device . I have no connection now .
    It seems both had a phenomenally free device but locked during update somehow to a country Provider.
    I cannot think anything else except for a solution from the seller. He must have the know how on this.

    You can ask also in ispreview forum in uk, maybe they can help
    https://www.ispreview.co.uk/talk/thr...-update.40309/
    There's no substitute for experience
    CorollaClub

  5. #1010
    Εγγραφή
    06-12-2003
    Περιοχή
    Αθήνα, Βούλα
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    4.671
    Downloads
    13
    Uploads
    1
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    109999/10999
    ISP
    Conn-x OTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΒΟΥΛΑ
    Router
    Asus DSL-N17U & pfSense
    SNR / Attn
    10(dB) / 4,5(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Απορώ γιατί ορισμένοι κάνουν update το firmware σε συσκευές που έχουν μηδενική υποστήριξη από τον κατασκευαστή και που δεν κυκλοφορεί κανένα firmware για αυτές.

    Αν δουλεύει σωστά και δεν έχει βρεθεί κάποιο σημαντικό κενό ασφαλείας, αφήστε το να δουλεύει όπως είναι.

  6. #1011
    Εγγραφή
    12-06-2011
    Μηνύματα
    7.789
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    500/50 + 250/80
    ISP
    Ote/Vodafone
    Router
    Pf plus/nokia - mu5001 5G
    Και πως ξερεις αν δεν υπαρχει κενο ασφαλειας. Τα δευτεροτριτα devices δεν ανακοινωνονουν cve.
    Ειναι καθαρα θεμα πειρας καθως και πως ακριβως το χρησιμοποιες. Αλλα και παλι, καλη τυχη.

  7. #1012
    Εγγραφή
    27-05-2006
    Περιοχή
    Άγιοι Ανάργυροι
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    13.165
    Downloads
    21
    Uploads
    1
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/10 - 600/120
    ISP
    Cosmote VDSL - 5G
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑ
    Router
    UntangleVM on esxi
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από dimangelid Εμφάνιση μηνυμάτων
    Απορώ γιατί ορισμένοι κάνουν update το firmware σε συσκευές που έχουν μηδενική υποστήριξη από τον κατασκευαστή και που δεν κυκλοφορεί κανένα firmware για αυτές.

    Αν δουλεύει σωστά και δεν έχει βρεθεί κάποιο σημαντικό κενό ασφαλείας, αφήστε το να δουλεύει όπως είναι.
    Δεν έκαναν νομίζω οι άνθρωποι update, είχαν αφήσει την επιλογή Auto Update ενεργη γιατί έτσι έρχονται μαμά σχεδόν όλα.
    Εδώ εγώ για να μην χάσω το Hack τών συχνοτήτων στο MU ή ξέρω εγώ οτιδήποτε, σε όλα μου τα 5G τα έχω off τα auto updates. Δεν ξέρω τι θα του καπνίσει του εκάστοτε κατασκευαστή και θα κλειδώσει σε επόμενο firmware update.

  8. #1013
    Εγγραφή
    12-04-2024
    Μηνύματα
    6
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Cosmote
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Janbone Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σας ευχαριστώ πολύ για τη βοήθειά σας. Ναι, έχω ήδη γράψει στην αντιπροσωπεία της ZTE. Δεδομένου ότι ο πωλητής δεν απαντά σε ερωτήσεις. Θα περιμένω την απάντησή τους. Σας ευχαριστώ.

    I don't know how, but suddenly after 5 days of working through vpn only, everything started work as before. Still on the device and in the control center there is a message that "there may be restrictions", but everything works fine. Now I'm afraid to even reboot it)

  9. #1014
    Εγγραφή
    17-04-2024
    Ηλικία
    35
    Μηνύματα
    2
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    First
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Janbone Εμφάνιση μηνυμάτων
    I don't know how, but suddenly after 5 days of working through vpn only, everything started work as before. Still on the device and in the control center there is a message that "there may be restrictions", but everything works fine. Now I'm afraid to even reboot it)
    Thanks all, its now working .

    I have changed my region to NONE from the developer options , and then updated to B06 , working like a charm now .

    **Note : for some reason speed is double what it used to be , have no clue why .

  10. #1015
    Εγγραφή
    20-04-2024
    Μηνύματα
    1
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Vodafone
    Sorry for writing in english. I tried following what you did but cant make it update to 05. I can connect to VPN but still no internet traffic. Maybe you can help by sharing more details. Like what VPN are you using and to which country are you connected etc… Thanks in advance
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Arfaz : 20-04-24 στις 18:54.

  11. #1016
    Εγγραφή
    24-08-2015
    Μηνύματα
    29
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Παιδια μπαταριες για το ZTE MU5001 απο που αγοραζουμε κανενα link να παραγγείλω?

  12. #1017
    Εγγραφή
    27-05-2006
    Περιοχή
    Άγιοι Ανάργυροι
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    13.165
    Downloads
    21
    Uploads
    1
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/10 - 600/120
    ISP
    Cosmote VDSL - 5G
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑ
    Router
    UntangleVM on esxi
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από mikthegreek Εμφάνιση μηνυμάτων
    Παιδια μπαταριες για το ZTE MU5001 απο που αγοραζουμε κανενα link να παραγγείλω?
    Εγώ από Ali είχα πάρει 2 και τις έχω στα 2 mu μου πάνω από 6 μήνες με τις μαμά στο κουτί τους... αυτός ο πωλητής δεν υπάρχει πια αλλά πλέον γίνεται χαμός
    https://www.aliexpress.com/w/wholesa....home.search.0
    There's no substitute for experience
    CorollaClub

Σελ. 68 από 68 ΠρώτηΠρώτη ... 485863666768

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας